Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

A co byś polecił na Amazon 🤔🤔🤔

Jak lubisz amerykański kryminał policyjny to ja polecam Bosch jak zobaczysz cały i Cię wciągnie to potem jest Bosch Legacy 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Kilka moich przemyśleń o ostatnio obejrzanych filmach:

12. Moon. Za darmo na YouTube. Całkiem dobre kino Sci-Fi. Film nisko budżetowy, ale historia ciekawa. W roli drugoplanowej Kevin Spacey (a właściwie jego głos). Film powoli się rozkręca, ale w przeciwieństwie do wielu innych, opisanych powyżej tytułów, końcówka jest lepsza niż początek.

 

dziekuje, zapisalem do obejrzenia : )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2024 o 09:46, vvv napisał(-a):

Jak lubisz amerykański kryminał policyjny to ja polecam Bosch jak zobaczysz cały i Cię wciągnie to potem jest Bosch Legacy 

Zacząłem oglądać "Bosch" zobaczymy 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

Zacząłem oglądać "Bosch" zobaczymy 🤗🤗🤗

Ostatnio wciągnęliśmy Reachera (podobał się) i teraz zaczęliśmy "Mr & Mrs Smith" - pierwsze 2 odcinki dobre, oglądamy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2024 o 09:46, vvv napisał(-a):

Jak lubisz amerykański kryminał policyjny to ja polecam Bosch jak zobaczysz cały i Cię wciągnie to potem jest Bosch Legacy 

Oglądam już 3 sezon Boscha , przyjemny . Dzięki 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesilenie zimowe. Nie wiem czy ktoś polecał. Dla mnie świetna zarówno forma, jak i treść.

image.png.95b515aaf62637e70e0decea45b5cda1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

709241988_Beznazwy.jpg.89bc0ea4b706284f76ea132e396f0c3a.jpg

 

Świetnie wyreżyserowany film. Dwa żarty więcej i wyszłaby groteska, a tak jest idealny balans, który opowiada ciekawą historię i jednocześnie bawi. Kawałek fajnego kina.

 

PS: wstawka końcu filmu zbędna, to raczej wyraz zaangażowania społecznego Spike'a Lee, nie traktuję go jako fragment filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim szesnastoletnim synem, obejrzałem tydzień temu The Doors i dzisiaj, The Wall. Ja, po raz n-ty, On, po raz pierwszy. Doorsów nie przyjął, The Wall, docenił. Ja, po latach, podobnie... . Wspomnianych tu krótko Chłopów oglądaliśmy już dwa razy i wciąż nie umiem stwierdzić czy lepsza muzyka czy obraz, ale stałem się fanem tego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mmaniek napisał(-a):

Z moim szesnastoletnim synem, obejrzałem tydzień temu The Doors i dzisiaj, The Wall. Ja, po raz n-ty, On, po raz pierwszy. Doorsów nie przyjął, The Wall, docenił. Ja, po latach, podobnie... emoji6.png. Wspomnianych tu krótko Chłopów oglądaliśmy już dwa razy i wciąż nie umiem stwierdzić czy lepsza muzyka czy obraz, ale stałem się fanem tego filmu.
 

 

Ciekawy wpis. "The Doors" widziałem kilka razy i pomimo paru zastrzeżeń lubię ten film. "The Wall" widziałem raz i jeszcze nigdy nie naszła mnie ochota, by do niego wracać. Może więc warto spróbować przy okazji.

 

Obejrzałem za to film, który naprawdę mnie poruszył - "Kiedy stopi się lód". Na pierwszy rzut oka może nie być zachęcający: kolejny film o traumach z dzieciństwa itp. Jest jednak opowiedziany z niezwykłą precyzją, a przy tym bardzo trafny w portretowaniu dosłownie każdego bohatera i bohaterki i ich motywacji. Patronuje mu zapewne Michael Haneke, ale nie ma tu prostej ściągi ze stylu mistrza, raczej świadoma inspiracja, z której wyrasta naprawdę dojrzały i mocny film. Drugi "patron" to William Golding - dawno nie było w kinie takiego portretu okrucieństwa dzieci wobec innych dzieci.

 

Zobaczyłem też interesujący telewizyjny dokument o metodach SB - "Operacja Baxis". Historia od pewnego czasu znana, jeszcze nie domknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem wychwalany, nie tylko tutaj serial1670 na Netflixie.Nie dotrwałem do końca, czasem się uśmiałem ale ogólnie infantylny i płaski. Nie rozumiem fenomenu. Słabe teksty na poziomie drugoligowego kabaretu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj maraton średniaków.

1. Equalizer 3 reż. Antoine Foqua - widać niestety już wiek u jednego z moich ulubionych aktorów, aczkolwiek nie odbiera mu on charyzmy w grze. Kino w stylu "Taken".

2. Ultimatum reż. Nimród Natal - niestety stwierdzam taki sam efekt jak u De Niro i Pacino - czym dalej w las tym gorzej. Produkcje słabe, brane z wiadomych powodów. Neeson słabo, film słaby. A cenię aktora za drugoplanową w Batman: Początek oczywiście za rolę w Liście Schindlera, Rob Roya no i przede wszystkim za doskonałą rolę w Królestwie Niebieskim.

3. Lamborghini reż. Bobby Moresco - kolejny film z gatunku niewybitne dzieło kinematografii, doceniam jednak za dynamikę. Film nie przynudza i dobrze się w sumie ogląda.

W dniu 4.02.2024 o 23:28, Edmund Exley napisał(-a):

 

Bardzo fajny, rozbudowany post. Z podanych przez Ciebie filmów 10 lat temu widziałem "Moon" i podobał mi się. Fajny Rockwell, muzyka Clinta Mansella. A reżyser jest synem Davida Bowiego.

Rockwell zagrał bardzo dobrze w Moon.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Rebrov napisał(-a):

Włączyłem wychwalany, nie tylko tutaj serial1670 na Netflixie.Nie dotrwałem do końca, czasem się uśmiałem ale ogólnie infantylny i płaski. Nie rozumiem fenomenu. Słabe teksty na poziomie drugoligowego kabaretu.

To jest groteska i satyra i ja to kupiłem...

Edytowane przez Matti
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.02.2024 o 12:59, TomcioMiki napisał(-a):

A co byś polecił na Amazon 🤔🤔🤔

Człowiek z wysokiego zamku

Outer Range

Wszystkie kwiaty Alice Hart

Reacher

Terminal list

Bosch

Jack Ryan

The Expanse

Nocny recepcjonista

Wszystkie stare noże

Wind River

Mr Mercedes

 

i oczywiście - The Boys.

 

A jeśli się nie widziało wcześniej to

Dynastię Tudorów.

Edytowane przez AspirantS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śnieżne Bractwo - na netflixie, ma nominacje do Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny
Niesamowita historia, świetne zdjęcia, świetny film

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bober5264 napisał(-a):

Śnieżne Bractwo - na netflixie, ma nominacje do Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny
Niesamowita historia, świetne zdjęcia, świetny film

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

Czy w tym filmie przedstawiono tą samą historię co

w "Alive - dramat w Andach"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

"The Expanse" oglądał ktoś to 🤔🤔🤔

Tak - mnie znudziło, pomimo dobrych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

Tak - mnie znudziło, pomimo dobrych recenzji.

Zobaczę pierwszy sezon 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"The Expanse" oglądał ktoś to
Ja tak. I uważam że to jeden z najlepszych seriali SF. Z wyjątkiem jednego sezonu. 3 czy 4 nie pamiętam. Doskonały film tylko trzeba oglądać uważnie a nie przy okazji.

Człowiek z wysokiego zamku fajny ale za długi. Przynudza miejscami. Sam świat tam stworzony doskonałe jest pokazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w tym filmie przedstawiono tą samą historię co
w "Alive - dramat w Andach"?
Nie oglądałem, ale widzę, że tak

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bober5264 napisał(-a):

Nie oglądałem, ale widzę, że tak

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

 

Historia jest ta sama, ale nowa wersja jest dużo dokładniejsza, surowsza. Dzień po dniu, ofiara po ofierze, przechodzimy całą historię. Dużo lepszy i wart obejrzenia, nawet jak się zna starą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"The Expanse" oglądał ktoś to

Tak. Niezły. Szczególnie pierwsze sezony. Potem wszystko coraz bardziej wędruje w stronę historii w stylu Disneya.
Jak lubisz sci-fi to poszukaj sobie „Altered Carbon”. Szczególnie pierwszy sezon. Nie pamiętam na którym to było streamingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Tak. Niezły. Szczególnie pierwsze sezony. Potem wszystko coraz bardziej wędruje w stronę historii w stylu Disneya.
Jak lubisz sci-fi to poszukaj sobie „Altered Carbon”. Szczególnie pierwszy sezon. Nie pamiętam na którym to było streamingu.

 „Altered Carbon” oglądałem cały podobał się 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

 „Altered Carbon” oglądałem cały podobał się 🤗🤗🤗

Pierwsza seria ok (choć aktor grający pierwszoplanową rolę jest idealnym przykładem definicji "aktorskie drewno"  😁); drugiej serii nie oglądałem (tam jest już bodajże nowy aktor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy skończyłem "Konsultanta" na Amazon Prime - całkiem ciekawa historia, choć twórcy nie ustrzegli się kilku wpadek. Niemniej wciąga, bo jest o czymś (choć pierwsza seria kończy się bez rozstrzygnięcia). Trochę się wstrzymywałem z oglądaniem tego serialu, bo nie lubię sposobu grania Christophera Waltza - drażni mnie bardzo jego manieryczny sposób mówienia po angielsku. Nie było jednak tak źle, w porównaniu do innych jego ról. 

 

Przy okazji przy pomniał mi się serial "Utopia" (także Amazon Prime), który widziałem dwa lata temu. Jest to amerykańsa wersja brytyjskiego serialu z 2013 roku. Grupa ludzi zdobywa komiks, na którego kartach znajdują się przepowiednie dotyczące globalnych katastrof. Muszą je rozszyfrować zanim się spełnią. Serial dziwny, bardzo brutalny (szczególnie pierwszych kilka odcinków) mając na uwadze fabułę i knwencje jakby komiksu dla nastolatków, ale mnie wciągnął. Wersja amerykańska dostała o wiele gorsze oceny niż brytyjski pierwowzór (którego nie widziałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.