Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, meinard napisał(-a):

Jakby ktoś się zastanawiał to nie, do Dubaju nie warto lecieć się zapisywać. Chyba że z kawką i bombonierką.

1030187570_Zrzutekranu2022-12-24o13_34_48.thumb.png.a28e4335e13e66510d544c0ddcec246d.png

Mam nadzieję że światowa gospodarka odda niedługo zegarki zegarkomaniakom…a politycy i inni poszukiwacze szybkiego zarobku wykreują sobie inne tulipany.

Do Dubaju nie warto jeździć przede wszystkim dlatego że jest obecnie azylem dla rosyjskich pieniędzy i sumień…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy, czy ktoś ostatnio zamawiał DJ fluted + jubilee 126334? 
Mam zamówionego gagatka ze zdjęcia  poniżej, ale w głębi serca najbardziej chciałbym zieloną lub niebieską tarczę. Odmawiają mi nieustannie, w historii tylko jeden dj 36 🙂 oraz sub z wtórnego.

41EB91F5-3C6E-4E5F-A335-AA4BE1F07AEC.jpeg

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lynx27, jak tak dalej pójdzie, to za parę miesięcy wszystko wróci do stanu sprzed 4 lat. Wtedy zamówisz sobie DJ-a, którego będziesz chciał, a nie takiego, który był w opcji do zapisu. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

@Lynx27, jak tak dalej pójdzie, to za parę miesięcy wszystko wróci do stanu sprzed 4 lat. Wtedy zamówisz sobie DJ-a, którego będziesz chciał, a nie takiego, który był w opcji do zapisu. 

Po cichu na to liczę, chociaż ten którego zamówiłem też bardzo do mnie mówi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

a parę miesięcy wszystko wróci do stanu sprzed 4 lat.

 

chyba że Kruk postanowi być w kontrze do rynku i utrzyma wysoki przelicznik oraz brak dostępności dla ratowania prestiżu 😁🤣


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk już jest w kontrze, Cartier i Tudor ma dostępność prawie tak kiepską jak Rolex. Spodobało im się budowanie prestiżu przez niedostępność, niedługo Skageny i Timexy tylko na zapisy, oczywiście bez rabatów.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

@Lynx27, jak tak dalej pójdzie, to za parę miesięcy wszystko wróci do stanu sprzed 4 lat. Wtedy zamówisz sobie DJ-a, którego będziesz chciał, a nie takiego, który był w opcji do zapisu. 

 

Musiałyby sie kolejki rozładować i wrócić zapisy na pożądane modele jak Sub czy Pepsi. Jakoś mi się wierzyć w to nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mrstatler napisał(-a):

 

Musiałyby sie kolejki rozładować i wrócić zapisy na pożądane modele jak Sub czy Pepsi. Jakoś mi się wierzyć w to nie chce.

Nie wspomniałem nic o Subach czy GMT, a jedynie o Datejust. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mrstatler napisał(-a):

 

Musiałyby sie kolejki rozładować i wrócić zapisy na pożądane modele jak Sub czy Pepsi. Jakoś mi się wierzyć w to nie chce.

Kolejki się szybko rozładują, jak zysk będzie słaby i trzeba się będzie bujać tygodniami ze sprzedażą. Na Suby i GMT przyjdzie pewnie poczekać, ale DJe stają się już mało atrakcyjne na szybki zarobek.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie wspomniałem nic o Subach czy GMT, a jedynie o Datejust. 😜

 

Ale wspomniałeś o 4 latach czyli 2019 , a wtedy można się było zapisać na Sub czy GMT.

 

52 minuty temu, nicon napisał(-a):

Kolejki się szybko rozładują, jak zysk będzie słaby i trzeba się będzie bujać tygodniami ze sprzedażą. Na Suby i GMT przyjdzie pewnie poczekać, ale DJe stają się już mało atrakcyjne na szybki zarobek.

 

Myślę , że 5k zarobku będzie nadal atakcjne dla wielu osób, a tyle ludzie będą w stanie zapłacić , aby nie czekać rok na zegar. Te 5k dotyczy DJ, OP, Ex i AK wg mnie

Zobaczymy za pare miesięcy.

Ja bym wolał by było normalnie, by można wszystko poprzymierzać , obejrzeć i zamówić to co nas interesuje, nawet jakby sie to wiązało z kolejką i rokiem czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mrstatler napisał(-a):

 

Ale wspomniałeś o 4 latach czyli 2019 , a wtedy można się było zapisać na Sub czy GMT.

 

 

Myślę , że 5k zarobku będzie nadal atakcjne dla wielu osób, a tyle ludzie będą w stanie zapłacić , aby nie czekać rok na zegar. Te 5k dotyczy DJ, OP, Ex i AK wg mnie

Zobaczymy za pare miesięcy.

Ja bym wolał by było normalnie, by można wszystko poprzymierzać , obejrzeć i zamówić to co nas interesuje, nawet jakby sie to wiązało z kolejką i rokiem czekania.

Suby, Pepsi i Daytony w stali jeszcze bardzo dlugo obstawiam beda zablokowane, bo to od zawsze byly najbardziej chodliwe modele. Reszta jak juz wspominano - zaczna zalegac i blokowac inwestorow, to listy sie pootwieraja na wzzystko co kiedys lezalo w gablotach bez problemu. A co do malych zarobkow na zegarkach - do czasu, kiedy zagarek zarabia na siebie choc kilka % w skali roku przy takiej inflacji o wiele bardziej oplaca sie ludziom trzymac zegarki niz pieniadze na koncie, wiec jeszcze sporo wody uplynie zanim sytuacja wroci do stanu sprzed wojny/pandemii...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, artme napisał(-a):

Suby, Pepsi i Daytony w stali jeszcze bardzo dlugo obstawiam beda zablokowane, bo to od zawsze byly najbardziej chodliwe modele. Reszta jak juz wspominano - zaczna zalegac i blokowac inwestorow, to listy sie pootwieraja na wzzystko co kiedys lezalo w gablotach bez problemu. A co do malych zarobkow na zegarkach - do czasu, kiedy zagarek zarabia na siebie choc kilka % w skali roku przy takiej inflacji o wiele bardziej oplaca sie ludziom trzymac zegarki niz pieniadze na koncie, wiec jeszcze sporo wody uplynie zanim sytuacja wroci do stanu sprzed wojny/pandemii...

Od zawsze to był kłopot z Daytoną , czasem większy  czasem mniejszy ( kilka m- cy ) , na resztę  ten kontrowersyjny „model biznesowy”  w którym stratny jest tylko końcowy klient ( czas, pieniądze, w przypadku niektórych także nerwy )  wprowadzono w ostatnich latach . No ale skoro tulipany przestały być hitem to i Rolexa dni są policzone 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna sytuacja z Rolex'ami przypomina mi troche rynek akcji gdzie przewartosciowane aktywa kupuje sie krotkoterminowo w mysl zasady 'greater fool'. Ludzie kupuje Rolex'y nie dlatego ze uwazaja ze to dobry produkt, ktory jest wart swojej ceny, tylko dlatego, ze wierza ze beda w stanie sprzedac go komus innemu za jeszcze wyzsza cene. Nie wazne ile kosztuje juz i tak mocno przewartosciowany zegarek, wazne ze ciagle sa tacy ktorzy sa zaplacic za niego jeszcze wiecej.

 

To nic innego jak spekulacja gdzie ceny napedzane sa glownie tym, ze produkty od AD dostepne sa tylko dla wybranych. 

 

Management Rolex'a powinien byc mocno zmartwiony tym gdzie marka zmierza w dlugim terminie.

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnicy na tym cierpią, ale to od managementu Rolexa inni od dekad próbują się uczyć a nie odwrotnie. 😉 Nawet wtedy gdy stalowe professionale były na półce a po przekroczeniu progu salonu traciło się na nich 30%. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Walezy napisał(-a):

Obecna sytuacja z Rolex'ami przypomina mi troche rynek akcji gdzie przewartosciowane aktywa kupuje sie krotkoterminowo w mysl zasady 'greater fool'. Ludzie kupuje Rolex'y nie dlatego ze uwazaja ze to dobry produkt, ktory jest wart swojej ceny, tylko dlatego, ze wierza ze beda w stanie sprzedac go komus innemy za jeszcze wyzsza cene. Nie wazne ile kosztuje juz i tak mocno przewartosciowany zegarek, wazne ze ciagle sa tacy ktorzy sa zaplacic za nie go jeszcze wiecej.

 

To nic innego jak spekulacja gdzie ceny napedzane sa glownie tym, ze produkty od AD dostepne sa tylko dla wybranych. 

 

Management Rolex'a powinien byc mocno zmartwiony tym gdzie marka zmierza w dlugim terminie.

A czym firma ma się martwić?

Właśnie zabiera się za budowę nowego, dodatkowego zakładu, czyli chyba zrobili jakieś analizy sensowności tej inwestycji i raczej nie oparli jej na ostatnim 3-4 letnim ciśnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minutes ago, sanik said:

A czym firma ma się martwić?

Właśnie zabiera się za budowę nowego, dodatkowego zakładu, czyli chyba zrobili jakieś analizy sensowności tej inwestycji i raczej nie oparli jej na ostatnim 3-4 letnim ciśnieniu.

Jeśli ich długoterminowa strategia jest skierowana do inwestorów raczej niż entuzjastów, to niczym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sanik napisał(-a):

A czym firma ma się martwić?

Właśnie zabiera się za budowę nowego, dodatkowego zakładu, czyli chyba zrobili jakieś analizy sensowności tej inwestycji i raczej nie oparli jej na ostatnim 3-4 letnim ciśnieniu.

A na jakim czasookresie mieli opierać swoje analizy jak nie ostatnich paru latach? 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A na jakim czasookresie mieli opierać swoje analizy jak nie ostatnich paru latach? 🤔

Skoro zakład ma ruszyć w 2026 r. to raczej jest to bardziej długofalowa inwestycja, nie skrojona pod chwilową bańkę, która przemienia się właśnie w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość c7qu2ak

Sub stalowy czarna tarcza z datą 6 miesięcy czekania, galeria Posnania Poznań :) fart 

Edytowane przez c7qu2ak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sanik napisał(-a):

Skoro zakład ma ruszyć w 2026 r. to raczej jest to bardziej długofalowa inwestycja, nie skrojona pod chwilową bańkę, która przemienia się właśnie w coś innego.

Każda piramida finansowa jest budowana na optymizmie uczestników i trwa... do pewnego czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Każda piramida finansowa jest budowana na optymizmie uczestników i trwa... do pewnego czasu. 


Co ma Rolex to piramidy finansowej ? Chyba pomyliłeś terminy.

 

A co do zwiększenia produkcji to mnie zaskoczyło, pisałem w sumie już wcześniej. Widać maja prognozy na wzrost rynku, także ta niedostępność budzi frustrację części klientów. Z drugiej strony produkcja Roleksa już jest dość „masowa”, nie wiem czy zwiększanie podaży dobrze zrobi marce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):


Co ma Rolex to piramidy finansowej ? Chyba pomyliłeś terminy.

 

A co do zwiększenia produkcji to mnie zaskoczyło, pisałem w sumie już wcześniej. Widać maja prognozy na wzrost rynku, także ta niedostępność budzi frustrację części klientów. Z drugiej strony produkcja Roleksa już jest dość „masowa”, nie wiem czy zwiększanie podaży dobrze zrobi marce. 

Skoro są tak genialni w produkcji wyrobów i marketingu, to musi to być dobra decyzja 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sanik napisał(-a):

A czym firma ma się martwić?

Właśnie zabiera się za budowę nowego, dodatkowego zakładu, czyli chyba zrobili jakieś analizy sensowności tej inwestycji i raczej nie oparli jej na ostatnim 3-4 letnim ciśnieniu.

 

Pycha kroczy przed upadkiem. Wiele firm myślało że ich pozycja jest niezagrożona, a później nic nie znaczyli. Kto kupując Nokię 6310 myślał że za kilka lat nikt na Nokię nie spojrzy.

Oni też mieli wielkie plany rozwoju. Rolex jest oparty wyłącznie na prestiżu, nie ma tutaj co sobie wmawiać o walorach użytkowych. Prestiż łatwo utracić, wystarczy że produkt zbyt spowszednieje, przestanie być elitarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest interesujące zagadnienie akademickie. Ich pozycja wydaje się niezagrożona, taka też przecież była 5 lat temu, zanim „inwestorzy” się rzucili.
Ale, z drugiej strony, taki np. Lehman Brothers też miał pozycję niepodważalną jeszcze w 2007 r. Aż tu „nagle” w 2008 się przewrócił, mimo że wielu mówiło, że jest za duży by upaść. No, okazało się, że nie był za duży…

Absolutnie nie twierdzę, że cokolwiek grozi Rolexowi. Ich pozycja prawdopodobnie nigdy nie była tak dobra. 
…Skoro jednak jest taka dyskusja to dorzucam swoje dwa grosze, że życie plecie takie scenariusze, o jakich nikomu się nie śniło i nic nie jest pewne, ani wieczne. 😛


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy wy życzycie Rolexowi upadku? Przecież oni zachowują się chyba racjonalnie - jest ogromny popyt (przewyższający podaż) na ich zegarki, to sobie fabrykę nową budują. Popatrzcie co robią konkurenci. Ceny podnoszą szybciej niż Rolex. To tamci też upadną? Być może. Wszystko staje na głowie. Dzisiaj słuchałem audycji o samochodach jadąc do pracy, i jak szalone teraz są ceny. Fiat Tipo (tak Fiat Tipo!) kosztuje 100 tysięcy zł. No przecież to już jest odlot. Ja pamiętam jak jakieś 5 lat temu kosztował chyba 50 tysięcy.  

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.