Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość darekmp3

Polpora

Rekomendowane odpowiedzi

W "polskiej półce" położyły ich tanie rodzime marki jadące na chińczykach.  Nie spodziewam się w najbliższych latach polskiej marki robiącej poważne zegarki.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "polskiej półce" położyły ich tanie rodzime marki jadące na chińczykach.  Nie spodziewam się w najbliższych latach polskiej marki robiącej poważne zegarki.

 

Na czym polega "poważność" zegarków według Ciebie ? Tylko na cenie ? Im wyżej tym poważniej ? Co za róznica czy ktoś jedzie na Chińczykach czy Szwajcarach ? Gdyby jechał na Polakach...to co innego... Firma zatłukła się raczej wcześniej niż powstały krajowe micro-brands. Poza tym klienci na Polporę byli z kompletnie innego koszyka. Większość modeli była podobna do siebie i zwyczajnie nudna...niczym specjalnie się nie wyróżniająca i to była przyczyna zakonczenia a nie to że ktoś inny im przeszkadzał. Więc Mariusz nie opowiadaj banialuk bo to aż do Ciebie nie podobne.

 

Mimo wszystko szkoda, że się zwinęli zamiast się zreformować. Na pewno nie dali ciała i się nie zbłaźnili, modele i stylistyka była konsekwentna co z jednej strony jest godne podziwu i szacunku z drugiej strony rynek jak widać był na to obojętny.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadam głupot. Między innymi Ty ich zaorałeś :)  Polpora od początku ceniła się jak rasowe szwajcary oferując za napis made in poland absolutnie nic. Dlatego padła. A to że modele były nudne jak flaki z olejem to zupełnie inna bajka.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat :P

Zgadzam się z panem Mariuszem odnośnie strzelenia sobie w stopę. Celowali w inną niszę niż powinni, wciąż u nas w kraju (w tym ja) jest więcej takich przeciętnych ludzi/zjadaczy chleba których zwyczajnie nie stać na taki duży wydatek (rzędu 6 tyś). Pewnie że chciałbym wspierać rodzime marki (dlatego liczę że niedługo dojdzie vratislavia 3 :D ) ale mając do wyboru między Polporą a innym zegarkiem bardziej znanej firmy raczej bym go nie wybrał.  Ani to ładne ani to odkrywcze no i cena zaporowa.

I także zgadzam się że powinni zmienić trochę kierunek i może by się utrzymali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zgadzam się. Cena za wysoka, przy nizszej obronili by się, tym bardzej, że design niezły.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was w ostatnim czasie zaopatrzył się w Polporę?

Jak wam się podobają nowe edycje?

 

Ja coraz częściej przychylnie patrzę na Polon. Przed zakupem musiałbym go jednak dokładnie obejrzeć. 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego po aktywności w tym temacie widać, że Polpora nie cieszy się dużą popularnością :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was w ostatnim czasie zaopatrzył się w Polporę?

Jak wam się podobają nowe edycje?

 

Ja coraz częściej przychylnie patrzę na Polon. Przed zakupem musiałbym go jednak dokładnie obejrzeć. 

Zakupić na razie nic nie zakupiliśmy, ale na żonie duże pozytywne wrażenie zrobił damski Polon. Co do jakości, to zegarkom nic zarzucić nie można. Co do wyglądu, to kwestia gustu. Mnie się podobają, szczególnie Globtrotter oraz Polon męski.

 

Koledzy z forum na swoim blogu recenzowali model Globtrotter oraz odwiedzili manufakturę Polpora:

 

https://2gwatchblog.com/pl/polpora-globtrotter-recenzja/

 

https://2gwatchblog.com/pl/o-polskich-producentach-manufaktura-polpora/

 

Poniżej link do świetnych zdjęć autorstwa jednego z forumowych mistrzów fotografii:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174542-polpora-globtroter/

 

 

Kolego po aktywności w tym temacie widać, że Polpora nie cieszy się dużą popularnością :)

Może dzięki zainteresowaniu kolegi, popularność tematu wzrośnie :-)


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie gdzieś wyskoczyły flamingi i pomyślałem - O! Kupię żonie - a potem zobaczyłem cenę i trochę mi zapał przeszedł zegarki bardzo ładne... szkoda, że irysy też już niedostępne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flamingi to bardziej dzieło sztuki niż po prostu zegarek. Sam proces powstawia tarczy jest niesamowicie wymagający i czasochłonny. 

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na FB wyświetlają mi się od jakiegoś czasu reklamy Polpory Aqua Vigor. Bardzo mi się ten zegarek podoba i biorę pod uwagę zakup. Pomyślałem jednak, że najpierw wejdę na forum zobaczyć co o marce i modelu mają do powiedzenia tutejsi koledzy, ale widzę, że prawie nic. Dlaczego ten temat jest w zasadzie martwy? Co jest nie tak z marką Polpora? 

EDIT: Pierwszy raz słyszę o mechanizmach Soprod. Jaką one cieszą się reputacją?

Edytowane przez mucha76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soprod:

https://www.watch-wiki.net/index.php?title=Soprod

https://www.europastar.com/watch-knowledge/1004087450-mechanical-who-will-succeed-eta.html

Jesli dobrze kojarze zaczeli od Seiko 4L, na ktorym bazowali.

 

Polpora to manufaktura i wypuszcza niewiele zegarkow, stad niewiele slychac.

https://2gwatchblog.com/about-polish-producers-polpora-manufactory/

https://ch24.pl/polpora-premiera-zegarkow-1918-aqua-vigor-i-globtroter-cena/

Jesli sie podoba to brac, tylko pamietaj ze to 42 mm wiec nadgarstek sugeruje od 18 cm w gore.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polpora jako manufaktura zegarków bądź co bądź raczej wyjściowych, wykonała tylko jeden zegarek poniżej 40 mm, a i tak jest on nie do kupienia. W zw. z tym poczekam jeszcze te 20 lat, aż zbierze im się na następny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymista :) Damski Polon? :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2015 o 23:15, kkwpk napisał:

W "polskiej półce" położyły ich tanie rodzime marki jadące na chińczykach.  Nie spodziewam się w najbliższych latach polskiej marki robiącej poważne zegarki.

 

100% racji - Miejmy nadzieję że polski rynek "odżyje". 

W dniu 12.12.2015 o 00:15, QuadrifoglioVerde napisał:

 

Na czym polega "poważność" zegarków według Ciebie ?

 

Nie wiem co to znaczy :" polski zegarek"  ale wiem że wszystkie firmy ( nawet te na chińczykach ) należy wspierać i doceniać ich wkład w rozwój polskiego zegarmistrzostwa.

Cenię zegarki wszystkich pasjonatów którzy robią je w Polsce.

Miejmy nadzieję że Państwa zegarki ( i konkurencji) będą zdobić nasze ręce jeszcze wiele lat.

 

Pozdrawiam serdecznie Leszek Guilloche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś strasznego, przykre. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem jak to skomentować, serio. Po Aqua Vigor liczyłem na coś wysmakowanego, może ciut mniejszego. Szkoda...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powtórzyć to co napisałem w innym wątku nt nowych propozycji Polpory. Zawisza do mnie nie przemawia w szczególności te spirale nad godłem raczej słabo to wygląda. Natomiast Kościuszko niby ciekawy ale wydaje mi się, że jest za duży szczególnie iż biała tarcza go jeszcze optycznie powiększa i jest na niej zbyt dużo wolnego miejsca pod sekundnikiem. Być może się nie znam ale bardzo złą drogą podążają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawisza nie pasuje po prostu do całej kolekcji Polpory. Wygląda jak dzieło przypadku. Kościuszko jest śwetny, spójny designersko i super wykonany. Koperta to zupełnie nie mój styl ale doceniam konsekwencję. Jak zestawić Kościuszko II z tym Zawiszą to wygląda jak produkcja zacnej szwajcarskiej manufaktury typu Vacheron Constantin vs zegarek za 10 dolarów z Alliexpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek typu elegant z pierdyknietym herbem na srodku, do tego spiralki do hipnozy jak z Looney Tunes.

Jedna subtarcza mniejsza, druga wieksza, do tego wskazowki dziurawce dajace kiepska widocznosc polozenia.

 

Kwote przeznaczona na zakup lepiej spozytkowac na piwo i orzeszki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ze spiralami wygląda, jakby język pokazywał.

Może oni tam jakiś zakład przegrali?🤔


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.