Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam noża typu neck. Nóż ma służyć na co dzień. Ważne aby nadawał się do ukrojenia mięsa z grilla, czy do odkrojenia kawałeczka podczas wędzenia ;-) Budżet do 170 zł. Pomożecie?

Edytowane przez Kapelusznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie dwie zabawki doleciały:)

1.

8316039DYZ_3576.jpg

 

2.

7340752DYZ_3540.jpg

 

Kapelusznik możesz kupić takie coś:

8242830FullSizeRender_3.jpg

 

rodzimy wyrób od Ostap Hel Knives (znajdziesz go FB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burch   slini4qb.gif

To jest to.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z parakordem świetny survivalowy zestaw  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do miłośników noży, ktoś może w swoich zbiorach ma produkcję spod młota Trollskiego? Od jakiegoś czasu próbuję

się skontaktować mailowo ale brak odpowiedzi :( a jeśli cena byłaby ok to chętnie bym coś zakupił. Może ktoś ma jakieś pewny kontakt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z parakordem świetny survivalowy zestaw  :)

Sam zaplatalem :) to 2 m okrągłe sznurowadlo ;)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kapelusznik możesz kupić takie coś:

 

rodzimy wyrób od Ostap Hel Knives (znajdziesz go FB)

Dzięki już ich namierzyłem. Prezent będzie jak ta lala.

 

A co byś polecił do kieszeni na każdy dzień tygodnia? Myślałem o jakimś nie dużym Spyderco w budżecie do 300 zł. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień najlepsza byłaby Delica, ale jej ceny tak skoczyły, że trudno będzie znaleźć ją teraz w tym budżecie. Zostają: Persistence, Tenacious. Odradzam Ambitious, bo to prawdziwe maleństwo i praktycznie nie da się go otwierać z kciuka. Pozostałe dwa sprawdzą się świetnie. Chyba, że znajdziesz używkę Delicę lub Centofante 3, szczególnie ten drugi uwielbiam i traktuję jako gentleman folder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link nie działa, ale po jego początku mogę domyślać się, że jak to sam napisałeś do kanału burzowego będzie idealny ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kopia Hinderera XM-18 w wykonaniu dość dobrego chińskiego podrabiacza.

Nóż będzie miał dobrą jakość, będzie z dobrej stali, ale zawsze będziesz miał tą świadomość, że to podróba. Nawet jeśli bez logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kopia Hinderera XM-18 w wykonaniu dość dobrego chińskiego podrabiacza.

Nóż będzie miał dobrą jakość, będzie z dobrej stali, ale zawsze będziesz miał tą świadomość, że to podróba. Nawet jeśli bez logo.

No wiec wlasnie, juz go nie chce. :)

Dzieki za info, bo na googlownie stracilbym czas w ktorym musze pracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No wiec wlasnie, juz go nie chce. :)

Dzieki za info, bo na googlownie stracilbym czas w ktorym musze pracowac.

Tamten faktycznie podróba Hinderera, ale ja mam do sprzedania autorski projekt tej marki (nowy noz). Kupiłem i się nie polubilismy. Wykonanie naprawdę super. Jak coś to pisz ;) Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten faktycznie podróba Hinderera, ale ja mam do sprzedania autorski projekt tej marki (nowy noz). Kupiłem i się nie polubilismy. Wykonanie naprawdę super. Jak coś to pisz ;)

Oczywiscie widzialem Twoja oferte, ale mi sie nie podoba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień najlepsza byłaby Delica, ale jej ceny tak skoczyły, że trudno będzie znaleźć ją teraz w tym budżecie. Zostają: Persistence, Tenacious. Odradzam Ambitious, bo to prawdziwe maleństwo i praktycznie nie da się go otwierać z kciuka. Pozostałe dwa sprawdzą się świetnie. Chyba, że znajdziesz używkę Delicę lub Centofante 3, szczególnie ten drugi uwielbiam i traktuję jako gentleman folder.

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie Delica poza zasięgiem w tym budżecie. Zresztą Centofante również. Masz rację co do Ambitiousa, zdecydowanie za mały. Z dwóch pozostałych najbardziej pasuje mi Tenacious. Muszę poprzegladać oferty w necie, bo na alle widzę spore różnice w cenach. Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę? Edytowane przez Kapelusznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś dziwny koncerz jest :)

Pewnie bardziej do ozdoby, niż używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten to chyba jest specjalnie zaprojektowany do robienia fikuśnych falbanek między żebrami, nie wiem do czego innego mógłby się nadać

 

a tutaj taki handmejd  ;)

ffa73e5d0c3d853f4795db6a7b69d982.jpg

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie Delica poza zasięgiem w tym budżecie. Zresztą Centofante również. Masz rację co do Ambitiousa, zdecydowanie za mały. Z dwóch pozostałych najbardziej pasuje mi Tenacious. Muszę poprzegladać oferty w necie, bo na alle widzę spore różnice w cenach. Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?

 

Ja od paru lat używam Persistance i jak dla mnie jest to idealny nóż jeśli chodzi o rozmiar. Stal 13CrMov może nie trzyma idealnie szlifu, ale banalnie się ostrzy.

 

Wcześniej miałem Kabara Doziera, Kershaw Campound, CRKT Hammond Cruiser i na chwilę obecną zostało tylko Spyderco. Kiedy go kupowałem pracowałem w firmie, która w ofercie miała kilkaset noży i w okolicy 200zł jedyną konkurencją wg mnie był RAT-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że po około miesiącu katowania Spyderco, nadal goli i nadal przechodzi test cięcia Wyborczej na sieczkę. Coś pięknego. Aczkolwiek niepokojące jest dla mnie to, że przy moim skromnym budżecie mam już oficjalnego hyzia na punkcie noży i ich kolekcjonowania. Mój skromny budżet jest (na razie) jaki jest, a ja musiałem zainteresować się zegarkami, obiektywami i nożami. I spróbować teraz coś oszczędzić.

 

 

A tak w ogóle, to wujek Atrax kupił sobie dzisiaj paracord i testując francuskie piwa craftowe, próbuje nauczyć się zrobić na nożu dyndadełko. Efekty siermiężnej pracy wkrótce.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A założyłeś już opaskę zaciskowa na ostrze żeby móc lansiarsko otwierac pająka przy wyciaganiu z kieszeni?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dyndadełko sklecone po pijaku w księżycową noc, to jest moc.

 

Lx4N05T.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dyndadełko sklecone po pijaku w księżycową noc, to jest moc.

 

 

 

Tak wygląda nóż "katowany przez miesiąc"?

Czy go tak katowałeś, rozcinaniem kopert?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.