Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

. Ale to patrząc racjonalnie, ktoś kto kupuje w ogóle SUVa to raczej mało racjonalnie do tego podchodzi :lol:

Wkładanie dzieciaka do fotelika w SUV jest o niebo łatwiejsze niż do niższego samochodu. Mi to wystarczyło do kupna.

Tapaltak

A to SUV-a w PL na te wąskie, polskie dróżki nie kupuje się tylko jako symbol statusu? Czyli "Yo madafaka mam większego  niż Ty mój sąsiedzie przegrywie"?  Nawet jeżeli z praktycznego punktu widzenia takie auto jest bez sensu? Sporo polskich uliczek to koszmar do jazdy nawet kompaktem :D I do klasy kompakt to przeszło, ta moda na rozmiarówkę, te wszystkie Qashqaie z napędem na 2-osie. W USA w miastach drogi są szerokie, autostrady mają tyle pasów co nam się nie śni, a taki Tahoe czy Suburban jest wielki w środku, więc wygodny i ma to sens. A taki Qashqai z napędem na jedną oś? Albo X6 z 4-ma miejscami? :D W Polsce zegarek nigdy nie wygra z samochodem jako symbolem sukcesu, nawet jeżeli auto w leasingu a komornik już puka do drzwi...

A co do merca CLS to bardziej mi się widzi CLA i to w bezsensownym kombi :D

Edited by Admof

X6 dla mnie ma taki sens jak motocykl 3- kołowy (trajka chyba to sie nazywa). Efektywnie łączy wszystkie wady samochodu w jedność: duże, mało miejsca na bagaż i pasażerów, niepraktyczne na autostradzie i w mieście.

To jest jeden z typu samochodów który chcesz mieć a w momencie którym juz posiadasz żałujesz że nie kupiłeś X5 albo GLK.

5d94f419e47f4a0b6a93a5eea656aeb6.jpg

94a2405b573789f90fdbddbdc3bc87dc.jpg

Świetny jest

Sent from my SGP312 using Tapatalk

Beware the fury of a patient man.

post-60501-0-96621100-1466269347_thumb.jpg

Po pierwszej dobie:

+ świetny automat,

+ motor daje radę, zawija tym autem aż miło,

+ infotaiment professional - rozumiem teraz skąd zachwyty,

+ M-Pakiet plus kilka dodatkowych, sportowych dodatków wizualnie wrzucają auto na bardzo wysoką półkę, na parkingu nie ma faceta, który by się nie obejrzał, naprawdę wygląda przekozacko (dla niektórych to może być wada),

+ prowadzi się jak po sznurku (xd),

+ kierownica sportowa, obszyta alcantarą jest tak genialna, że zasługuje na osobny wpis,

+ wnętrze, które w fachowych gazetach wyglądało na nieco przestarzałe, zwłaszcza kokpit, na żywo prezentuje się bardzo dobrze,

+ ogólnie rozmiar wnętrza, trójka kilka wersji wstecz to było auto półtorej klasy mniejsze, aczkolwiek A4 mimo to jest odczuwalnie większe,

- fotele mają bardzo mały zakres regulacji, są za wąskie (potężni faceci się nie zmieszczą na szerokość), uważam też że ta limitowana tapicerka tekstylna z alcantarą wygląda za słabo, zdecydowanie lepiej tu wypada np. s-line w Audi i fotele skóra/alcantara,

- system start-stop jest uciążliwy, auto ma jakoś podkręcony wydech (nie wiem czy też komputerowo) i jak gaśnie, potem startuje to ta amplituda zaczyna doskwierać, wyłączam to, ale tylko od startu do zgaszenia, nie szukałem jeszcze jak to całkiem dezaktywować (salon nie wiedział gdzie dali instrukcję, a mnie się spieszyło ;) ),

-nocą podświetlenie nie wiadomo po co zmienia się z białego na pomarańczowe (może to da się zmienić) i jest zbyt natrętne,

- w tak skonfigurowanym aucie nie dać Harman/Kardon to się nadaje pod pręgierz, podstawowe nagłośnienie jest co najwyżej przeciętne,

- światła nie więcej niż poprawne,

- klasyczny ręczny może pasuje do sportowej stylizacji, ale całościowo jeszcze przy automacie jest zbędny i niepotrzebnie postarza wnętrze.

co rok oglądam :)

Ja również. Jestem ciekawy czy w tym roku  zwycięży toyota  i  na 50 rocznicę ford GT :-).

1/3 wyscigu za nami i Toyota prowadzi, moglaby wygrac bo do tej pory jedyny japonski producent ktory zwyciezyl to Mazda z silnikiem Wankla w 1991 roku, nocka zarwana ;)

Wkładanie dzieciaka do fotelika w SUV jest o niebo łatwiejsze niż do niższego samochodu. Mi to wystarczyło do kupna.

Niektórym na przykład od wsiadania i wysiadania z niższych aut zaczynają nawalać kolana, a przy SUV-ie jest ok, więc to chyba też dobry argument ;)

ja po przerwie od 21 wróciłem do oglądania. co się stało z Porsche #1?

Auto sie grzalo i kilka razy zjechal na serwis co spowodowalo bardzo duza strate, Toyota poki co prowadzi

w tym roku LeMans bardzo ciekawe, Toyocie zawsze trochę kibicowałem ale nie sądziłem, że tak pojadą, stawiałbym na Porsche. W GT gdybym miał stawiać to byłoby to Vette, liczyłbym też na 911, po Fordzie nie wiedziałem czego się spodziewać ale że Ferrari na czele to dla mnie niespodzianka  :lol:

taki SUV na bazie pełnokrwistego amerykańskiego pickupa to trochę inna bajka.

Mercedes GLS i Range Rover Sport mają większe bagażniki. 

Japończycy w boksie niewzruszeni. Szkoda Toyoty, awaria tuż przed końcem i  ta załoga nieklasyfikowana. Audi na 3 miejscu, inna Toyota na 2.

Niemiecka precyzja Porsche, nawet wymienili opony tuż przed zakończeniem. Kalkulowali na chłodno. Mogłaby opona się zużyć, Porsche nie dojedzie, nie ma 2 miejsca, a w konsekwencji 1.

Ferrari/ GTE Pro, to które miało zjechać do boksu naprawiać światła boczne, nie zjechało,  dostało ponownie nakaz zjazdu. Pewnie będzie miało czasową karę i z 2 miejsca nici.

Toyoty szkoda, od samego początku jak safetycar zjechał, było widać, że Toyota chce wygrać, wyścig był ich. Porsche niby świętuje ale też dobrze wiedzą, że to nie było ich zwycięstwo tylko pech i przegrana Toyoty. W lasie GT ameryka dalej górą, jak nie Vette to Ford. Ford ma się czym pochwalić, po 50 latach znów wygrywa w LeMans swoją klasę. Tutaj też z pewnym niesmakiem odnośnie tych zmian w wadze samochodów itd. Koniec końców Ford się cieszy z wygranej w swojej klasie, Porschce w generalce. 

Mercedes GLS i Range Rover Sport mają większe bagażniki. 

wg www chevroleta suburban ma 121.1 cubic feet a GLS 93.8  co daje na nasze 3430 L vs 2300L. Jak mi udowodnisz, że 2300 jest większą wartością niż 3400 to przyznam Ci rację ;)  Range Sport nie szukałem ale na pewno ma mniejszy bagażnik.

To jest "tylko" 320 xd w dieslu czyli 190 KM. Ale w tym aucie naprawdę silnik robi dobrą robotę i przy kickdown w każdych warunkach rwie do przodu aż miło, ciągiem do ok 200 km/h. Powyżej lekko słabnie, ale w sumie nie miałem za bardzo opcji sprawdzenia tego dalej.

Uzupełniając wcześniejszą ocenę wycofuje minus dla wąskich foteli, jest guzik elektrycznej zmiany szerokości podparć bocznych ;) aczkolwiek nadal bardzo duzi faceci się nie zmieszczą (ale to już chyba mało aut takich obejmie).

Odwołuję tez przeciętną opinię o BMW led - światła sprawdziłem w trudniejszych warunkach i są jednak bardzo dobre.

Przydałyby się metalowe nakładki na pedały, teraz jest tylko na podpórce. Właściwe ustawienie kierownicy dla wyższych kierowców powoduje tez, że środek kierownicy lekko przysłania dolną część zegarów i np. w ogóle nie widać liczników przebiegu oraz nieco obcina wskazania graficznych podpowiedzi nawigacji.

Gdzie macie ubezpieczone auta? Chodzi mi tutaj głównie o OC. Czy jest jakiś argument przemawiający na tym, aby nie wybierać najtańszego OC?

Argument jest taki, że gdyby ktoś w Ciebie stuknął, to chciałbyś aby ta szkoda była szybko i sprawnie usunięta z OC sprawcy. Teoretycznie jakość usługi wszędzie jest taka sama, w praktyce wiadomo jak jest.

Sam zwykle staram się wybierać tam gdzie najtaniej. AC to zupełnie inna bajka.

Jeżeli masz wątpliwość, to pytaj jeszcze tutaj https://www.proama.pl/ubezpieczenie_samochodu/

Zadzwoń lub napisz do nich maila. To jest porównywarka OC. Oczywiście zajmują się też sprzedażą (zdalnie, dok. możesz otrzymać na maila).