Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, oglądasz te smaczki Roleksów pod lupą albo jesteś gościem tutaj. 

Napisał człowiek z kutasem w avatarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Szczególnie jak „przypadkowo” pstrykniesz zdjęcie zegarka z logo danej firmy motoryzacyjnej w tle (nie w dziale samochodowym) 🤣. I już nawet nie we wnętrzu, ale gdzieś z samochodem w tle.

Bo jak robisz zdjęcie zegarka w aucie, co jest dosyć powszechne, to wiadomo że znaczek na kierze musi być🙂 Chyba że już wiedzą co masz, to wtedy wystarczy tak jakoś na boczku drzwi, też wychodzą ładne zdjęcia. Gorzej mają ci, co nie posiadają samochodu lub zdolności do prowadzenia😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krystian napisał(-a):

Gratuluję. Wróciły czasy, gdzie ludzie cieszą się z zapisu na zegarek, który od zawsze był do wzięcia od ręki emoji16.png
Czekam na takie wrzutki na GMT czy Daytonę w stali emoji16.png

 

 

Na GMT była możliwość niedawno. I jestem przekonany, że nie będę czekać latami.

Pisałem już kilka razy, że wg mnie sytuacja się dość szybko zmieni. I zmieniła się szybciej niż przewidywałem.

 

To co obserwuję, to coś jak budowanie bazy klientów przez różne salony. Można się już co jakiś czas zapisać na na Suba w stali i na DateJusta w stali, punktowo widać, że na GMT też (Batman/Batgirl). Z bicolorami też nie ma problemu - na Daytone bicolor mogłem się zapisać ostatnio (sprzedawca powiedział, że szacuje na rok czekania). 

Wszystko to w Warszawie i Poznaniu. ALE...wszystko zależy wciąż od tego, czy salon chce czy nie, akurat Tobie sprzedać. Widać coś w stylu "selekcji", tak by nie napędzać flipperów itd.

 

Chętnie wrócę do tego wątki za kilka miesięcy, żeby sprawdzić czy wydarzy się to co myślę - a uważam, że do połowy 2024 wszystko wróci m/w do normalności za wyjątkiem Daytony i Day-Date oraz nowości z ostatniego roku.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Wygląda na to, że pozostaje zapisać się w Kruku i odwiedzać salony podczas podróży.

W sumie ciekaw jestem jak wygląda sytuacja z zakupem w Norwegii, w Oslo jestem bardzo regularnie. Z tego co wyszperałem w necie, można zgłosić wniosek o zwrot tamtejszego VAT-u, ale trzeba będzie go zapłacić w Polsce + cło.

 

Przyznam że trochę nie kupuję narracji o tym, że Rolex próbuje minimalizować zakupy przez flipperów. Sytuacja kolejkowa powoduje, że kupującymi będą albo właśnie flipperzy, którym czekanie nie przeskadza i mają pieniądze, albo osoby bardzo zamożne, które zegarki kolekcjonują. Sam nie jestem wielkim kolekcjonerem, nagromadziło mi się w ostatnim roku dość sporo osiągnięć i doszedłem do wniosku, że nadszedł moment na sprawienie sobie samemu prezentu. Mój jedyny zegarek automatyczny do tej pory to Junghans Max Bil, jedyny inny zegarek premium jaki planuje kupić w przyszłości to Grand Seiko, ale też chcę by był on zakupiony na okoliczność jakiegoś przełomowego wydarzenia w życiu. Tak buduję mini kolekcje, w której za każdym zegarkiem stoi jakaś historia. Czekanie nie wiadomo ile trochę to doświadczenie rujnuje. 

Rozumiem takie podejście firmy na poziomie biznesowym, ale nie spina mi sie to z narracją, że Rolex chce sprzedawać zegarki pasjonatom którzy chcą te zegarki nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SPS napisał(-a):

dlatego mówię,

każdy powinien iść do Polskiego AD bo to jest doświadczenie samo w sobie - zapis na Rolexa :) 

 

Zostaw sobie na pamiątkę zdjęcie :D 

Gratki zapisu  :P

 

a66f7c41-0e62-4762-8351-5910f9bc7358.thumb.jpg.da519bd039ee2fec3ce0d9b9ac03e6e7.jpg

 

 

Dzięki👍

Jak będziesz grzeczny na forum, to Cię przedstawię w Silesii jako skruszonego człowieka, który zrozumiał swoje błędy i od teraz będzie dobrym ambasadorem Kruka😁


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 

właśnie się byłem podlizać z czekoladkami i butelką wina..

To  powiedzieli że jakiś pan z iwc z granatową tarczą zostawił im dzisiaj obiad przy zapisie i zapraszają znowu za tydzień 🤭🤣

 

IMG_5609.thumb.jpeg.35fa004261afe9c600f7c56df5475d2a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, beniowski napisał(-a):

Podwawelska, tylko podwawelska….😁.


Ta, tłumacz mu, nierefomowalny jest, boi się że w razie niepowodzenia oddadzą mu bombonierkę zamiast kiełbasy 😉

A wino to nie whisky, może być stratny 😜

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SPS napisał(-a):

Ta 

właśnie się byłem podlizać z czekoladkami i butelką wina..

To  powiedzieli że jakiś pan z iwc z granatową tarczą zostawił im dzisiaj obiad przy zapisie i zapraszają znowu za tydzień 🤭🤣

 

IMG_5609.thumb.jpeg.35fa004261afe9c600f7c56df5475d2a.jpeg

 

Hmmm.....

 

IMG_4596.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 15:25, Bronzo napisał(-a):

Kantor dalej liczy po 4,8. Byłem dziś podpytać o jubilee do Sprite’a i obecnie nawet nie można zamówić na wymianę za Oystera. Nową jubilee można zamówić tylko w przypadku jeśli stara jubilee jest do wymiany. Cena 9300 PLN.

Nie wiedziałem że absurd z Rolexem dotyczy nawet tego że nie pozwalają kupić bransolety 😂

W dniu 25.11.2023 o 18:13, Steppenwolf1 napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedzi. Wygląda na to, że pozostaje zapisać się w Kruku i odwiedzać salony podczas podróży.

W sumie ciekaw jestem jak wygląda sytuacja z zakupem w Norwegii, w Oslo jestem bardzo regularnie. Z tego co wyszperałem w necie, można zgłosić wniosek o zwrot tamtejszego VAT-u, ale trzeba będzie go zapłacić w Polsce + cło.

 

Przyznam że trochę nie kupuję narracji o tym, że Rolex próbuje minimalizować zakupy przez flipperów. Sytuacja kolejkowa powoduje, że kupującymi będą albo właśnie flipperzy, którym czekanie nie przeskadza i mają pieniądze, albo osoby bardzo zamożne, które zegarki kolekcjonują. Sam nie jestem wielkim kolekcjonerem, nagromadziło mi się w ostatnim roku dość sporo osiągnięć i doszedłem do wniosku, że nadszedł moment na sprawienie sobie samemu prezentu. Mój jedyny zegarek automatyczny do tej pory to Junghans Max Bil, jedyny inny zegarek premium jaki planuje kupić w przyszłości to Grand Seiko, ale też chcę by był on zakupiony na okoliczność jakiegoś przełomowego wydarzenia w życiu. Tak buduję mini kolekcje, w której za każdym zegarkiem stoi jakaś historia. Czekanie nie wiadomo ile trochę to doświadczenie rujnuje. 

Rozumiem takie podejście firmy na poziomie biznesowym, ale nie spina mi sie to z narracją, że Rolex chce sprzedawać zegarki pasjonatom którzy chcą te zegarki nosić.

A kto powiedział że Rolex chce sprzedawać zegarki pasjonatom?! Przecież cała chora sytuacja z flipperami i kolejkami jest im bardzo na rękę. Brak dostępności = większe pożądanie. Ja twierdzę że oni jakoś to specjalnie utrzymują. Masz rację że to powoduje brak satysfakcji przy zakupie. O miłej obsłudze premium możesz zapomnieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie się udało. Ciekawe czasy, że człowiek po pół roku kolędowania, cieszy się jak dziecko gdy wreszcie wpiszą go do kolejki
20231125_134308.thumb.jpg.d8d26afe8280c188cf4238d5695cc793.jpg

Teraz poczekaj 2mc czy nie odrzucą a potem czekaj aż zrealizują
Ta 
właśnie się byłem podlizać z czekoladkami i butelką wina..
To  powiedzieli że jakiś pan z iwc z granatową tarczą zostawił im dzisiaj obiad przy zapisie i zapraszają znowu za tydzień
 
IMG_5609.thumb.jpeg.35fa004261afe9c600f7c56df5475d2a.jpeg

Trzeba kupić obiady dla całej ekipy i przynieść, albo zamówić pizze z dedykacją od kogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 14:09, piteks napisał(-a):

Wreszcie się udało. Ciekawe czasy, że człowiek po pół roku kolędowania, cieszy się jak dziecko gdy wreszcie wpiszą go do kolejki🤣

20231125_134308.jpg

 

Tak na przyszłość - wrażliwe dane albo tych których nie chcecie udostępniać radzę wyciąć, a nie zamazywać ponieważ nawet darmowe programy z zamazaniem potrafią sobie poradzić.

Edytowane przez RiddickB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, a_team napisał(-a):

Teraz poczekaj 2mc czy nie odrzucą a potem czekaj aż zrealizują emoji14.png

Tak, wiem. Patrzę co chwilę na telefon czy nie wysłali mi wiadomości - spie... dziadu😂


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo

Być może nie powinienem, ale cenię sobie to stowarzyszenie i czuję się, mimo wszystko, w obowiązku, dlaczego udało mi się zapisać (jakiś czas temu) na "tylko" Dj-sta u "mojego" AD, z którego odebrałem zegarki m.in. poniższego GMT. Mianowicie - nie przekazałem, żadnej "podwawelskiej" "poznańskiej" "flądry z Łeby" czy "suchej warszawskiej". Nie chcę puszczać "cichych bąków" co niektórzy mi sugerują, ale gdyby wykazali się większą empatią to by chociaż zapytali mając bezpośredni numer ;) i zapytali wprost. Więc do celu: Tak zapisałem się na DJ aby był max do końca 2023 dla mojej pierwszej córki - czego nie otrzymałem - mimo wszystko w tym zapisie oczywiście nabędę kiedy przyjdzie i będzie to zegarek dla mojej córy, która rodzi się za dwa dni! 

Natomiast moja pierwsza córa ma odwrócone trzewia (co się czasem zdarza) więc mój lefty Sprite sprawdza się idealnie na 2023 rok. Mimo wszystko chcę dla niej jak najlepiej i kolejny DJ będzie dla niej, więc proszę nie wypisywać głupot, że AD umie się dostosować tylko do "podwawelskiej". 

IMG_2142.jpeg

Edytowane przez Bronzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bronzo napisał(-a):

Być może nie powinienem, ale cenię sobie to stowarzyszenie i czuję się, mimo wszystko, w obowiązku, dlaczego udało mi się zapisać (jakiś czas temu) na "tylko" Dj-sta u "mojego" AD, z którego odebrałem zegarki m.in. poniższego GMT. Mianowicie - nie przekazałem, żadnej "podwawelskiej" "poznańskiej" "flądry z Łeby" czy "suchej warszawskiej". Nie chcę puszczać "cichych bąków" co niektórzy mi sugerują, ale gdyby wykazali się większą empatią to by chociaż zapytali mając bezpośredni numer ;) i zapytali wprost. Więc do celu: Tak zapisałem się na DJ aby był max do końca 2023 dla mojej pierwszej córki - czego nie otrzymałem - mimo wszystko w tym zapisie oczywiście nabędę kiedy przyjdzie i będzie to zegarek dla mojej córy, która rodzi się za dwa dni! 

Natomiast moja pierwsza córa ma odwrócone trzewia (co się czasem zdarza) więc mój lefty Sprite sprawdza się idealnie na 2023 rok. Mimo wszystko chcę dla niej jak najlepiej i kolejny DJ będzie dla niej, więc proszę nie wypisywać głupot, że AD umie się dostosować tylko do "podwawelskiej". 

IMG_2142.jpeg

 

spoko, każdy ma różną historię życia. :) 

ja tez nie przekazałem żadnej podwawelskiej ani suchej krakowskiej - ja się wypowiadam w formie ironii w tym temacie odnosnie kontaktu z AD. 

Explorera II zapisałem się zgodnie z moim hobby i pasją - sportem i  górami jako fan marki Rolex.  Kiedyś startowałem przez parę lat w zawodach mam trochę medali ale trzymam je w pudełku. Explorer miał być na początek projektu korony ziem. Po zrealizowaniu 30% projektu w 2022 roku , rok 2023 był pod znakiem fizjoterapii i treningów. A 2024 rok rozpoczynam kontynuacją projektu - styczeń i luty spędzę na Aconcagule w Andach.

I tak to w życiu bywa.  Jak wrócę w jednym kawałku bo wyprawa porównywalna jest do tej w Himalajach na Everest - będę jechał z koksem dalej bo taki mam charakter.  Get to the point or die trying. :P 

Córce życzę zdrowia :) A Tobie odbioru :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SPS napisał(-a):

 

 A 2024 rok rozpoczynam kontynuacją projektu - styczeń i luty spędzę na Aconcagule w Andach.

I tak to w życiu bywa.  Jak wrócę w jednym kawałku bo wyprawa porównywalna jest do tej w Himalajach na Everest - będę jechał z koksem dalej bo taki mam charakter.  Get to the point or die trying. :P 

Córce życzę zdrowia :) A Tobie odbioru :D 

 

Bardzo fajny projekt ale Aconcagua a Everest? Południową ścianą zamierzasz wchodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
7 godzin temu, SPS napisał(-a):

 

spoko, każdy ma różną historię życia. :) 

ja tez nie przekazałem żadnej podwawelskiej ani suchej krakowskiej - ja się wypowiadam w formie ironii w tym temacie odnosnie kontaktu z AD. 

Explorera II zapisałem się zgodnie z moim hobby i pasją - sportem i  górami jako fan marki Rolex.  Kiedyś startowałem przez parę lat w zawodach mam trochę medali ale trzymam je w pudełku. Explorer miał być na początek projektu korony ziem. Po zrealizowaniu 30% projektu w 2022 roku , rok 2023 był pod znakiem fizjoterapii i treningów. A 2024 rok rozpoczynam kontynuacją projektu - styczeń i luty spędzę na Aconcagule w Andach.

I tak to w życiu bywa.  Jak wrócę w jednym kawałku bo wyprawa porównywalna jest do tej w Himalajach na Everest - będę jechał z koksem dalej bo taki mam charakter.  Get to the point or die trying. :P 

Córce życzę zdrowia :) A Tobie odbioru :D 

 

Sam jestem mega zajarany górami. Co prawda ostatnio skończyłem jedynie koronę gór polskich w tym zimowe wejście na Rysy, ale docelowo marzy mi się Karakorum i treking w Pakistanie, ale to nie forum podróżnicze więc nie będę rozwijał tematu tej pasji, o której też mógłbym rozmawiać godzinami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bugs tak chcę

@Bronzo no dokładnie bo niezły off-topic by tu zaraz powstał 😆 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, SPS napisał(-a):
[mention=40960]Bugs[/mention] tak chcę


To faktycznie konkretny plan, szacun i powodzenia

@Bronzo a Ty przypadkiem dwóch Sprite'ów nie kupiłeś? Na to już chyba trzeba podwawelską ? 😉

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):


To faktycznie konkretny plan, szacun i powodzenia

@Bronzo a Ty przypadkiem dwóch Sprite'ów nie kupiłeś? Na to już chyba trzeba podwawelską ? 😉

potwierdzam :) były dwa, ale został jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

 

@Bronzo a Ty przypadkiem dwóch Sprite'ów nie kupiłeś? Na to już chyba trzeba podwawelską ? 😉

A może to łut szczęścia. 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A może to łut szczęścia. 

 

 

Nigdy nie słyszałeś, że ktoś dwa sprite'y odbiera, albo pepsi, albo daytony? 🤔 Przecież to normalne - człowiek sobie kupi fajny zegarek i jak tylko wróci do domu, żona też chce. I co nie kupisz? 😏

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A może to łut szczęścia. 

 

 

17 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Nigdy nie słyszałeś, że ktoś dwa sprite'y odbiera, albo pepsi, albo daytony? 🤔 Przecież to normalne - człowiek sobie kupi fajny zegarek i jak tylko wróci do domu, żona też chce. I co nie kupisz? 😏

Mnóstwo widziałem takich przypadków, głównie na Chrono24 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Nigdy nie słyszałeś, że ktoś dwa sprite'y odbiera, albo pepsi, albo daytony? 🤔 Przecież to normalne - człowiek sobie kupi fajny zegarek i jak tylko wróci do domu, żona też chce. I co nie kupisz? 😏

Kupić bym kupił, gdybym tylko mógł żonę - miłośniczkę zegarków zapisać na dany topowy model, a ptakowy system szczęśliwym trafem nie wylosował jej i nie wyrzucił po miesiącu z kolejki. 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Kupić bym kupił, gdybym tylko mógł żonę - miłośniczkę zegarków zapisać na dany topowy model, a ptakowy system szczęśliwym trafem nie wylosował jej i nie wyrzucił po miesiącu z kolejki. 😆

 

Hmm, czyli podwawelska to za mało - następnym razem bresaolę trzeba przynieść. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.