Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

@maritimeeng chyba najlepszy prezent dla żonki pod choinkę w tym roku , byłby kurs udoskonalenia umiejętności jazdy na torze , tak żeby mogła w pełni przejmnie i bezpiecznie , korzystać z tego zielonego pięknego potwora 😊👍

Skoro jest tu kilku motoryzacyjnych maniaków to pochwalę się moim samochodem :D

Auto bazowo jest w kolorze czarna satyna a oklejenie zostało przygotowane na zlot Ultrace 2020, na którym się pojawiłem .

IMG_9423.thumb.jpg.0cc8fdf0a884e0cb333c582a760f9888.jpgIMG_9455.thumb.JPG.41168f67c5c70431d269276b3d43cc0a.JPG

Rower na dachu na wypadek gdyby coś się spieprzyło i trzeba było jechać po pomoc?

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Teraz, souls_hunter napisał:

Rower na dachu na wypadek gdyby coś się spieprzyło i trzeba było jechać po pomoc?

Na wypadek, gdyby leżący policjant był za wysoki i samochód by nie przejechał :D

"Im więcej samochodów elektrycznych, tym więcej dwutlenku węgla – oświadczył Akio Toyoda. – Czy politycy naprawdę wiedzą, o czym mówią, kiedy postulują wyeliminowanie samochodów zasilanych benzyną? "

Ciekawy artykuł. Warto przeczytać. Link jest poniżej.

https://warsztatowiec.info/kubel-zimnej-wody-od-prezesa-toyody/

What we do in life, echoes in eternity.

Mówienie, że politycy o czymkolwiek wiedzą jeśli o tym czymś mówią jest nie na miejscu. Każdy bez wyjątku polityk mówi o tym, o czym konkretnie ma mówić.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Ciekaw jestem czy znajdzie się jeszcze ktoś z samego szczytu motoryzacji światowej, jak p. Akio Toyoda, kto "odważy" się mówić rzeczy niemodne ale oparte o realia. Nota bene: okazuje się, że mix energetyczny Japonii (po Fukushimie) jest zbliżony do tego, który mamy w Polsce.

What we do in life, echoes in eternity.

W dniu 26.12.2020 o 20:39, PatrykWoj napisał:

Na wypadek, gdyby leżący policjant był za wysoki i samochód by nie przejechał :D

Browar i pizza - absolutnie moje ulubione miejsce w Gdyni z wieloma wspomnieniami, miło popatrzeć, a do tego fix na dachu jak już się napijesz i zostawisz auto 😅

2 minuty temu, eye_lip napisał:

Browar i pizza - absolutnie moje ulubione miejsce w Gdyni z wieloma wspomnieniami, miło popatrzeć, a do tego fix na dachu jak już się napijesz i zostawisz auto 😅

Doskonale rozumiesz klimat projektu :D Fix jest i środkiem transportu i uzupełnieniem wyglądu auta

Guest maritimeeng
W dniu 27.12.2020 o 11:44, Lincoln Six Echo napisał:

Prawdziwie świąteczna Mercedes.   ;)

Model sam w sobie piękny, jednak jak na mój gust - lakier nieco zbyt krzykliwy  🤣

Chociaż kobita wzięła sobie też oczojebny 😎

911DB541-5B68-4EEB-97F3-8B380A33DA4F.png

1D96E6FD-9788-413C-8941-7836BE719266.png

90467867-C2EE-4599-9945-DF9BDBAF4DF1.png

36DD7BCD-5C4B-45ED-92DE-D6C230A1D690.png

W dniu 26.12.2020 o 18:14, PatrykWoj napisał:

Skoro jest tu kilku motoryzacyjnych maniaków to pochwalę się moim samochodem :D

Auto bazowo jest w kolorze czarna satyna a oklejenie zostało przygotowane na zlot Ultrace 2020, na którym się pojawiłem .

A możesz coś więcej o aucie - jaki silnik, moc, czy coś było robione??.

11 minut temu, maritimeeng napisał:

A możesz coś więcej o aucie - jaki silnik, moc, czy coś było robione??.

C43 AMG - seryjnie 390 KM a na chwile obecną około 450 KM i prawie 700 nm.

W aucie zrobiłem:

1) Cały wydech RCP Exhaust

2) Silnik wystrojony przez CompSport

3) 20" felgi 2-częściowe kute BC Forged

4) Pakiet stylistyczny RaceDesign

5) Sprężyny Eibach

6) Oklejenie auta folią Avery Satin Black przez Moto Studio w Gdańsku :D 

Z taką mocą mogę się popisać czasami ok 3,7-3,8 do 100 km/h i ok 10 sekund 100-200 km/h

Oczywiście C43 ma napęd na 4 koła

21 godzin temu, maritimeeng napisał:

Model sam w sobie piękny, jednak jak na mój gust - lakier nieco zbyt krzykliwy  🤣

Chociaż kobita wzięła sobie też oczojebny 😎

1607536331_kqdnkf_600.jpg.beef314d5d86e76e31edf2e0db8ee7d2.jpg

Macie jakieś doświadczenie z bagażnikami dachowymi/boxami? Nigdy nie zgłębiałem tematu i nie wiem na co zwrócić uwagę. Rozpiętość cenowa jest dość znaczna. Jak z prędkościami i spalaniem? Widzę, że wszystkie oficjalnie mają limit 130km/h.

Pozdrawiam,

Janek

@mandaryn44, dzięki wielkie za trop z testami zderzeniowymi. Patrzyłem na YT ale mało aktualnych rzeczy mi się wyświetlało, ale przypomniałeś mi o ADAC. Jak zwykle można na nich liczyć, jest nowszy test z 2020: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/technik/dachboxen/ w sumie może za parę miesięcy zrobią kolejny. Jak zobaczyłem filmiki z city crash to mi się odechciało boxa i zacząłem żałować, że w nowym aucie już nie mam haka ;)

Pozdrawiam,

Janek

6 godzin temu, vvv napisał:

Macie jakieś doświadczenie z bagażnikami dachowymi/boxami? Nigdy nie zgłębiałem tematu i nie wiem na co zwrócić uwagę. Rozpiętość cenowa jest dość znaczna. Jak z prędkościami i spalaniem? Widzę, że wszystkie oficjalnie mają limit 130km/h.

Mobila - certyfikowana do 200 km/h. Ceny w promocji od 700 Eur. Spalanie dolicz 1-1.5 l / 100km. Warto zwrócić uwagę na konfigurację bagażnik/box żeby nie było kolizji z klapą bagażnika przy pełnym otwarciu. Poza tym zależy do czego jest potrzebny - ja mam długi i wąski do windsurfingu i krótki a szeroki do nart - przy krótkim a szerokim przydatne jest otwierania z dwóch stron . 

nie spiesz się ....

Dzięki za kolejny trop, widzę, że Niemcy dają radę z boxami ;) Jakby ktoś szukał to (https://surfbox.de/) Mega duże mają te boxy w ofercie. Wstępnie rozglądałam się za czymś w celu powiększenia bagażnika, patrzyłem na takie 360l, 405l a tu boxy do 1100l... na święta byliśmy u teściów (3dni, 3 osoby) bagażnik pełny (do linii okien) plus dwie torby na kanapie. 

Belki masz też od nich czy dedykowane do Twojego samochodu innej firmy?

Dzięki za kolejny trop, widzę, że Niemcy dają radę z boxami ;) Jakby ktoś szukał to (https://surfbox.de/) Mega duże mają te boxy w ofercie. Wstępnie rozglądałam się za czymś w celu powiększenia bagażnika, patrzyłem na takie 360l, 405l a tu boxy do 1100l... na święta byliśmy u teściów (3dni, 3 osoby) bagażnik pełny (do linii okien) plus dwie torby na kanapie. 

Pozdrawiam,

Janek

Guest maritimeeng

Maiden voyage 🙂

Jeszcze raz dzięki, Łukasz 👊

DC1A4864-6EBB-4560-987D-599059C4F909.jpeg

6E60C4ED-7FDB-418A-8C90-A11250C6EDBF.jpeg

7E6FC2BC-00BC-4445-B871-1750556D6838.jpeg

13 minut temu, vvv napisał:

Belki używam THULE Aero - pozwala mi to przesunąć box maximum do zewnątrz. Origalne belki MB i Audi które miałem mają taką konstrukcję że box musiał być zamontowany w odległości około 15 cm od brzegu a obok boxu wożę deski i przy takim ułożeniu mi się nie miescily. Generalnie jako użytkownik nie widzę  różnicy w jakości pomiędzy OEM i Thule a używam ich w roznych samochodach od 1999. 

23 minuty temu, vvv napisał:

Belki używam THULE Aero - pozwala mi to przesunąć box maximum do zewnątrz. Origalne belki MB i Audi które miałem mają taką konstrukcję że box musiał być zamontowany w odległości około 15 cm od brzegu a obok boxu wożę deski i przy takim ułożeniu mi się nie miescily. Generalnie jako użytkownik nie widzę  różnicy w jakości pomiędzy OEM i Thule a używam ich w roznych samochodach od 1999. 

nie spiesz się ....