Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

 

Rosjanie podobno takie noże biorą na ryby , do  ogniska itd...😉

 

BTW.Fotki KT będą na dniach bo do tego jest potrzebne jasne tło i dobre /odpowiednie naturalne światło.

Nożyk petarda, jakbyś się pozbywał daj znać, możesz nawet licytację zrobić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, nav napisał(-a):

1k

1k pln, im mniej tym lepiej, im bardzie prymitywna i wytrzymała opcja tym lepsza. Nóż do użytku.

No to ja bez kozery powiem Spyderco Paramilitary 2. Same zalety, wad nie znalazłem.  Nóż Spyderco Para Military 2 G-10 Camo Plain (C81GPCMO2) Dystrybutor Sharg.pl

pol_pl_Noz-Spyderco-Para-Military-2-G-10-Camo-Plain-C81GPCMO2-110092_9.jpg

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Chyba Was poj...xxx

nóż, karabin, pistolet  ZEGAREK to jest NARZĘDZIE.  do ......użytku, po to zostało zaprojektowane i wyprodukowane...

Pierdzielisz, pokaż mi kto chodzi z tym zegarkiem: Patek Philippe Caliber 89

6 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Nożyk petarda, jakbyś się pozbywał daj znać, możesz nawet licytację zrobić :) 

Zdradzisz CRKT ?

5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

No to ja bez kozery powiem Spyderco Paramilitary 2. Same zalety, wad nie znalazłem.  Nóż Spyderco Para Military 2 G-10 Camo Plain (C81GPCMO2) Dystrybutor Sharg.pl

pol_pl_Noz-Spyderco-Para-Military-2-G-10-Camo-Plain-C81GPCMO2-110092_9.jpg

 

A czemu nie ZT0562, które masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Burns napisał(-a):

Pierdzielisz, pokaż mi kto chodzi z tym zegarkiem: Patek Philippe Caliber 89

Zdradzisz CRKT ?

Nie, kolekcjonuję też noże, potrzebuję do gabloty :) 

tym cudem bałbym się przeciąć papier :)

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Burns napisał(-a):

 

A czemu nie ZT0562, które masz ?

Bo pająk bardziej mi przypasował, praktycznie po każdym względem.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, nav napisał(-a):

1k

1k pln, im mniej tym lepiej, im bardzie prymitywna i wytrzymała opcja tym lepsza. Nóż do użytku.

W takim razie mogą być 2 Gerber'y LMF 2 ...

 

Niestety musisz określić jakieś minimalne wymagania - czy składane, czy stałe, czy ciężki, czy krótki - co to znaczy "do tyrania" - dla jednego, to 8h cięcia kartonu w pracy, dla innego otwieranie kopert, kto inny natomiast pracując w stolarni będzie nożem klej smarował po drewnie... 

 

Poświęć trochę czasu na poczytanie tematu ale również weź pod uwagę, że to nie jest forum nożowe  a tylko temat na forum innego zainteresowania..

9 minut temu, Burns napisał(-a):

czemu nie ZT0562

 🤔🙊 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zadra napisał(-a):

W takim razie mogą być 2 Gerber'y LMF 2 ...

 

Niestety musisz określić jakieś minimalne wymagania - czy składane, czy stałe, czy ciężki, czy krótki - co to znaczy "do tyrania" - dla jednego, to 8h cięcia kartonu w pracy, dla innego otwieranie kopert, kto inny natomiast pracując w stolarni będzie nożem klej smarował po drewnie... 

 

Poświęć trochę czasu na poczytanie tematu ale również weź pod uwagę, że to nie jest forum nożowe  a tylko temat na forum innego zainteresowania..

mario1971 dziękuję za odpowiedź.

 

zadra Składane/stałe- bez różnicy, cięzki/lekki- nawet nie wiem co to znaczy w przypadku noża- bez zróżnicy. Do tyrania- do użytku wszelakiego, otworzyć puszkę, kroić jedzenie, zdjąć izolację z kabla... 

 

Pamiętam, że jestem na forum zegarkowym, nie szukam grala nożowego, tylko ostrza do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 350-500max od rat 1d2 do cold steel code 4, BM Presidio 2 czy wspomniana PM2, przykłady pierwsze z brzegu, w środku znajdzie się na pewno coś jeszcze, ale to przysłowiowe kamienie milowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie brałbym cokolwiek - wrzuć w wyszukiwarkę zakres kwot np 600-1000zł .

Nawet tania szabla od ColdStela spełnia Twoje oczekiwania.

 

Nóż jako narzędzie powinien być dostosowany do większości zadań które mu wyznaczysz. 

Inaczej jeśli w 80% otwiera koperty, a inaczej, jeśli zywisz się tylko konserwami a unikasz takich praktycznych rozwiązań jak otwieracz do konserw. 

Dodatkowo ważną jest masa, profil głowni rodzaj stali ogólną wielkość...

 

Miałeś już jakiś nóż codzienny ? co Cię w nim najbardziej denerwowało?

Ja od jakiegoś czasu noszę nóż składany ważący 138g i coraz bardziej przeszkadza mi ta waga oraz, jego gabaryty.

 

Jak Burns wyżej - bierz szczurka - zawsze go warto mieć..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Burns napisał(-a):

Pierdzielisz, pokaż mi kto chodzi z tym zegarkiem: Patek Philippe Caliber 89

Nie wiem kto chodzi, ale wasze uwielbienie.. mnie szokuje.. Ja osobiście używam "limitowanej i podobno dosc mało spotykanej strzelby do Trapu..

 i co.. to nie  jest święty gral..

 ma służyć do tego do czego zosała zaprojektowana,

Podobnie z limitowana wersją Winchestera.. 66/74/1974.. żłocone bydle..a ja sobie z niego strzelam... dla funu i przyjemności...

 

Cytat

Pierdzielisz, pokaż mi kto chodzi z tym zegarkiem: Patek Philippe Caliber 89

 jak bym miał to bym przynajmniej nakręcał i sprawdzał czy działa..

 Fetysze to nie dla mnie...

 

A... wiem

 bo kosztuje...

acha, to ma być tak , jak z ROLEXEM.. nie ważne , byle rolek..

No to jak tak, to Wam winszuję ...

 

 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Nie wiem kto chodzi, ale wasze uwielbienie.. mnie szokuje.. Ja osobiście używam "limitowanej i podobno dosc mało spotykanej strzelby do Trapu..

 i co.. to nie  jest święty gral..

 ma służyć do tego do czego zosała zaprojektowana,

Podobnie z limitowana wersją Winchestera.. 66/74/1974.. żłocone bydle..a ja sobie z niego strzelam... dla funu i przyjemności...

 

 jak bym miał to bym przynajmniej nakręcał i sprawdzał czy działa..

 Fetysze to nie dla mnie...

 

A... wiem

 bo kosztuje...

acha, to ma być tak , jak z ROLEXEM.. nie ważne , byle rolek..

No to jak tak, to Wam winszuję ...

 

 

wyjdź!.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

wiesz mogę Ci powiedzuiec to samo

...albo bardziej brzydko... i wulgarnie...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krępuj się i zrób to. :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mkl1 napisał(-a):

:)

wiesz mogę Ci powiedzuiec to samo

...albo bardziej brzydko... i wulgarnie...

Spokojnie, chyba w tym poście postarałem się zobrazować różnice między smakoszem a kolekcjonerem.

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/4417-nóż/?do=findComment&comment=3096769 o ile wiem, każda broń palna jest fabrycznie przestrzelana, kolekcjonersko niekoniecznie.

 

Podsumowując!!!: Chyba nic nam do tego jak kto traktuje swoje zabawki, ew. miło będzie jak bapisze o tym wprost.

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nav napisał(-a):

1k

1k pln, im mniej tym lepiej, im bardzie prymitywna i wytrzymała opcja tym lepsza. Nóż do użytku.

RAT 1 w D2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

jak bym miał to bym przynajmniej nakręcał i sprawdzał czy działa..

 Fetysze to nie dla mnie...

 

A... wiem

 bo kosztuje...

acha, to ma być tak , jak z ROLEXEM.. nie ważne , byle rolek..

No to jak tak, to Wam winszuję ...

 

Ten wątek od dłuższego czasu jest strasznie ch*jowy ponieważ przez wielu użytkowników tego tematu, którzy nie pokazali ani jednego swojego noża jedyne co przemawia to przemawia wizja pieniądza a nie pasjonata.

Tutaj prawie sami matematycy z kalkulatorem kursu walut!

No to idąc waszym sposobem

Przykładowo jeżeli moja koelckcja 50 noży = 30000zł

Loco ma również Xdziesiąt noży za 30000zł

Genovese kupił sobie 2x 10000 + 4x 2500

Każdy z nas używa połowę lub mniej a resztę przez bibułkę to co Wam wyszło drodzy matematycy ?

Kupować, nie kupować, kupować drogo, kupować tanio, używać, nie używać ? Jaki macie dla nas złoty środek ?

Te szabelki jeżeli historyczne to też pewnie za stówę z Biedronki?

Może są gdzieś zestawy z Glockiem ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Chyba Was poj...xxx

nóż, karabin, pistolet  ZEGAREK to jest NARZĘDZIE.  do ......użytku, po to zostało zaprojektowane i wyprodukowane...

Byłem pewny ,że jesteś człowiekiem tolerancyjnym.Szanującym inne poglądy.Możemy się z czymś nie zgadzać  możemy się różnić ale żeby odrazu z inwektywami...Serio według Ciebie temat jest zero jedynkowy?.W mojej ocenie przedstawiłeś wyłącznie swoje zdanie i w ogóle nie liczysz się z tym ,że mogę mieć inny pogląd.Podany przez Ciebie przykład z bronią i porównywanie do niego noży jest po prostu zabawne.To samo z zegarkami.Rolex vintage czy nawet mój sub ND bez spa wart jest znacznie więcej niż jakby był odnowiony.W przypadku noży liczy się stan.Najlepiej jak jest zupełnie nowy(NIB) , z oryginalną ostrą KT.Kupuje noże na całym świecie i wiem co piszę.Mój zakup Svarn II to po części inwestycja.Być może na kilka lat a może nigdy go nie sprzedam.Teraz przecież trudno stwierdzić.

Na koniec napiszę coś co już kiedyś pisałem.Piszę wyłącznie ze swojego punktu widzenia.W moim życiu nie potrzebuje noża do niczego.Od każdego poważnego zadania w domu, ogrodzie czy w aucie mam pracowników.Nie pracuje też fizycznie.Nie szykuję posiłków bo mamy catering lub żona z córka wszystko ogarniają w kuchni.Nie wyobrażam sobie używać noża noszonego przy spodniach do smarowania pasztetu , czy krojenia chleba.No ale nie twierdzę również ,że każdy kto używa noża do szykowania posiłków to pojebaniec.Nóż w moim przypadku może służyć wyłącznie to przecięcia koperty , otwarcia paczki czy ewentualnie samoobrony.Do tych lekkich zabiegów, które w życiu ogarniam mam mniejsze foldery np. Spartan Talos , BM531 albo scyzoryk Mikov Stovka.Wszelkie OTF , auto czy custom tylko noszę.I mam z tego niepohamowaną radochę.Nic na to nie poradzę ,że dla mnie noże i zegarki to są emocje a dopiero później narzędzia... :)

1 godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Nie wiem kto chodzi, ale wasze uwielbienie.. mnie szokuje.. Ja osobiście używam "limitowanej i podobno dosc mało spotykanej strzelby do Trapu..

 i co.. to nie  jest święty gral..

 ma służyć do tego do czego zosała zaprojektowana,

Podobnie z limitowana wersją Winchestera.. 66/74/1974.. żłocone bydle..a ja sobie z niego strzelam... dla funu i przyjemności..

 

I do czego strzelasz ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Genovese_ napisał(-a):

do czego strzelasz ?? 

Do Noplisków :)

2 godziny temu, zadra napisał(-a):

Nóż jako narzędzie powinien być dostosowany do większości zadań które mu wyznaczysz. 

Inaczej jeśli w 80% otwiera koperty, a inaczej, jeśli zywisz się tylko konserwami a unikasz takich praktycznych rozwiązań jak otwieracz do konserw. 

Dla rozluźnienia atmosfery takie zdarzenie (fakt autentyczny, jak mawiają co bardziej oblatani w logice). Otóż razu pewnego zbierając grzyby w lesie nieopodal jeziora Goldapiwo, natknąłem się na ślady ogniska, palonego przez pracowników leśnych. Tak przypuszczałem, albowiem tylko oni z zasady palą ogień w lesie i zostawiają pozostałości cateringu. Ale najbardziej zaintrygowała mnie puszka po konserwie rybnej, pracowicie otwarta nożem, o czym świadczyły nieregularne linie cięcia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby z drugiej strony puszki nie ostało się nietknięte,  przewidziane przez producenta otwarcie z „zawleczką”. Kurtyna :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@Jędrula.wawa- to na pewno byli miłośnicy sarwajwalu. Dla nich taka puszka to olimpiada. Trudno teraz niestety znaleźć puszkę bez zawleczki....

;)

 

A wracając do noży:

9 godzin temu, nav napisał(-a):

1k

1k pln, im mniej tym lepiej, im bardzie prymitywna i wytrzymała opcja tym lepsza. Nóż do użytku.

Cold Steel GI tanto:

3-Noz-Cold-Steel-GI-Tanto-80PGTKZ-w-rece

https://www.militaria.pl/cold_steel/noz_wojskowy_cold_steel_g_i_tanto_1055_80pgtkz_p68558.xml

Tani, poużywasz, będziesz wiedział co ci potrzeba i... kupisz co ci się podoba :) ale bardziej świadomie.

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

I do czego strzelasz ??

przecież napisałęm :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, luuuuz. Po  co się emocjonować z powodu kawałków stali😁

A tu taki gratisik dostałem od CQB 

 

 

 

 

DSC_0669.JPG

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mój siedmioletni syn wkreca sie w struganie kijków, pieczenie kielbasek itp. Czy Waszym zdaniem taki nożyk da radę, czy polecicie cos innego? 

https://www.skalnik.pl/noz-my-first-opinel-horse-no07-opinel-633155

Nie jestem pewien, czy  nadaje sie do strugania, a to wazny element... 🙂 Wydaje mi się też, ze jednak folder to większe ryzyko zranienia, ale się nie znam... 

To miałby być jego pierwszy własny nóż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kup mu Morę. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem pisać (jak 2 osoby piszą to samo, to coś w tym jest). 

Są jeszcze finki w sklepach/składnicach harcerskich- też powinny być spoko.

 

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Nie, kup mu Morę. 

Dzięki :)

31 minut temu, petruss napisał(-a):

To samo miałem pisać (jak 2 osoby piszą to samo, to coś w tym jest). 

Są jeszcze finki w sklepach/składnicach harcerskich- też powinny być spoko.

 

Również dziękuję.

 

Mora ma ostry szpic, więc czy taka mora nie będzie "lepsza"? 

https://allegro.pl/oferta/noz-mora-morakniv-pro-c-safe-carbon-green-11557203096?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_turystyka_pla_ss&ev_adgr=turystyka&ev_campaign_id=14409114867&gclid=Cj0KCQiAqvaNBhDLARIsAH1Pq53GdWbQG9PwHcEGcnrbd7BI_yjv4JIOPWr7ctXHAoL2B-XRXOFhBF4aAnJBEALw_wcB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.