Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2022 o 22:57, łowca napisał(-a):

A to mój dżip, 1.0 turbo 101 koni mechanicznych.  

 

Kolega wybaczy, ale w aucie tych gabarytów, i o tej masie brzmi to jak ponury żart lub co najmniej wielkie nieporozumienie. To już moja popierdolka ma 105 KM wolnossacej benzyny przy masie własnej poniżej 1 tony. I to ma sens.

 

10 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ferrari jako auto rodzinne.

I nieco "inne Ferrari".   ;)

Jaki kraj,takie Ferrari. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


Czekałem na Ciebie 🤣

BTW - tak z ciekawości jaką moc i moment produkuje ten silnik?

 

Fabrycznie te silniki miały 140hp 🤣

Edytowane przez pechagto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zadra napisał(-a):

Ktoś Ci zajumał akumulator, alternator, wąż od filtra powietrza i nie widzę turbiny (może po prawej stronie w dole) no i oczywiście osłona górna silnika, odma olejowa..

Cóż to za traktorek? 

Odpowiem za kolegę, bo miałem kiedyś podobny czołg --> Sorento 2.5CRDi.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2022 o 12:25, piteks napisał(-a):

"Ciekawe" mamy czasy. Chcąc cieszyć się autem skrojonym na miarę swoich potrzeb, trzeba je zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, zamówiłem wczoraj a3 sportback s-line 40TFSI quattro s tronic (2,0 benzyna 190KM). Na chwilę obecną biały metalik ale już wiem że jutro zamienię w żółty metalik🤩 . Czas oczekiwania, to 6-12 miesięcy. Prawdopodobnie wypadnie z auta kamera cofania chociaż jest w standardzie ale obecnie nie dokładają. Podobnie jest z oświetleniem ambientowym.
Miała być hybryda ale na wszystkie elektryki czeka się obecnie minimum 12 miesięcy (sytuacja w audi). Dodatkowo nie są w wynajmie długoterminowym tylko w klasycznym leasingu. Po obecnych zmianach podatkowych, to zupełnie odpada.
Mercedes A 250e (brałem jako alternatywę dla a3 TFSI e) można wziąć w najem ale cena jest chora. Byłby natomiast za ok. 3-4 miesiące. Tam zaś wypadają obecnie przy zamawianiu systemy łączności.
Dlatego zostałem z VAG'iem. Teraz czekam czy uda się wprowadzić do systemu auto w mojej konfiguracji. Jak się uda, to będę czekał na nadanie tygodnia produkcji. Pan mi pokazywał w systemie auto w podobnej do mojej konfiguracji zamówione 21 lutego, które do tej pory nie ma nadanego tygodnia kiedy będzie się mogło poskładać.
Sytuacja kolejkowa prawie w rolexie😂

 

 

Nawet mi nie mow... na swoj samochod czekam juz 6 miesiecy a bede jeszcze 12 😂🙈


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tommly napisał(-a):

Odpowiem za kolegę, bo miałem kiedyś podobny czołg --> Sorento 2.5CRDi.

tak mi coś azją/Japonią wyglądało, ale nie chciałem przestrzelić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kia Sorento 2,5 CRDI, turbina jest schowana. Ale pytanie kolejne. Odsyłać alternator który dzisiaj przyszedł, czy rozwiercać łapę (łapa używana w razie co 70 zł) brakuje 3 mm w rozstawie.

IMG_20220623_180330.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Kia Sorento 2,5 CRDI, turbina jest schowana. Ale pytanie kolejne. Odsyłać alternator który dzisiaj przyszedł, czy rozwiercać łapę (łapa używana w razie co 70 zł) brakuje 3 mm w rozstawie.

IMG_20220623_180330.jpg

Jakiegoś chińczyka kupiłeś? Trzeba było swój reanimować, najlepsza opcja, ewentualnie kupić dobrą używkę i swój zrobić na zaś.

Odsyłać, nie rzeźb.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nawet mi nie mow... na swoj samochod czekam juz 6 miesiecy a bede jeszcze 12 😂🙈


tak to jest z Porsche


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Peterson napisał(-a):


tak to jest z Porsche

 

🤫


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tommly napisał(-a):

Jakiegoś chińczyka kupiłeś? Trzeba było swój reanimować, najlepsza opcja, ewentualnie kupić dobrą używkę i swój zrobić na zaś.

Odsyłać, nie rzeźb.

Spakowany...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Odsyłać alternator który dzisiaj przyszedł, czy rozwiercać łapę (łapa używana w razie co 70 zł) brakuje 3 mm w rozstawie.

Czyja to produkcja?

 Z Polski?, czy z Chin?

AS-PL, Borg, czy jeszcze inny?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał 

IMG_20220623_221052.jpg

No i jakiś dziadowski zamiennik

IMG_20220623_215549.jpg

IMG_20220623_220724.jpg

Śruba powinna być skierowana w tę stronę 

IMG_20220623_220852.jpg

Chciałem rozwiercić łapę i podgiąć rurę od zasilania turbo w powietrze, ale posłucham Kolegi z forum, wolę zapłacić więcej niż kombinować.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "no-name" bez tabliczki, czy oznaczenia...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Czyli "no-name" bez tabliczki, czy oznaczenia...

 

Dokładnie tak, żadnego numeru.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Dokładnie tak, żadnego numeru.

 Co jest na tej śrubie?

image.png.288d66d4ec5354f27d6ef9ec24ee4c7e.png

bo jeżeli brak oznaczeń "EN" to toltalny Chiniol...

 a tak mi się wydaje..

(sprawdź na swojej fotce w powiększeniu, bo tu nie widać.. a"orginał" już spakowny .. :))


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Oryginał 

IMG_20220623_221052.jpg

No i jakiś dziadowski zamiennik

IMG_20220623_215549.jpg

IMG_20220623_220724.jpg

Śruba powinna być skierowana w tę stronę 

IMG_20220623_220852.jpg

Chciałem rozwiercić łapę i podgiąć rurę od zasilania turbo w powietrze, ale posłucham Kolegi z forum, wolę zapłacić więcej niż kombinować.

wydaje mi się, że w oryginale powinien tam być alternator mitsubishi(nie z auta mitsu, ale wyprodukowany przez koncern mitsubishi)

Może valeo również tam wkładano,  ale skoro masz tam jak byk  nr na tabliczce znamionowej,  typ altka itp, to nie powinno być problemu z zakupieniem identycznego zamiennika ..

 

W mojej okolicy prężnie działa firma "bosch system" - zajmują się stricte naprawą alternatorów  - myślę, że nie jest to pojedynczy zakład, lecz jeden z większej sieci - może w Twojej okolicy również coś takiego jest..

 

Z drugiej strony, jeśli altek już jest na stole, to rozłożenie go jest łatwiejsze niż serwis zegarka mechanicznego... 

Dałbyś może sam radę go naprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zadra napisał(-a):

wydaje mi się, że w oryginale powinien tam być alternator mitsubishi(nie z auta mitsu, ale wyprodukowany przez koncern mitsubishi)

Może valeo również tam wkładano,  ale skoro masz tam jak byk  nr na tabliczce znamionowej,  typ altka itp, to nie powinno być problemu z zakupieniem identycznego zamiennika ..

 

W mojej okolicy prężnie działa firma "bosch system" - zajmują się stricte naprawą alternatorów  - myślę, że nie jest to pojedynczy zakład, lecz jeden z większej sieci - może w Twojej okolicy również coś takiego jest..

 

Z drugiej strony, jeśli altek już jest na stole, to rozłożenie go jest łatwiejsze niż serwis zegarka mechanicznego... 

Dałbyś może sam radę go naprawić...

Z doświadczenia wiem, że zaraz jakiś ściągacz albo prasa jest potrzebna, a to pierścieni ślizgowych sam nie wymienię bo coś tam. Nie, wolę niech to zrobi ktoś kto ma to opanowane.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator wysłany, zamówiony gdzie indziej. W firmie, która bierze kaucję, która zwraca gdy wyślę się im stary alternator. Teraz jest nadzieja, że regenerują na oryginalnym korpusie, bo reszta to znając życie jak w naszych rodzimej produkcji zegarkach.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego plebejski dupowoz, dla innego szczyt marzeń.  Byłbym ostrożny z taką opinią. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, souls_hunter napisał(-a):

Dla jednego plebejski dupowoz, dla innego szczyt marzeń.  Byłbym ostrożny z taką opinią. 


To taka ironia w nawiązaniu do droższych, lepiej wykończonych i bardziej prestiżowych dupowozów od naszych zachodnich sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, machlo napisał(-a):


To taka ironia w nawiązaniu do droższych, lepiej wykończonych i bardziej prestiżowych dupowozów od naszych zachodnich sąsiadów.

No ja bym był ostrożny w wyrażaniu takich opinii odnośnie owego mitycznego, bogatego zachodu - u mnie, w Mediolanie, jest mnóstwo drogich aut - ale wystarczy wyjechać poza miasto, a głównie widać tanie samochody. I jak ludzie kupują nowe, to głównie małe, typu VW Polo czy Fiesta. Za to jak przyjadę do Polski, to w mieścinie skąd pochodzę widzę lepsze auta niż we Włoszech. Oczywiście, zdarzają się stare trupy, ale wiele osób kupuje (jak dla mnie) drogie samochody. Tak jakby w Polsce wciąż trzeba było się pokazać że kogoś stać. Ostatnio rozmawiałem z właścicielką małej hurtowni, która narzekała na koszty utrzymania auta. Kobieta miała.... Audi RS6🤣. Więc się jej spytałem, po co wzięła takie drogie auto, jakby nie mogła się wozić trochę tańszym? Podobnie miałem wiele rozmów ze znajomymi z poprzedniej pracy: częste narzekania na utrzymanie samochodu, a okazywało się że osoby zarabiające niezbyt duże pieniądze kupowały bardzo drogie samochody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.