Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki silnik?

2,0 - 218KM.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne pytanie to: gdzie?

 

(I nie chodzi o to gdzie jest silnik, jak coś )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza odpowiedź na  niemieckiej autostradzie :D .  Przypomina mi sie jak Kownacki z zakupu kontrolowanego w jednym z programów opowiadał , ze był był wzywany na komendę, gdyż ktoś ich  podkablował ze przekroczyli predkosc.  Kamera pokazywała wnetrze auta i to co za szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
4 godziny temu, Teufel26 napisał:


2,0 - 218KM.


Ło Panie 😱

A, widziałem na twojej Mieci naklejki AMG - to pewnie stąd tyle mocy 😂

 

O słodki Jeżu - sprawdzacie ile wam pali ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie 
A, widziałem na twojej Mieci naklejki AMG - to pewnie stąd tyle mocy 
 
O słodki Jeżu - sprawdzacie ile wam pali ???

AMG to on ma jedynie na dywanikach Spalanie wyszło tak przypadkiem
Ostatecznie najwolniejszy nie jestem

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafi87 napisał:

Najlepsza odpowiedź na  niemieckiej autostradzie :D .  Przypomina mi sie jak Kownacki z zakupu kontrolowanego w jednym z programów opowiadał , ze był był wzywany na komendę, gdyż ktoś ich  podkablował ze przekroczyli predkosc.  Kamera pokazywała wnetrze auta i to co za szybą.

ja kiedyś na YT widziałem filmik - kanał i użytkownik chyba z Holandii, auto o ile dobrze pamiętam - któryś Koenigsegg, w tytule było "Deutsche Autobahn top speed", na liczniku grubo powyżej 300km/h w środku dnia tylko to co za szybą bardzo dziwnie przypominało naszą A4 za Jędrzychowicami w kierunku Wrocka:lol:

Szukałem później tego filmu ale usunęli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to było przy okazji Gran Turismo Polonia, gdy super cary jeździły po Polsce.  Później był wypadek, gdy właśnie Koenigsegg wjechał w tłum i usunęli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 23:45, maritimeeng napisał:


Ło Panie 😱

A, widziałem na twojej Mieci naklejki AMG - to pewnie stąd tyle mocy 😂

 

O słodki Jeżu - sprawdzacie ile wam pali ???

2025126146_Screenshot_20190911-004247_MyDS1.thumb.jpg.7bc3485d959dfb74b2aee9b178569c1f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ja tak z innej beczki ... są tu miłośnicy(użytkownicy) quad'ow???

Chciałbym coś kupić, ale ... jestem totalny amator w temacie :(.

Szukam czegoś do wycieczek po górskich drogach z możliwością zjazdu "w bloto", raczej coś wiekszego (ważę ponad 130kg) .

Myślę nad Hondą Foreman 520, ale ...

no właśnie "ale" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vvv napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Wiele dobrego słyszałem o Yamaha Warrior 350, ale temat ciężki do zdobycia.

Aktualnie rozmyślam nad Polaris Sportsman 570 ... cały czas coś nowego do głowy przychodzi ;)

Edytowane przez Zibi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mechanik wymienił mi 2 wtryski w Sorento 2,5 CRDi, maszyna zaczęła chodzić równoi odpalać idealnie. Aż prawie przestałem żałować, że nie kupiłem wersji V6

 

Do tegi udało mi się naprawić piloty oraz jednego zaprogramować bez kompa, jestem w trakcie ustalania jak zaprogramować drugi nie rozprogramywując pierwszego.

Ps, pierwszy firm to trochę jak z naprawy starej 16 melodyjkowej Montany (a tak naprawde przecież wiemy, że nie miały one ich 16 tu tylko 😎

 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem koledze auto, do wymiany klocki przod i tył, dodatkowo poprosiłem o wymiane tylnych tarczobebnów bo jeden zagrzałem kiedyś ćwicząc termiczne barwienie metalu na niebiesko. Plus wymiana płynu hamulcowego. No i już robota sama na 200 wyceniona wzrosła do 500. Kolega zadzwonił i z przerażeniem w głosie powiedział mi jak wyglądają przednie przewody hamulcowe i wtedy uswiadomiłem sobie, że prawsopodobnie od 16 lat nie były wymieniane. Ależ wstyd.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama robocizna za wymiane hamulców przód , tył oraz płynu 500zł?? Kosmiczna cena..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, robota 250 za wymianę klocków przód, tarcz i klocków tył. Odkrecenie niemożliwych do odkrecenia odpowietrzników, koszt nowych przewodów hamulcowych (one mają jak patrzyłem po ok pół metra) po 120 za sztukę. Naprawa końcówek metalowych przewodów hamulcowych No i się uzbierało. Ale teraz działa jak trzeba, mozna cisnąć na badanie techn.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawny, nudny jak flaki z olejem ale lubię gościa ;)

Średnio akceptowałem jegomościa ale po pół roku się zadomowił.

hyundai-i30-n-line-2019-8.jpg


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

I bardzo dobrze zrobiłeś.

Bo wszelka pomoc udzielana bezdomnym jest wielce chwalebna.👍


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 01:16, clusca napisał:

Mnie się nawet podoba. Zbiera dość pochlebne opinie z tego, co czytałem. Sam się zastanawiam, bo ostatnio w mojej królowej lawet Mondeo zaparkowało i chyba po naprawie pójdzie na sprzedaż.

 

I tutaj pytanie do tych, co temat niedawno przerabiali. Które nowe kombi, ewentualnie liftback, tak w okolicach stówki z małym haczykiem, jest warte zainteresowania teraz? Wszelkie Renault i Ople raczej odpadają. Myśl o zmianie auta zakiełkowała mi w głowie tak naprawdę wczoraj, kiedy zajrzałem do salonu Skody i obejrzałem właśnie nową Octavię 4, więc temat mam kompletnie nie rozeznany.

 w okolicach stówki to z nową octavią nie poszalejesz...

Ceny nowych aut tak poszły w górę, że ciężko się już zmieścić e tej kwocie w przyzwoitym wyposażeniu i nie bazowym silniku. Nie wspominając o  automacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę "na dzień dobry" za 127 tys. Naprawdę niezłe wyposażenie. Silnik 2.0 150KM z automatem, matrixy, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu. Na co dzień nie potrzebuję mocniejszego auta. Mam jeszcze coś takiego, ale jeździ nim mój tato, ja sobie od czasu do czasu "pożyczę", żeby sobie humor poprawić ;)

Po mieście jednak znacznie wygodniej jeździ mi się nieco bardziej zwinnymi autami, a i ekonomia ma tutaj znaczenie.

 

20200703_175832-800px.thumb.jpg.ecba41f51d7a265b103d4ad34aa6243e.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
29 minut temu, clusca napisał:

Dostałem ofertę "na dzień dobry" za 127 tys. Naprawdę niezłe wyposażenie. Silnik 2.0 150KM z automatem, matrixy, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu. Na co dzień nie potrzebuję mocniejszego auta. Mam jeszcze coś takiego, ale jeździ nim mój tato, ja sobie od czasu do czasu "pożyczę", żeby sobie humor poprawić ;)

Po mieście jednak znacznie wygodniej jeździ mi się nieco bardziej zwinnymi autami, a i ekonomia ma tutaj znaczenie.


127k za Octavię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, za wersję IV. To drogo? Nie znam się, serio. Bazowa wersja kosztuje jakieś 80-90k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, clusca napisał:

Tak, za wersję IV. To drogo? Nie znam się, serio. Bazowa wersja kosztuje jakieś 80-90k.


Przy nowych samochodach zatrzymałem się 9 lat temu jak kupiłem VW CC za 110k. 
Sporo jak za Skodzianę.

 

Jakbym chciał kupić rodzinną furę za taki piniundz, to wolałbym to

http://auta-japonskie.pl/home,126,38000_km__audi_a842_v81lakier_new_new_new_.html

 

Ale to mój punkt widzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maritimeeng napisał:

127k za Octavię?

Świat staje na głowie...

2 godziny temu, clusca napisał:

Bazowa wersja kosztuje jakieś 80-90k.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, clusca napisał:

Tak, za wersję IV. To drogo? Nie znam się, serio. Bazowa wersja kosztuje jakieś 80-90k.

 

Mamy w firmie kilkanaście Skód. Superby i Octavie w dieslu. Nie psują się a ludzie są zadowoleni. Niektóre robią po 60-70 tys. km rocznie. Po Oplach i Fordach - zmiana wyraźnie na lepsze. Były też kiedyś u nas w użyciu Passaty i kilka lat temu konieczność przesiadki na Superby była dla niektórych użytkowników trochę... mentalnie problematyczna 😉.

Przy kolejnej wymianie, kiedy już mogli wrócić do Passatów wybrali... Superby.

P.S. W tym tygodniu pod firmą przeszło gradobicie. Wszystkie samochody na parkingu były poobijane, z tym, że Skody wyglądały mimo wszystko o niebo lepiej niż japońce i koreańczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.