Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję, takie rzeczy źle wpływają na wszystkich, a w rodzinie to prawdziwa tragedia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety.

Przejechałem dzisiaj kilkanaście kilometrów po mieście. Zimno, deszcz, ślisko. Najpierw kilka kilometrów dwupasmową drogą w centrum. Ze względu na liczne skrzyżowania (i dziesiątki wypadków) - jest tam ograniczenie prędkości do 40. Jechałem o kilka kilometrów szybciej (45 - 50), prawym pasem. Wyprzedzili mnie niemal wszyscy. Część tych, co jechali jeszcze lewym pasem znikając mi szybko z oczu została wyprzedzona przez tych jeszcze szybszych prawym pasem. Potem w 2 miejscach gdzie dwupasmowa droga zwęża się do jednego pasa obserwowałem kilku wykorzystujących ten pas do wyprzedzania. Jeden mało nie wyrąbał w wysepkę. Kiedyś powiedziałem, ze wystarczy mi godzina na polskich drogach, by przestać wierzyć w zamach w Smoleńsku. Jesteśmy na drogach durnym narodem, pozbawionym wyobraźni, instynktu samozachowawczego, szacunku dla bliźnich.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na drogach...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle chyba, z oglądania internetow wynika jasno że na wschód od nas jest jeszcze gorzej


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nas czy od was?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nas czyli od Was :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami pisowni wyraz "narodowcy" piszemy z małej litery tak samo jak wyrazy o podobnym znaczeniu : naziści,hitlerowcy,esesmani,gestapowcy.,

lewicowcy, komuniści,kacapy, czerwoni......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od Was czy od nas jeden ch... ważne jest to, że nie jest OK!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety.

Przejechałem dzisiaj kilkanaście kilometrów po mieście. Zimno, deszcz, ślisko. Najpierw kilka kilometrów dwupasmową drogą w centrum. Ze względu na liczne skrzyżowania (i dziesiątki wypadków) - jest tam ograniczenie prędkości do 40. Jechałem o kilka kilometrów szybciej (45 - 50), prawym pasem. Wyprzedzili mnie niemal wszyscy. Część tych, co jechali jeszcze lewym pasem znikając mi szybko z oczu została wyprzedzona przez tych jeszcze szybszych prawym pasem. Potem w 2 miejscach gdzie dwupasmowa droga zwęża się do jednego pasa obserwowałem kilku wykorzystujących ten pas do wyprzedzania. Jeden mało nie wyrąbał w wysepkę. Kiedyś powiedziałem, ze wystarczy mi godzina na polskich drogach, by przestać wierzyć w zamach w Smoleńsku. Jesteśmy na drogach durnym narodem, pozbawionym wyobraźni, instynktu samozachowawczego, szacunku dla bliźnich.

Nie jesteśmy. Tylko nas uczą jak zaparkować między samochodami tyłem w nocy i w padający deszczu zamiast uczyć nas kultury jazdy, zasad zachowania na drodze czy prostego używania wyobraźni podczas jazdy  ;)

 

Edycja 

O kursach na prawo jazdy napisałem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się nauczyć na kursie nauki jazdy. To trzeba mieć wpojone od dzieciństwa, przekazane w genach.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej cztery pokolenia :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zgodnie z zasadami pisowni wyraz "narodowcy" piszemy z małej litery tak samo jak wyrazy o podobnym znaczeniu : naziści,hitlerowcy,esesmani,gestapowcy.,

 

Odpuść sobie te słabe prowokacje. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia.

 

Wiesz co to jest "lewak"  ? bo teraz to słowo jest często używane a właściwie nadużywane przez osoby nie mające żadnej wiedzy na ten temat

 

Wiesz co to czytanie ze zrozumieniem? Słowa "lewak" użyłem w odniesieniu do konkretnych osób i sytuacji o której klarowanie napisałem. Było to bardzo łagodne określenie, a kontekst oczywisty. Lewak to w rzeczonym kontekście pejoratywne określenie osoby o skrajnie lewicowych poglądach. Dla przypomnienia, pisałem o tych, którzy na Facebooku ubliżali Janowi Pawłowi II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wpojone od dzieciństwa i przekazane w genach kombinowanie i cwaniactwo. Państwo to twój wróg, a przepisy sa po to, aby je łamać. Przeciętny Polak ma mentalność niesfornego dziecka, nie potrafi zrozumieć zasad współpracy i współistnienia.

 

Taka tam, codzienność...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wpojone od dzieciństwa i przekazane w genach kombinowanie i cwaniactwo. Państwo to twój wróg, a przepisy sa po to, aby je łamać. Przeciętny Polak ma mentalność niesfornego dziecka, nie potrafi zrozumieć zasad współpracy i współistnienia.

 

Taka tam, codzienność...

https://www.youtube.com/watch?v=udlmbT6P_J0

Jesteśmy tacy, ponieważ wychowaliśmy się w kraju którym rządził wróg naszego narodu, i to on był państwem i prawem a każdy Polak był dumny, że się stawia. Trudno zmienić takie sprawy, trzeba upływu pokoleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czas ogłosić, ze wróg nas opuścił? Zanim powybijamy się nawzajem...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odpuść sobie te słabe prowokacje. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia.

 

 

Wiesz co to czytanie ze zrozumieniem? Słowa "lewak" użyłem w odniesieniu do konkretnych osób i sytuacji o której klarowanie napisałem. Było to bardzo łagodne określenie, a kontekst oczywisty. Lewak to w rzeczonym kontekście pejoratywne określenie osoby o skrajnie lewicowych poglądach. Dla przypomnienia, pisałem o tych, którzy na Facebooku ubliżali Janowi Pawłowi II.

Pojawiasz się i znikasz - robisz dym potem się obrażasz likwidujesz konto itp 

ty chyba jesteś jakiś "lewak"  albo mięczak zdecyduj się  :lol:

nie będę kontynuował z tobą dyskusji bo znów się nad sobą rozczulisz jak to zawsze bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pojawiasz się i znikasz - robisz dym potem się obrażasz likwidujesz konto itp 

ty chyba jesteś jakiś "lewak"  albo mięczak zdecyduj się  :lol:

nie będę kontynuował z tobą dyskusji bo znów się nad sobą rozczulisz jak to zawsze bywa

Jesteś żałosny. Jeżeli przeszkadzają Ci moje posty, to ich po prostu nie czytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minionemu dniu towarzyszył chyba jakiś kiepski biomet obniżający sprawność za kierownicą. W ciągu 2 godzin na drodze następujące incydenty:

- Gość wyjechawszy z podporządkowanej naprzeciw mnie idealnie na środek jezdni spycha mnie na pobocze.

- Za przejazdem kolejowym wyprzedzany kierowca przyspiesza ile sił, z kłębami czarnego dymu.

- Traktorzysta bez świateł w półmroku bez kierunkowskazu zajeżdża mi drogę skręcając na pole.

- Na autostradzie ktoś powoduje kolizję, na miejscu już Policja i włączone niebieskie światła.

- Ktoś na lewym pasie, mijając ww. sytuację, prawdopodobnie z ciekawości hamuje i ogląda, jadący za nim a przede mną chyba też ogląda ale nie hamuje i przed moim nosem uderza potężnie w tego z przodu.

W sumie ok bo nie muszą już dzwonić na Policję.

 

Za to koncert Jeana Michela Jarre świetny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia, o których pisałem pogłębiają wiarę, dają "kopa". Bóg jest hojny w dawaniu znaków i działaniu cudów, ciężko mi powiedzieć czy ostatnio, ale ostatnio więcej tego dostrzegam.

 

Tak jak pisałem wcześniej wiara jest procesem dynamicznym, można doświadczać cudów, a to nie gwarantuje, że wiarę zachowam do końca życia, a tym bardziej nie rozwiewa wszystkich wątpliwości.

Dlaczego te "doświadczenia" nie próbują nawet przekonać mnie niewierzącego, a pogłębiają wiarę tym co wierzą? Przecież mnie to by się bardziej przydało i proszę tylko nie mówić mi, że ja nie zauważam, bo jaki to dla Boga może być problem, spowodowanie tego bym zauważył. I dlaczego te znaki albo cuda, to zawsze tylko takie jakieś miałkie rzeczy są, a to krwawe łzy płynące z kamienia, a to jakaś postać pokazująca się dziewczynkom, a to uleczenie jakiejś świętobliwej matrony, a to oblicze odbite w szybie, a to cudowne źródełko (cudowne było przez rok cały) itp itd. To są cuda na Boska miarę? A tak np. uzdrowienie wszystkich chorych, albo nakarmienie wszystkich głodujących, likwidacja zła i okrucieństwa, to nie łaska?

Istnieją rozwinięte badania działań i funkcji ludzkiego mózgu, które pozwalają rozstać się z twierdzeniami o istnieniu świata niematerialnego, ale trzeba chcic i takie znaki dostrzec. :) Świat niematerialny, który pozwala nam rzekomo zrozumieć zjawiska tego realnego, to jest złudzenie i samooszukiwanie się, że zdobywamy jakąś użyteczną wiedzę o rzeczywistości.

 Wiesz co to czytanie ze zrozumieniem? Słowa "lewak" użyłem w odniesieniu do konkretnych osób i sytuacji o której klarowanie napisałem. Było to bardzo łagodne określenie, a kontekst oczywisty. Lewak to w rzeczonym kontekście pejoratywne określenie osoby o skrajnie lewicowych poglądach. Dla przypomnienia, pisałem o tych, którzy na Facebooku ubliżali Janowi Pawłowi II.

No proszę jakie to proste do rozpoznania, lewacy - osoby o skrajnie lewicowych poglądach to ci co ubliżają JP II , a prawacy - osoby o skrajnie prawicowych poglądach to pewnie ci co nie ubliżają. :D 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No proszę jakie to proste do rozpoznania, lewacy - osoby o skrajnie lewicowych poglądach to ci co ubliżają JP II , a prawacy - osoby o skrajnie prawicowych poglądach to pewnie ci co nie ubliżają. :D

Piotrek,

faktem jest, że na Facebooku pojawiły się wpisy szkalujące papieża i były one autorstwa osób o skrajnie lewicowych (lewackich) poglądach. Stwierdziłem tylko fakt, nic więcej. I faktem jest, że nikt specjalnie nie spieszy się z blokowaniem profili typu "Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża" w przeciwieństwie do ostatnich wydarzeń. Facebook w Polsce od jakiegoś czasu blokuje treści konserwatywne, patriotyczne, katolickie, bo szefowa Facebooka - Sylwia De Weydenthal, wspierająca KOD, zrobiła sobie z serwisu prywatny folwark. Tak wygląda demokracja w liberalno-lewicowym wydaniu.

 

A co do prawicy - prawica ma swoich oszołomów i problemy z nimi związane. Jednak wśród narodowców jest też wielu sensownych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewna firma odmówiła wykonania zlecenia osobom ze społeczności LGBT  to Zbysio stwierdził ,że prywatna firma może świadczyć usługi komu chce , a teraz wielki szum pognali z fejsa ONR i powiązane z nimi osoby to minister spraw zbędnych interweniował  :lol:  :lol:

fejs to prywatna firma może  świadczyć usługi komu chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te "doświadczenia" nie próbują nawet przekonać mnie niewierzącego, a pogłębiają wiarę tym co wierzą? Przecież mnie to by się bardziej przydało i proszę tylko nie mówić mi, że ja nie zauważam, bo jaki to dla Boga może być problem, spowodowanie tego bym zauważył. I dlaczego te znaki albo cuda, to zawsze tylko takie jakieś miałkie rzeczy są, a to krwawe łzy płynące z kamienia, a to jakaś postać pokazująca się dziewczynkom, a to uleczenie jakiejś świętobliwej matrony, a to oblicze odbite w szybie, a to cudowne źródełko (cudowne było przez rok cały) itp itd. To są cuda na Boska miarę? A tak np. uzdrowienie wszystkich chorych, albo nakarmienie wszystkich głodujących, likwidacja zła i okrucieństwa, to nie łaska?

Istnieją rozwinięte badania działań i funkcji ludzkiego mózgu, które pozwalają rozstać się z twierdzeniami o istnieniu świata niematerialnego, ale trzeba chcic i takie znaki dostrzec. :) Świat niematerialny, który pozwala nam rzekomo zrozumieć zjawiska tego realnego, to jest złudzenie i samooszukiwanie się, że zdobywamy jakąś użyteczną wiedzę o rzeczywistości.

No proszę jakie to proste do rozpoznania, lewacy - osoby o skrajnie lewicowych poglądach to ci co ubliżają JP II , a prawacy - osoby o skrajnie prawicowych poglądach to pewnie ci co nie ubliżają. :D

 

Piotr, Ty od ten dar wiary nie poprosiłeś a tylko uważasz, że Ciebie Bóg musi przekonywać, że istnieje a to nie tędy droga. Pierwszy krok musi zawsze wyjść od Ciebie. Małe cuda dzieją się każdego dnia, mówię o sobie, trzeba tylko uwierzyć a resztą zajmie się On. Ty natomiast wszystko starasz się pojąć rozumem ale to się z wiarą wyklucza.

Bóg jest nikim w obecnym świecie ale zarazem jest wszystkim dla świata. 

To tak na szybko bo jadę do teściowej na obiad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewna firma odmówiła wykonania zlecenia osobą ze społeczności LGBT wykonania zlecenia to Zbysio stwierdził ,że prywatna firma może świadczyć usługi komu chce , a teraz wielki szum pognali z fejsa ONR i powiązane z nimi osoby to minister spraw zbędnych interweniował  :lol:  :lol:

fejs to prywatna firma może  świadczyć usługi komu chce

Raczej osobom i unikaj powtórzeń.

Hawk.  :P


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mizerykordia " miłosierdzie " sluzyl do dobijania rannych..

 

Tak jak tanto, zwłaszcza Yoroidoshi :)

Natomiast technikę walki z lewakiem powstały w XVI-XVII wieku, po upowszechnieniu rapierów, przeznaczonych głównie do sztychów.

Tutaj można zobaczyć ładnie ustawiony pojedynek z Kapitana Alatriste. W tym przypadku lewak kończy dzieło...

/quote]

 

 

 

Jak dobrze pamietam (?) w 'Krzyzakach' Sienkiewicza, Czech Hlawa, zwany 'Glowaczem' przez Zbyszka z Bogdanca, przed jego pojedynkiem z bratem Rotgierem, dobił jego giermka ( Rotgiera) van Krista wlaśnie mizerykordią.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.