Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktos szukal czegos bezawaryjnego to mam na ofercie

1EF998F8-101C-43A6-A91B-C7854089B03D_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O. Fajny temat, jakoś nie umiem dodać zdjęcia. A jeżdżę sobie Kia Sorento z 2004 roku. Wcześniej poganiałem Fiatem Bravo z 2008 a jeszcze wcześniej Matizem (matiz dalej w rodzinie). No, całej historii motoryzacyjnej aż do skody 105 niema sensu chyba opowiać.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a jednak udało się dodać fotkę. Kijanki i matrixy kazdy wie jak wyglądają. Więc oto dzieło mojego taty :-)

post-70090-0-08788000-1396550878.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Twoj quad czy gokart ? :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwal tak zwal. Maszyna służy do prac na działce rodziców. Zwykly traktor byz za duzy na 7 arowa dzialke. Silnik jak widac od maluszka. Most, czego juz nie widac, to pochodzi od fiata 125p zwezony oczywiscie.Polaczenie napedu odbywa sie przez przekladnie kątową od rozzutnika. reszta to jak widac, nic skomplikowanego. Dziala.super, choc ma naped tylko na tyl. i bez szpery


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfortowe fotele są rewelacyjne. Adaptacyjnych ledów jeszcze nie było, jak brałem swojego.

Ja natomiast za nic nie oddałbym head-up displaya.

 

Mam bieda-piątkę - 525d z czterocylindowym dieslem. Ale z dobrym wyposażeniem.

 

W BMW też można zamówić skórzane fotele z pneumatycznymi poduszkami wewnątrz? Brakuje mi tego MLu, a miałem w sprzedanej E-klasie :)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fotelach komfortowych masz regulowane wszystko, włącznie z łamanym dwupłaszczyznowym oparciem, szerokością oparcia (pneumatyczne poduszki), długością siedziska, a nawet "otulaniem" głowy zagłówkiem.

Możesz też zamówić aktywne fotele, gdzie przy długich trasach siedzisko jest ruchome, żeby zapobiec cierpnięciom.

 

Nie ma natomiast czegoś takiego, jak wypełnianie poduszek zewnętrznych dynamicznie na zakrętach, to wynalazek Mercedesa. 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy 50 na godzinę to nigdy nie było w stanie osiągnąć z powodu zmienionego głównego przełożenia. Ale na 4 ma najlepsze przyspieszenie, przód unosi do góry. Też ma wysoko środek ciężkości i potrafi głęboko brodzić. Generalnie w terenie radzi sobie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w terenie radzi sobie.

Pewnie radzi, ale na podjazdach bym uważał.

Kurde, jakby ten silnik był z przodu to można by zawstydzić parę quadów.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nad tym nie zastanawialem sie. Za to.do quada szkoda byloby przyspawac swoznie i mechanizm podnoszacy (reczny ale funkcjonalny zespol linek i takie tam) do kotrego z powodzeniem przyczepia sie plog lub rame do bron. Jest tez mozliwosc zrobienia napedu na 4 kola ale bez szpery cala moc pojdzie w najmniej przyczepne kolo a to bez sensu


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma natomiast czegoś takiego, jak wypełnianie poduszek zewnętrznych dynamicznie na zakrętach, to wynalazek Mercedesa. 

 

W M5 są tylko fotele aktywne, które jakby wypychają boczki w trakcie zakrętu, żeby podtrzymywać plecy i zapobiegać przesunięciu tułowia, a w czasie hamowania boczki ściskają plecy z obu stron. Nie jest to pneumatyka, ale mechanicznie się te boczki ruszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto wędrownego kuglarza:

 

post-27317-0-96807500-1396878933_thumb.jpg

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos szukal czegos bezawaryjnego to mam na ofercie

1EF998F8-101C-43A6-A91B-C7854089B03D_zps

 

 

Jak się sprawuje? Nie ma problemów z serwisem wankla nie w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z szanownych forumowiczów ujeżdża Astrę H?

Najlepiej w dieslu Z17DTH?

 

Potrzebuję pilnej odpowiedzi na 3 ważne pytania:

- powyższy silnik (konkretnie w Astrze) jest na wtryskach Denso czy Bosch?

- czy bezwypadkowa Astra H miewa problemy z rdzą (progi)?

- czy jest to ogólnie trwałe auto?

 

Oglądałem, jestem zachwycony, ale nie chcę popełnić błędu.

Niestety auto może zejść w ciągu kilku godzin (bo fajne) i muszę szybko podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto wędrownego kuglarza:

 

attachicon.gifDSCN6143.JPG

Fajna ta Dodżka, daj jakieś technikalia tego auta.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aso nie ogarnia wankla niestety.. W Polsce tylko dwa prywatne warsztaty ogarniają temat.

 

Aha, już się orientowałem w temacie, trzeba zapomnieć :)

Nikt się nie chce za to brać, a jak coś to koszty ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu BMW potwierdzam, drogi, nieprofesjonalny i zmanierowany. Piszę o Łodzi (nieprofesjonalny) i Warszawie (zmanierowany). Drogi dotyczy obu miejsc.

Mam też VW i tu serwis jest na wyższym poziomie, można liczyć na rabaty, ukłony fabryki dla Klienta. Generalnie jest nieźle. Ujeżdzam też Subaru i tu serwis jest o dziwo tani ale importer tj gwarant jest dramatyczny, upierdliwy i ma Klienta w d..... a do jakości aut można mieć spooooro zastrzeżeń.

 

 

 

@Drake - nie licz na przychylność serwisu BMW.

Ja w Audi A6 C5 też dostałem gratisową wymianę zużytych wahaczy, mimo, że było dwa miesiące po gwarancji.

Natomiast w BMW już wymieniałem na swój koszt wahacze (w F10) i akumulator (w E60), mimo, że samochody były na gwarancji.

Natomiast po gwarancji, jak w E60 przy kolektorze ssącym zasugerowałem opcję wadliwego elementu, to Pan się obraził. O tym, żeby cokolwiek po gwarancji zrobili gratis, to zapomnij.

 

Ja chyba następne kupię Audi. :)

 

 

 

 

Ale to były auta z ery przedelektronicznej i przedturbodieslowej :)

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Dodżka, daj jakieś technikalia tego auta.

No fajna, już moja czwarta... :)  Ten to akurat jest B250, czyli średni van, z motorem 318 cali czyli 5.2 litra, V8. Ma również trzy biegowy automat,  1989, ma pierwszy lakier, lecz bedę musiał się już nim trochę zająć. Ma założoną instalację LPG ze zbiornikami 120 litrów pod podłogą. Z tego co wiem to w Wielkopolsce jest jedynym jeżdżącym egzemplarzem. Jest jakaś sztuka koło Jeleniej Góry, ponoć. Była w Poznaniu 350-tka, ale chyba umarła gdzieś w krzakach... :unsure:  


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.