Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej będzie mógł parkować na niebieskich miejscach

Slaby zart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkość jest potrzebna przede wszystkim przy zmianie biegów więc to lewą ręką. Rozmieszczenie wszystkich przełączników i tak jest indywidualnie ustawianie więc na pewno zrobili tak, żeby było ok  ;)

 

co do Senny i soundu dawnych F1 - nic nie przebije V12  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej będzie mógł parkować na niebieskich miejscach

 

Pokazałeś swój poziom. Dzięki za ujawnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzymałem za Niego kciuki. Chłop z pasją i talentem no i może trochę z małym pechem. Trzymam kciuki i może znowu zobaczę go na Monzie.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałeś swój poziom. Dzięki za ujawnienie. 

W istocie, przyznaję, nie popisałem się. Przepraszam. Mam pewne powody, no ale co racja to racja.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmijmy kije z tyłków. Poznałem Gargamela osobiście, jego mamę Annę też i jestem przekonany, że o ten żart by się nie obrazili.

 

I za Gargamela też by się Robert nie obraził.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmijmy kije z tyłków. Poznałem Gargamela osobiście, jego mamę Annę też i jestem przekonany, że o ten żart by się nie obrazili.

 

I za Gargamela też by się Robert nie obraził.

Mam brata z porażeniem mózgowym, nieszczęścia chodzą po ludziach jak wiemy niestety. Trochę się zagalopowałem, mam nieco inne podejście do tych spraw. Uważam, że lepiej się cieszyć niż płakać. A Pana Roberta Kubicę uwielbiam. Jeszcze raz przepraszam wszystkich za ten (edit głupi) żart. W ramach przeprosin łapki w górę za ochrzan dla mnie.

 

Ps,edycja, brat uwielbia F1.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już wyjąłeś ten kij z d*py to zastanów się jaka jest różnica pomiędzy podśmiechujkami, a drwiną z cudzej krzywdy. Kolega albiNOS się nie pieni, bije się w pierś. Dobrze. End of story. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert moze jeździć w testach, ale w wyścigu, gdzie jest przepychanka i walka, moim zdaniem sobie nie poradzi. Mam nadzieję, że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, end.

 

Odnośnie dzisiejszych testów - RK nic się mentalnie nie zmienił, nie ma w jego wypowiedziach PRu, nie ma bełkotu marketingowego. Jest konkretny, bardzo obiektywny w ocenie sytuacji.

I jeszcze jedna cecha - dobry w tym co robi.

Po testach nie marudził że ostatnie przejazdy na ultra miękkiej mieszance przerwała czerwona flaga i tak naprawdę przez to nie zrobił symulacji okrążenia kwalifikacyjnego.

Fajnie że miał możliwość testować, teraz czekamy jaki będzie następny krok. No to że będzie to chyba pewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert moze jeździć w testach, ale w wyścigu, gdzie jest przepychanka i walka, moim zdaniem sobie nie poradzi. Mam nadzieję, że się mylę.

A słyszałeś o chłopaku bez rąk, bodajże drifterze, który łoi skórę nie jednemu sprawnemu? Sam kiedyś przyznał, że objechał Hummonda z Top Gear. Ludzie mają wspaniale zaskakującą umiejętność przystosowania, zdarza się, że z czasem dorównują lub przewyższają zdrowych.

 

 

Mój tato 2 lata temu stracił palec w lewej ręce. A jak robiliśmy z nim przy jego aucie, to nawet nie widziałem najmniejszej ułomności. On sam już prawie o tym braku zapomniał.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert moze jeździć w testach, ale w wyścigu, gdzie jest przepychanka i walka, moim zdaniem sobie nie poradzi. Mam nadzieję, że się mylę.

Na przepychankę jest jedna rada - żeby jej uniknąć trzeba być z przodu przed wszystkimi. Myślę że Kubica o tym wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach przeprosin łapki w górę za ochrzan dla mnie.

Ty jesteś ale aparat :D

 

Chciałbym, żeby każdy milicjant był choć w połowie tak pozytywnym gościem jak Ty.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ktoś z tutaj obecnych praworęcznych mutantów ;) próbował z powodzeniem pisać lewą ręką? To jest ten poziom trudności. Nader łatwo złapać rozczarowanie. Jestem leworęczny ale nauczono mnie pisać prawą ręką i do dzisiaj wychodzi mi to przeciętnie. Używanie słabszej, niewiodącej strony w sporcie wysiłkowym i kontaktowym to już zupełnie porażka. Warto zmierzyć szbkość reakcji między wiodącą a nie wiodącą ręką. To tyle na temat neurobiologii i prób jej przeskoczenia.

Mineło 6 lat od wypadku a Kubica nie zrobił się od tego młodszy. Plastyczność mózgu jest powiązana z wiekiem i to nie pomaga.

Szansa niewielka bo niewielka była z odbudową nerwów. Trwa to długo ale tutaj już wiadomo, że nic więcej się nie da, nie zmieni, czas minął.

Chciałbym by wrócił na tor ale mam świadomość, że będzie to niewiarygodnie wysoki poziom trudności. Nie zapomniajcie, że organizatorzy muszą dbać o zdrowie i życie innych kierowców. F1 to nie jest gra na skrzypcach gdzie pozostali są 6m, na widowni.

Dobrze, że wrócił na tor nawet w takiej skromnej formie. Nie siedzi i biadoli albo nie opowiada o "dawnych dobrych czasach". One zawsze są dobre pod warunkiem, że sobie sami je takimi uczynimi, talentem i wysiłkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu w wyścigu miałby nie dać rady? podczas walki na torze liczą się umiejętności, ogarnianie bolidu jak i charakter i zmysł, instynkt ściganta. Musi być fighterem. To jak z nauczycielem - jeden będzie miał ogromną wiedzę ale nie będzie umiał jej przekazać, inny będzie mniej wiedział ale lepiej nauczy. Ja czasami miałem wrażenie, że Kubica ma za dużo fightera w sobie, że jest przez to nieobliczalny i niebezpieczny w tym dla siebie. Ale w F1 to pasuje, pomimo tego, że bolidy są dzisiaj bardzo zaawansowane to dalej ich  kierowcy muszą mieć pierwiastek samobójcy - wystarczy spojrzeć ilu ginęło w latach 70, 80 czy nawet 90 jak Senna. 

Kierowcy bolidów F1 to inny typ człowieka, od dziecka trenują jazdę, obydwie ręce muszą być na tym samym poziomie "panowania" bo prawa jak i lewa odpowiada za zmianę biegu, sprzęgło. Ilu z ludzi z forum ogarnia hamowanie na lewą nogę jak z WRC? Hamowanie prawą z międzygazem? Ilu stwierdzi że to niemożliwe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym hamowaniem gazem to dopiero level. Jak się ktoś tego nauczy, to ponoć robi się wolniejszy. Dopiero po osiągnięciu mistrzowskiego poziomu przynosi to efekt. Tak myślę. Warto jednak umieć zahamować lewą nogą. Piszę to z czystej intuicji. Jak próbowałem to pierwsze naciśnięcia kończyły się zblokowaniem zwijacza pasów. Ale potem w ciasnych zakrętach można było uzyskać natychmiastowe przejście z gazu na hebel. Do poziomu balansu masą nie dotarłem, może dlatego, że był to matiz a kierowca ze mnie co najwyżej pi...da.

 

Edit. Przypomniałem sobie, że zanim nabyłem auto z automatem, to gnając na bombach starą rozklekotaną astrą w zakrętach hamowalem właśnie lewą nogą, po to by szybko móc wcisnąć gaz i hebel na zmianę. Jak już czułem, że przód może zacząć się slizgać, to dawałem lekko gaz i hamulec, nie za mocno, tak wręcz w gotowości. Może to było dla zabawy, zapewne nic nie dawało, ale powodowało poczucie bezpieczeństwa. Jakoś już tej metody nie stosuję, pomijając, że 70% mojej roboty to but i autobus, kiedyś nie było na taki luksus czasu. Pijak jedzie po obwodnicy i lecą wszyscy jak psy po wynik. Łącznie ze mną idiotą.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...

Karol Bielecki jak stracił oko też wszyscy mówili że to nie jest możliwe żeby wrócił do zawodowego sportu, najwieksi specjaliści w dziedzinie okulistyki mówili że to niemożliwe.

Trzy miesiące później zagrał mecz bundesligi, zdobył 11 bramek i został wybrany MVP meczu.

 

Dziś Robert pokazał że mimo swoich ograniczeń jest szybki jak kiedyś.Do tego potrafi współpracować z inżynierami jak kiedyś, O tym jak jest "głodny" sukcesu nie trzeba pisać. Dodatkowo taki powrót jest potrzebny samej F1 bo to byłby powrót spektakularny. Renault - zespół fabryczny na trzecim od końca miejscu wśród konstruktorów może dalej trzymać Jo Palmera i klepać ogony albo zaryzykować i postawić na kierowcę który daje nadzieję na szybką poprawę bolidu, punkty, o sprawach marketingowych nie wspominam bo każdy widzi że od 2 miesięcy mówi się o Renault więcej niż o jakimkolwiek innym zespole F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prowadzeniu pojazdu nie ma problemu prawej czy lewej ręki. Robert da rade bez problemu. O plastycznośc jego mózgu bym się tez nie martwił. Po 6 latach, nieznanym urządzeniem robi 4 wynik. 

Dodam jeszcze nieśmiało, że we wczesnym międzyczasie zdobył tytuł mistrza świata w pokrewnej dyscyplinie......

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prowadzeniu pojazdu nie ma problemu prawej czy lewej ręki. Robert da rade bez problemu. O plastycznośc jego mózgu bym się tez nie martwił. Po 6 latach, nieznanym urządzeniem robi 4 wynik.

Dodam jeszcze nieśmiało, że we wczesnym międzyczasie zdobył tytuł mistrza świata w pokrewnej dyscyplinie......

Wynik akurat o niczym nie swiadczy, to testy a nie wyscig, kazdy zespol realizowal swoj scenariusz, nie wiemy nic na temat np jak byly zatankowane samochody itp, wszystko co ma wplyw na wynik (czas okrazenia). Co do reszty zgoda, serce rosnie jak sie widzi, ze chlopak wraca do domu po takim czasie i pracy ktora wykonal w miedzyczasie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


zegarkiclub.pl Driver Error

There appears to be an error with the database.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert co by tu nie mówić, ma ogromne doświadczenie z silnikami turbo, może to też ma znaczenie? Nad turbem jak wiemy trudniej panować.

 

 

 

I odezwał się znaFca!

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik akurat o niczym nie swiadczy, to testy a nie wyscig, kazdy zespol realizowal swoj scenariusz, nie wiemy nic na temat np jak byly zatankowane samochody itp, wszystko co ma wplyw na wynik (czas okrazenia). Co do reszty zgoda, serce rosnie jak sie widzi, ze chlopak wraca do domu po takim czasie i pracy ktora wykonal w miedzyczasie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

O zatankowaniu wiemy. Wiemy jakie gumy. Skoro wynik o niczym nie świadczy to po co klasyfikacja?

Poza tym pominąłeś tytuł mistrza świata WRC2. To były zawody, inni mieli 2 sprawne ręce a u Roberta prawej wtedy prawie nie było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zatankowaniu wiemy. Wiemy jakie gumy. Skoro wynik o niczym nie świadczy to po co klasyfikacja?

Poza tym pominąłeś tytuł mistrza świata WRC2. To były zawody, inni mieli 2 sprawne ręce a u Roberta prawej wtedy prawie nie było....

Nie wiemy nic zatankowaniu  i innych szczegółach. Tylko Renault wie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert powinien ogolić głowę na zero, ta kępka włosów faktycznie wygląda zabawnie, ale być może ma to w du....pie :-)

Trzymam za niego kciuki bo ma zasady, podchodzi do wszystkiego z dystansem a jednocześnie cały czas prze do przodu nigdy się nie cofa.

Myślę, że z jedną ręką wykręci lepsze miejsca niż z obiema. Tak to już jest. Jak z boiska usuwa się zawodnika to ta drużyna która gra bez zawodnika często stara się jeszcze bardziej i wali bramkę :-) to jest psychika ludzka.

 

Martwię się nie o to że nie da sobie rady tylko o to, że chęć bycia najszybszym kończyła się często dla niego wypadnięciem z trasy.

Ale może jest starszy i będzie bardziej kalkulował ? Czasem lepiej dowieźć 2pkt niż zakończyć wyścig na trawie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Fanem sportów motorowych nie jestem ale z tego co pamiętam w WRC2 w odróżnieniu od F1 start nie jest wspólny. To ma implikacje. Tak jak i różnica pomiędzy grą w piłkę ręczną a pędzącymi zderzak w zderzak 300km/h bolidami F1.

Wyścig F1 to jest wysiłek fizyczny, 2h "rozkoszy" jak dojechać w jednym kawałku i nikogo po drodze nie zabić wykręcając możliwie dobry czas. To nie jest jazda kolesia, któremu pomyliła się ulica z torem wyścigowym i w swojej chorej mózgownicy próbuje być jak... ? No właśnie kto?

 

Co do neurobiologii i przeskakiwania jej to jak już nadmieniłem mam o tym pojęcie organoleptyczne i znam jeszcze kilka osób, które pobudzanie drugiej półkuli także zaczynały w dzieciństwie. Efekty są bardzo podobne. Dlatego od dawna nie oszukujemy się, że obie strony mogą być tak samo sprawne.

Propozycja testu reakcji i kaligrafii drugą ręką jest nadal aktualna. Takie to proste. Warto spróbować, śmiało.

 

Nie mam pojęcia w jakim dokładnie stanie jest władność kończyn Kubicy ani co testował zespół albo co reklamował lub podjął działania wizerunkowe?

Chciałbym tkwić w błędzie a stan zdrowia Roberta Kubicy był lepszy jak przypuszczam a on sam wykręcił sporo kółek w wyścigu a nie na testach.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez złośliwości - jesteś jakimś neurochirurgiem, prowadzisz jakieś badania naukowe czy chociaż statystyki? Jak na razie w skrócie napisałeś "ja próbowałem - nie udało się, moi znajomi próbowali - nie udało im się i dlatego Robertowi też się nie uda". No sry  :)

Nie chcę się rozpisywać ale rzucę tylko 2 nazwiska - Lauda i Pastrana. I nie chodzi mi o szukanie jakiegoś precedensu czy odnośnika do problemów Kubicy - chodzi o "niemożliwe" - ciekawe ilu ludziom Lauda czy Pastrana zamknęli usta po swoich problemach i po tym, jak na nich postawiono krzyżyk. Człowiek to bardzo skomplikowane "urządzenie", każdy jest inny więc nie widzę sensu "badania" czy jako prawo ręczny podpiszę się lewą ręką - a jak się podpiszę to będzie oznaczało, że jestem kierowcą f1?  :)

To wszystko to tylko gdybanie - jaki czas wykręcił każdy widzi, ile kółek też. Teraz spece z Renault będą się przyglądać danym z telemetrii i od tego będzie zależało, co będzie dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.