Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie na tym polega demokracja,.Jeden skrzywdzony Kowalski jest tak samo ważny jak te 100 milionów., 

czyli jeden dobry znaczy ze cała populacja jest dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że sami stwierdzicie, że za dużo w tej dyskusji jest polityki i religii  a każdy kolejny post napędza  kilka kolejnych, itd, itd.

Co jest dyskusją na tematy polityczne a co obrażaniem uczuć religijnych - to już pozostawiam każdemu do indywidualnej oceny.

 

Ukryłem temat aby  dyskutujący nabrali nieco dystansu i mam nadzieję że się udało.

Życzę wszystkim miłego wieczoru  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I have seen the sun break through
to illuminate a small field
for a while, and gone my way
and forgotten it. But that was the
pearl of great price, the one field that had
treasure in it. I realise now
that I must give all that I have
to possess it. Life is not hurrying

on to a receding future, nor hankering after
an imagined past. It is the turning
aside like Moses to the miracle
of the lit bush, to a brightness
that seemed as transitory as your youth
once, but is the eternity that awaits you.

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierniczę, panowie co się z wami dzieje..?  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierniczę, panowie co się z wami dzieje..?  :blink:

post-48316-0-57824400-1478305199_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A idzcie z Bogiem ...z tego tematu :)

Marek,

zawsze możesz pominąć te posty, które tak bardzo Ci przeszkadzają, ale wyrzucanie kogoś z tematu tylko dlatego, że odniósł się do Boga, to już jakieś przegięcie. Co będzie dalej? Może podzielimy forum na część dla tych, którzy wierzą w Boga i dla tych, którzy (jak mawiał św. Maksymilian Kolbe) poza Kościołem w herezji przebywają, z praktyk religijnych szydzą, a z prawd wiary się śmieją?

 

KMZiZ to nie Facebook na którym blokuje się konta Narodowców pod pretekstem tzw. "mowy nienawiści". Ale jak lewacy na Facebooku ubliżali Janowi Pawłowi II, to wtedy nie była mowa nienawiści tylko swoboda wypowiedzi. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

zawsze możesz pominąć te posty, które tak bardzo Ci przeszkadzają, ale wyrzucanie kogoś z tematu tylko dlatego, że odniósł się do Boga, to już jakieś przegięcie. Co będzie dalej? Może podzielimy forum na część dla tych, którzy wierzą w Boga i dla tych, którzy (jak mawiał św. Maksymilian Kolbe) poza Kościołem w herezji przebywają, z praktyk religijnych szydzą, a z prawd wiary się śmieją?

 

KMZiZ to nie Facebook na którym blokuje się konta Narodowców pod pretekstem tzw. "mowy nienawiści". Ale jak lewacy na Facebooku ubliżali Janowi Pawłowi II, to wtedy nie była mowa nienawiści tylko swoboda wypowiedzi. Ech...

PO GODZINACH

Tematy miłe, łatwe i przyjemne oraz towarzyskie bardzo


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat wiary jest niesamowicie jalowa, przeciez wiadomo ze do zadnego porozumienia sie nie dojdzie bo nie ma najmniejszych szans żeby przekonac osobe niewiezaca ze Bog istnieje, jak rowniez jest niemozliwe przekonanie osoby wiezacej ze Boga nie mam, tylko dlatego nie ma na to zadnego "zmierzalnego " dowodu.

Co nie zmienia faktu ze lubie ten watek z tego powodu czytac,


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do momentu, aż rozmowa( każda) nie prowadzi do wyzwisk i ubliżania sobie nawzajem, a jest jedynie próbą obrony swoich racji, niech się toczy. Sam kiedyś miałem długą dysputę z Piotrem na temat Boga i KK, co prawda każdy pozostał na swoim stanowisku ale po tej rozmowie darzę go taką samą sympatią jak przed rozmową a o to chyba w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

KMZiZ to nie Facebook na którym blokuje się konta Narodowców 

Zgodnie z zasadami pisowni wyraz "narodowcy" piszemy z małej litery tak samo jak wyrazy o podobnym znaczeniu : naziści,hitlerowcy,esesmani,gestapowcy.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz, że coś jest prawdziwe, to znaczy, że straciłeś wiarę, bo logika wyklucza możliwość wiary w to co się wie, wierzyć można tylko w to co się nie wie.

 

Doświadczenia, o których pisałem pogłębiają wiarę, dają "kopa". Bóg jest hojny w dawaniu znaków i działaniu cudów, ciężko mi powiedzieć czy ostatnio, ale ostatnio więcej tego dostrzegam.

 

Tak jak pisałem wcześniej wiara jest procesem dynamicznym, można doświadczać cudów, a to nie gwarantuje, że wiarę zachowam do końca życia, a tym bardziej nie rozwiewa wszystkich wątpliwości.

Dyskusja na temat wiary jest niesamowicie jalowa, przeciez wiadomo ze do zadnego porozumienia sie nie dojdzie bo nie ma najmniejszych szans żeby przekonac osobe niewiezaca ze Bog istnieje, jak rowniez jest niemozliwe przekonanie osoby wiezacej ze Boga nie mam, tylko dlatego nie ma na to zadnego "zmierzalnego " dowodu.

Co nie zmienia faktu ze lubie ten watek z tego powodu czytac,

Jak by nie miała żadnego sensu to by jej nie było. Jeśli nie jest możliwe przekonanie wierzącego / niewierzącego w drugą stronę to nie istniałoby nawrócenie. Zawsze też może "przypadkowa" osoba trzecia skorzystać z zasianego ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tej muchy to może być cud obfitości  a propos .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

KMZiZ to nie Facebook na którym blokuje się konta Narodowców pod pretekstem tzw. "mowy nienawiści". Ale jak lewacy na Facebooku ubliżali Janowi Pawłowi II, to wtedy nie była mowa nienawiści tylko swoboda wypowiedzi. Ech...

Wiesz co to jest "lewak"  ? bo teraz to słowo jest często używane a właściwie nadużywane przez osoby nie mające żadnej wiedzy na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest "lewak"  ? bo teraz to słowo jest często używane a właściwie nadużywane przez osoby nie mające żadnej wiedzy na ten temat

Cytat z innego forum;

 

Krótko mówiąc to pogardliwe określenie osoby o poglądach bardziej lewicowych od używającego tego pojęcia. Jest więc to pojęcie względne. Istotą pojęcia jest użycie nieuczciwej argumentacji -- jeśli dyskutanta określimy mianem pogardliwym, to dokonujemy ataku ad personam zamiast krytyki merytorcznej.

(Można by powiedzieć, że jest to więc świadectwo braków w sposobie argumentowania.)

 

Wyrażeniu 'lewak' nie ma bezpośredniego odpowiednika dla osoby o poglądach prawicowych, choć czasem jest to sztukowane określeniami takimi jak 'ciemnogród', czy 'moher', mają jednak one bardziej ograniczone znaczenie.

Według słownika, lewak to sztylet "leworęczny" używany jednocześnie z mieczem dzierżonym w prawej dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapierem lub szpadą raczej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej choć Różnie bywało, był także lewak zwany łamaczem mieczy, stąd moje skojarzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dłużej spierać się z Twoimi lewackimi poglądami :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizerykordia " miłosierdzie " sluzyl do dobijania rannych...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dłużej spierać się z Twoimi lewackimi poglądami :P

:D :D :D parsknąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tanto, zwłaszcza Yoroidoshi :)

Natomiast technikę walki z lewakiem powstały w XVI-XVII wieku, po upowszechnieniu rapierów, przeznaczonych głównie do sztychów. 

Tutaj można zobaczyć ładnie ustawiony pojedynek z Kapitana Alatriste. W tym przypadku lewak kończy dzieło...


Mizerykordia " miłosierdzie " sluzyl do dobijania rannych...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ok.

Wróciłem z pogrzebu. W wypadku zginely 2 osoby na miejscu a trzecia zmarla tydzień temu.

Za dużo jak dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.