Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Stelvio to pomyłka, przynajmniej w moim przypadku... Gdy odsunąłem fotel kierowcy do końca, z tyłu nie było już miejsca na nogi dla pasażera...  :blink: Nie wiem co za głąb to wymyślił... ale auto jest bardzo ładne to fakt...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo recenzji użytkowników Stelvio, W każdej przewijają sie drobne usterki od pierwszego dnia użytkowania. To wyłączające się wycieraczki, to blokujace szyby, ipt. itd. Chyba nic w tej materii w Alfie sie nie zmieniło. Tak jak powiedział Tomasso, nie ma czasu na notoryczne odwiedzanie serwisu. A to, że dobrze trzyma sie drogi i jeździ równie dobrze jak sportowy sedan z pewnoscia tych niedoróbek nie zrekompensuje ;)    

 

Ps.

Ksenony i brak kamery 360 stopni w tym segmencie to raczej już nie przystoi. No i pije jak smok <_<


X3 M40i.

A konkurenci to: GLC 43, XC60 T6, NX, Q5, a nawet X5 i RX450h. Nawet nową RAV4 hybrid pojeździłem. 

 

A jak oceniłeś nową XC60 T6?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zbyt bezpłciowe auto. Niby wszystko robi dobrze, ale nie czułem kompletnie żadnych emocji jadąc tym samochodem. Skrzynia taka trochę ospała, hamulce przeciętne, zawieszenie niby komfortowe, ale brzydko pracujące na poprzecznych nierównościach, system obsługi przez ekran dotykowy też średnio mi się podobał. Za to osiągi bardzo dobre kosztem zużycia paliwa przy większych prędkościach, gdzie komputer pokładowy pokazywał znacznie więcej niż w 3-litrowym R6 BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj byłem na wystawie starszych samochodów. Były fajne egzemplarze, ale ten samochód baaardzo mnie zaciekawił.

 

cc5be236a10373fd2eae1b4c41eac968.jpg90e28f89225c2dfd1f95168f65c83c29.jpg30403c969e56eea43be981225010218f.jpg

 

Mały samochód wyglądający jak „sportówka”, ale z trzema miejscami w środku. Najlepsze jest to, że nigdzie nie było żadnego znaczka/emblematu co to za marka/model. Macie pomysł co to jest?

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matra Murena.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, stare dobre czasy, pamiętam jak zachwycałem się moim resorowcem Matra Simca Rancho, kupionym w Pewexie...

 

A taka ciekawostka - Matra Murena była jednym z pierwszych aut z ocynkowanym nadwoziem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, stare dobre czasy, pamiętam jak zachwycałem się moim resorowcem Matra Simca Rancho, kupionym w Pewexie...

 

A taka ciekawostka - Matra Murena była jednym z pierwszych aut z ocynkowanym nadwoziem.

Oooo, myślałem że Kol. Tommaso to młody "Gość", nooo, może co najwyżej w średnim wieku.

Ale skoro byłeś już dorosły w okresie istnienia Pewexów, to trochę lat już masz. :)  :)

 

Im jestem starszy tym bardziej mi się podobają stare samochody.

W sobotę byłem na ślubie i młoda para przyjechała pięknie odrestaurowaną Syreną 105.

Kiedyś mi się nie podobała, a teraz jak bym miał gdzie trzymać to chętnie bym taką kupił. :)

 

Edit.

Przy ulicy Puławskiej w Grabowie stoi na sprzedaż taka piękność. 

post-28411-0-60657600-1561998855_thumb.jpg

post-28411-0-05734300-1561998874_thumb.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dorosły to może nie, jestem rocznik 72'  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sciągnięciem Forda Escape tak 2016-2017 ze stanów w benzynie najlepiej 2 litrowego macie sprawdzoną firmę której można zaufać, a może na coś innnego zwrócić uwagę w tym przedziale.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dorosły to może nie, jestem rocznik 72'  ;)

Ooo, to pewnie pamiętasz Pewex na Głogowskiej, koło domku zakopiańskiego Smorawińskiego... tam był chyba największy wybór... Matchbox'ów... :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sciągnięciem Forda Escape tak 2016-2017 ze stanów w benzynie najlepiej 2 litrowego macie sprawdzoną firmę której można zaufać, a może na coś innnego zwrócić uwagę w tym przedziale.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

Podepnę się pod temat , bo też myslę o sprowadzeniu z USA  Forda Fusiona w podobnym roczniku. 

 

Ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia z firmami zajmującymi się licytacjami i transportem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, stare dobre czasy, pamiętam jak zachwycałem się moim resorowcem Matra Simca Rancho, kupionym w Pewexie...

 

A taka ciekawostka - Matra Murena była jednym z pierwszych aut z ocynkowanym nadwoziem.

Ja przyznam się bez bicia, że marka nie była mi znana. Taki okaz złapałem jeszcze na wystawie

 

0fad4afddd4e3416c6fc4267da47fc2a.jpg

 

97b6a0014183b96dec501207e1549c86.jpg

 

Matra projektowała tego Renaulta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie samochodów i zdjęć z Holandii, safe car z Dutch motogp:

39b29b8d8dadbb9c75ad00a13ec70e0d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, Matra produkowała fizycznie Espace dla Renault.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napęd francuza pochodził od centralnie umieszczonej jednostki R4 o pojemności 1,6 lub 2,2 litra i mocy odpowiednio 92 i 118 KM. Pojawił się również wariant S generujący 142 KM. Napęd był przekazywany na tylne koła za pomocą 5-biegowej manualnej przekładni. Słabsza wersja pojazdu uzyskiwała setkę w czasie 11,8 sekundy, a maksymalna prędkość wynosiła 182 km/h. 118-konny model potrafił rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 9,3 sekundy, a maksymalna prędkość wynosiła 200 km/h.
 https://francuskie.pl/talbot-matra-murena-francuskie-coupe/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dorosły to może nie, jestem rocznik 72' ;)

Ja jako małolat w Pewexie przy ul 18 stycznia (obecnie Krolewska) pierwszy raz zobaczylem Omege i zwariowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sciągnięciem Forda Escape tak 2016-2017 ze stanów w benzynie najlepiej 2 litrowego macie sprawdzoną firmę której można zaufać, a może na coś innnego zwrócić uwagę w tym przedziale.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Ja ściągnąłem swojego Cheviego z pomocą https://www.facebook.com/Route666Motors/ i jestem zadowolony, kilku znajomych też korzystało i było ok

Wiele dobrego słyszałem też o firmie https://www.facebook.com/Bujal78pl/ której właściciel jest w Kanadzie i na zamówienie ściąga fury

Trzecia opcja to https://www.facebook.com/gearheadcarimports/ - też ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki popytam.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem Scalę z DSG 7, nigdy nie sądziłem, że jazda automatem to taka frajda. Każde następne auto będzie ze skrzynią automatyczną. Jestem w szoku co do spalania, bo komputer pokazuje 6,5 litra z 400 km, z czego 80 w mieście, reszta na trasie. Odłączanie 2 cylindrów - bajka, ciekawe co wymyślą konstruktorzy za 10 lat. Wiem, wiem powiecie, że przyszłość należy do elektryków, ale moim zdaniem to powinien być wodór jak już. Szkoda, że ropa naftowa się kiedyś skończy bo uważam, że największa przyjemność z jazdy to jednak benzyna, czy ON jeśli ktoś woli  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się wybiera...

to Ty mnie szukałeś przy elco?

co impreza

pardon the kurz, kilka zdjęć z największego zlotu aut amerykańskich w PLb13c2be523c2fe8d4c7bf55b8d4f3082.jpg3f5bd631002d6318c574da7c9db5a751.jpg8c4c6c076954de385ad02bfa592bb324.jpg152bbd20cbf310e136c14fef9141b6e6.jpg9b1fe388782ff4d323596a8cee8e5c9b.jpgf0c9d805f56abcc311c559436b57c752.jpga9b27591da29365932d73033d6eedade.jpgc787e247572a756b2b84ec8a497d5c57.jpg6cc35019035502ddcc91143ee1ec3c4a.jpg91e841498710f5c65e049fbb0c3803ff.jpg514f70b3599243a1ff133e58ec83dde9.jpge16f67f66386fd2df52a75bca06b34c7.jpg508e9391421978095e80929cb720f68c.jpg2bea002d8a7f9dbcf382d1c7a22c167f.jpg8c0d298d84bf4f3e7b416fb3bb238cf4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale klimat ;-)

 

 

Prawdziwy Texas, te zakurzone auta oddają esencję Ameryki.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem Scalę z DSG 7, nigdy nie sądziłem, że jazda automatem to taka frajda. Każde następne auto będzie ze skrzynią automatyczną. Jestem w szoku co do spalania, bo komputer pokazuje 6,5 litra z 400 km, z czego 80 w mieście, reszta na trasie. Odłączanie 2 cylindrów - bajka, ciekawe co wymyślą konstruktorzy za 10 lat. Wiem, wiem powiecie, że przyszłość należy do elektryków, ale moim zdaniem to powinien być wodór jak już. Szkoda, że ropa naftowa się kiedyś skończy bo uważam, że największa przyjemność z jazdy to jednak benzyna, czy ON jeśli ktoś woli :)

Ale wiesz że wodór to elektryki?

Spalanie napędza generator prądu a dalej silniki elektryczne.

Silniki spalinowe natomiast mogą przecież jeździć na alkoholu czy olejach roślinnych. Ropa naftowa nie jest niezbędna.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCT 5L - żółte blachy i swapowany silnik? Może się mylę ale chyba oryginalnie tam nie było V10 z Vipera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.