Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Najlepiej pojechać do kogoś, kto zajmuje się ubezpieczeniami i ma ofertę kilku firm. Mi na miejscu wyliczają gdzie jest najbardziej opłacalne i tam ubezpieczam. Aktualnie mam w AXA

wg www chevroleta suburban ma 121.1 cubic feet a GLS 93.8  co daje na nasze 3430 L vs 2300L. Jak mi udowodnisz, że 2300 jest większą wartością niż 3400 to przyznam Ci rację ;)  Range Sport nie szukałem ale na pewno ma mniejszy bagażnik.

Większe od a6 i innych kombi to tak a propos europejskich suvów. Od suburbana na pewno nie, pewnie gdzieś w innych klonach Chevroleta trzeba szukać takich wymiarów :D

W ostatniej dobie testów zauważyłem:

- brak regulacji wysokości pasów,

- jednak dość przeciętne wyciszenie diesla (nie ma nic wspólnego z usportowionym wydechem),

+ bardzo sprawne i mocno ułatwiające pracę kierowcy systemy wspomagania: od wszystkich asystentów na drodze po kamery i pomoc przy manewrach na parkingu. 

Moje podsumowanie 320 xd:

idealne auto dla 25-30 letniego faceta. Szybkie, zwinne, fajnie wykonane, wyglądające ponadprzeciętnie. Mimo traktowania gazu bez specjalnych ceregieli auto na dotarciu zużywało średnio 8 litrów ON. Jeśli ktoś lubi po jeździe, że pierwsze 5 min uspokaja się serce, 10 żołądek, a 15 mózg to zachęcam bardzo mocno. Mnie dla takich wrażeń wystarczy jedna jazda rocznie... Jednocześnie to absolutnie nie jest auto nie nadające się do jazdy na co dzień. Kilka drobiazgów ergonomicznych do poprawy, ale to może być też kwestia gustu. 

A od dzisiaj dla porównania 430xi.

A od dzisiaj dla porównania 430xi.

Coupe czy GranCoupe ?? 

BMW mocno poszło w "ugrzecznienie" nowych modeli. Moją M135i jeździ się dużo wygodniej niż żony 3-ką (2010r). Efektem tego jest mniejsza kontrola/czucia przednich kół. E90 w zakrętach skręca mi się dużo lepiej, wspomaganie chodzi ciężej, uważam też, że jakość plastików jest w E90(FL) lepsza niż w nowych BMW serii 1 i 3. Bardzo za to chwalę sobie (tanie jak na BMW) adaptacyjne zawieszenie, świetną kierownicę, fotele (choć w E90 są takie same) i oszczędny silnik jak na R6(średnio pali 14,5l). Nagłośnienie rzeczywiście kupowate w BMW, moim zdaniem nie warto dopłacać do HK tylko dać do profi firmy od nagłośnienia i zrobić pod siebie dźwięk.

upload image online

Codzienność po lewej, pasja i miłość po prawej :)

Rozumiem Twoja milosc ;-)

14664557271421616426dsc_0746_(2).jpg

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Bardzo za to chwalę sobie oszczędny silnik jak na R6(średnio pali 14,5l).

LS1 w moim WS6 palił tyle samo LOL

Czyli rzeczywiście oszczedne...

Tapaltak

wszystko zależy od jazdy. samo "R6" nie wiele mówi o pojemności czy stylu jazdy. Moje 2.8 w autoamcie przy mojej jeździe paliło 9.5L Pb, teraz liczę ok 13L lpg. Nie wiem czy wielkie V8 paliło by mniej. 4.4 z e39 w 6b manualu w trasie też potrafi zejść poniżej 10L a mieście przy bucie 2x tyle.

W przyszłym tyg planuję zamówić nowe X1 dla mamy.

Na pewno sensownie wyposażone, ale chętnie posłucham rady w sprawie must have, albo czego nie warto zamawiać.

Ponizej kilka elementow, ktore ja dla swojego uznalem za must have:

- automatyczna sportowa 8 biegowa skrzynia biegow Steptronic. Mialem juz sporo samochodow ale zawsze manuale. Ta skrzynia to jednak mistrzostwo

- dach panoramiczny - naprawde spory. Robi dobra robote i optycznie powieksza w srodku jednak nie za duze auto,

- skorzane sportowe fotele. Standardowe sa jakies malo wygodne i w dluzszej trasie moga dac sie we znaki + brak regulacji odcinka ledzwiowego. Sportowe fotele jak to w BMW - klasa, choc trzeba sie przymierzyc bo dla bardziej roslych osob moga byc nieco waskie

- adaptacyjne reflektory LED,

- system nawigacyjny Plus - jak dla mnie kolosalna roznica w porownaniu ze standarowym + zawiera wyswietlacz Head-up - kolejna rzecz, ktora BMW dopracowalao bardzo dobrze,

- Dynamic Damper Control - podobno znaczaco polepsza prace zawieszenia

- odtwarzac CD - tak wiem - to zdzierstwo, ze BMW kaze sobie za to doplacac,

- system glosnikow Harman Kardon - roznica w jakosci dzwieku zdecydowana

- przesuwana tylna kanapa - naprawde przydatne i praktyczne

- przyciemniane lusterko wsteczne - blogosławieństwo w nocy na autostradzie i nie tylko,

- kamera cofania - wiadomo zawsze moze sie przydac. Tez powinna zreszta byc juz w standardzie

a tak ogólnie to widzę że na forum trochę e24 jest  :lol:  piękne auta

Piekne jest to prawda,ale moje to taki "kundel" troszeczke ... co pozbawia go tytulu auta klasycznego.

Wstawilem silnik 5l v12 i manualna skrzynie od 850.

1466460718img_5505.jpg

Edited by Zibi8

[url=

Po pierwszej dobie:

+ świetny automat,

Głośny, twardy i ciasny wewnątrz. Po 40tce tylko segment F.

Co-Axial

no to trochę szczepan ale z drugiej strony jakby nie było, zanim dokończyli pracę nad budą e31 testowali w e24 silnik, zawieszenie itd  :lol:

wpid-bmw_635csi_v12_m70.jpg

Razem z chałupą można kupić.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Piekne jest to prawda,ale moje to taki "kundel" troszeczke ... co pozbawia go tytulu auta klasycznego.

Wstawilem silnik 5l v12 i manualna skrzynie od 850.

Chyba kojarzę Twoj projekt z forum 6.com.pl

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=15201990

Widzieliście tego sprzedawcę, kosmos co sprzedaje. Kiedyś miał jeszcze lepsze fury teraz to już chyba ostatki kolekcji wyprzedaje. :D  

Wszystko w PL dostępne od ręki :D

Tak , nawet na forum Porsche o nim tematy krążą , że niby coś ma i sprzedaje ale nie bardzo można kupić ;) 

http://porscheclub.pl/forum/co-myslicie-o-tym-997-tt-t5959.html#p67750

Chyba kojarzę Twoj projekt z forum 6.com.pl

Tak ,dobrze kojarzysz

a teraz zauważyłem - dlaczego kierownica ze złej strony?

Od ponad 10 lat ,to dla mnie wlasciwa strona ;-)

W Motorze opisują bmw 330e, silnik elektryczny z możliwością doładowywania z gniazdka + benzyna 184KM ( ten sam z 320i), razem 252KM, cena w podstawie 175 tys zł.

Do 30 km można zrobić na baterii, koszt około 9 zł, potem przełącza się na benzynę. Podają, że to dobra oferta dla kogoś kto jeździ niewiele, gdyż może w domu doładować auto. Im więcej się jeździ, tym oszczędności mniejsze.

Dla porównania sprawdzam w cenniku. 320i - 144 tys zł, 320d 155 tys zł. Również ceny w podstawie jako punkt odniesienia.

Nasuwa się pytanie o sens zakupu 330e dla niewielkich przebiegów, skoro właśnie trzeba jeździć, żeby ta różnica w cenie się zwróciła.

Jak ktos codziennie hula 10km w jedna strone po miescie do pracy to leci na elektryku, po poludniu czy w wekend wypad za miasto na benzynie

Jak ktos codziennie hula 10km w jedna strone po miescie do pracy to leci na elektryku, po poludniu czy w wekend wypad za miasto na benzynie

Jak ktos "hula" tygodniowo 50km ,to nie potrzebuje patrzec na spalanie