Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2400
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. 1. Przy tym nadgarstku nie bałbym się 36mm, będzie świetnie leżeć. OP jest super. 5. AT w 38mm jest świetna, master chronometer to top mechanizmów. Mnie zaczęła chodzić po głowie, tylko ten nieszczęsny PCL. No ale ma wielu zwolenników.
  2. Ze wszystkim jak coś chcesz kupić to zamiast zadzwonić do sklepu najpierw pytasz na forum i czekasz? Dziwne.
  3. Day Date klasyk bling Rolka, ale z tej dwójki wolałbym Daytone. Wolę sportowe zegarki po prostu.
  4. Ideału czego? Wtedy można się wypowiedzieć.
  5. Czyli kolega lubi design Rolka, ale nie lubi lub z jakichś powodów nie chce nosić tej firmy.
  6. Chyba nowy Must. Piękny zegarek oglądałem go w salonie. Planuje w przyszłym roku dla żony zakup, kwarc w tym średnim rozmiarze.
  7. Forum rządzi się swoimi prawami, tutaj każdy chce za pu ceny. Według chrono po wzroście jak przestał być produkowany to raczej trzyma się w okolicy 20k. Na to bym się nastawiał przy kupnie full set dzisiaj. Z drugiej strony, za niewiele więcej można poszukać chyba nowego.
  8. Divery Omegi mają też problem z wagą. Nie to że uprawiam bodyshaming, ale zwykły Diver 300M to około 170-180g, pomimo że przy swoim rozmiarze nieźle leży na mniejszych nadgarstkach.
  9. W speedmasterach nie ma takiego efektu. Uszy są skręcone, więc wiadomo, że nie będzie idealnie płasko, ale to kwestia budowy koperty.
  10. 3861 nie jest modyfikacja ETY, tak samo 8500 zbudowany w 2007 to już był inhouse. Certyfikacja METAS to coś więcej niż antymagnetyzm, zakładam że to wiesz. Jaka inna firma zrobiła podobny progress ? Tylko Rolex mi do głowy przychodzi z mechanizmami 32xx, oferującymi podobna precyzję, większą rezerwę przy niższym antymagnetyźmie. Nie wiem jak odporność na wstrząsy, nie widziałem w sumie nigdy dokładnych danych. Kwestie estetyczne pomijam, bo rzecz gustu a nawet częściowo się zgadzam, bo wolę mniejsze zegarki. @Mirosuaw Świetnie to wygląda estetycznie. Ale ja jestem zachwycony nową, zapominam, że zegarek jest na ręku i wygląda rewelacyjnie.
  11. Wydaje mi się, że obiektywnie co-axial plus metas to największy postęp wśród producentów w ostatnich dekadach. Nowy Moon to fenomenalny zegarek pod każdym względem.
  12. Exa dostał w prezencie od żony, tutaj sam wybrał. W sumie poczułem sie nobilitowany, dwa modele jak Roger Smith mam. Na czym konflikt konflikt interesu tutaj polega ? Wiem, że Smith też używa co-axiala.
  13. Rekomendacja z pierwszej ligi. Tylko szafir trochę niekoszernie
  14. Z takim to zostaje już tylko kupić turban i uczyć się arabskiego.
  15. Wiadomo, rzecz gustu. O ile pamietam to polerki w GMT się pojawiła przy ceramice, wcześniej nie było. Chcieli dodać bilingu, żeby zegarek wyglądał bardziej luksusowego. Jak dla mnie lakierowana tarcza i ceramika, do tego polerowane boki to aż nadto połysku. Z reszta wystarczy spojrzeć na suba, swieci się mocno. No ale mnie od DJ z karbowanym na jubilee bolą oczy.
  16. Dla mnie efekt na nadgarstku jest świetny, nie widzę zupełnie żadnego uwypuklenia. Wręcz przeciwnie, dodaje zegarkowe lekkości. Zgadzam się z lukebor, że jak widać klamrę to rzeczywiście trochę podkreśla wielkość koperty. Co do historii bransolety to o ile wiem bazuje na 1116, która była już na Speedmasterze pod koniec lat 60’.
  17. Dla mnie Oyster to najlepsza bransoleta, pasuje do vintage , pasuje do współczesnych. Jedyne co nie lubię to PCL, szkoda ze nie ma gmt z normalna szczotkowaną. Kompetnie ta poletka w tym zegarku nie jest potrzebna.
  18. W butiku była, więc już z nową bransoletą. Optycznie mniejszy, waga zredukowana ze 149g do 121g. Komfort od razu dużo lepszy.
  19. Właśnie sobie podjechałem na przymiarkę i ta nowa bransa zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Oglądałem ją przelotnie pare miesięcy temu i wydawała się za bardzo dżubili, ale teraz nic z tych rzeczy. Fajna, z wintydżowym klimatem. Cały zegarek lekki dzięki temu i mniejszy się wydawał, a l2l chyba tylko 1 mm różnicy.
  20. Jakościowo to bardzo dobra bransoleta. Problemy są dwa: wystające endlinki co optycznie wydłuża cały lug to lug i czasem tworzy dziure przy zejsciu na nadgarstek, na załamaniu; oraz duże ogniwa sprawiają, że jak nie masz idealnego dopasowania to nie najlepiej się układa i bywa niewygodna. No i estetycznie, w sumie bardzo "nieporywający" projekt.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.