Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi wiosna - pora więc uruchomić pojazd na tę porę roku:

post-63245-0-08082900-1459889962_thumb.png

Zdjęcie poglądowe z Internetu - mój egzemplarz, identyczny od strony wizualnej, jest teraz (profilaktycznie) w serwisie przygotowującym go do eksploatacji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy kabrioletach i nadchodzącym sezonie.

 

ykhm

przy roadsterach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przy okazji przyjrzeć się nowościom samochodowym we wrocławskich salonach. FIAT, ALFA, JEEP, AUDI, PORSCHE, RENAULT, OPEL

 

Największe wrażenie zrobił na mnie Jeep Renegate oraz nowe Renault Megane. Oba moim zdaniem mają super stosunek ceny do jakości. Wiadomo że lepszy jest Talisman czy Jeep Grand Cheeroky ale tam ceny już wysokie i nie sa tak atrakcyjne.

Renault zrobiło niesamowity postęp najnowszymi modelami i moim zdaniem to zdecydowanie największy skok technologiczny z generacji na generacje ze wszystkich marek samochodowych. Król kompaktów Golf niestety wypada na tle nowej Meganki cholernie blado. Nowe Megane jest kompletnie innym samochodem niż poprzednia generacja, i nie tylko o stylistykę chodzi ale przede wszystkim o jakość wnętrza, spasowanie elementów i technologię. W aucie jest nowocześnie, materiały są lepsze niż w najnowszym Oplu Astrze. Drzwi zamykają się bez wysiłku, świetne duże ekrany systemu info-rozrywki. Auto zrobiło na mnie i koledze ( dobrze zna się na motoryzacji ) olbrzymie wrażenie a mam do czego porównywać bo posiadałem Megane I gen oraz Megane IIIgen. Jesli ktoś rozważa zakup kompaktowego auta to polecam nie odrzucać Renault, auto jest nowoczesne, dobrze wykonane, oryginalne i daje w standardzie to czego u innych konkurentów nawet za dopłata często nie ma.

Natomiast Renegate - kurcze jak fajnei się w nim siedzi!, miejsca w środku od cholerki, dobre spasowanie.

Oba auta bardzo wygodne człowiek czuje się jak w uszytych na miarę garniturach. Mam ponad 186cm i przy fotelu kierowcy ustawionym pode mnie, z tyłu wygodnie rozłoży nogi osoba o tej samej posturze.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuzi faktycznie postęp zrobili niezły z tą Megane. Nigdy nie byłem uprzedzony, kiedyś nawet całkiem świadomie miałem w planach zakup Laguny II, bo zwyczajnie mi się podobała, a wychodziłem z założenia ( może mylnego ), że jak będę dbał to będę miał.
 
Ja tam czekam teraz najbardziej na to co Masz w avatarze... co prawda nie kupię od razu, bo ja potrzebuję kombi, ale ciesze się, że jest w końcu jakiś następca dla mojej 159. Teraz coraz bardziej myślę o nowych 4 kółkach ( albo nowy pokroju superba...ale BOOORING, albo używane 3 letnie ) i jak Alfa będzie miała nadal takie tempo wprowadzania modeli, to może na następną zmianę trafi mi się coś z ulubionej stajni, najlepiej w czerwieni z V6... Miałem V6 Novitec 156 i gdyby nie mechanik to pewnie auto stałoby dalej u mnie w garażu... autentycznie ( żona potwierdzi ), że jak dziecku leciały mi łzy przy sprzedaży.

Edytowane przez DawPi
Odpowiadasz na post wyżej. Po o go cytujesz w całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

francuzy zawsze byly ladne pod wzgledem stylistycznym. wystarczy wspomniec serie DS. Jednak na drugim koncu kija sa odwieczne problem z elektryka i malo trwale zawieszenia. Jesli na tym polu zrobili rowniez skok to OK ale dowiemy sie o tym dopiero za rok, dwa. Do tego ten kosmiczny spadek wartosci francuskich marek!! Dlatego choc niektore modele wizualnie mi sie podobaja to nadal mam rezerwe I chyba wiecej francuza nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupiłem swojego nowego Mondka, bardzo poważnie rozważałem zakup nowego Espaca. Bardzo mi się spodobał, niestety po lekturze ichniejszego forum odpuściłem sobie, choć jak poprawią elektronikę, to będzie naprawdę świetne auto.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupiłem swojego nowego Mondka, bardzo poważnie rozważałem zakup nowego Espaca. Bardzo mi się spodobał, niestety po lekturze ichniejszego forum odpuściłem sobie, choć jak poprawią elektronikę, to będzie naprawdę świetne auto.

Mondka z mordą Astona? Jak to się sprawuje? Całkiem mi się podoba...i nie wygląda tak nudno jak superb, który po prostu na jeździe testowej mnie rozczarował zarówno w środku jak i na zewnątrz ( a była to wersja L&K ). W Fordzie tylko benzyna 2.0 i diesel 2.0 by mi pasowały i mocno myślę nad automatem bo w korkach krakowskich byłaby w końcu bajka, ale z drugiej strony miło by było mieć przyzwoity tryb manualny, np. z łopatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<a href=https://zapodaj.net/69f6e9057b76d.jpg.html>DSC_0117.JPG</a>

 

 

 

324td 1990. Od pierwszej właścicielki.

Książka serwisowa, wszelkie rachunki itd.

 

Automat.

El.szyby (Przód)

Szyberdach

Komputer obc

Bardzo ładny srodek.

Brak rdzy (! ;))

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jazdy w korkach polecam asystenta ruszania pod gorke. trzyma automaty bez koniecznosci trzymania nogi na hamulcu :) odnosnie zmiany biegow za pomoca lopatek przy kierownicy to dla mnie osobiscie calkowicie zbedny gadzet. mam to od prawie roku a uzylem moze z 5 razy.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondka z mordą Astona? Jak to się sprawuje? Całkiem mi się podoba...i nie wygląda tak nudno jak superb, który po prostu na jeździe testowej mnie rozczarował zarówno w środku jak i na zewnątrz ( a była to wersja L&K ). W Fordzie tylko benzyna 2.0 i diesel 2.0 by mi pasowały i mocno myślę nad automatem bo w korkach krakowskich byłaby w końcu bajka, ale z drugiej strony miło by było mieć przyzwoity tryb manualny, np. z łopatkami.

Mój egzemplarz

http://www.fotosik.p...d32e0820e43c4db

 

Śmiało mogę polecić. To moje trzecie Mondeo po 3 i 4 generacji. Każde było fajne, ale to naprawdę się Fordowi udało.

Po dwóch tygodniach cieszy tak samo jak pierwszego dnia, a może i bardziej :)

Też rozważałem Superba, Passata, Mazdę 6, 508 i wiem, że wybrałem najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

do jazdy w korkach polecam asystenta ruszania pod gorke. trzyma automaty bez koniecznosci trzymania nogi na hamulcu :) odnosnie zmiany biegow za pomoca lopatek przy kierownicy to dla mnie osobiscie calkowicie zbedny gadzet. mam to od prawie roku a uzylem moze z 5 razy.

 

Teraz mam manuala, ale też mam ten bajer. Wygodne.   Ja łopatkami bym akurat nie pogardził bo czasem po prostu lubię jechać tak jak ja chcę a nie elektronika. Jeździłem kilkoma automatami i po prostu nie do końca mi pasowało narzucanie przez nich wytycznych nawet w trybie sport. Poza tym z mocnym wozem czasem miło podskoczyć na jakiś track day ;-) Z byłą V6 tak robiłem...

 

 

Mój egzemplarz

http://www.fotosik.p...d32e0820e43c4db

 

Śmiało mogę polecić. To moje trzecie Mondeo po 3 i 4 generacji. Każde było fajne, ale to naprawdę się Fordowi udało.

Po dwóch tygodniach cieszy tak samo jak pierwszego dnia, a może i bardziej :)

Też rozważałem Superba, Passata, Mazdę 6, 508 i wiem, że wybrałem najlepiej.

Ładne i to przyznam.  U mnie przesiadka będzie z Alfy 159, więc w kwestii designu i jakości prowadzenia po prostu poprzeczka jest u mnie wysoko. Passata jakbym nie podchodził ( poza cc ) po prostu nie trawię, nie podoba mi się, źle mi się nim jeździ i źle się czuję. Superb... po prostu nudny i w środku może ja jestem rozbestwiony bo w moim aucie alu to alu, a tu drewno to plastik... , 508 nie moja bajka no i zostaje z wymienionych Mazda i Ford. Mazda śliczna, ale zraziłem się do 6 wersją przed fl. Po prostu mi się wnętrze nie podobało. Teraz jest ładniejsze, a i nawet v6 jest.... Ponoć problem korozji nadal istnieje i to nieco martwi. Ford- poprzedni w miarę mi się podobał, ale ten najnowszy podoba mi się bardzo. Wnętrze może wymaga dla mnie przynajmniej przyzwyczajenia, ale jakoś zwyczajnie dobrze się w nim czułem.

 

Chwilkę myślałem też o Avensisie, ale szybko przestałem...no i koreańcach, ale również ( sensowna wersja wychodziła za drogo, a silniki niezbyt mi podchodzą).

 

Nówka jest u mnie o tyle na plus, że auto wezmę w leasing. Używka plusuje tym, że za nowego Mondka mam sensowne A6 2-3 letnie...tyle, że nowe to gwarancja, a aut bezawaryjnych już nie ma ( choć 159 poza skończonymi szczotkami w rozruszniki w święta ani razu się nie zepsuła, a ma już 240 tys na blacie )... Szykuje się dużo myślenia i przymierzania jeszcze, ale to akurat jest dla mnie fajne.

 

Żona względnie stawia jeszcze do rywalizacji SUV-a, bo zdarza się nam nierzadko korzystać z dróg gruntowych, jak i jeździć w górach. Ale tu to ja jestem kompletnie zielony, bo jeździłem tylko X5, Outlanderem II i Dusterem... i jak mam być szczery to ten ostatni najlepiej sobie radził w lekkim terenie- ale nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, z tym Renegade to drzesz sobie z nas łacha, jak rozumiem? Przecież to taki brzydal, że aż oczy bolą od patrzenia.

 

A Megane rzeczywiście wygląda świetnie i w końcu ma solidny automat. Jeśli poradzili sobie z elektryką, to może być świetne auto. Za rok, dwa się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

do jazdy w korkach polecam asystenta ruszania pod gorke. trzyma automaty bez koniecznosci trzymania nogi na hamulcu :) .....

To znaczy jak?

Mój działa, jak sama nazwa wskazuje, tylko pod górkę.

A i tak trzeba trzymać nogę na hamulcu. On tylko przytrzymuje samochód przez 2-3sekundy zanim ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam manuala, ale też mam ten bajer. Wygodne.   Ja łopatkami bym akurat nie pogardził bo czasem po prostu lubię jechać tak jak ja chcę a nie elektronika. Jeździłem kilkoma automatami i po prostu nie do końca mi pasowało narzucanie przez nich wytycznych nawet w trybie sport. Poza tym z mocnym wozem czasem miło podskoczyć na jakiś track day ;-) Z byłą V6 tak robiłem...

 

 

 

Ładne i to przyznam.  U mnie przesiadka będzie z Alfy 159, więc w kwestii designu i jakości prowadzenia po prostu poprzeczka jest u mnie wysoko. Passata jakbym nie podchodził ( poza cc ) po prostu nie trawię, nie podoba mi się, źle mi się nim jeździ i źle się czuję. Superb... po prostu nudny i w środku może ja jestem rozbestwiony bo w moim aucie alu to alu, a tu drewno to plastik... , 508 nie moja bajka no i zostaje z wymienionych Mazda i Ford. Mazda śliczna, ale zraziłem się do 6 wersją przed fl. Po prostu mi się wnętrze nie podobało. Teraz jest ładniejsze, a i nawet v6 jest.... Ponoć problem korozji nadal istnieje i to nieco martwi. Ford- poprzedni w miarę mi się podobał, ale ten najnowszy podoba mi się bardzo. Wnętrze może wymaga dla mnie przynajmniej przyzwyczajenia, ale jakoś zwyczajnie dobrze się w nim czułem.

 

Chwilkę myślałem też o Avensisie, ale szybko przestałem...no i koreańcach, ale również ( sensowna wersja wychodziła za drogo, a silniki niezbyt mi podchodzą).

 

Nówka jest u mnie o tyle na plus, że auto wezmę w leasing. Używka plusuje tym, że za nowego Mondka mam sensowne A6 2-3 letnie...tyle, że nowe to gwarancja, a aut bezawaryjnych już nie ma ( choć 159 poza skończonymi szczotkami w rozruszniki w święta ani razu się nie zepsuła, a ma już 240 tys na blacie )... Szykuje się dużo myślenia i przymierzania jeszcze, ale to akurat jest dla mnie fajne.

 

Żona względnie stawia jeszcze do rywalizacji SUV-a, bo zdarza się nam nierzadko korzystać z dróg gruntowych, jak i jeździć w górach. Ale tu to ja jestem kompletnie zielony, bo jeździłem tylko X5, Outlanderem II i Dusterem... i jak mam być szczery to ten ostatni najlepiej sobie radził w lekkim terenie- ale nic więcej.

Mazda ma v6? Raczej nie. Nie w szóste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. 2,5 litra to nadal R4. Ale podobno bardzo ładnie się zachowuje w połączeniu z automatem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak?

Mój działa, jak sama nazwa wskazuje, tylko pod górkę.

A i tak trzeba trzymać nogę na hamulcu. On tylko przytrzymuje samochód przez 2-3sekundy zanim ruszy.

Ale każdy sprawny automat powinien trzymać "pod górkę" nawet VW łajno pt. DSG trzyma... IMO


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od górki. Na ulicach San Francisco żaden automat nie utrzyma samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów ma Mazde CX-9 ? Poszukuje opinii na jej temat, szczegolnie jak sprawuje się 4x4 i ogolnie czy ma jakieś znane bolączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...   Ja łopatkami bym akurat nie pogardził bo czasem po prostu lubię jechać tak jak ja chcę a nie elektronika. Jeździłem kilkoma automatami i po prostu nie do końca mi pasowało narzucanie przez nich wytycznych nawet w trybie sport. ...

Niestety większość i tak zrobi jak chce a nie jak Ty chcesz. :(  Jeśli mówimy o kręceniu na bardzo wysokie obroty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe 7 czy 8 biegowe automaty to zupełnie inna historia, biegi zmieniają szybko i wcześnie jeśli jest taka potrzeba/możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od górki. Na ulicach San Francisco żaden automat nie utrzyma samochodu.

 

Ja tam manualem paliłem specjalnie, że niby nieumiejętnie pod górkę ruszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<a href=https://zapodaj.net/69f6e9057b76d.jpg.html>DSC_0117.JPG</a>

324td 1990. Od pierwszej właścicielki.

Książka serwisowa, wszelkie rachunki itd.

Automat.

El.szyby (Przód)

Szyberdach

Komputer obc

Bardzo ładny srodek.

Brak rdzy (! ;))

Ja mam na oku 320i e 30 w kabriolecie :-) za ładny model trzeba już trochę zapłacić. Gratuluje zakupu :-) poddałem się w poszukiwaniu W124 gdzie ceny za ładny model doszły do 30 000 eur...


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.