Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ojciec z bagazami samochodem, a reszta pociagiem :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach typu "Polmozgrzyt" był taki rzemieślniczy produkt w postaci pręcika z dwoma haczykami, którym blokowało się pokrywę silnika w pozycji półotwartej, by motor w 126p, ciągnący zaprzęg, lepiej się chłodził...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakże, miałem taki "trzymak"

A już po dwóch tygodniach nauczyłem się regulować przerywacz w trasie, bo kopułka stale się przestawiała.

O malowaniu przedniego pasa co pół roku, w którym komary robiły dziury niczym pociski kałasznikowa to nawet nie wspomnę...  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te dziury w progach zaraz za końcem przedniego błotnika... :rolleyes: Ja jeszcze mile wspominam gumowo-metalowy łącznik drążka zmiany biegów...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie, co chcecie, ale 404 km do Zakopanego robiłem maluchem w 6,5h, o 2 w nocy wyjeżdżałem, świeczki zamiast reflektorów wskazywały mi drogę, a o 9.30 byłem już na Kasprowym.

Dzisiaj niewykonalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to były Panie inne czasy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy używał/ używa ktoś z Was Jaga XF z benzynowym 3l v6 I mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania, dobre, zle I najważniejsze wujowe strony tego samochodu


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, tylko nie mów, że chcesz wymienić Lexusa na Jaguara?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłym roku bym coś zmieniał, ale nie chce nic co się psuje, podoba mi się wnętrze w Jaguarze.

To narazie takie tylko gdybynie bo najbliżej mi do zmiany na następnego bezobslugowego Lexusa


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakże, miałem taki "trzymak"

A wiedzieliście, że gdy po latach przebadano ten wynalazek to się okazało, że miast wspomagać chłodzenie to je pogarsza przez zaburzenie założonej konstrukcyjnie cyrkulacji powietrza?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem.

Ale 25 lat temu dałbym sobie głowę uciąć, że działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździło się na Węgry i do Bułgarii malcem z rodzicami:)

 

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek jak Maluchem przyjeżdżał to z tyłu czwórka się wysypywala.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "maluszka" też bardzo dobrze wspominam :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zlotach malec jest obecnie najliczniej reprezentowany. Mam nadzieję, że z czasem ludzie zaczynający od niego przesiądą się na jakieś ciekawsze fury. W niedzielę 80-90% zlotu to były maluchy...8a28114176d92ad3460459acbef5d07c.jpg

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluszek to chyba jedyne auto na świecie w którym da się samemu naprawić wszystko. Jedyne co mi przychodzi do głowy czego bym nie potrafił to chyba planowanie głowicy ale czy jest konieczna? Bez tego sie obywalo.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 126p (i nie tylko) boczne okienko uchylone w sam raz do papierosa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.

Model koncepcyjny jest bardzo łatwo wykonać. Prawdziwe problemy zaczynają się przy produkcji seryjnej, bo tylko wtedy można konkurować ceną z Teslą...

Edytowane przez b_easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.

Model koncepcyjny jest bardzo łatwo wykonać. Prawdziwe problemy zaczynają się przy produkcji seryjnej, bo tylko wtedy można konkurować ceną z Teslą...

 

Ja to wiem. Dlatego jestem ciekawy jak im to wyjdzie. Bryła podoba mi się znacznie bardziej niż Modelu S. Ale jakoś nie wierzę w tę cenę.

 

Okaże się.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłym roku bym coś zmieniał, ale nie chce nic co się psuje, podoba mi się wnętrze w Jaguarze.

To narazie takie tylko gdybynie bo najbliżej mi do zmiany na następnego bezobslugowego Lexusa

Jestes tego pewny ? :)

Mam XF, tylko z silnikiem diesla, trudno wiec jest mi sie odniesc do wersji benzynowej. Po 2 latach i 40 kkm bezawaryjnej jazdy moge Ci powiedziec, ze nie jest to samochod doskonaly. Ma kiepskie hamulce, nieprecyzyjny uklad kierowniczy, zawieszenie jest jakos bez sensu zestrojone, ani komfortowo, ani sportowo, ergonomia jest moim zdaniem nie intuicyjna i niedopracowana .... To tak w porownaniu do BMW, Audi i Lexusa. Trudno jest mi przez to komus polecic ten samochod, tym bardziej ze sam kupowalem go bez przekonania, ale dzis gdybym szukal kolejnego samochodu to mogloby byc trudno komus mnie przekonac, zeby to nie byl jaguar :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki  

 

 

wiem o czym mowisz , ja wlasnie z tego samego powodu jezdzilem na Moto Guzzi  :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

W starszej wersji malucha zapalanego na ciegło:), to ciegło czesto sie urywalo i jedyny ratunkiem bylo, kołeczek i w silniku popychalo sie ramie od rozrusznika, moj kolega rosły drab :) mial zerwana linke, zgasł mu maluszek na swiatlach, na zielonym juz, gosc z tylu trabi a kolega wychdzi z kolkiem :) facet myslal ze do niego i z piskiem opon uciekl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie mam pytanie.

w związku z tym, że zapadła juz decyzja, wspólnie z małżonką :) , o zmianie starego sztrucla na nieco nowsze auto, postanowiłem powoli zagłębiać się w poszukiwania, choć planowany zakup to początek przyszłego roku, to uznałem, że warto zacząć eliminować poszczególne modele, wybrać konkretne ze dwa i skupić się na poszukiwaniu konkretnego egzemplarza.

 

Ponieważ, ku mojemu zdziwieniu :blink: , auta takie jak Renault Grand scenic czy Citroen grand Picasso, mojej żonie absolutnie się nie podobają, zaczynamy z innej mańki :ph34r: .

 

Tu moje pytanie i prośba, takie dwa auta, stylistycznie podobają się i mi i żonie :wub: , natomiast jest inny problem - mam trójkę dzieci :rolleyes:  ( tzn. nie jest problemem, że one są :D , tylko czy się zmieszczą :o )

 

Jeśli ktoś z was ma któryś z tych modeli, prosił bym o opinie ogólne czy nadają się na 5 –osobową rodzinę.

Mam też konkretną prośbę do posiadaczy – o zmierzenie tylnej kanapy :rolleyes:  :)  .

W okolicy nie ma żadnej oferty a na tym etapie nie pojadę 100 km żeby zmierzyć siedzisko.

 

Chciałbym jednak wiedzieć, czy te auta w ogóle brać pod uwagę, czy niestety trzeba odpuścić i wrócić do Van-ów  -_-

 

post-22292-0-23206900-1506495218.jpg

post-22292-0-76449600-1506495225_thumb.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazuje sie NIemieccy producenci pokonali Toyote jezeli chodzi o srednie zuzycie benzyny przez hybrydy .Po prezentacji wyjatkowo oszczednej S klasy ( srednie spalanie troszke -owyzej 2l na 100km) doszlo teraz oszczedne porsche ...

 

 

 

Najmocniejsza hybrydowa Panamera ma moc 680 KM, do „setki" przyspiesza w 3,4 sekundy i rozpędza się do 310 km/h.

Pod maską pracują: 4-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM plus motor elektryczny o mocy 136 KM. Hybrydowy napęd nie tylko rozwija wielką moc – 680 KM, ale także gigantyczny moment obrotowy – 850 Nm.

Co ciekawe, średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 3 litry na 100 km.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.