Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wg. Ciebie wszystko co jest droższe niż wskazuje na to wartość użytkowa - jest nieetyczne?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie podam inny przykład podwójnych standardów w PL i DE. Klient kupił w PL mercedesa SLS AMG, nie trzeba tłumaczyć co to za model i ile kosztuje. Po wymianie oleju w skrzyni biegów zaczęły się problemy,im więcej serwis mercedesa w PL ''naprawiał'' tym było gorzej. Klient oddał auto do serwisu mercedesa w DE, nie naprawiali (celowo naprawiali bez '' '' ) tylko wymienili skrzynie, auto jak nowe.  Polska rzeźba vs niemiecki profesjonalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Każda "naprawa" to cięcie kosztów i zysk. Ciekawe czemu ta zasada nie działa w 2 stronę. Jeśli mija okres gwarancyjny to ta zasada przestaje w magiczny sposób działać. Nagle juz nie opłaca się naprawiać tylko tzeba wymienić a najlepiej kupić nowe.

 

Natomiast z takim chamstwem, cynizmem, wyrachowaniem, kłamstwami w żywe oczy ( np paczka która przyszła ze Szwajcarii była pakowana tak naprawdę w SGP. Niby nie była otwierana a były na niej taśmy firmowe SGP niby celnik uszkodził podczas kontroli ale nie było plomb z odprawy) i kombinowaniem nie spotkałem się nigdzie.

 

Dobrze by było żeby SGP oficjalnie zajęła stanowisko w tej sprawie i paru innych (np wkroczenie policji do siedziby celem zabezpieczenia komputerów i dowodów). Dobrze by też było żeby jasno określiła się co do procedur czy standardów. Albo je ma i przestrzega albo niech zamkną interes bo nie są w stanie zapewnić postaw owych standardów

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie podam inny przykład podwójnych standardów w PL i DE. Klient kupił w PL mercedesa SLS AMG, nie trzeba tłumaczyć co to za model i ile kosztuje. Po wymianie oleju w skrzyni biegów zaczęły się problemy,im więcej serwis mercedesa w PL ''naprawiał'' tym było gorzej. Klient oddał auto do serwisu mercedesa w DE, nie naprawiali (celowo naprawiali bez '' '' ) tylko wymienili skrzynie, auto jak nowe.  Polska rzeźba vs niemiecki profesjonalizm.

Dzwoni - tylko, w którym kościele? (Sprawa z Omegą to pikuś przy tej z Mercedesem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Przecież stołeczny UOKiK przy okazji afery ustalania cen odsprzedaży wchodził z policją celem zabezpieczenia dowodów. Było o tym oficjalnie pisane

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Nie słyszałem o tym...

Nie mogę dotrzeć do tekstu źródłowego ale działania UOKIK w tej sprawie jak i wejście do siedziby SGP było opisane. Hmmm podczas poszukiwania tego tekstu zaskoczyło mnie ze moja sprawa jest na 7 pozycji w wynikach google :D

 

Tu jest wzmianka

 

http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1558616,UOKiK-2-mln-zl-kary-za-zmowe-dzieki-ktorej-drogie-zegarki-nie-mogly-byc-tansze.

 

Ponad to gdzieś było info prasowe ze cala akcja odbyła się w asyście policji

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupienia Omega Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial GMT 43.5mm 232.30.44.22.01.002. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę ...

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupienia Omega Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial GMT 43.5mm 232.30.44.22.01.002. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę ...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Chyba tu najtaniej znalazłem http://kraff.pl/zegarki-omega/5118-omega-seamaster-planet-ocean-600m-co-axial-gmt-435mm-23230442201002.html

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z gwarancja przy zakupie w jomashop?

To jest gwarancja sklepowa czy produceta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ja się dołączę do pytania czy zna ktoś sklep zegarkionline.pl to AD Omegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoni - tylko, w którym kościele? (Sprawa z Omegą to pikuś przy tej z Mercedesem)

 

Nie rozumiesz w czym rzecz.  Nie chodzi o wartość przedmiotu, a o jakość obsługi, w tym wypadku jej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę do pytania czy zna ktoś sklep zegarkionline.pl to AD Omegi ?

mieszkam w Gdyni więc mogę potwierdzić, sklep stacjonarny - AD Omegi

czasami odwiedzam na przymiarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba w kazdym AD omegi jest zdjecie raphaela z podpisem tego klienta nie obslugujemy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba w kazdym AD omegi jest zdjecie raphaela z podpisem tego klienta nie obslugujemy :-)

u Pana Nagela w Gdyni nie ma :) jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że dobrze że raphael dopiął swego i pokazał że w Polsce idioci nie mieszkają.Jak ktoś już wcześniej pisał że gdzie indziej za granicą klienta inaczej traktują.Pamiętacie te słowa z filmu .My psy musimy się trzymać razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepowa

Czyli wysylaja bez tej czerwonej karty gwarancyjnej? Pytam bo kupilem ostatnio na jomashop i wyslali mi jedynie piktogram. Tak ma byc czy powinienem robic raban?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wysylaja bez tej czerwonej karty gwarancyjnej? Pytam bo kupilem ostatnio na jomashop i wyslali mi jedynie piktogram. Tak ma byc czy powinienem robic raban?

tak ma byc bo jomashop to nie AD


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.