Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Najmocniejsza hybrydowa Panamera ma moc 680 KM, do „setki" przyspiesza w 3,4 sekundy i rozpędza się do 310 km/h.

Pod maską pracują: 4-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM plus motor elektryczny o mocy 136 KM. Hybrydowy napęd nie tylko rozwija wielką moc – 680 KM, ale także gigantyczny moment obrotowy – 850 Nm.

Co ciekawe, średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 3 litry na 100 km.

 

irekm to spalanie to zapewne dane producenta osiągnięte w warunkach laboratoryjnych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, dziwię się tylko że dziennikarze w to wierzą. Przynajmniej z ich pisania tak wynika.

Zresztą już kiedyś porownywalismy jak różne są oficjalne wyniki spalania w tych samych samochodach, podawane unas i u Was.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas obowiązuje reguła dziesięciu.

Wczoraj tankowałem Audi, spalił 10, dzisiaj żony Golfa, też równe 10...

No i jak to jest, skoro mam trzy razy więcej momentu i 2,5 razy więcej mocy?

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie mam pytanie.

w związku z tym, że zapadła juz decyzja, wspólnie z małżonką :) , o zmianie starego sztrucla na nieco nowsze auto, postanowiłem powoli zagłębiać się w poszukiwania, choć planowany zakup to początek przyszłego roku, to uznałem, że warto zacząć eliminować poszczególne modele, wybrać konkretne ze dwa i skupić się na poszukiwaniu konkretnego egzemplarza.

 

Ponieważ, ku mojemu zdziwieniu :blink: , auta takie jak Renault Grand scenic czy Citroen grand Picasso, mojej żonie absolutnie się nie podobają, zaczynamy z innej mańki :ph34r: .

 

Tu moje pytanie i prośba, takie dwa auta, stylistycznie podobają się i mi i żonie :wub: , natomiast jest inny problem - mam trójkę dzieci :rolleyes:  ( tzn. nie jest problemem, że one są :D , tylko czy się zmieszczą :o )

 

Jeśli ktoś z was ma któryś z tych modeli, prosił bym o opinie ogólne czy nadają się na 5 –osobową rodzinę.

Mam też konkretną prośbę do posiadaczy – o zmierzenie tylnej kanapy :rolleyes:  :)  .

W okolicy nie ma żadnej oferty a na tym etapie nie pojadę 100 km żeby zmierzyć siedzisko.

 

Chciałbym jednak wiedzieć, czy te auta w ogóle brać pod uwagę, czy niestety trzeba odpuścić i wrócić do Van-ów  -_-

 

attachicon.giff46cf8120669c6476a678c9db17e1fb8.jpg

attachicon.gifmazda-cx7-22-diesel-biala-perla-gniazdo-sd-cx-7-wroclaw-432152442.jpg

Mam ten sam problem... Wybrałem jednak vany i to te z odsuwanymi drzwiami, gdyż dzieci w ferworze walk wszelakich na parkingu, zwykły przyp... drzwiami w bok auta już tam stojącego... Nie wiem jak duże masz dzieci, ale mój 13 latek ma już 185cm wzrostu i jest problem. Jedyne auto, którym wygodnie podróżujemy to Chrysler z rodziny RT, gdyż ma np. odsuwane tylne fotele...

Koniecznie zapomnij o dieslu Mazdy... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas obowiązuje reguła dziesięciu.

Wczoraj tankowałem Audi, spalił 10, dzisiaj żony Golfa, też równe 10...

No i jak to jest, skoro mam trzy razy więcej momentu i 2,5 razy więcej mocy?

:D

Tomek,masz zone pirata drogowego, napewno dobija na każdym biegu czerwonego pola na obrotomierzu :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podają spalanie 3L/100km, ale nie wspomnieli, ze na silniku el.  przejechali kilkadziesiat km :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,masz zone pirata drogowego, napewno dobija na każdym biegu czerwonego pola na obrotomierzu :)

 

 

Bo to szalona kobieta jest...  ;)

Przecież wiesz Irek, jakie moja żona robi przebiegi, tankuję jej samochód raz na miesiąc, i to nie każdy. Przy przebiegach dziennych na poziomie 10-15 km to i tak się dziwię, że pali tak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podają spalanie 3L/100km, ale nie wspomnieli, ze na silniku el. przejechali kilkadziesiat km :D.

Właśnie tak mierzą.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to szalona kobieta jest...  ;)

Przecież wiesz Irek, jakie moja żona robi przebiegi, tankuję jej samochód raz na miesiąc, i to nie każdy. Przy przebiegach dziennych na poziomie 10-15 km to i tak się dziwię, że pali tak mało.

 

Mi pali średnio 7,5L, silnik ten sam. A jeżdżę dynamicznie. Moja kobieta - chodź jak to facetowi wydaje mi się, ze jeździ ode mnie gorzej to wykręca 6,8L , jeżdżąc szybciej! i czasem zapominając o zmianie biegu. Doprawdy nie jestem sobie tego w stanie wytłumaczyć. W Alfie było identycznie, wykręcała niższe spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pali średnio 7,5L, silnik ten sam. A jeżdżę dynamicznie. Moja kobieta - chodź jak to facetowi wydaje mi się, ze jeździ ode mnie gorzej to wykręca 6,8L , jeżdżąc szybciej! i czasem zapominając o zmianie biegu. Doprawdy nie jestem sobie tego w stanie wytłumaczyć. W Alfie było identycznie, wykręcała niższe spalanie.

 

Kobieta jeździ pod komputer ;-)

 

Może to różnica wagi...

Od kiedy zaczynasz się odchudzać aby to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

o posiadaczy – o zmierzenie tylnej kanapy :rolleyes:  :)  .

W okolicy nie ma żadnej oferty a na tym etapie nie pojadę 100 km żeby zmierzyć siedzisko.

 

Chciałbym jednak wiedzieć, czy te auta w ogóle brać pod uwagę, czy niestety trzeba odpuścić i wrócić do Van-ów  -_-

 

 

 

Mam też konkretną prośbę do posiadaczy – o zmierzenie tylnej kanapy :rolleyes:  :)  .

W okolicy nie ma żadnej oferty a na tym etapie nie pojadę 100 km żeby zmierzyć siedzisko.

 

Podpytaj na forum danej marki, tam wymiary podadzą od ręki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

o posiadaczy – o zmierzenie tylnej kanapy :rolleyes:  :)  .

W okolicy nie ma żadnej oferty a na tym etapie nie pojadę 100 km żeby zmierzyć siedzisko.

 

Chciałbym jednak wiedzieć, czy te auta w ogóle brać pod uwagę, czy niestety trzeba odpuścić i wrócić do Van-ów  -_-

 

 

Podpytaj na forum danej marki, tam wymiary podadzą od ręki :).

 

 

 

no wiem, ale tak nie lubie sie rejestrować na chwile,  żeby o coś zapytać.

Nic to trzeba się będzie przejechać z watachą , upchać do tyłu i sprawdzić naocznie czy się zmieszczą  :)  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim forum użytkownicy mogą też podpowiedzieć o konkretnej przypadłości danego modelu, jeśli taka występuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta do ślubu. Tylko eleganckie W124, W201 + pochodne. 30 września br. Warszawa. Czy ktoś może coś polecić?

 

 

Nie polecę niczego, ale łapka w górę za odwagę, małżeństwo to nie żarty.

 

 

rzuć hasło na forum W126

 
Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ale tak nie lubie sie rejestrować na chwile,  żeby o coś zapytać.

Nic to trzeba się będzie przejechać z watachą , upchać do tyłu i sprawdzić naocznie czy się zmieszczą  :)  :)

Tak tylko, że dzieci szybko rosną... :rolleyes: Miałem tak z Hondą Legend, w ciągu roku było pozamiatane, bo się nóżki nie mieściły...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tymi nóżkami to trzeba zwrócić uwagę, na pewien paradoks, jak mały był malutki, to w takim fiacie bravo z tyłu z trudem się mieścił, teraz wszedłby bez problemu, po prostu dłuższe nóżki mają dalej kolana i się zginają tam gdzie potrzeba a nie nie zginają się bo kolano wypada w połowie długości siedziska (fotelika).


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że właściciel nóżek w wieku lat 13 ma 187 cm wzrostu... :blink: i 46 numer papcia...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że dzieci szybko rosną... :rolleyes: Miałem tak z Hondą Legend, w ciągu roku było pozamiatane, bo się nóżki nie mieściły...

 

No jak się nogi nie pomieściły w Hondzie legend to rodzinka chyba do niskich nie należy  :huh:  :D

edyta:  przeczytałem powyższego posta  :blink: , moja córka też ma 13 lat i myślałem, że jest duża jak na swój wiek ale widzę, że żyłem w błędzie  :D  :D

 

Ja nie tyle o nóżkach ile o szerokości i wbrew pozorom tutaj im starsze tym lepiej  :) , najgorzej było jak były dwie podstawki i fotelik, zapiąć wszystkie pasy to był koszmar. Teraz mam jedną podstawkę, jeden fotelik a najstarsza córa jeździ już bez niczego, ale i tak szału z miejscem nie ma.

Na szczęście znalazłem komis koło Kłodzka, są prawie wszystkie modele , które na chwile obecną są brane pod uwagę - chevrolet captivia, mazda cx-7, honda CR-V, Renault Grand Scenic III, Peugot 5008  :) .

Podjadę sobie z miarką i pomierzę - zobaczę jakie są różnice i co należy odrzucić w pierwszej kolejności.

Jak już wyselekcjonuję to podejmę temat silników i awaryjności, skłaniam się ku benzynie z gazem ale diesla nie skreślam. Słyszałem, że Renault ma fajnego diesla 2.0 DCI . :)

Edytowane przez lukaszr

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc, sprzedałem LR Disco3, to było trzecie auto w domu - katowała je żona zimą, jeździliśmy nim na wakacje i służyło mi głównie do wyjazdów na polowania. Zapadła decyzja o zakupie nowego samochodu, pozbędziemy się też żony kabrioleta, wrócimy do dwóch samochodów.

Zamówiłem Skodę Kodiaq - termin realizacji zamówienia czerwiec 2018. Cierpliwość nie jest moją mocną stroną.

Samochód musi spełniać następujące kryteria:

4x4

min. 600l bagażnika

180mm prześwitu

nieużywany

budżet 180 tyś.

skrzynia automatyczna

Może nie widzę jakiś innych możliwości, rozważałem Outlandera i Sorento. Outlander odpadł ze względu na wyposażenie i mułowaty silnik, Sorento wychodziło za drogo. Będę wdzięczny za każdą sugestie i dobrą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tiguan Allspace? IMO znacznie ładniejszy niż Kodiaq.

Za 180 tys. masz bardzo dobrze wyposażonego 2.0 TSI 4x4 DSG.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W muzeum motoryzacji pytales? Jest tez w Pruszkowie puekny Lincoln Continental ale musisz sobie sam wyguglac.

Nie, od razu spodobał mi się W126 :) i dalej nie szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.