Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Jakie są opinie o silniku Forda 1,8. TDCI. Przymierzam się do zakupu używanego forda (focus albo mondeo). Zauważyłem ze najwiecej jest modeli z tym silnikiem. Coś z przebiegiem 100-130kkm a niestety nie mogę kupić z gwarancja wiec nie chciałbym mieć z tym problemów

nie spiesz się ....

Cześć.

Mam pytanko,czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z felgami aluminiowymi? Co unikać na co zwracać uwagę. Moze jakies marki polecane lub nie polecane.

Wiem tylko tyle że marki polecane to m.in. Speedline,OZ,MAK,Sparco....

Dzięki

Robert

Po 1.

Oprócz średnicy i rozstawu śrub musisz również dopasować szerokość felgi oraz ET.

Niedopilnowanie tych parametrów może poskutkować ocieraniem o nadkola.

Jeżeli nie masz pewności czy się zmieszczą popytaj na forum s-crossa (pewnie takie istnieje).

Im większa szerokość i mniejsze ET, tym estetycznie auto wygląda.

Seryjne stalówki mają zazwyczaj 5,5-6,0" szerokości i ET w okolicach 50-60.

Aluminiowe są najczęściej szersze i mają mniejsze ET.

Przeważnie optimum estetyczne i użytkowe jest w granicach 7-7,5" i ET 30-35.

Ale wpierw to sprawdź.

Po 2.

Lekko zwichrowane aluchy da radę naprostować, ale będą miały już większą tendencję do krzywienia się.

Do tego można w magiczny sposób pospawać pęknięcia, wyszlifować i odmalować, by wyglądały jak nówki.

Dlatego też należy kupować tylko z pewnego źródła, lub nówki.

Okazyjne ulepy mogą się zemścić trudnym do wyeliminowania biciem na kierownicy, nie mówiąc już o tym, że mogą być po prostu niebezpieczne.

Po 3.

Do 95% alufelg są śruby stożkowe, a nie kulowe jak w stalówkach.

Trzeba się doposażyć w komplet zanim się pojedzie na wymianę.

Po 4.

Alufelgi posiadają jeden konkretny otwór na piastę, który jest zawsze za duży.

Montuje się do niego pierścienie centrujące (plastikowe lub metalowe) dedykowane pod konkretną markę.

Do kupienia na alle... za grosze.

Po 5.

Po wszystkim sprawdź czy Twój klucz do kół mieści się w zagłębienia na śruby.

Ja ostatnio miałem pecha i musiałem dokupić klucz ze ścianką o 0,5mm cieńszą. :)

Edited by Kierownik

Dzięki.

O ET wiedziałem, jednak o kluczu bym nie pomyślał :)

Robert

Ze swoich obserwacji skupilbym sie raczej na jakichs markowych felgach......przynajmniej bardziej znanych typu ATT, AEZ itp.....nie kupuj chinszczyzny czego jest wiele na rynku.....po pierwsze zaraz widać ze to chinczyk a po drugie sa bardziej miekkie i przy mniejszym profilu opony maja tendencje do krzywienia sie.

Ze swojej strony moge powiedziec ze takie " przydymione" alumy maja jeden plus.....nie widac tak bardzo tego pylu z klocków.

Zdjecie przykładowe zeby pokazac kolor.

att%20540%20c.jpg

Edited by dasiek7

" tylko Seiko " Damian

OOO do 1,6 w suzuki to tylko fele kute przez dziewice przy pełni księżyca - inne nie opanują tej węgierskiej mocy

Monthy Python się kłania :)

Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

OOO do 1,6 w suzuki to tylko fele kute przez dziewice przy pełni księżyca - inne nie opanują tej węgierskiej mocy

Monthy Python się kłania :)

Nie przesadzajmy z tą mocą....

Robert

jak tam twoja Omesia? Żyje? Omega... fajne niemłode limo...

W jakim silniku ją masz/miałeś ?

Edited by pepepatryk

Ja od dwóch miesięcy wożę się Mondeo MK4 kombi 2,5 T benzyna w wersji Titanium X. Przesiadłem się z Mondeo MK3 2.0 benzyna też kombi, które dzielnie mi służyło prawie 5 lat.

Jeździ się świetnie. Kawałek mocy pod nogą, fajny gang silnika. Jest lekko "dłubnięty" z mocą 262 KM i momentem 410 Nm. No i żadnych kompleksów na drodze, nikt mnie nie pogania na lewym pasie, fajne osiągi w rodzinnym, dobrze wyposażonym kombi. Sama słodycz :)

A u mnie pojawiło sie Audi A3 sportback z 2006r grafitowe z ogromnym silnikiem 1,6benz (całe 102KM:D) i przebiegiem 48 800km:D

PAM 005

A u mnie pojawiło sie Audi A3 sportback z 2006r grafitowe z ogromnym silnikiem 1,6benz (całe 102KM:D) i przebiegiem 48 800km:D

To jest bardzo udany, prosty konstrukcyjnie silnik. Znajomy ma go w Octawi I w gazie fabrycznym i nic się nie dzieje od nowości.

To jest bardzo udany, prosty konstrukcyjnie silnik. Znajomy ma go w Octawi I w gazie fabrycznym i nic się nie dzieje od nowości.

Ja jestem z Tych co gaz (gas) akcepują tylko w zapalniczce, jest to najmniejszy silnik jaki miałem w życiu ale mile zaskakuje. Na trasie z Oslo do Gorzowa Wlkp przy prędkościach 120-130km/h spalił 7L/100km i jak na takie małe autko było bardzo cicho. Jakość wykonania tez bajeczna aczkolwiek spory wpływ ma przebieg i poprzedni własciciel, auto kupione nowe u dealer'a Audi, tam serwisowane i tam sprzedane po zakupie nowego przez pierwszego własciciela.

PS na pytanie dlaczego sprzedają odpowiedz mnie zabiła, Mam Tesle model S p85, teraz zamówiłem Tesle model S 85pD, nie mogłem sie oprzeć:)

PAM 005

Ja jestem z Tych co gaz (gas) akcepują tylko w zapalniczce, jest to najmniejszy silnik jaki miałem w życiu ale mile zaskakuje. Na trasie z Oslo do Gorzowa Wlkp przy prędkościach 120-130km/h spalił 7L/100km i jak na takie małe autko było bardzo cicho. Jakość wykonania tez bajeczna aczkolwiek spory wpływ ma przebieg i poprzedni własciciel, auto kupione nowe u dealer'a Audi, tam serwisowane i tam sprzedane po zakupie nowego przez pierwszego własciciela.

PS na pytanie dlaczego sprzedają odpowiedz mnie zabiła, Mam Tesle model S p85, teraz zamówiłem Tesle model S 85pD, nie mogłem sie oprzeć :)

Ja również gaz co najwyżej w kuchence :)

Widzę, że mieszkasz w Norwegii, to bogaty kraj i tam auta typy Tesla mają rację bytu, tzn. stać ich na takie a poza tym, tam  chyba jest tak że rząd dopłaca albo daje jakieś ulgi z tytuły posiadania takiego auta.

Jak się mój Lexus zuzyje to następny samochód jaki kupie to będzie Tesla. Przy zasięgu trochę ponad.400km i coraz większej ilości miejsce do ładowania nie widzę dla tego samochodu konkurencji

Beware the fury of a patient man.

Macie koledzy rację, gaz w kuchence je OK, w zapalniczce też, ale proszę przekonajcie mnie bym płacił na stacji benzynowej 60zł za przejechanie 100 km na benzynie, a nie 33zł za ten sam dystans przejechany na LPG ;)

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Jak się mój Lexus zuzyje to następny samochód jaki kupie to będzie Tesla. Przy zasięgu trochę ponad.400km i coraz większej ilości miejsce do ładowania nie widzę dla tego samochodu konkurencji

Nie bardzo się teraz opłaca benzyna tańsza od Coca Coli i ciągle tanieje,.Taka Tesla to spory wydatek 80 do 100 G.,Niby w kilku stanach są stanowe promocje przy zakupie,ale to i tak jeszcze zbyt drogo,

jak tam twoja Omesia? Żyje? Omega... fajne niemłode limo...

W jakim silniku ją masz/miałeś ?

Omega żyje i ma się dobrze:) zapomniałem o wpisie bo zarobiony byłem..silnik 2.0 8v i do tego LPG.Nie wiem czy następnej nie kupić też Omegi, ale FL i z większym motorem:) następnej znaczy się za rok może dwa.

Macie koledzy rację, gaz w kuchence je OK, w zapalniczce też, ale proszę przekonajcie mnie bym płacił na stacji benzynowej 60zł za przejechanie 100 km na benzynie, a nie 33zł za ten sam dystans przejechany na LPG ;)

Jeżdżenie na benzynie, to stan umysłu ;)

Jeżdżenie na benzynie, to stan umysłu ;)

Rozumiem, tak jak Fordem? ;)

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Omega żyje i ma się dobrze:) zapomniałem o wpisie bo zarobiony byłem..silnik 2.0 8v i do tego LPG.Nie wiem czy następnej nie kupić też Omegi, ale FL i z większym motorem:) następnej znaczy się za rok może dwa.

Następna pojemność to 2.2 16V. Większych motorów nie polecam. Z tym 2.2 jest problem, mają niskie tłoki i czasami lubią kołysać się w cylindrach powodując nieprzyjemny klekot.