Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas temu ktoś szukał pewnego auta.. z powodu nowego nabytku garaż się robi za ciasny i muszę sprzedać Civica 2013 5 drzwi Hatchback 1,8benz 142KM biała perła - kupiony w salonie AUTOWEST w Warszawie jako nówka (żadne demo czy inna wyprzedaż),  jeździła tylko żona na zakupy i z dzieckiem do lekarza oraz ja na stacje benzynową i do ASO na przeglądy ;-))), trzymane w garażu - myte tylko ręcznie - dwa komplety opon

- auto bezwypadkowe bezawaryjne bezproblemowe z przebiegiem autentycznym 21350km - nie jeżdżone codziennie a jeśli już to tylko po mieście...

 

na samą myśl, że muszę sprzedać robi mi się słabo, a już świadomość, że po wystawieniu ogłoszenia w portalach ogłoszeniowych będą dzwonić "Mirki-Handlarze" mnie odrzuca.. dlatego najpierw dam szanse, że może ktoś zna kogoś kto szuka super pewnego auta - silnik starej szkoły vtec bez turbo, jedzie z pojemności a po zakręceniu obrotami i przełączeniu vtec'a jest jeszcze więcej frajdy, ekonomia na zadowalającym poziomie 8l w mieście, bagażnik nieprzyzwoicie wielki (4 opony zimowe 16" się mieszczą pod półką i jeszcze jest dużo miejsca na inne drobiazgi, super auto na lata...

Edytowane przez xaoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby ktoś szukał kabrioleta mb sl jestem 1 wszym właścicielem to proszę pisac dodam że 500tka na Full wyposażeniu 2014rok

Edytowane przez gasp50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Q6siFLql.jpg

 

Trochę moich spostrzeżeń po prawie 5000 km :-) 

Najpierw plusy:

-silnik i skrzynia biegów bardzo dobrze ze sobą współpracują, skrzynia bardzo dobrze dobiera przełożenia i bardzo szybko reaguje na mocniejsze dodanie gazu. Spalanie w trybie mieszanym ( połowa miasto (Łódź) połowa teren niezabudowany) od początku na poziomie 8,4l. Na trasie 1300 km do Chorwacji spalanie 8,2l przez połowę drogi prędkości autostradowe 140-150 reszta około 110 plus duże korki na autostradzie w CRO. Jak na silnik 2,5l i cały zapakowany samochód to uważam, że jest to dobry wynik - mnie satysfakcjonuje :-).

-wyciszenie samochodu jest rewelacyjne dopiero bliżej prędkości 160 zaczyna być słychać szum

-zawieszenie o nastawach raczej komfortowych natomiast układ kierowniczy jest na tyle bezpośredni, że ten dość duży i wysoki SUV prowadzi się jak kompakt.

-bagażnik dość pakowny i ustawny, wyjazd 4 osobowej rodziny na wakacje bez boxa i toreb w środku :-)

-nawigacja działa szybko bez zawieszeń ale jeżeli chodzi o korki to oczywiście szybciej i dokładniej jedzie się z Google Map

-klimatyzacja działa bardzo sprawnie i nawet przy czarnej tapicerce skórzanej w Chorwackim słońcu nie przylepiamy się do siedzień

Minusy:

- delikatny lakier albo cienkie blachy, na trasie dostaliśmy kamienień w prawy błotnik i niestety jest ślad aż do gołej blachy. Przy wszystkich plusach jestem chyba w stanie znieść to.

 

Cześć zachwytów wynika pewnie z tego, że przesiedliśmy się z samochodu sporo niższej klasy (Skoda Roomster) ale nawet obiektywnie patrząc myślę, że wiele osób było by z CX-5 zadowolone :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymienionych warunkach, bryle auta/oporach powietrza itd, 8,4 to  bardzo dobry wynik :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny downsizingowy model Dodga, Hellcat red-eye 797KM 1f8e743258c90ed916d96b3f450e067e.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu postach poprzednich pisaliscie o zuzyciu paliwa w waszych samochodach. Tydzien temu kupilem zonie samochod, ktory w tej chwili testuje jezdzac nim do pracy. Maksymalna predkosc na autostradzie 120km/godz, no i kawalek miasta do autostrady i z autostrady.

post-70347-0-65691700-1530643718_thumb.jpgpost-70347-0-72209000-1530643738_thumb.jpgpost-70347-0-44477000-1530643758_thumb.jpg

 

pozdrawiam

 

p.s. przepraszam za jakosc zdjec ( na szybko z automatem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byli siebie warci :P

 

A ten rat cadillac super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tylko EKO gadki, proponuję zmianę tematu posta

Kilka perełek ode mnie

 

Taplaltakl.

Szukałem Ciebie, czym przyjechałeś?

Auta, którymi jeździmy są dla prawdziwych mężczyzn... Tu tylko o Audikach w dieslu... :P

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik się nie wyrobił na czas z El Camino więc wpadliśmy GMC słusznie nie wyjechaliśmy na plac tylko stanęliśmy dalej koło miejsca gdzie był start na 1/4

 

A Ty jakim autem byłeś?

0c667a2d046b6239f3d51850ee187838.jpg

 

Taplaltakl.

Edytowane przez pechagto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Oleśnicy na zlocie American Cars Mania byliśmy...Masa ryku, masam huku, ale całkiem fajnie ;)

 

 https://www.facebook.com/pg/americancarsmania/photos/?ref=page_internal

 

36436119_2047862791915315_26432897248479

No jedynym słusznym... Ja żadnych mechaników do moich aut nie dopuszczam. Nie mają czasu ani umiejętności...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś jest bardziej w temacie niż ja.

Chciałem wymienić IC w aucie na większy, tak żeby przy upałach w trasie turbo nie dostawało zadyszki. Czy kwota 1800 zł za dobór, zakup i montaż IC z rurami u tunera jest OK?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś jest bardziej w temacie niż ja.

Chciałem wymienić IC w aucie na większy, tak żeby przy upałach w trasie turbo nie dostawało zadyszki. Czy kwota 1800 zł za dobór, zakup i montaż IC z rurami u tunera jest OK?

bardzo ogólne pytanie. Do zegarka możesz kupić pasek za dyszkę albo taki za parę stówek. Jakie auto i jakie IC? Ja tam średnio mam rozeznanie ale kumpel trochę grzebie przy swoim i innych turbo, naprawia i poprawia IC (wejścia czasami są skopane, zaburzone przepływy itd) i nie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ogólne pytanie. Do zegarka możesz kupić pasek za dyszkę albo taki za parę stówek. Jakie auto i jakie IC? Ja tam średnio mam rozeznanie ale kumpel trochę grzebie przy swoim i innych turbo, naprawia i poprawia IC (wejścia czasami są skopane, zaburzone przepływy itd) i nie tylko

Pug 1.6HDI 90km


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś jest bardziej w temacie niż ja.

Chciałem wymienić IC w aucie na większy, tak żeby przy upałach w trasie turbo nie dostawało zadyszki. Czy kwota 1800 zł za dobór, zakup i montaż IC z rurami u tunera jest OK?

Możesz mieć większego turbolaga po tym. Ale przy odrobinie chęci, można wyraźnie podnieść osiągi.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć większego turbolaga po tym. Ale przy odrobinie chęci, można wyraźnie podnieść osiągi.

Dlatego pojechałem z tematem do tunera u którego kiedyś robiłem program, tylko chciałem podpytać, czy nie za dużo sobie zażyczył :)

IC na stronie FMIC to koszt ok. 300 zł, rury 500 zł, to daje 800. Trzeba się troszkę napracować, dopasować i zestroić to wszystko, czyli rozumiem, że tysiak idzie na to (1 dzień roboty).


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pojechałem z tematem do tunera u którego kiedyś robiłem program, tylko chciałem podpytać, czy nie za dużo sobie zażyczył :)

IC na stronie FMIC to koszt ok. 300 zł, rury 500 zł, to daje 800. Trzeba się troszkę napracować, dopasować i zestroić to wszystko, czyli rozumiem, że tysiak idzie na to (1 dzień roboty).

A i jeszcze potem sobie pomyślisz, że może by tak podłubać przy wydechu, skoro dłużej będzie ciśnięte w pedał. To może coś z nierdzewki. Propo wydechu z nierdzewki. Pojechałem kiedyś do serwisu fiata. Pytam, panie ile kosztuje końcowy tłumik, bo mnie w Bravo się zrobił dziurawy po 40 tys. Tysiak odpowiedział. Na co ja mu, że a jakiś zamiennik? No to jest zamiennik, oryginału nie proponuję, bo trzy tysie kosztuje. A wtedy kompletny od kolektora wydechowego do samego końca kosztował nieco ponad 2 koła z nierdzewki. Przynajmniej mówili o tym w TVN Turbo. Choć wiem, że TVN ten wolnossący, 24 zaworowy kłamie.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu chyba amerykański pickup rzucony na glebę. Prześwit pod przednim zderzakiem tak na oko 3 cm :-)

 

b4hxxj.jpg

Edytowane przez Krzysiek16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.