Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
andm

Męska torba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mistrz Yoda

W mojej ocenie tak. Można nosić przewieszoną przez ramię jak torbę lub przez ramię i głowę jak "listonosz" :D . Co prawda producent przewiduje nawet montaż tej torby na pasek spodni ale jakoś tego nie widzę. Jest tylko jedna szlufka na pasek więc całość będzie zbyt ruchoma.

 

Producent przewiduje ...byś torbę przymocowal do paska dodatkowo, w celu " by się nie kolibala podczas biegu" :)

Stąd jedna szlufka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent przewiduje ...byś torbę przymocowal do paska dodatkowo, w celu " by się nie kolibala podczas biegu" :)

Stąd jedna szlufka :)

A widzisz, nowe spojrzenie. O tym nie pomyślałem, bo miałem na uwadze inne taktyczne torby, które mają pełne mocowanie na pas jako alternatywę do ramienia lub nawet na udo w formie ładownicy. 

W tym momencie palpacyjnie sprawdziłem takie ułożenie torby, żeby przypiąć ją dodatkowo do paska spodni. IMO bez sensu. Przy założeniu na ramię i przypięciu do paska, pasek po prostu zsuwa się z ramienia. Natomiast przy przełożeniu przez głowę i ramię torba już nie jest pionowo względem osi ciała ale pod kątem ok. 30 stopni, więc dodatkowe mocowanie słabo trafia na pasek spodni. 

Nie dodałem wcześniej, że czasem noszą ją jak plecak z przodu na klacie, zwłaszcza w komunikacji miejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

A widzisz, nowe spojrzenie. O tym nie pomyślałem, bo miałem na uwadze inne taktyczne torby, które mają pełne mocowanie na pas jako alternatywę do ramienia lub nawet na udo w formie ładownicy. 

W tym momencie palpacyjnie sprawdziłem takie ułożenie torby, żeby przypiąć ją dodatkowo do paska spodni. IMO bez sensu. Przy założeniu na ramię i przypięciu do paska, pasek po prostu zsuwa się z ramienia. Natomiast przy przełożeniu przez głowę i ramię torba już nie jest pionowo względem osi ciała ale pod kątem ok. 30 stopni, więc dodatkowe mocowanie słabo trafia na pasek spodni. 

Nie dodałem wcześniej, że czasem noszą ją jak plecak z przodu na klacie, zwłaszcza w komunikacji miejskiej.

Gdy przwiesisz torbę przez ramię na ukośne, na plecy, wtedy mocujacą do paska zapobiegniesz obijaniu się torby podczas biegu, wspinaczki....

Ten sposób uniemożliwia jednak tzw " szybkie wypiecie " torby gdy zachodzi taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy przwiesisz torbę przez ramię na ukośne, na plecy, wtedy mocujacą do paska zapobiegniesz obijaniu się torby podczas biegu, wspinaczki....

Ten sposób uniemożliwia jednak tzw " szybkie wypiecie " torby gdy zachodzi taka potrzeba.

Twój tok rozumowania jest dla mnie całkowicie jasny i nie neguję, że po to właśnie jest to dodatkowe mocowanie. Niemniej nadal uważam po sprawdzeniu, że w tym przypadku jest to trochę bez sensu i niewygodne, bo pasek do przewieszenia przez ramię w jednym miejscu torby jest zamocowany od góry na środku (ta szersza taśma widoczna na zdjęciu z linka) natomiast drugi koniec paska jest zamocowany w ringu z lewej lub prawej strony podstawy. To powoduje duży kąt. W omówionym przez Ciebie ułożeniu zdecydowanie lepiej by było poprowadzić dwa mocowania paska na ramię z górnej części torby jak przy tradycyjnym chlebaku wojskowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Napisałem tylko do czego służy dodatkowe mocowanie, w " sprzęcie stylizowanym" często bywa tak jak piszesz, jest to mało użyteczne. ...

Firma GFC produkuje sprzęt budżetowy, to coś jak legginsy z kamuflaźem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po latach wróciłem do saszetki.

Saszetki z natury swej przenoszone w ręku mają tendencję do bycia odkładanymi byle gdzie i zapomnianymi. Na przykład na dachu samochodu :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda oryginalna angielska torba mk VII od maski przeciwgazowej, używana przez Indianę Jonesa. Kopie tego można kupić wszędzie, ze względu na filmową popularność wzoru:

post-106853-0-47419300-1584449540.jpg

 

A tak może wyglądać w nieco mniej farmerskiej wersji, którą można w razie potrzeby nieść w ręce jak teczką. Po mojemu bardzo uniwersalny, elegancko-casualowy wzór.

post-106853-0-74381100-1584449807_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helikon bushcraft satchel. Superlekka, średniej wielkości ale to worek bez dna:)

I najważniejsze: dość już miałem trzymania klapek w sklepie jedną ręką a drugą  nerwowego pakowania na szybko i byle jak kupionego towaru. Dodatkowo wiele razy klapka miała kieszeń akurat otwartą i cała drobnica potrafiła się wysypywać. No i właśnie-ta torba ma zamek od góry-rozpinasz i masz dostęp do środka. Dla mnie to jej największy walor:) Zero niepraktycznych klapek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l_14499311b167f1fhh.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona na forum:

https://www.lapolicegear.com/macove.html

 

Moja codzienna torba na wyjścia w miasto. Przez ostatnie lata towarzyszy mi w każdej podróży. Zero nieprzyjemności na lotniskach. Raz na targowisku podszedł do mnie gościu i chciał kupić ode mnie zawartość torby. Nie wiedząc co w niej jest ;)

Daj jeszcze raz link bo nie dziala


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam produkty firmy Greenburry

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zdecydowanie preferuję skórę, szczególny sentyment mam do juchtu.

Mój ostatni nabytek:

 

134.thumb.jpg.b36aeb8a93c02176b043ca7daf76db6a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ;)  Taranta torba jest ok, ale ma klapkę ( moje zboczenie-nigdy więcej klapek, a w zegarkach-krótkich wskazówek;)). Wkleję satchela, może nieelegancki, ale mam to głęboko...zapakowane:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sakwę na udo. Nie krępuje ruchów, nie angażuje rąk, nie da się jej zgubić ani niej zapomnieć. Ja największy problem miałem jak wsiadałem na motocykl - telefon, dokumenty, klucze itp. Z jednej strony trzeba poupychać po kieszeniach w ciuchach motocyklowych z drugiej trzeba porozpinać mnóstwo zapięć jak się potrzebuje coś wyjąć. Dzięki takiej sakwie mam wszystko w jednym miejscu, nie obawiam się, że ją zgubię lub coś z niej wypadnie, do tego na codzień do jeansów wygląda nieźle - choć moja jest raczej za bardzo "motocyklowa", ale w sprzedaży widziałem bardziej stonowane, które nadawały by się do codziennego użytku 😉

20200711_153255_copy_767x1023.thumb.jpg.de60c98b53a84a56549a958d1227a4df.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.