Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Droga krajowa:

- około 120kph, umiarkowana dynamika przy wyprzedzaniu - 6,1

- prędkość jw, dość duża dynamika przy wyprzedzaniu - 6,5

- około 100 kph, umiarkowanie - 5,5

 

Miasto:

- Poznań, około godz. 20, bez korków, umiarkowane natężenie ruchu i dynamiki jazdy - 7,1.

 

To dane z komputera, dziś zatankuję to będę wiedział o ile się pomylił jeżeli chodzi o średnie spalanie z całego dystansu.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej firmie kolejka na konwersję 2 miesiące więc kierowniczka dopiero gdzieś musi Skodę wcisnąć :)

 

4 cylindry.

 

Po mieście 20 km w godzinach popołudniowego szczytu, od zimnego startu - 8,8 l/100.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w radiowym programie gość rekomendował jazdę autem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów "na dwie nogi", tzn. lewa hamulec prawa gaz, kwestia oszczędności czasu przy awaryjnej sytuacji.

Ja samochodami z automatem jeżdżę od 99r. i w zwykłej, cywilnej jeździe to wydaje się zbyteczne i dla mnie niewygodne.

 

Jeździcie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura, chyba że lewą stopę zamiast na podnóżku na nadkolu ktoś trzyma permanentnie na pedale hamulca.

 

W jeździe sportowej jak najbardziej tak.

 

Na ulicy ta technika przydała mi się zaledwie dwa razy w życiu - na szklance - wtedy mogłem błyskawicznie korygować nieustanną podsterowność lewą nogą dużo szybciej i precyzyjniej niż ręcznym.

Dość dawno temu, ciekaw jestem ile dzisiejszych aut automatycznie przy hamowaniu nie zamyka przepustnicy...

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w radiowym programie gość rekomendował jazdę autem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów "na dwie nogi", tzn. lewa hamulec prawa gaz, kwestia oszczędności czasu przy awaryjnej sytuacji.

Ja samochodami z automatem jeżdżę od 99r. i w zwykłej, cywilnej jeździe to wydaje się zbyteczne i dla mnie niewygodne.

 

Jeździcie tak?

Może jeśli ktoś jeździ od lat jednym samochodem, to idzie się do tego przyzwyczaić,

natomiast jeśli np jak ja- dość często(nawet po kilka razy w ciągu dnia) zmieniam auta, to ta metoda może uszkodzić pasażerów.

Lewa noga przyzwyczajona do wciskania pedału sprzęgła jest praktycznie bez żadnego wyczucia,

więc każda próba hamowania nią... i wszyscy lądują na przedniej szybie :wacko:  sprawdzone kilkukrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego czegoś trzeba wytrenować lewą nogę co nie zmienia faktu, że z tą oszczędnością czasu to tak jak napisał gustaw, pic na wodę. To taka sama historia jak z glonojadami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rauno Aaltonen, Timo Makinen czy Ari Vatanen mają inne zdanie ;)

 

 

Wiem wiem  - oni sportowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podobny efekt u przeciętnego "Kowalskiego" może wywołać dodawanie gazu lewą nogą ;)

W obu przypadkach brak wyczucia :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kupiłem żonie auto do jazdy po mieście.


Citroen C3 w wersji Pluriel czyli kabriolet.


Jak było ciepło to ciągle od niej "pożyczałem" :rolleyes:


Banan na gębie zapewniony. Szkoda, że teraz pogoda jest jaka jest.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabrio fajna sprawa. Może na przyszły rok w końcu kupię Miatę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak było ciepło to ciągle od niej "pożyczałem"

Rozumiem, że zegarek i torebkę też aby pakiet stylistyczny był kompletny? :) Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieję że obyło się bez szpilek, nie dość że facet okropnie wygląda w takich butkach to jak wiadomo, jazda w nich nie jest najbezpieczniejsza :lol:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...to ta metoda może uszkodzić pasażerów.

Lewa noga przyzwyczajona do wciskania pedału sprzęgła jest praktycznie bez żadnego wyczucia,

więc każda próba hamowania nią... i wszyscy lądują na przedniej szybie :wacko:  sprawdzone kilkukrotnie ;)

500 +


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeśli ktoś jeździ od lat jednym samochodem, to idzie się do tego przyzwyczaić,

natomiast jeśli np jak ja- dość często(nawet po kilka razy w ciągu dnia) zmieniam auta, to ta metoda może uszkodzić pasażerów.

Lewa noga przyzwyczajona do wciskania pedału sprzęgła jest praktycznie bez żadnego wyczucia,

więc każda próba hamowania nią... i wszyscy lądują na przedniej szybie :wacko: sprawdzone kilkukrotnie ;)

Niech twoi pasażerowie zaczną zapinać pasy :D

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabrio fajna sprawa. Może na przyszły rok w końcu kupię Miatę :)

 

 

I to jest właściwy kierunek!!!

Tylko się nie wybierz nią w Alpy, bo potem będziesz cały rok tęsknić...

wh06y9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez żartów - na poważnie uważacie, że można (w sensie jest dopuszczalne) automatem jeździć na dwie nogi??  :blink:  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja jeżdżę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że jest dopuszczalne tylko trzeba mieć to opanowane ale tak czy inaczej - po co? Hamowanie na lewą nogę to technika rajdowa a nie na zwykłe drogi, robienie wody z mózgu i tyle. W sytuacjach podbramkowych działa instynkt i odruchy bezwarunkowe. Jak chłop mówi że hamowanie na lewą nogę oszczędza czas to tak jakby powiedział, że do wybudowania domu są potrzebne cegły. Magiczna wiedza  ;)  Jeżeli ktoś ma cegły to sam wybuduje dom? No chyba nie. Jak ktoś zacznie od tak jeździć z lewą nogą nad hamulcem to stwarza zagrożenie dla siebie i innych, tak w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... jeżdżę tak już kolejnym automatem od 23 lat i  mi, oraz innym użytkownikom dróg, nic się jakoś nie stało... Tłukę autami setki tysięcy km i żyję ;)  chyba...

Właśnie automatem na dwie nogi zrobiłem 3500km w tydzień z czego 800 po niewłaściwej stronie drogi :P

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, kiedy pierwszy raz wsiadałem do automatu (ok 20 lat temu, yaris przywieziona przez kumpla z Holandii jako mienie przesiedleńcze po Erasmusie ;) ) rzekł do mnie: siądź se d*pą na lewej nodze  :ph34r:  Zastosowałem się i do dziś choć jeździłem wieloma automatami (żadnym na własność), a i nogę już miałem swobodną, na podpórce :lol: ,to na palcach jednej ręki mogę policzyć nieciekawe sytuacje, ale każda z nich była spowodowana użyciem odruchowym obu nóg.

Uważam, że ktoś nauczony i jeżdżący na sprzęgle [prawie] zawsze w sytuacji odruchowej będzie chciał wcisnąć jednocześnie dwa pedały, a to się z reguły kończy nienajlepiej.

 

A z praktyki: moja mama robi prawo jazdy w opcji tylko automat. Kiedyś przyjechałem jednym autem i wziąłem ją na plac żeby mi pokazał jak jeździ. Całkiem jej to szło, ale patrzę - jeździ na dwie nogi  :huh:  bo mi instruktor tak kazał  :blink:  Myślę OK, wiele lat żyłem w błędzie. Mama pojechała na egzamin i tam egzaminator ją z miejsca oblał za jeżdżenie dwiema nogami  :unsure:  Nie wiem czy są podstawy prawne tego, ale uznałem, że nie namawiam jej do żadnych odwołań, niech się uczy na jedną nogę. A tymczasem dowiedziałem się, że w szkole nauki jazdy...szefo wypierniczył tamtego instruktora z roboty  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, są tacy co temat ogarniają ale jest cała reszta. Pisać można dużo ale wszystko rozbija się o trening i wyrobienie odruchów. Ktoś ma predyspozycje i załapie od razu a inny po roku będzie "lewy" i tyle.

 

Z taki "przepisami" to wszędzie jest młyn. Pamiętam jak kilka lat temu miałem egzamin na suwnice. Pytanie: w ilu płaszczyznach na raz może poruszać się suwnica? Są trzy. Przód/tył, góra/dół, prawo/lewo. Jeden UDT uznaje odpowiedź - we wszystkich na raz, inny oblewa za to egzamin bo wg "niego" suwnica na raz może poruszać się tylko w jednej płaszczyźnie  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od rodzaju suwnicy... Jak i kierowcy ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.