Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Szukam prawnika od najmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

tak jak w tytule - szukam prawnika zajmującego się wynajmowaniem mieszkań. Chodzi dokładnie o Warszawę, ale zapewne prawnik nie musi być z tego miasta 😊

 

Jakby ktoś mógł kogoś polecić lub sam byłby zainteresowany, to zapraszam na PM 😎

 

Z góry dziękuję

artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę wynajmem mieszkań zajmują się agenci od nieruchomości a nie prawnicy. Chyba, że sami posiadają mieszkanie na wynajem. Ale od prawnika bym nie wynajmował, za duże ryzyko, że umowę pod siebie napisze. wężykiem, wężykiem


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, souls_hunter napisał(-a):

Z tego co kojarzę wynajmem mieszkań zajmują się agenci od nieruchomości a nie prawnicy. Chyba, że sami posiadają mieszkanie na wynajem. Ale od prawnika bym nie wynajmował, za duże ryzyko, że umowę pod siebie napisze. wężykiem, wężykiem

Jest problem z najemcą i z nie wywiązywaniem się z podpisanej umowy, więc na ten moment potrzebny jest prawnik w celu wyjaśnienia/poprowadzenia sprawy - a tym zajmują się już prawnicy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 wyjścia. Rozwiązanie siłowe - wpadasz z 2 silnymi i zajmujesz mieszkanie i wymieniasz zamki (ja tak zrobiłem) albo batalia sądowa. W Polsce z wynajmem bez względu na rodzaj umowy (wspomniany najem okazjonalny też) jesteś w czarnej d*pie, jeśli trafisz na cwaniaka. Z automatu matki z bachorami i bezrobotni są kryci przez prawo i nie możesz ich wywalić szczególnie w okresie zimowym. Podejrzewam, że każdy prawnik powie ci to samo.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza sąsiadka wynajmowała dom i ponad 2 lata walczyła z niepłacącymi najemcami. Pomógł dopiero https://exmiter.com, wszystko w literze prawa z udziałem policji.

Tu jest ich interwencja, włos się jeży i dziwi, że tyle czekali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

Masz 2 wyjścia. Rozwiązanie siłowe - wpadasz z 2 silnymi i zajmujesz mieszkanie i wymieniasz zamki (ja tak zrobiłem) albo batalia sądowa. W Polsce z wynajmem bez względu na rodzaj umowy (wspomniany najem okazjonalny też) jesteś w czarnej d*pie, jeśli trafisz na cwaniaka. Z automatu matki z bachorami i bezrobotni są kryci przez prawo i nie możesz ich wywalić szczególnie w okresie zimowym. Podejrzewam, że każdy prawnik powie ci to samo.

Nawet z notarialnym zobowiązaniem najemcy do opuszczenia lokalu i poddaniu się egzekucji tegoż w trybie trzech siódemek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że nawet w najmie notarialnym najemca może wycofać adres który podał i nic mu nie można zrobić - chore, chociaż powinno być automatyczne poddanie się egzekucji komorniczej właśnie przy najmie okazjonalnym i to również matka z dziećmi o każdej porze roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy kosy to zupełnie inna para kaloszy, i raczej stosowana jest przy lokalach użytkowych (sklepy, magazyny itp). Sam je zastosowałem w umowie przy wynajmie swojego lokalu.

W praktyce przy ewentualnej egzekucji tego zapisu też może być różnie.

Jedyne czemu się dziwię, to że problem z najmem znany jest wszystkim bez wyjątku od lat i nikt kto jest u sterów nawet nie zająknie się o jego naprawie. To najlepiej chyba świadczy o syfie zwanym Polska w jakim żyjemy.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, kolega szuka kontaktu do prawnika a nie porady prawnej lub nieprawnej ;) czy też komentarzy na zasadzie obiło mi się o uszy, z tego co kojarzę i znajomy znajomego słyszał o znajomym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem będzie dłuuuuuuuuugo i kosztownie  , niezgodnie szybka piłka i problem z głowy 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Jedyne czemu się dziwię, to że problem z najmem znany jest wszystkim bez wyjątku od lat i nikt kto jest u sterów nawet nie zająknie się o jego naprawie.

Bo osoby poszkodowane nie są elektoratem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, XoneX napisał(-a):

Ej, kolega szuka kontaktu do prawnika a nie porady prawnej lub nieprawnej ;) czy też komentarzy na zasadzie obiło mi się o uszy, z tego co kojarzę i znajomy znajomego słyszał o znajomym. 

 

Ja poszedłem do pierwszej kancelarii o której słyszałem pozytywne opinie. Tu nie ma znaczenia czy jest dobra czy bardzo dobra czynnika czasu się nie przeskoczy. A koledze serdecznie współczuję. Tylko wrogowi można życzyć takich butów.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, souls_hunter napisał(-a):

 

Jedyne czemu się dziwię, to że problem z najmem znany jest wszystkim bez wyjątku od lat i nikt kto jest u sterów nawet nie zająknie się o jego naprawie. To najlepiej chyba świadczy o syfie zwanym Polska w jakim żyjemy.

A kto ma to zrobić? Przecież to elektorat, suweren tak zwany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy siódemki stosuje się w najmie okazjonalnym lokali mieszkalnych. Wycofanie zgody kogoś kto ma przyjąć najemcę po ustaniu stosunku najmu, powoduje że ma on obowiązek wskazać inny adres i zgodę osoby która ma tytuł prawny na jego przyjęcie. Pod rygorem eksmisji do noclegowni. Tyle przepisy. Praktyka jest taka, że żaden komornik się tego nie tknie ,czyli nie wywali do noclegowni. Wejść siłowo nie można bo promo naruszenie posiadania i najemca szybciutko wróci. Secundo kryminał. Trzeba pogadać z kimś kto hurtowo wynajmuje, są tacy specjaliści co wiedzą jak rozmawiać z najemcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, mam lokal do wynajęcia i mam duże obawy

 

 

374991020_686531066846004_4238873446192188464_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Christo napisał(-a):

Nasza sąsiadka wynajmowała dom i ponad 2 lata walczyła z niepłacącymi najemcami. Pomógł dopiero https://exmiter.com, wszystko w literze prawa z udziałem policji.

Tu jest ich interwencja, włos się jeży i dziwi, że tyle czekali.

 

No k…..wa- na zbity ryj !!!!!

Dobrze ze ja studentom wynajmuje …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Współczuję, mam lokal do wynajęcia i mam duże obawy

 

 

 

 

Obejściem prawa jest umowa wynajęcie części mieszkania np. dwóch pokoi z trzech.

W razie problemów (notoryczne zaleganie z opłatą czynszu, dewastacja) najemca wie, że do mieszkania może legalnie wprowadzić się ekipa budowlana itd.

Przykład:

https://bezproblemow.pl/wzor-bezpiecznej-umowy-najmu-lokalu-mieszkalnego-wynajmij-swoje-mieszkanie-bezpiecznie-i-bezproblemow/

Warto poszukać w necie, albo skorzystać z pomocy prawnika, który taką umowę napisze. 

 

Miałem kiedyś problemy z najemcami.

W jednym przypadku gdy najemca bez informacji wyprowadził się do innego miasta, a zostawił w mieszkaniu kogoś z rodziny aby za darmo mieszkał; konieczne było wejście z tą osobą do mieszkania i wyproszenie jej, zmiana zamków i zwrócenie rzeczy w wyznaczonym terminie przy ekipie do przeprowadzki. 

 

W innym przypadku, gdy najemca nie płacił za czynsz i nie chciał się wyprowadzić; przestałem płacić za prąd.

Po zdjęciu licznika przez dostawcę prądu, mieszkanie szybko się zwolniło. 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Matti napisał(-a):

Obiło mi się o uszy, że nawet w najmie notarialnym najemca może wycofać adres który podał i nic mu nie można zrobić - chore, chociaż powinno być automatyczne poddanie się egzekucji komorniczej właśnie przy najmie okazjonalnym i to również matka z dziećmi o każdej porze roku.

Nie masz racji. Najem okazjonalny jest bardzo skutecznym zabezpieczeniem. Poza tym z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że cwaniak-najemca nie podpisze takiej umowy, prościej mu poszukać innego łosia na zwykłą umowę.

 

6 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Trzy siódemki stosuje się w najmie okazjonalnym lokali mieszkalnych. Wycofanie zgody kogoś kto ma przyjąć najemcę po ustaniu stosunku najmu, powoduje że ma on obowiązek wskazać inny adres i zgodę osoby która ma tytuł prawny na jego przyjęcie. Pod rygorem eksmisji do noclegowni. Tyle przepisy. Praktyka jest taka, że żaden komornik się tego nie tknie ,czyli nie wywali do noclegowni. Wejść siłowo nie można bo promo naruszenie posiadania i najemca szybciutko wróci. Secundo kryminał. Trzeba pogadać z kimś kto hurtowo wynajmuje, są tacy specjaliści co wiedzą jak rozmawiać z najemcami.

Oooo, to bardzo ciekawe. Komornik, który się nie tyka mając kasę przed oczami to chyba równie często spotykany, co biały tygrys. Ja ci od ręki podam conajmniej dwóch komorników, którzy za naprawdę niewielką opłatą wywalą z takiego najmu własną, rodzoną matkę... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Powodzenia. Tylko jak ich już zapytasz to powiedz, że jutro przyniesiesz wniosek egzekucyjny.
A co do zaprzestania płacenia za prąd o czy mówił kolega wcześniej, to jest to obecnie przestępstwo. Dzięki obecnemu ministrowi zdaje się, od kilku lat. Reasumując, sposoby są na takich ale jeśli chcemy uczciwie to nawet przy okazjonalnym zejdzie że 2 lata jak będzie sprytny najemca.

Także kolego od najmu idź do mecenasa ale cudów nie oczekuj. Ps. Zawarcie innej umowy niż najmu okazjonalnego to już prawie harakiri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valygaar: mam nadzieję, że się mylę, ale niestety w tym kraju w obecnych czasach niestety nie jest tak łatwo pozbyć się pasożytów z mieszkania, ja na szczęście mam ogarniętego najemcę, mimo to umowa najmu okazjonalnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

A co do zaprzestania płacenia za prąd o czy mówił kolega wcześniej, to jest to obecnie przestępstwo. Dzięki obecnemu ministrowi zdaje się, od kilku lat.

 

Numer z prądem działał te kilka lat temu.

 

Pozostaje zatem umowa wynajęcia części mieszkania.

Znajomy ma xx mieszkań i wszystkie wynajmowane na taką umowę. 

Mógłby przejść na wynajem na doby (miasta gdzie są turyści), ale to wymaga dyspozycyjności.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki problem mają komornicy z egzekucją w przypadku najmu okazjonalnego, czego oni się boją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat można odnieść wrażenie że wynajem w Polsce mieszkania to wielkie ryzyko i duży problem, a tymczasem dziesiątki tysięcy Polaków wynajmuje mieszkania i jakoś nie mają z tym problemów.  Oczywiście zawsze coś może się zdarzyć, ale moim zdaniem są to bardzo rzadkie przypadki. 

Wielu członków mojej najbliższej rodziny i wielu moich kolegów wynajmuje mieszkania i jak do tej pory (odpukać w niemalowane) nigdy nie mieli żadnych problemów. 

Oczywiście kluczem do uniknięcia jakichkolwiek problemów jest odpowiedni dobór najemcy. Np. ja bardzo starannie wybieram najemców i nigdy nie miałem najmniejszego problemu. Mam pewne kategorie ludzi którym mieszkania nie wynajmuje za żadne pieniądze nawet, gdyby chcieli na jedną dobę. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.