Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Roczny wkład finansowy do Williamsa to około 2.5% kwartalnego zysku netto Orlenu.

Ja się cieszę, że Kubica znowu jeździ pomimo tej całej otoczki, polityki w tle...

Otóż to. Malkontentom się nie dogodzi, ale za to  można się z nich pośmiać :lol:  Inny tuz intelektu stwierdził,ze jest przeciwny sponsorowaniu Kubicy  wiec nie będzie tankował na Orlenie, a na Shellu.

 

Dla przypomnienia, Orlen dostarcza paliwo na Shell  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru być złośliwym, po prostu temat Orlenu i inwestycji w Williamsa to odgrzewanie kotleta po raz nie wiem już który i naczytałem się o tym tyle, że już nawet nie argumentuje.

Skreślenie Kubicy oo jednym GP to trochę dla mnie słabe, podpisał kontrakt na sezon a nie na jedno GP więc rozliczajmy go po sezonie. Zwłaszcza że sam wielokrotnie mówił że potrzebuje kilku wyścigów.

Co do formy Williamsa - paradoksalnie może się okazać, że to dobrze że są mocno z tyłu. Robert popełnił w trakcie tego weekendu kilka błędów które jednak nie rzutowały na jego wynik sportowy. Gdyby bił się o punkty w środku stawki to te błędy byłyby "niewybaczalne" i temat "ręki" znowu by wrócił.

 

Ja tam pozostaje optymistą, na ten sezon chcę bolidu i Roberta walczącego o punkty w drugiej części sezonu a na przyszły- lepszego bolidu albo lepszego zespołu i walki o podia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna historia. Mam nadzieję, że kolega z kategorii „ romantyk” a nie „ciemny lud, który wszystko kupi”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie siebie umiejscowić ;)

Na pewno nie wśród tych, którzy stali się "ekspertami" od marketingu, inwestycji, rekalymy i Formuly1 od momentu jak Orlen zostal sponsorem Williamsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie znam się, to się wypowiem a wyścigu prawie nie oglądałem.

Niesamowitością jest to, że w ogóle Kubice dopuścili do ścigania. Dublowali go?! No to co? Ma psychiczne hamulce, uraz po wypadkowy?! No i co z tego? Kubica może się przełamie a może nie? Może bolid będzie lepszy a może jeszcze gorszy bo inni także nie śpią? Tyle pytań a tak mało odpowiedzi. Podobnie jak w normalnym biznesie a nie przewaleniu np. stoczni z gwarantowaną za to łapówką.

To co robił w zeszłym sezonie to było wykręcenie kilku kółek a nie ponad 50. Ma to istotne znaczenie, przynajmniej dla wiedzących o co chodzi. Chłopak, przynajmniej coś robi a nie siedzi na doopie i biadoli, że nic się nie da zrobić.

 

To bardzo kiepska strategia bez inwestycji liczyć jedynie na talent i to, że jakoś to będzie.  Thomas Alva Edison twierdził, że sukces to 5% talentu + 95% ciężkiej pracy. Oceniając po efektach to on miał rację a nie wszelkiej maści  pięknoduchy. Z ostatnich doniesień polski grafen podzielił losy polskiego niebieskiego lasera i padł. Po drodze było sporo innych projektów, które podobnie skończyły bo jakaś niemota nie wiedziała, a nawet jak wiedziała to się przestraszyła, że na pewnym etapie należy zainwestować środki by projekt nie zdechł. Dlatego myślę, że nie ma sensu specjalnie przywiązywać się do polskiej szkoły zarządzania bo jej najzwyczajniej nie ma.

Z tego co widzę na reklamach w czasie wyścigu nie występował jedynie Orlen i Orlen... :) . Inni także marnują środki?! To bardzo interesujące i warte szerszego naświetlenia. Wręcz nie mogę się doczekać :) .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, najlepiej używać tylko tej części mózgu która akceptuję wciskanie ciemnoty.

Propaganda sukcesu ma się dobrze. Spółka skarbu państwa topi kasę w projekcie który z co najmniej dwóch powodów nie miał prawa się udać sportowo. A papierowy nadawca nawet pokazać tego nie potrafi. ( może nie chce )

Z szabelką na czołgi.

 

Niepotrzebne złośliwości kolego - nieprofesjonalny jest team. Kubica jest tylko kolejną niewiadomą - też trzymam za niego kciuki ale obawiam się że tak jak dawniej to bolid potrzebował lepszego Kubicy by jechać szybciej tak teraz Kubica potrzebuje lepszego bolidu ... tylko może już nie mieć kolejnej szansy.

Więc smuci mnie ta szopka w TVP.

 

Trochę przesadzasz. F1 to najbardziej elitarne zawody motorowe na świecie. Mamy tam jedynego w historii polskiego reprezentanta, trzeba się z tego cieszyć, bo nie zanosi się w niedalekiej przyszłości na kolejnego.

Dla Orlenu sponsorowanie Kubicy w ogromnym stopniu pomoże poprawić, wzmocnić wizerunek w kraju i na świecie bo jego postać jest bardzo pozytywnie odbierana przez społeczeństwo. Wielkie powroty zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Poprzednio Orlen sponsorował udział Małysz w rajdzie Dakar. Gdzie są Twoje krytyczne posty odnośnie tego zabiegu marketingowego Orlenu?

Chętnie poczytam jak to źle, że z naszej kasy spółka skarbu państwa sponsoruje byłego skoczka chcącego poszaleć sobie na piaskach będąc na emeryturze w rajdzie dla zawodowców i bogatych amatorów.

 

Szopka w TVP.  Tu masz portal https://www.tvp.info Wpisz sobie Kubica i ustaw według daty. Gdzie masz propagandę sukcesu? Piszą, że był ostatni, że narazie słabo mu idzie, o powrocie itp. Nie widzę jakiegoś uwielbienia. Prywatne stacje też cieszyły się z powrotu do F1.

 

W kwestii promocji kila zagranicznych portali pisało o Kubicy i jego sponsorze, który umożliwił mu powrót, czyli Orlenie.

Takie portale trochę zasięg mają, więc chyba jakaś promocja jest?

 

Guardian:

https://www.theguardian.com/sport/2018/nov/22/robert-kubica-f1-return-williams-formula-one

 

Skysport

 

https://www.skysports.com/f1/news/12433/11567041/robert-kubica-on-when-he-realised-he-could-make-a-race-return-to-f1

 

motorsport

 

https://www.motorsport.com/f1/news/kubica-williams-race-deal-2019/4301134/

 

 

Piszesz, że "papierowy nadawca nawet pokazać tego nie potrafi. ( może nie chce )"

F1 ma na wyłączność Eleven Sports, który został w maju kupiony przez Polsat.

Skoro tak świetnie znasz się na marketingu to chyba logiczne, że Polsat tak po prostu nie odsprzeda praw do transmisji całego wyścigu F1 bo to jest ich jedna z kart przetargowych w przyciągnięciu klientów.

Transmisja w tvp sport wyścigu od 45m jest bez sensu, ale pewnie zrobili co mogli i to tylko dzięki temu, że rząd z Solorzem dobrze trzyma. Dobrze, że cokolwiek jest w tej telewizji.

Z tego co pamiętam to gdy Kubica pierwszy raz zawitał do F1 to również tylko w Polsacie(na kanale otwartym) pokazywano wyścigi, inne publiczne stacje w PL nie miały żadnych praw.

W kwestii marketingu i sponsorowania to powiedz mi użytkowniku desmo czemu Gazprom tak pcha się w sponsorowanie Ligi Mistrzów UEFA?

Zwykły konsument, zagorzały fan piłki w Europie kupuje butle z gazem bezpośrednio do Gazpromu albo podpisuje umowę na dostawę gazu do domu z tym gigantem? Gazprom ma słaba pozycję, że musi bawić się w piłkę?

A może typowy obywatel Europy kupi sobie zapalniczkę Zippo na gaz i naładuje ją rosyjskim gazem ulegając reklamie? :rolleyes:

 

 

el-jugador-del-real-madrid-sergio-ramos-

 

Zrzuty z tvp info. Gdzie ta propaganda sukcesu?  

Sport to jedynie co w TVP można normalnie oglądać i odczepicie się od tego. Wszędzie widzicie politykę nawet w sporcie.

 

CHuGLUN.png

 

PEJg6Up.png

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zippo tankujesz na Orlenie a nie w Gazpromie. Jest na benzynę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było spamu. Spotkanie młodego Kubicy z zawodowcami 1997r. Oni wtedy jeszcze nie wiedzieli :)

 

 

 

 

Zippo tankujesz na Orlenie a nie w Gazpromie. Jest na benzynę.

 

197.gif

 

ehh

 

Słyszałeś o Zippo Blu? Jeśli masz dostęp do internetu to wpisz sobie w gogle.

 

StreetChromeBLU.jpg

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopką użytkowniku streszo jest pokazywanie wyścigu w momencie w którym karty zostały już rozdane - to tak jakby pokazywać tylko jedną połowę meczu piłkarskiego. To pokazuje że TVP ma w d..e fanów formuły a jedynie chciałaby ugrzać się nieco w cieple Kubicomanii. Jest to też wybieg aby Orlen mógł bez przeszkód ( zalecenie by spółki skarbu państwa reklamowały się u publicznych nadawców ) przykleić swoje reklamy do wydarzenia.

A przykład Gazpromu - wyborny. Firma o fatalnym wizerunku najdroższego dostawcy w EU, która ma ambicje zmonopolizować rynek gazu w Europie, zamieszana w kryzysy polityczno - militarne, nowe narzędzie nacisku w rękach Putina...nic dziwnego że ociepla wizerunek na masową skalę i transferuje kasę do możnych naszego kontynentu wiążąc ich ze sobą. Chcesz tym przykładem powiedzieć że Orlen w obliczu wchłonięcia Lotosu stoi przed podobnymi problemami z wizerunkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ehh

 

Słyszałeś o Zippo Blu? Jeśli masz dostęp do internetu to wpisz sobie w gogle.

 

StreetChromeBLU.jpg

To jakieś goowno a nie Zippo.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wrócimy do tematu F1 :)

Dziś dla nas porażka Roberta jest czymś trudnym do zrozumienia, zwłaszcza dla tych którzy spodziewali się cudu.

To ja się zapytam co mają powiedzieć w Ferrari? - SV objechany przez Maxa w walce o podium.

Haas - ten sam błąd co w tamtym roku i RG z niedokreconym kołem wycofuje się z wyścigu.

Renault - DR gubi skrzydło na dołku na poboczu prostej startowej - nie kończy wyścigu. Debiut w nowym zespole kierowcy które chce zdobyć Mistrzostwo Świata.

Red Bull - PG - a nie będę nic pisał. Partner na pudle dojechał.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś goowno a nie Zippo.

Prawdziwe Zippofcc61ad544a58436377ce765e1cd83e2.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Po pierwszym wyścigu największym wygranym jest Honda a największym przegranym jest Ferrari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę że Robert Kubica powrócił na tor, bez względu na wszystko, to jedyny polski kierowca w tym sporcie i powinniśmy  go wspierać, a przynajmniej nie przeszkadzać.

Szkoda, myślałem że w pierwszym wyścigu pójdzie trochę lepiej, ale co tam, to początek dopiero .

 

Ten sport to człowiek i maszyna, dziś dla mnie człowiek wygrał, to maszyna  przegrała!

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, który team ma państwowego sponsora?

 

Jeśli Red Bull czy Mercedes topi kasę w F1 to jest to jego prywatna sprawa. Jeśli jednak idą na to publicze pieniądze, to ociera się to o zjawisko defraudacji.

 

Na ocieplanie wizerunku za grube pieniądze porywały się kraje o wątpliwej reputacji z bliższego i dalszego wschodu. Firmy zaś inwestują w sport wyłącznie celu zwiększania przychodów. Chciałbym zobaczyć analizę i uzasadnienie decyzji poniesienia wielomilionowych kosztów przez Orlen.

 

 

 

Nie płaczcie potem, że płacimy za paliwo na stacjach drożej niż Niemcy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Proszę o informację, który team ma państwowego sponsora?

Mercedes AMG F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, który team ma państwowego sponsora?

 

Pełno masz spółek państwowych w F1. Agip Shell Petronas Petrobras to tak tylko z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas Orlen orlen orlen... Orlen z tego co wiem ma też stacje na zachodzie. Jak nie na bolidzie to gdzie ma się reklamować firma "z branży"? Na pokazie mody? Jak Rolex reklamuje się na kortach czy jachtach to też ładują kasę w błoto czy trafiają do klienteli która ich interesuje? 

A jak już rozmawiamy nad zasadnością reklam, to czy banery na tym forum (np TT) przynoszą mu zyski skoro na forum wszyscy wiedzą, że lepiej kupić na creation czy forumowym bazarku  :lol:

Zanim zaczęli sponsorować Roberta i tak benzyna była droga więc to słaby argument. Ludzi boli, że idą miliony na sponsoring kierowcy i teamu ale gdy miliony idą pod stołem np w radzie nadzorczej to jest luz. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, który team ma państwowego sponsora?

...

Renault ?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piecze dupsko co niektórych po wczorajszym dniu hahaha

Szkoda, że wcześniej nie piekło jak ginęły miliardy.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza a kasę i sponsoring, poziom sportowy i organizacyjny Williamsa to dno, dna. Chłopaki jeżdżą inne zawody niż reszta stawki i jedyne co mogą zrobić to "bawić" się między sobą. Cud, że mieli zapasowe przednie skrzydło dla Roberta (podobno lekko używane i nie do końca sprawne... no ale mieli  :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia zatacza koło.   Michel  & Seb oraz Seb i Micks

 

post-95072-0-33852300-1552911396.jpg

 

post-95072-0-93666700-1552911928.jpg

 

 

Trochę przesadzasz. F1 to najbardziej elitarne zawody motorowe na świecie. Mamy tam jedynego w historii polskiego reprezentanta, trzeba się z tego cieszyć, bo nie zanosi się w niedalekiej przyszłości na kolejnego.

Dla Orlenu sponsorowanie Kubicy w ogromnym stopniu pomoże poprawić, wzmocnić wizerunek w kraju i na świecie bo jego postać jest bardzo pozytywnie odbierana przez społeczeństwo. Wielkie powroty zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Poprzednio Orlen sponsorował udział Małysz w rajdzie Dakar. Gdzie są Twoje krytyczne posty odnośnie tego zabiegu marketingowego Orlenu?

Chętnie poczytam jak to źle, że z naszej kasy spółka skarbu państwa sponsoruje byłego skoczka chcącego poszaleć sobie na piaskach będąc na emeryturze w rajdzie dla zawodowców i bogatych amatorów.

 

 

Piszesz, że "papierowy nadawca nawet pokazać tego nie potrafi. ( może nie chce )"

F1 ma na wyłączność Eleven Sports, który został w maju kupiony przez Polsat.

Skoro tak świetnie znasz się na marketingu to chyba logiczne, że Polsat tak po prostu nie odsprzeda praw do transmisji całego wyścigu F1 bo to jest ich jedna z kart przetargowych w przyciągnięciu klientów.

Transmisja w tvp sport wyścigu od 45m jest bez sensu, ale pewnie zrobili co mogli i to tylko dzięki temu, że rząd z Solorzem dobrze trzyma. Dobrze, że cokolwiek jest w tej telewizji.

Z tego co pamiętam to gdy Kubica pierwszy raz zawitał do F1 to również tylko w Polsacie(na kanale otwartym) pokazywano wyścigi, inne publiczne stacje w PL nie miały żadnych praw.


 

W punkt , Eleven mając wyłączność przyciąga klientów   wiec nie odsprzeda praw do całego wyścigu.

Każdy komu głowa służy do myślenia, o tym wie.


Cały czas Orlen orlen orlen... Orlen z tego co wiem ma też stacje na zachodzie. Jak nie na bolidzie to gdzie ma się reklamować firma "z branży"? Na pokazie mody? Jak Rolex reklamuje się na kortach czy jachtach to też ładują kasę w błoto czy trafiają do klienteli która ich interesuje? 

A jak już rozmawiamy nad zasadnością reklam, to czy banery na tym forum (np TT) przynoszą mu zyski skoro na forum wszyscy wiedzą, że lepiej kupić na creation czy forumowym bazarku  :lol:

Zanim zaczęli sponsorować Roberta i tak benzyna była droga więc to słaby argument. Ludzi boli, że idą miliony na sponsoring kierowcy i teamu ale gdy miliony idą pod stołem np w radzie nadzorczej to jest luz. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal...

 

Ale piecze dupsko co niektórych po wczorajszym dniu hahaha
Szkoda, że wcześniej nie piekło jak ginęły miliardy.

Wysłano z Google Pixel 2

 

 

Albo 6 mln zł   straconych  na koncercie Madonny , gdzie cały świat zarabia na koncertach takich gwiazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pozostaje optymistą, na ten sezon chcę bolidu i Roberta walczącego o punkty w drugiej części sezonu a na przyszły- lepszego bolidu albo lepszego zespołu i walki o podia :)

Z tego co wiem, to kontrakt jest podpisany na 2 lata, więc w przyszłym sezonie jedynie szybszy i udoskonalony bolid. Tylko musieliby podkupić któregoś z konstruktorów.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.