Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

DZIAŁ TECHNICZNY

Recommended Posts

W mostku to się jeszcze taką metodą da, ale w płycie bez narzędzi czarno to widzę. Ale jakiś filmik też bym chętnie zobaczył na ten temat, niezależnie od tego czy kupię odpowiednie wybijaki czy nie, tak z ciekawości.

Panowie czy szkiełko z kirowskiej Pobiedy będzie pasowało do Sportivnego? Jaka tam średnica była?

4 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

W mostku to się jeszcze taką metodą da, ale w płycie bez narzędzi czarno to widzę.

To jest jedynie problem postrzegania różnicy między jednym a drugim a nie poziomu trudności poprawnego wykonania bo ten jest dokładnie taki sam i obarczony takim samym ryzykiem.

Poniższy film instruktażowy nie dotyczy zegarmistrzostwa a sposobu rozwiązywania problemów. Gdyby się dobrze przypatrzeć to ~1:37 jest przedstawione narzędzie, które można zaadaptować w celach zegarmistrzowskich, konkretnie demontażu kamieni. Oczywiście trzeba wiedzieć jak :) ?

https://www.youtube.com/watch?v=16RdEtQL9EQ

Będę się upierał, że praska w przypadku mechanizmów zegarowych jest dużo właściwszym narzędziem i nie ma co bez potrzeby narażać mechanizmów na poważne uszkodzenie jakim jest zdeformowanie gniazda łożyska.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Szybkie pytanie o branzoletę do Wostoka Amfibii. Czy taka uniwersalna bedzie dobrze pasowala:

https://allegro.pl/oferta/pasek-bransoleta-uniwersalna-stalowa-22mm-imadlo-9611322530

?

Chodzi mi o to czy przy "uszach" koperty będzie ładnie przylegało.

Czy nie kombinować i zakładać taką:

https://allegro.pl/oferta/wostok-amfibia-oryginalna-bransoleta-22-mm-10176681730

Moja Amfibia w załączeniu.

DSC_2161.JPG

W dniu 4.04.2021 o 12:19, marekscz napisał(-a):

Szybkie pytanie o branzoletę do Wostoka Amfibii. Czy taka uniwersalna bedzie dobrze pasowala:

https://allegro.pl/oferta/pasek-bransoleta-uniwersalna-stalowa-22mm-imadlo-9611322530

?

Chodzi mi o to czy przy "uszach" koperty będzie ładnie przylegało.

Czy nie kombinować i zakładać taką:

https://allegro.pl/oferta/wostok-amfibia-oryginalna-bransoleta-22-mm-10176681730

Moja Amfibia w załączeniu.

To co wysłałeś to bransolety 22mm, ten wostok ma raczej 18 między uszami. Kup ze smartem i jak Ci się nie spodoba jak to wygląda to odeślesz bez problemu. Nie do końca właśnie rozumiem o co chodzi, żeby przy uszach ładnie przylegało, powinno zostać minimum luzu, żeby nie obcierało mocno koperty. W moich jest tam na oko 0.2mm

W dniu 6.04.2021 o 21:31, prw6 napisał(-a):

To co wysłałeś to bransolety 22mm, ten wostok ma raczej 18 między uszami. Kup ze smartem i jak Ci się nie spodoba jak to wygląda to odeślesz bez problemu. Nie do końca właśnie rozumiem o co chodzi, żeby przy uszach ładnie przylegało, powinno zostać minimum luzu, żeby nie obcierało mocno koperty. W moich jest tam na oko 0.2mm

Ok, dzięki. Zegarek póki co utknął u zegarmistrza i nie mam jak wymierzyć koperty :)

Chodzi mi generalnie o to czy taka uniwersalna bransoleta będzie miała dużą szparę między kopertą a mocowaniem.

Godzinę temu, marekscz napisał(-a):

Ok, dzięki. Zegarek póki co utknął u zegarmistrza i nie mam jak wymierzyć koperty :)

Chodzi mi generalnie o to czy taka uniwersalna bransoleta będzie miała dużą szparę między kopertą a mocowaniem.

Nie powinna, powinna pasować normalnie jak w każdym zegarku

Witam. Czy da się w jakiś sposób przemalować sekundnik? Bo mam jeden czerwony a potrzebuje dokładnie takiego samego tylko czarnego. Czy po prostu wystarczy użyć jakiegoś dobrze kryjącego lakieru czy raczej trzeba ściągnąć starą farbę?

Zawsze lepiej zmyć starą farbę, np acetonem i pokryć nowym kolorem. Lepiej to wygląda.

Teraz, Odin napisał(-a):

Zawsze lepiej zmyć starą farbę, np acetonem i pokryć nowym kolorem. Lepiej to wygląda.

Dzięki za radę. Jaką farbę polecasz żeby to pomalować?