Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak bardzo zmieniło Obi Wana zaledwie 19 lat pobytu na Tatooine..?  ;)

 

431495759_1764412524065632_2725634797506715045_n.thumb.jpg.ac581a19ccaecd82c299389ed29e5cab.jpg

 

Ożenił się? 

Zaczął pracować jako kurier? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pechagto napisał(-a):

Ożenił się? 

Zaczął pracować jako kurier? ;)

 

 

Nie można tego całkowicie wykluczyć. :D A co powiesz na taką sytuację..?  ;)

 

431502232_805193898312152_2691517507693840423_n.jpg.be9e21a4fc5d00f572d6f28ddea8e043.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2024 o 21:52, Czujnik napisał(-a):

Aktorka grająca rolę Hedwig jest niesamowita, aż zatyka jak kończą się sceny z jej udziałem i zaczyna docierać  o co chodzi

 

 

Ja "Strefę interesów" i "Anatomię upadku" mam jeszcze przed sobą, ale polecam Ci "Toniego Erdmanna", jeśli jeszcze nie widziałeś. Tam Sandra też pokazuje, co to jest genialne aktorstwo. Dla mnie to wręcz najbardziej pamiętna żeńska rola w ostatnich kilkunastu latach.

 

No właśnie, już po Oscarach, jak zwykle nic dla Scorsese - było to do przewidzenia, choć ja akurat o "Czasie krwawego księżyca" myślę dużo częściej niż o "Oppenheimerze". A muzyka Robertsona była moim zdaniem ciekawsza i lepiej współbrzmiała z obrazem.

 

Obejrzałem za to też "Biedne istoty". Wizualnie dopieszczony, to bez wątpienia. Ogląda się łatwo, tylko gdzieniegdzie opowieść nieco gubi wartki tok, ale szybko do niego wraca. W wielu miejscach jest zabawnie. Całość jest jednak mocno wykalkulowana pod dominujące tendencje i tezy, z kilkoma sloganami wplecionymi w usta bohaterek i bohaterów oraz ostatnim aktem, który ma subtelność kina socrealistycznego. To pierwszy film Lanthimosa, który obejrzałem, chcę jeszcze obejrzeć "Zabicie św. Jelenia", bo podobało mi się "Saltburn" - jeden z lepszych filmów rozrywkowych ostatnich miesięcy (z podobnym motywem i tym samym aktorem).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem oglądać „Dżentelmenów” na Netfliksie. Niby wszystko to już było w filmie, ale ogląda się świetnie. Czysta rozrywka. I oczywiście oglądać należy tylko i wyłącznie w wersji oryginalnej z (napisami lub bez), bo lektor zabije ogromną przyjemność ze słuchania języka jakim się bohaterowie posługują - od wyrafinowanego angielskiego po cockney’a.
 
Edit: w odcinku numer 2 mamy wątek zegarkowy. 

W całej miniserii zegarków mamy całkiem sporo, stado Rolków, złoty Nautilius, Reverso, i sporo więcej.

No i fajne ubrania.

Ogólnie seria jest fajną rozrywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie taki serial , ciekaw jestem gdzie można to obejrzeć 🤔🤔🤔

300px-Space1999.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra był. Prawdopodobnie dziś jakby obejrzeć to by się okazało, że jednak nie był super. Tak jak Załoga G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Ekstra był. Prawdopodobnie dziś jakby obejrzeć to by się okazało, że jednak nie był super. Tak jak Załoga G.

Ja bym spróbował obejrzeć 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Długie fragmenty są na Youtube - nie da rady tego oglądać, podobnie jak Godzilla z 1954.

 

To nie Obywatel Kane - nadal świetny.

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
wczoraj obejrzalem film pt. 'Elegia dla bidokow' (Hillbilly Elegy) rez. Rona Howarda,
zrealizowany na podstawie autobiograficznej, bestsellerowej ksiazki J.D.Vance'a,
ciekawostka jest ze New York Times zaliczyl ja jaka jedna z kilku tlumaczacych
zwyciestwo Trumpa w wyborach... swietny film, polecam pomimo jednego 'zgrzytu'
kiedy G. Close opowiada kawal o Polakach w stylu 'dowcipow' B. Reynolds'a
 
193be96046dcc8fe80393acb8a32a5d9.jpg
 
BTW zerknalem sobie na filmografie Howarda i zdziwilem sie rozrzutowi tematow
ktorym poswiecil swoje filmy
 
Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2024 o 22:09, TomcioMiki napisał(-a):

A pamiętacie taki serial , ciekaw jestem gdzie można to obejrzeć 🤔🤔🤔

300px-Space1999.jpg

Wygląda że tutaj sa wszystkie odcinki w dobrej jakości

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2024 o 00:12, Valygaar napisał(-a):

Ja tego nie podniosłem w swoim wpisie, ale w rozmowie z żoną na gorąco a i owszem.

I ona mi to tak wyjaśniła: a wyobrażasz sobie ten film, gdyby to była realna nowoczesna wojna, tzn. drony, cyberataki, przecinane kable/rury, zielone ludziki, dezinformacja? No i przyznałem jej rację i przestałem się czepiać takich "drobiazgów" ;)

 

 

To nie jest drobiazg, tylko ważna część świata Diuny. Po Dżihadzie Butleriańskim, który dotyczył walki ludzi z maszynami, zakazano budowy urządzeń, które mogłyby zagrażać człowiekowi. Stąd nie ma komputerów, a pośrednio ich funkcję pełnią mentaci, chociaż o nich ledwo wspomniano w pierwszej części. Taki już urok adaptacji, nikt tego w filmie nie tłumaczy, bo czasu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, neclocus napisał(-a):
wczoraj obejrzalem film pt. 'Elegia dla bidokow' (Hillbilly Elegy) rez. Rona Howarda,
zrealizowany na podstawie autobiograficznej, bestsellerowej ksiazki J.D.Vance'a,
ciekawostka jest ze New York Times zaliczyl ja jaka jedna z kilku tlumaczacych
zwyciestwo Trumpa w wyborach... swietny film, polecam pomimo jednego 'zgrzytu'
kiedy G. Close opowiada kawal o Polakach w stylu 'dowcipow' B. Reynolds'a
 
193be96046dcc8fe80393acb8a32a5d9.jpg
 
BTW zerknalem sobie na filmografie Howarda i zdziwilem sie rozrzutowi tematow
ktorym poswiecil swoje filmy
 

Właśnie jestem po wysłuchaniu długiego wywiadu z Barbarą Kingsolver, pisarką nagrodzoną Pulitzerem, autochtonką z Appalachów i autorką m.in. książki “Demon Copperhead”. W wywiadzie bardzo krytycznie wypowiadała się o książce J.D. Vance’a, m.in. wspominała o tym, że on wcale z nie pochodzi z miejsca które w książce opisuje jako swoje. I o tym jak sporo w sumie złego wyrządziła ludziom z Appallachów i jak ów autor nie jest tam lubiany.
Mnie film “Elegia dla bidoków” mocno zirytował, a rola Glenn Close była tak przerysowana i w sumie żenująca, że aż nie chce mi się o tym pamiętać. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2024 o 22:55, Edmund Exley napisał(-a):

 

 To pierwszy film Lanthimosa, który obejrzałem, chcę jeszcze obejrzeć "Zabicie św. Jelenia", bo podobało mi się "Saltburn" - jeden z lepszych filmów rozrywkowych ostatnich miesięcy (z podobnym motywem i tym samym aktorem).

 

 

 

 

Zdecydowanie lepiej zaczac od Lobstera i Faworyty :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bartekfm napisał(-a):

 

To nie jest drobiazg, tylko ważna część świata Diuny. Po Dżihadzie Butleriańskim, który dotyczył walki ludzi z maszynami, zakazano budowy urządzeń, które mogłyby zagrażać człowiekowi. Stąd nie ma komputerów, a pośrednio ich funkcję pełnią mentaci, chociaż o nich ledwo wspomniano w pierwszej części. Taki już urok adaptacji, nikt tego w filmie nie tłumaczy, bo czasu brak.

Dzieki za wyjaśnienie, nie znam ksiązki niestety. W miare sprytny zabieg autora 👍

Niemniej patrząc na poziom szujostwa Skarsgarda i jego nacji nadal trudno przyjąc, że nie byli zdolni, żeby zachachmęcić war machines ;) Ale zostawmy to, jest taka konwencja i luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Właśnie jestem po wysłuchaniu długiego wywiadu z Barbarą Kingsolver, pisarką nagrodzoną Pulitzerem, autochtonką z Appalachów i autorką m.in. książki “Demon Copperhead”. W wywiadzie bardzo krytycznie wypowiadała się o książce J.D. Vance’a, m.in. wspominała o tym, że on wcale z nie pochodzi z miejsca które w książce opisuje jako swoje. I o tym jak sporo w sumie złego wyrządziła ludziom z Appallachów i jak ów autor nie jest tam lubiany.
Mnie film “Elegia dla bidoków” mocno zirytował, a rola Glenn Close była tak przerysowana i w sumie żenująca, że aż nie chce mi się o tym pamiętać. 

 

Mogę poprosić o namiar? Chętnie posłucham, Demon Copperhead miażdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond!

Sean Connery.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bartekfm napisał(-a):

 

Mogę poprosić o namiar? Chętnie posłucham, Demon Copperhead miażdzy.

Proszę bardzo: to jest wywiad Agnieszki Lichnerowicz z Tok FM z Barabarą Kingsolver zatytułowany "O sierotach kryzysu opioidowego i appalaskiej 'wewnętrznej kolonii'  w ramach audycji "Wieczorem" z 20.03.2024 z godziny 22. Ja go sluchałem w ramach mojego abonamentu Tok FM. Może jest dostępny na stronach radia - poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2024 o 06:58, neclocus napisał(-a):

BTW zerknalem sobie na filmografie Howarda i zdziwilem sie rozrzutowi tematow

ktorym poswiecil swoje filmy
 

 

To chyba nie jest autor inicjujący i drążący swój temat, raczej - jak w klasycznym Hollywood Michael Curtiz - świetny rzemieślnik do wynajęcia, potrafiący odnaleźć się w wielu konwencjach.

 

22 godziny temu, fonfelinni napisał(-a):

 

Zdecydowanie lepiej zaczac od Lobstera i Faworyty :) 

 

Oj, tylu Lanthimosów to nie udźwignę chyba ;)

 

Obejrzałem "Anatomię upadku" i to był bardzo wciągający seans. O Sandrze już pisaliśmy - scena wizualizująca nagranie z dysku to jeden z popisów jej niezwykłego talentu. Dla mnie to lepsza rola niż Emmy Stone. Świetny też jest ten chłopiec. Ciekawe jednak - tu odniosę się do fabuły, uwaga - czy jego bohater mógłby uczestniczyć w takiej skali w przesłuchaniach. Tym niemniej - wielość niedopowiedzeń daje frapujący efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2024 o 14:26, bartekfm napisał(-a):

 

To nie jest drobiazg, tylko ważna część świata Diuny. Po Dżihadzie Butleriańskim, który dotyczył walki ludzi z maszynami, zakazano budowy urządzeń, które mogłyby zagrażać człowiekowi. Stąd nie ma komputerów, a pośrednio ich funkcję pełnią mentaci, chociaż o nich ledwo wspomniano w pierwszej części. Taki już urok adaptacji, nikt tego w filmie nie tłumaczy, bo czasu brak.

 

22 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

Dzieki za wyjaśnienie, nie znam ksiązki niestety. W miare sprytny zabieg autora 👍

Niemniej patrząc na poziom szujostwa Skarsgarda i jego nacji nadal trudno przyjąc, że nie byli zdolni, żeby zachachmęcić war machines ;) Ale zostawmy to, jest taka konwencja i luz.

 

To nie przez brak czasu..trzymali się książki.

W ''Kronikach Diuny'' nie ma wystarczających wyjaśnień dotyczących tych wątków. Wszystkie wspomniane pobieżnie wątki przez Franka , które znajdziemy w książce, są wyjaśnione przez syna w jego książkach.

 

 

A wracając do filmów.

Wczoraj bez przekonania włączyłem sobie Polski film na Netflix pt ''ROJST''

I jak nie lubię przeplatańców przez różne epoki czasowe..to ten mnie przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Zobaczymy 🤗🤗🤗

8112637.3.jpg

Byłem, widziałem, bardzo fajny, a Mad Mikkelsen ja zwykle świetny, bardzo go lubię 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.