Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

A są takie bezpośrednio na rdzę?

N a rdzę to chyba Coca-Cola😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenach, które podałem są 4 coroczne odnowienia/przeglądy, które pewnie są warte te 500-700 zł każdy. Skóry w środku i deska też chyba w to wchodziły. Nie słuchałem dokładnie ponieważ mam uczulenie na teksty rodem z telezakupów Mango, jak 25 latek zaczyna od "czy nie uważa Pan, że warto zadbać o powłokę lakierniczą w nowym aucie...". Myślałem że tylko garnki i fotowoltaike tak się próbuje sprzedać.

 

Co do UAZa to tam ceramika 5letnia jest idealnym rozwiązaniem. Karoseria miałaby się czego trzymać aż do 2027 r. Taki a la egzoszkielet. 😂🤪

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-20 lat temu nie było ceramiki i te  samochody do dziś jeżdżą i Świetnie wyglądają ich lakierom  nic nie dolega .

Można zastosować twardy wosk o wiele tańszy, a cena jest adekwatna do produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KRISTOF_KON napisał(-a):

30-20 lat temu nie było ceramiki

20-30 lat temu były zupełnie inne lakiery i inne grubości powłoki lakierniczej. Zresztą...moja prywatna 8 letnia skoda z 2012 r i przebiegu grubo ponad 200 tys km miala lakier w lepszym stanie niż roczne renault z przebiegiem 25 tys km, w którym lakier rysuje się od samego patrzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry lakier miałem w Stilo. W Subaru odpryski były częstsze, o dziwo najwiecej na dachu (mama parkowała pod drzewami???) a w Suzuki Swift Sport to jakaś masakra. Brat „profesjonalnie” zaciapuje odpryski na masce i dachu, i gdyby użył białej farby, byłby już cudowny muchomor 😂


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie serwis MB w Poznaniu zaproponował polerkę i położenie ceramiki w cenie promocyjnej 1,5k. Pomyślałem sobie - tanio jak barszcz. Poczytałem o tej super powłoce, porozmawiałem z fachowcami i ostatecznie odpuściłem temat. Teraz mając na uwadze powyższe wyceny zastanawiam się, czy nie podali mi ceny w EUR. 😁 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie cały ten odświeżający zabieg czyli, pranie całego środka (jasny beż), odświeżenie i zaimpregnowanie skóry, cztery folie pod klamkami, polerowanie całości, nałożenie dwóch warstw ceramiki, usunięcie dwóch wgniotek na drzwiach i zamalowanie i spolerowanie kilku odprysków na przednim zderzaku, (dorabiali lakier na podstawie numeru VIN) kosztowało 5500 zł. Samochód trzymali 5 dni i miesiąc wcześniej musiałem zarezerwować termin. 

Resztę lakieru w takiej małej fiolce mi oddali. 

Aktualnie od kilku już lat rocznie moimi prywatnymi samochodami robię około 10 do 14 tysięcy kilometrów rocznie wyłącznie latem i głównie na długich trasach.  

Obecnie mam na stanie trzy prywatne samochody i wszystkie Volvo. Miałem w życiu wiele różnych samochodów z różnych fabryk i w mojej ocenie Volvo dla takiego dziadka jak ja jest najlepsze i najwygodniejsze i z moich takich pobieżnych wyliczeń wynika, że jest nieco tańsze w utrzymaniu niż porównywalne BMW czy MB. 

 

Wokół komina i zimą jeżdżę najlepszym samochodem pod słońcem, czyli służbowym. :)

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trzymam kurczowo słowa mojego mechanika - za czasów Forda Scorpio V6 Cossworth - auta dzielą się na niemieckie i materiał zastępczy 😉 

Co do ceramiki mam teraz mały dylemat , czekam na moją 5er i też czarna , wiem że ceramika nadaje nieprawdopodobną głębię koloru nie osiągalną w przypadku wosku- miałem to i to na obecne auto , ale nie , mój styl jazdy 40tyś km/ rok autostradami większość, skłania mnie jednak do wosku i częstszego mycia deatalingowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dziadek napisał(-a):

Mnie cały ten odświeżający zabieg czyli, pranie całego środka (jasny beż), odświeżenie i zaimpregnowanie skóry, cztery folie pod klamkami, polerowanie całości, nałożenie dwóch warstw ceramiki, usunięcie dwóch wgniotek na drzwiach i zamalowanie i spolerowanie kilku odprysków na przednim zderzaku, (dorabiali lakier na podstawie numeru VIN) kosztowało 5500 zł. Samochód trzymali 5 dni i miesiąc wcześniej musiałem zarezerwować termin. 

Resztę lakieru w takiej małej fiolce mi oddali. 

Aktualnie od kilku już lat rocznie moimi prywatnymi samochodami robię około 10 do 14 tysięcy kilometrów rocznie wyłącznie latem i głównie na długich trasach.  

Obecnie mam na stanie trzy prywatne samochody i wszystkie Volvo. Miałem w życiu wiele różnych samochodów z różnych fabryk i w mojej ocenie Volvo dla takiego dziadka jak ja jest najlepsze i najwygodniejsze i z moich takich pobieżnych wyliczeń wynika, że jest nieco tańsze w utrzymaniu niż porównywalne BMW czy MB. 

 

Wokół komina i zimą jeżdżę najlepszym samochodem pod słońcem, czyli służbowym. :)

 

I to jest w moim przekonaniu bardzo przyzwoita kwota. Volvo jest tańsze w utrzymaniu od BMW lub Audi . Z MB nie mam doświadczenia.

9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Mnie serwis MB w Poznaniu zaproponował polerkę i położenie ceramiki w cenie promocyjnej 1,5k. Pomyślałem sobie - tanio jak barszcz. Poczytałem o tej super powłoce, porozmawiałem z fachowcami i ostatecznie odpuściłem temat. Teraz mając na uwadze powyższe wyceny zastanawiam się, czy nie podali mi ceny w EUR. 😁 

Polerka i powłoka za 1,5k... Hm🤔 Gdzie jest haczyk.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja trzymam kurczowo słowa mojego mechanika - za czasów Forda Scorpio V6 Cossworth - : auta dzielą się na niemieckie i materiał zastępczy  
Co do ceramiki mam teraz mały dylemat , czekam na moją 5er i też czarna , wiem że ceramika nadaje nieprawdopodobną głębię koloru nie osiągalną w przypadku wosku- miałem to i to na obecne auto , ale nie , mój styl jazdy 40tyś km/ rok autostradami większość, skłania mnie jednak do wosku i częstszego mycia deatalingowego 

Z mojego doświadczenia odpuść ceramikę ;) szkoda kasy. U mnie po roku i 40kkm z przodu auta ślad po ceramice zaginął. Jak zostawiasz auto na dłużej to przy jeździe autostradowej tylko folia, przynajmniej na przód. Ja po zakończeniu leasingu raczej rozstanę sie z autem, wiec nie chciałem przesadnie w nie inwestować. Ceramiki nigdy nie miałem, więc stwierdziłem sprawdzę.

Drugi wątek, te obecne lakiery to są tak delikatne że to jest masakra… maskę to już mam jak szwajcarski ser, a i z boku samochodu też mam odpryski od kamyczków


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja trzymam kurczowo słowa mojego mechanika - za czasów Forda Scorpio V6 Cossworth - : auta dzielą się na niemieckie i materiał zastępczy  



Dobrze, że dodałeś emota na końcu. Większość mechaników, z którymi rozmawiałem mówi zgodnie, że dziś różnice w cenach samochodów wynikają z komfortu jazdy, wyposażenia, po prostu pewnych oczywistych oczywistości. Ale od dawna nie są kwestią trwałości, bezawaryjności, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vvv napisał(-a):


Z mojego doświadczenia odpuść ceramikę ;) szkoda kasy. U mnie po roku i 40kkm z przodu auta ślad po ceramice zaginął. Jak zostawiasz auto na dłużej to przy jeździe autostradowej tylko folia, przynajmniej na przód. Ja po zakończeniu leasingu raczej rozstanę sie z autem, wiec nie chciałem przesadnie w nie inwestować. Ceramiki nigdy nie miałem, więc stwierdziłem sprawdzę.

Drugi wątek, te obecne lakiery to są tak delikatne że to jest masakra… maskę to już mam jak szwajcarski ser, a i z boku samochodu też mam odpryski od kamyczków


Sent from my iPhone using Tapatalk

Widzę że podobnie korzystamy z auta , tak , też uważam że w naszym przypadku ceramika nie jest dobrym pomysłem .

Co do lakierów , niestety obecne lakiery tzw. wodne to porażka , i to nie ważne czy to zwykły lakier czy metalizowany , z tego co mi mówił fachowiec od ceramiki,obecnie tylko lakier tzw. perłowy ma solidną jakość na długie lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafi napisał(-a):

 


Dobrze, że dodałeś emota na końcu. Większość mechaników, z którymi rozmawiałem mówi zgodnie, że dziś różnice w cenach samochodów wynikają z komfortu jazdy, wyposażenia, po prostu pewnych oczywistych oczywistości. Ale od dawna nie są kwestią trwałości, bezawaryjności, etc.

 

Dokładnie tak jest , jak w przypadku innych urządzeń zresztą- pralki , zmywarki...itc- kupujesz drożej oczekując więcej możliwości , komfortu użytkowania ..itd ale nie dłuższej eksploatacji, Takie czasy 🙄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Widzę że podobnie korzystamy z auta , tak , też uważam że w naszym przypadku ceramika nie jest dobrym pomysłem .

Co do lakierów , niestety obecne lakiery tzw. wodne to porażka , i to nie ważne czy to zwykły lakier czy metalizowany , z tego co mi mówił fachowiec od ceramiki,obecnie tylko lakier tzw. perłowy ma solidną jakość na długie lata

Gładki , metalizowany czy perłowy wszystko jedno. I tak przykrywane są tym samym bezbarwnym. W segmencie premium lepsza jakość bezbarwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka - z którego roku pochodzi ten silnik ? Jest jak najbardziej sprawny i napędza jeżdżący samochód 😜

 

IMG_3023.jpeg.2c43587f645ca4c4e626bae5a71a6ed8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Zagadka - z którego roku pochodzi ten silnik ? Jest jak najbardziej sprawny i napędza jeżdżący samochód 😜

 

IMG_3023.jpeg.2c43587f645ca4c4e626bae5a71a6ed8.jpeg

 

Merc Benz 180 - koniec lat 50 zeszlego wieku ;);)

Edytowane przez Trojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to wyglada na przedwojenną konstrukcję...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmwas napisał(-a):

A mnie to wyglada na przedwojenną konstrukcję...

M136 silnik - pierwsza wersja powstala w latach 30 ale produkowany co najmniej do polowy 50. To wyglada na 1.8 z koncowki produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. mb ponton... Produkowany do 1959 roku

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ponton. Ten egzemplarz (pierwszy z lewej) pochodzi z 1957 roku. Trudno uwierzyć, ale to auto ma 65 lat. Jest odrestaurowane, jeździ i jest w doskonałej kondycji. Chociaż najpiękniejszy samochód to ten w środku - Adenauer,  ma już 67 lat ! 

 

IMG_3025.jpeg.9f83514c80293d5b4b1c0427b5b02599.jpeg             IMG_3008.jpeg.f089e2f690ebe627819bd88e5c11aa89.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne samochody :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszły weekend rozpoczęliśmy sezon nad morzem

 

spacer.png

 

Były gonitwy po zamkniętym odcinku drogi

 

spacer.png

 

Sceny jak z Driver 1

 

spacer.png

 

Zabawa na luzie do późnego popołudnia

 

spacer.png

 

Później zalogowaliśmy się w bungalow na campingu na dodatkowe kilka dni

 

spacer.png

 

Ale po powrocie i odpoczynku auto znowu zaprzęgnięte do roboty, dzień bez szpadla, to dzień stracony :D

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstrrraa odcinek. Pamiętajcie o swoich pociechach i poswiecajmy im jak najwięcej czasu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no ja jeszcze muszę trochę popracować zanim rozpocznie sezon...😆IMG20220523110759.thumb.jpg.5e9e93b7b646dfa544415f99515eb215.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.