Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

To prawda. Zdaję sobie z tego sprawę. To @QuadrifoglioVerde wie najlepiej do jakiej grupy klientów trafiają jego zegarki. My możemy tylko spekulować. Moja osobista spekulacja jest taka, że tak charakterystyczny model jak VIS nie trafia do galerii handlowych i nie leży na półkach obok kwarcowych Seiko i Citizenów tudzież Albertów Riele z Apartu. Wydaje mi się, że takie krótkie serie jakie robi Vratka rozchodzą się raczej wśród hobbystów i miłośników, takich jak na tym forum.

Na szerokim rynku, wśród "przeciętnych Kowalskich" Vratka raczej nie powalczy bo tak jak napisałeś, przeciętny nabywca z budżetem do 2 kPLN nie kojarzy marki i najczęściej wybierze jakiegoś "wszystkomającego" japończyka lub któregoś tańszego Tissota bo to "szwajcar".

Obawiam się, że Vratce pozostaje w dużej mierze właśnie ta nisza miłośników i hobbystów. Choć oczywiście mogę się mylić.

 

Mój post nie odnosił się personalnie do Ciebie, raczej to takie luźne przemyślenia czytając to co większość kolegów tutaj pisze. Czy VC nie leży w galeriach handlowych, czy ja wiem? Całkiem przypadkiem kiedyś wszedłem do sklepu z zegarkami (nazwy nie pamiętam) w Sky Tower we Wrocławiu, a tam przeróżne zegarki i te japońskie i te szwajcarskie i między nimi VC/Balticus. Także gdzieś tam sobie w galeriach chyba leżą :D 

Zobacz na Klingerta (chyba było ich po 100 sztuk), reedycję Formmeistera (limitacja 150 sztuk) one nadal są dostępne. Takie limitacje 100-150 sztuk są jeszcze mnożone przez różne kolory tarcz, bezeli itp, bo trzeba wyprodukować minimalną ilość kopert która będzie na granicy opłacalności dla poddostawców, i jednak nie schodzą jakoś szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odezwie jaki mamy nawet teraz myśle ze łatwiej będzie sprzedać droższego mechanicznego Visa niż jego kwarcowy odpowiednik…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TylerVega napisał(-a):

Po odezwie jaki mamy nawet teraz myśle ze łatwiej będzie sprzedać droższego mechanicznego Visa niż jego kwarcowy odpowiednik…

 

Zróbcie listę osób które są gotowe wpłacić koledze Marcinowi 100% zadatek. Będzie wiadomo ile osób jest naprawdę chętnych, a kolega Marcin Wam powie, czy w ogóle jest sens zaczynać projekt nowego VISa mechanicznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prosze bardzo😀

jesli inne miejsce będzie lepsze to prosze moderatorów o przeniesienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, alleck napisał(-a):

 

Mój post nie odnosił się personalnie do Ciebie, raczej to takie luźne przemyślenia czytając to co większość kolegów tutaj pisze. Czy VC nie leży w galeriach handlowych, czy ja wiem? Całkiem przypadkiem kiedyś wszedłem do sklepu z zegarkami (nazwy nie pamiętam) w Sky Tower we Wrocławiu, a tam przeróżne zegarki i te japońskie i te szwajcarskie i między nimi VC/Balticus. Także gdzieś tam sobie w galeriach chyba leżą :D 

Zobacz na Klingerta (chyba było ich po 100 sztuk), reedycję Formmeistera (limitacja 150 sztuk) one nadal są dostępne. Takie limitacje 100-150 sztuk są jeszcze mnożone przez różne kolory tarcz, bezeli itp, bo trzeba wyprodukować minimalną ilość kopert która będzie na granicy opłacalności dla poddostawców, i jednak nie schodzą jakoś szybko.

 

Sky Tower we Wrocławiu to chyba jedyne miejsce gdzie można Vratki na żywo obejrzeć i przymierzyć przed zakupem. W końcu to we Wrocławiu 😉

Podzielam w pełni Twoje spostrzeżenia na temat dostępności niektórych modeli. Właśnie dlatego wydaje mi się, że to co się sprzeda wśród forumowiczów i innych hobbystów to się sprzeda. Pozostała, ogromna rzesza ludzi kupujących zegarki w celach nazwijmy to "użytkowych" 😉 pewnie nawet nie trafia na stronę internetową z ofertą Vratki. A społeczność forumowo-hobbystyczna jak wiemy, nie jest jakoś specjalnie duża 😞 . Stąd też wielkiego biznesu z tego chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TylerVega napisał(-a):

A prosze bardzo😀

jesli inne miejsce będzie lepsze to prosze moderatorów o przeniesienie 

 

Tylko widzisz, jest pewna delikatna różnica, ja napisałem "zadatek" a Ty "zaliczka" :D Zaliczkę można wycofać bez żadnych konsekwencji, zadatek się traci w całości (nie wchodząc już w szczegóły kto traci, a kto musi zwrócić 2x tyle ile wziął jak się nie wywiąże z umowy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdaje sie nie pierwszy raz jak tworzone są takie listy. Rozumiem różnice miedzy tymi dwoma pojęciami jednak dla celów tego ćwiczenia myśle ze zaliczka jest bardziej trafnym sformułowaniem😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zdaje sie nie pierwszy raz jak tworzone są takie listy. Rozumiem różnice miedzy tymi dwoma pojęciami jednak dla celów tego ćwiczenia myśle ze zaliczka jest bardziej trafnym sformułowaniem
Zdecydowanie nie. Wg mnie jak ktoś ma świadomość, że może się wypisać w każdej chwili to sobie myśli. Zapiszę się, przecież zawsze mogę się wypisać i odzyskać pieniądze. A jak wie, że wpłaca 100% i musi kupić, to się zastanowi 2 razy zanim zgłosi chęć zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za wcześnie na takie listy moim zdaniem. Cena nie jest znana nawet przybliżona, zegarek na pewno będzie fajny ale wydaje mi się że nie wszyscy będą w stanie się wypowiedzieć kupuję lub nie nie widząc przynajmniej jakiegoś zarysu tej koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, alleck napisał(-a):

Zdecydowanie nie. Wg mnie jak ktoś ma świadomość, że może się wypisać w każdej chwili to sobie myśli. Zapiszę się, przecież zawsze mogę się wypisać i odzyskać pieniądze. A jak wie, że wpłaca 100% i musi kupić, to się zastanowi 2 razy zanim zgłosi chęć zakupu :)

Nie mam wiedzy jak wygladala finalnie roznica pomiedzy lista osob ktora zadeklarowala chec nabycia np. Manometru vs rzeczywsita lista kupujacych ale zdziwilbym sie jakby roznice byly kolosalne. Tak jak napisalem wczesniej w moim przekonaniu zaliczka jest bardziej trafnym sformulowaniem.

 

6 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Chyba za wcześnie na takie listy moim zdaniem. Cena nie jest znana nawet przybliżona, zegarek na pewno będzie fajny ale wydaje mi się że nie wszyscy będą w stanie się wypowiedzieć kupuję lub nie nie widząc przynajmniej jakiegoś zarysu tej koncepcji.

Oczywiscie super byloby poznac jakies szczegoly. Marcin na pewno czyta watek wiec moze pomoze z jakimis informacjami. Jesli wsponie uznamy ze za wczesnie nie bede dalej ciagnal tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 
Sky Tower we Wrocławiu to chyba jedyne miejsce gdzie można Vratki na żywo obejrzeć i przymierzyć przed zakupem. W końcu to we Wrocławiu
.....

Otóż nie zupełnie. W Łodzi, w Manufakturze jest butik zegarki.pl i tam w sobotę widziałem Vratki w eleganckiej gablotce, na wytawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mmaniek napisał(-a):

 


Otóż nie calkiem. W Łodzi, w Manufakturze jest butik zegarki.pl i tam w sobotę widziałem Vratki w eleganckiej gablotce, na wytawie.

 

 

No to fajnie wiedzieć, że Vratki pojawiają się gdzieś dostępne do "pomacania". W Krakowie nigdzie nie widziałem. Ale może za chwilkę ktoś mnie uświadomi, że i tu się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na naszej stronie jest lista punktów. Krakowa i Gdańska nie ma bo nie ma chętnych do sprzedaży tam naszych produktów.

Kto chciał to sprzedaje. Ogólnie jak wiecie nie jest ta oferta sensownych sklepów z zegarkami w Polsce obfita, nawet w duzych miastach.

Albo sieciówki z totalnym gównem typu Swiss. A nie chcemy leżeć obok Armaniego i Diesla, albo jak juz lepszy sklep to monopol swatch grupy, certina, tissot itd.

Albo Casio, seiko ( te nieciekawe modele ). Apart postawił na swoje zegarki bezmarkowe, Kruk w taga poszedł i omegę wiec tam Vratislavia tez bedzie pasowac jak kwiatek do kożucha. Nie ma za wielu możliwości.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2023 o 00:51, clusca napisał(-a):

Aż dziwne, że ktoś jeszcze takie cudo sprzedaje... w takiej cenie ;)

 

BTW,

 

No i cierpliwość popłaciła, Vratka niedługo zawita do... nowej właścicielki :)

 


Formmeister 39 Specjal Red na nadgarstku nowego właściciela - męskim😉

 

 

IMG_1764.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, czuszka napisał(-a):


Formmeister 39 Specjal Red na nadgarstku nowego właściciela - męskim😉

 

 

IMG_1764.jpeg

Gratulacje - dobry wybór i dobrze leży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, czuszka napisał(-a):

Formmeister 39 Specjal Red na nadgarstku nowego właściciela - męskim😉

 

 

To skarb taka małżonka, co zegarki mężowi sprawia ;)

Chociaż myślę, że ten zegar nadaje się świetnie zarówno na męskie, jak i na damskie nadgarstki, jeśli przedstawicielka płci pięknej lubi nieco większe zegarki. Niech się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Jest świetny - ten kolor!

Przymierzałam na swój nadgarstek i też by się nadawał, może kiedyś pożyczę ;).   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIS to VIS a mi marzy się wspomniany Manometr 02 - jest genialny - do kolekcji z Formmeister 39 i Heritage Chrono S.16.

Na razie dodałem do listy życzeń. Czekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2023 o 16:00, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Sky Tower we Wrocławiu to chyba jedyne miejsce gdzie można Vratki na żywo obejrzeć i przymierzyć przed zakupem.

Są też w Rzeszowie i w Warszawie. ;)

 

Co do VISa II, czy tam GROTa (mnie ta druga nazwa bardziej się podoba), to ja bym bardzo chętnie zanabył go w wersji kwarcowej. Żeby tylko tym kwarcem nie była jakaś najprostsza Ronda, a coś ciekawszego. Nie wiem jakie mechanizmy wchodziłyby w grę, co jest dostępne do kupienia przez producenta, ale pomarzę sobie, że może Citizen by sprzedał jakiś swój solarny mechanizm. Pewnie będę w ogromnej mniejszości, ale ja za takiego solarnego Grota zapłaciłbym i 3k, a jakby trzeba było, to i więcej. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Przecież na naszej stronie jest lista punktów. Krakowa i Gdańska nie ma bo nie ma chętnych do sprzedaży tam naszych produktów.

Kto chciał to sprzedaje. Ogólnie jak wiecie nie jest ta oferta sensownych sklepów z zegarkami w Polsce obfita, nawet w duzych miastach.

Albo sieciówki z totalnym gównem typu Swiss. A nie chcemy leżeć obok Armaniego i Diesla, albo jak juz lepszy sklep to monopol swatch grupy, certina, tissot itd.

Albo Casio, seiko ( te nieciekawe modele ). Apart postawił na swoje zegarki bezmarkowe, Kruk w taga poszedł i omegę wiec tam Vratislavia tez bedzie pasowac jak kwiatek do kożucha. Nie ma za wielu możliwości.

W Bydzi Balticus leży obok Longinesa w Kruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sviety napisał(-a):

W Bydzi Balticus leży obok Longinesa w Kruku.

 

Bo Balticus to premium i Made in Poland a my tylko Designed and Assembled in Poland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Bo Balticus to premium i Made in Poland a my tylko Designed and Assembled in Poland

Na szczęście Vratki mi się podobają, no i Rolka nie mają w Bydzi ...więc szybko uciekłem z salonu 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozmyślania dotyczące nowego VISa się tutaj pojawiły, ja jednak jestem zdecydowanie za wersją mechaniczną niż bateryjkową. Powiem więcej super sprawą byłoby gdyby nowa wersja tego zegarka miała mechanizm nakręcany ręcznie. Wówczas pierwszy ustawiam się w kolejce😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.