Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

@adiblue2:

Nie bardzo wiem o jakim taperowaniu w kierunku czubka piszesz.

Nie żebym był super nożorobem i szlifował setkę kling w tygodniu ;) niemniej jeśli klinga jest szlifowana jak trzeba (a zwiększony kąt płazów na czubku nie jest zamysłem projektanta) to tam żadnego niepożądanego taperowania wpływającego na grubość KT nie powinno być.

Wydaje mi się, że patrzysz na klingę jak na płaskownik, a powinieneś patrzeć (przynajmniej na szlif na brzuchu) jak na wycinek koła/elipsy.

Zdaje mi się, że wchodzimy poziom rozważań akademickich, który mnie już nie bardzo interesuje :)

KT jest spieprzona, a powodów może być co najmniej kilka. Chińczyk za 80zet może mieć prostą, to nóż za 1500+ też raczej powinien ;)

Noży które wrzuciłeś niestety nie ocenię, bo nie widzę krawędzi dobrze :P

11 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Ale tak w ogóle to tną te nożyki z różną wysokością szlifu? 😁 😁 

Tną OK, jeśli tylko są używane ;) :D

 

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Uzbrojony po zęby 🤪

Ale i tak nie przebijesz @loco50

A nożyki fajne :)

Dziękuję. Mnie dwie sztuki w zupełności wystarczają. Ba, jedna leży ciągle w szufladzie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adiblue2 a co matematyka na KT w twoim wczorajszym zakupie MT? Tam linię wyznacza chyba elipsa.

Jest poprawnie zaostrzony czy nie ?

Godzinę temu, porcelanowy napisał(-a):

 Tną OK, jeśli tylko są używane ;) :D

No wlasnie nie tną OK, jesli następuje zmiana kąta ostrzenia, albo jakieś dziwne przejście przez płaszczyznę, zgrubienie na niej,zmiana płaszczyzny. Pokazany wczoraj ZT wywala się na przecięciu kartki w punkcie zmiany płaszczyzny. Może jest dobry do łupania, poważania, dlubania czubkiem, ale nie do cięcia.

P_20211215_205436.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony na recurve jest delikatnie nierówno.
Natomiast na czubku jest tak jak ma być. Na prawie całej długości kt jest 0,4 mm grubości, ale pancerny czubek ma 0,8 mm i to całe wyjaśnienie tego, że optycznie szlif ucieka do góry.
70ae92c9b227d8ed6bacb401d41886b4.jpg0c189d2f8c8263b245b20032deaaa316.jpga197f41058aeaacc61f0e031b3ef074c.jpg1e1d40e49e2bd2e8ca21c890546d7f6d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk, gdzie widać zjawisko opisywane przez Ritter i Adiblue, ale szerokość szlifu wydaje się być stała,

Omawiany MT

 i

Mili, która pokazuje jak specyficznego płaskownika użyli i że krawędź tnąca to jeden wielki łuk 😉

 

 

P_20211216_121128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak dziś było ( tylko noszone nic nie używane) zajebistą czerpię radość jak mam je przy sobie :D:

Mikov Stovka & MT Scarab 2 :

6ef03ba9a5263574.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieustająco RAT 1.Jestem zakochany😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, adiblue2 napisał(-a):

Z jednej strony na recurve jest delikatnie nierówno.
Natomiast na czubku jest tak jak ma być. Na prawie całej długości kt jest 0,4 mm grubości, ale pancerny czubek ma 0,8 mm i to całe wyjaśnienie tego, że optycznie szlif ucieka do góry.
70ae92c9b227d8ed6bacb401d41886b4.jpg0c189d2f8c8263b245b20032deaaa316.jpga197f41058aeaacc61f0e031b3ef074c.jpg1e1d40e49e2bd2e8ca21c890546d7f6d.jpg

Mam wrażenie , że na większości głowni szerokość fazki będzie inna na łuku, jeśli zachowa się ten sam kąt ostrzenia. Wynika to z geometrii. /Różna grubość./ Jeśli grubość jest na luku jednakowa i i szerokość szlifu też.

ostrze.jpg

ostrze 2.jpg

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

U mnie tak dziś było

Super się prezentują :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poezja😁

Poezja😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

Cultrotech Svarn II.

Chyba do batonowania nie podejdzie :rolleyes:

Gratuluję nabytku :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Chyba do batonowania nie podejdzie :rolleyes:

Gratuluję nabytku :wub:

Dzięki.No jasne ,że nie...😂

 

BTW.A kto normalny wykonywałby batonowanie folderem ???. Do takich rzeczy to tylko niektóre noże full tang.

 

PS.wiem , wiem to była ironia... ;)

 

Godzinę temu, adiblue2 napisał(-a):

Jak nie lubię cf tak ten jest cudny, nosiłbym.

 

34 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Poezja😁

Poezja😁

Dzięki chłopaki.

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nawet gdyby miał rękojeść zrobioną ze zwykłej stali i skromnie, przesycanego drewna, to i tak jest klasa za kształt klingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wartoby pochylić się nad zdjęciami makro wszystkich krawędzi jak są obrobione szlify, to już musi być kunszt jak w Lange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

Ja bym nim nawet kopert nie otwierał żeby nie porysować😀

Rosjanie podobno takie noże biorą na ryby , do  ogniska itd...😉

 

BTW.Fotki KT będą na dniach bo do tego jest potrzebne jasne tło i dobre /odpowiednie naturalne światło.

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

Pisałem kilka dni temu ,że po sporych rotacjach wpadło u mnie kilka noży.Na dziś udało mi się "obfocić" jednego z dwóch custom midtech, czyli Cultrotech Svarn II.Nóż ten wygrał Blade Show 2018 r. na najlepszy folder taktyczny.Mój egzemplarz pochodzi z rusblade natomist kupiony u kolegi z forum nożowego.Ogólnie marka w Polsce jest bardzo słabo rozpoznawalna a szkoda bo nóż moim zdaniem jest wykonany naprawdę super.Svarn II jest bardzo kompaktowy i lekki.Mechanika jest na podkładkach i działa cudownie.Ostrze M390 65HRC.Rękojeść oczywiście cała z tytanu oraz naturalnego karbonu.No i wymiary są jak dla mnie idealne bo ja preferuje jednak większe foldery.Ostrze ma 100 mm a cały rozłożony 230 mm.Kilka tygodni podchodziłem do niego i wreszcie zapadła decyzja zakupowa... :D

 

Niezły elegancik. Mnie się bardzo podoba. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Genovese_ napisał(-a):

 

Rosjanie podobno takie noże biorą na ryby , do  ogniska itd...😉

 

BTW.Fotki KT będą na dniach bo do tego jest potrzebne jasne tło i dobre /odpowiednie naturalne światło.

No a kto bogatemu zabroni😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jestem ignorantem w kwestii noży (nie przeglądnę tych 280 stron), jedno pytanie- Wasze propozycje na temat: sprawdzony i wytrzymały nóż "do tyrania", nie do podziwiania na półce, nie do modlenia się do kawałka metalu, po prostu do "tyrania", użytku. Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mirek 1969 napisał(-a):

No a kto bogatemu zabroni😀

To nie kwestia pieniędzy a bardziej mentalna odważyć się przeciąć pierwszą kartkę, pomidora, trytytke i kolejną twardszą rzeczy czy zostawi rysę na nożu czy na psychice. Inaczej ludzie nie używali by samochodów za miliony. Jedyne co mąci w głowie to kolekcjonerstwo, co się chce zostawić w stanie fabrycznym trzymając za szybą, bo jest jedna sztuka lub 15 i więcej nie będzie a kolejny nabywca może nie chcieć używki, ma miliony i miliony płaci za nieskazitelność jak w dniu, w którym została dana rzecz wyprodukowana.

6 minut temu, nav napisał(-a):

Panowie i Panie, jestem ignorantem w kwestii noży (nie przeglądnę tych 280 stron), jedno pytanie- Wasze propozycje na temat: sprawdzony i wytrzymały nóż "do tyrania", nie do podziwiania na półce, nie do modlenia się do kawałka metalu, po prostu do "tyrania", użytku. Dziękuję. 

Bez budżetu nie da się,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Burns napisał(-a):

To nie kwestia pieniędzy a bardziej mentalna odważyć się przeciąć pierwszą kartkę, pomidora, trytytke i kolejną twardszą rzeczy czy zostawi rysę na nożu czy na psychice.

Chyba Was poj...xxx

nóż, karabin, pistolet  ZEGAREK to jest NARZĘDZIE.  do ......użytku, po to zostało zaprojektowane i wyprodukowane...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1k

6 minut temu, Burns napisał(-a):

Bez budżetu nie da się,

1k pln, im mniej tym lepiej, im bardzie prymitywna i wytrzymała opcja tym lepsza. Nóż do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.