Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nokiany bym na pewno brał pod uwagę - tak, jak i Bridgestone'y (których komplet letnich był w moim poprzednim aucie świetny), ale wg stanu z linka, który podałem, nie ma do modelu GLA z "moimi" parametrami w tej chwili.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX5 w podstawowej wersji z 2.0 benzyną. Dobry samochód że słabym systemem nav/ muzycznym

Tanie koszty obsługi i bardzo obszerny

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cx5 podrożały, w tym budżecie nowe juz nieosiągalne (od 108k), ale npm wolnossace Asx 2.0 150KM z tak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podglądałem ceny - u mojego dealera CX5 2.0 pre-registered równo 20k Eur


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memento mori jeździłem ostatnio Citroen C3. Niby nie SUV ale w środku dość wysoki. Liczniki prawilne. 1.2 turbo. 7 stopniowy automat. Nawet spoko auto.

 

W tej chwili na Oponeo do wyboru mam tylko to:

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/4x4/r=1/235-45-r19

Z tych to Bridgestone chyba najlepsze.

 

tylko się nie połaś na 2018

Czemu

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma, która leży sobie rok (czy nawet dłużej) w magazynie, nie różni się niczym od tej, która właśnie zjeżdża z taśmy produkcyjnej. Jeżeli dajecie sobie wmówić inaczej... wasza sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że opona 2 letnia magazynowana jest uważana za nową. Stąd mojej pytanie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od miesiąca Tucsona i zaczynam coraz bardziej lubić to auto. Głównie za prostotę i ogólne wrażenie solidności. Jeżdżę spokojnie, wolnossący 1,6 jest dla mnie wystarczający. Spadek wartości też jest ok. Zużycie paliwa realnie srednio ok 8 litrów - dzisiaj tankowałem 54 litry i przebieg 680 km z czego 340 autostrada i reszta miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3 lat od daty produkcji opony mogą być sprzedawane. To wynika z normy PN, numer można sprawdzic.

 

https://opony-24.pl/opony/List?TireWidth=235&TireRatio=45&TireDiameter=19&TireGroupDestination=1&TireType=2&DiscountedOnly=False&AtLeastFour=false&RunOnFlat=false&PromotedOnly=False&Price=1,21786 Nexen to przyzwoita opona i cena też ok. XL wzmocniona opona co przy 19"tez będzie zaletą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarisy 2 i 4 Aurisy były we flocie.

Miałem okazję tym Aurisem trochę jeździć jak mój Mondeo był na przeglądach...

Przy pokonywaniu trasy Katowice- Gdańsk spalił masę paliwa....

To nie Lexus, gdzie elektryk wspomaga spalinę podczas przyspieszania, lub innych przypadkach.

Bo to sa auta do maista a nie na trase

Do 3 lat od daty produkcji opony mogą być sprzedawane. To wynika z normy PN, numer można sprawdzic.

 

https://opony-24.pl/opony/List?TireWidth=235&TireRatio=45&TireDiameter=19&TireGroupDestination=1&TireType=2&DiscountedOnly=False&AtLeastFour=false&RunOnFlat=false&PromotedOnly=False&Price=1,21786 Nexen to przyzwoita opona i cena też ok. XL wzmocniona opona co przy 19"tez będzie zaletą .

Bedzie zaleta bo?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta dla rodziców. Tata emeryt, mama problemy z kręgosłupem, więc chcą auta typu SUV/crossover. Do tej pory mieli 7 osobowego Forda Galaxy przez 11 lat od nowości, którym nigdy nie jechały... więcej niż 3 osoby :-D No ale 11 lat temu SUVy raczkowały, a w Galaxy siedziało się jak na krześle i dość wysoko, więc był "najlepszym" wyborem. Tym razem szkoda im wydać 140 tysięcy na kolejnego Galaxy ;-)

Główne kryteria:

  • silnik benzynowy (najlepiej wolnossący) powyżej 120 KM
  • stosunkowo dużo miejsca z przodu na wysokość i szerokość
  • alufelgi, klimatyzacja i radio
  • auto na 7-10 lat, więc istotny jest okres po 5 letniej gwarancji
  • przebiegi roczne rzędu 7-10 tys. KM
  • budżet 80-100 tys. zł, zakup za gotówkę (nieprzekraczalny)
  • …i na tym koniec.

Tata jest słusznych rozmiarów (186 cm, 120 kg), więc odpadają crossovery/SUVy bazujące na klasie B. Wyjątkiem jest coś typu Jeep Renegade, który przez pudełkowate nadwozie ma w środku dużo miejsca na szerokość i wysokość. „Najgorsze” jest to, że nie potrzebują niż szczególnego z wyposażenia. Mało tego, nawet jeśli coś będzie w standardzie danej wersji wyposażenia, to nie będą używali np. adaptacyjnego tempomatu, asystenta pasa ruchu, nawigacji etc. Wręcz wskazane jest radio z fizycznymi przyciskami zamiast dotykowych oraz niezbyt ‚kosmiczna’ deska rozdzielcza. To powoduje, że można kupić w tym budżecie zarówno wyposażonego na maksa Dustera jak i wyprzedażową Mazdę CX-5 (ma w podstawie Alu, radio, klimę).

Czy obecne doładowane silniki Fiata (1.4) Fordowskie Ecoboosty (1.5) i aktualne 1.5 150 KM w VW/Seacie/Skodzie to konstrukcje już w miarę dopracowane?

 

Biorąc to pod uwagę opcji jest od groma. Tak na szybko pomyślałem takich autach jak: Jeep Renegade, Ford Kuga (mamy rodzinny sentyment do Fordów), Suzuki Vitara. Są to auta, które mają raczej proste wnętrza, co w tym przypadku jest zaletą. Zacząłem oglądać konfiguratory i zauważyłem, że można spokojnie pójść półkę wyżej i wybrać coś typu Seat Ateca 1.5 TSI 150 KM FWD w wersji Style (druga od dołu) i pewnie w przypadku każdej marki da się kupić coś podobnego ze stocku w tych pieniądzach. Dlatego zwracam się do Was. Może ktoś z Was szukał auta dla rodziców i przerabiał ten temat? Może właśnie jakiś model Was zaskoczył na minus albo na plus i możecie się podzielicie się opiniami?

 

Vitara nadwozie z papieru, środek tandetny plastik skrzypiący przy każdym dotknięciu.

Byłem zdecydowany i czar prysł po jeździe próbnej.

Renegade także jest na mojej liście - świetne wykonanie, gruba blacha, wbrew pozorom dużo miejsca w środku.

Rzuciłbym jeszcze okiem na Mitsubishi ASX - szczególnie model 2020.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wg.PN jest uważana za nową.

Znam przypadek ( z biurka obok), kolega zakupił Nokiany tak, jak ja.(ze sklepu(magazynu)

 Założył i zaczęły się problemy.

Miał dwie sztuki z jednego roku, a dwie o rok starsza.Założyli je "jak leci" i ... miał problemy z układem kierowniczym...

Sprawdzał, robił w ASO awanturę itp. a potem okazało się , że te dwuletnie były krzywe i zniszczone krawędzie.- nie dały się wyważyć.... Sprzedawca nie chciał uznać wymiany, bo "starsze" i  może kolega zamienił?

 

Nie twierdzę, że w nowych nie może być przypadku złej gumy , ale korowody...

Wiem auto służbowe, pieniążki za opony też nie jego, ale permamentne wizyty w ASO a potem dochodzenie się ze sprzedawcami to strata czasu i nerwów...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

051af3325ecb7c9f85ddca6721d923e8.jpg

 

Nie jestem pewien, czy zamieszczam to zdjęcie we właściwym wątku, bo chodzi mi po głowie „Żarty, żartami“, ale skoro jest kierownica i logo Lamborghini ...

 

A swoją droga, ciekawi mnie co jest droższe, kolekcja zegarków czy auto...


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jesteś pierwszy i podejrzewam, że nie ostatni, który wrzucił to do tego wątku :)

 

I co, głupio Wam teraz? Skończyły się "Zbuntowana Julia" i "Wschodząca Gwiazda" i cicho w temacie :P

EDIT:
A właśnie, LSE dzisiaj łykał swoje GLA, ciekawe jak wrażenia.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lakierują dach ;) lub jakaś inną miał przygodę po tym jak go widziałeś ostatnio! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.