Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Kara 30 miliardow dolarow z czego za 10 odkupywali samochody od klientow oraz 2 osoby poszly do wiezienia: Oliver schmidt na 7 lat oraz james liang na 40 miesiecy.

 

Dlugo vw probowal krecic ale przyznali sie dopiero jak usa zagrozilo ze odmowi certyfikacji kazdego nowego modelu vw, rowniez benzynowych tym samym zamykajac swoj rynek dla vw. W europie to niestety polityka i niemieckie interesy dlatego zapewne temat zostanie zamieciony.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiat również ogłosił wycofanie diesla z oferty w ciągu najbliższych 4 lat...

Kto następny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawa spalin przedstawia w samochodach ciężarowych tzw. TIR-ach? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc w przygotowaniu sa nowe procedury testowania i obstawiam ze zaden diesel tak naprawde nie spelnia euro6 i jego odpowiednika w usa.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciężarówkach i traktorach na razie nie ma alternatywy. To właśnie silnik do nich. Niskie obroty, duży moment. Do ciężkiej roboty się nada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc w przygotowaniu sa nowe procedury testowania i obstawiam ze zaden diesel tak naprawde nie spelnia euro6 i jego odpowiednika w usa.

 

Wszystkie korzystające z ad-blue przejdą test bez problemu.

Natomiast w większości nie przejdą benzyniaki bez filtra cząstek stałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba by nie musieli oszukiwać gdyby ad blue wystarczało.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie oszukane testy dotyczyły silników bez ad-blue.

Ad-blue to dość skomplikowana instalacja, droga i dość awaryjna, szczególnie w zimnym klimacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I akurat to jest doskonały przykład na potwierdzenie tego, co powyżej napisałem. Wystarczy dokładnie przeczytać artykuł.

Emisję przekroczyły silniki 1,6 Multijet II 120 KM, Renault dCi 95 KM i Opel 1,6 99 KM. ŻADEN z nich nie używa czynnika ad-blue, nie ma takiej instalacji.

Natomiast na koniec artykułu podany jest przykład silnika, który z ogromnym zapasem spełnia normy emisji tlenków azotu - to Oplowski 2,0 177KM. I ten akurat używa ad-blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy adblue jest w osobowkach? 3 lata? Szkoda ze diesle smrodza na ogromna skale od 10-15 i nadal polowa z nich nie spelnia norm choc powinna. Dramat.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj jak widać nie wszystkie diesle, mimo normy Euro 6 używają ad-blue, w mniejszych silnikach stosuje się tak zwane pułapki (absorbery) tlenków azotu. Jak widać nieskutecznie.

Ale to co nazywasz kopceniem i smrodzeniem nie ma kompletnie nic wspólnego z tlenkami azotu czy ad-blue, bo tlenki azotu są bezwonne i bezbarwne. 

Za kopcenie odpowiadają cząstki stałe, głównie sadza, a filtry cząstek stałych je usuwające montowane są od mniej więcej 10 lat, a od 6-7 są w każdym (sprawnym) dieslu. Jeśli widzisz młodsze, kopcące auto, to znaczy, że właściciel usunął (nielegalnie) filtr DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara 30 miliardow dolarow z czego za 10 odkupywali samochody od klientow oraz 2 osoby poszly do wiezienia: Oliver schmidt na 7 lat oraz james liang na 40 miesiecy.

 

Dlugo vw probowal krecic ale przyznali sie dopiero jak usa zagrozilo ze odmowi certyfikacji kazdego nowego modelu vw, rowniez benzynowych tym samym zamykajac swoj rynek dla vw. W europie to niestety polityka i niemieckie interesy dlatego zapewne temat zostanie zamieciony.

to tylko za wersje 2l ,dostali dodatkowe kary za 3l v6 . W kanadzie tez im dowalili .

 

kosztowal ich ten szwindel ogromna ilosc $

A jak się sprawa spalin przedstawia w samochodach ciężarowych tzw. TIR-ach?

unas wg oficjalnych danych ( kiedys sluchalem w radiu ) najbardziej zanieczyszczaja powietrze, statki :rolleyes: , moze tez vw robi do nich silniki

0

 

 

Aha, dzisiaj widziałem Gwagen G63

 

 

 

 

 

 

63cb15119198456438f1959bca774a7e.jpg24918b41371a03ea4ed4d3f192c0d509.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może moderacja nie wyrzuci tego postu z tego tematu. Za każdym razem, kiedy trafiam na ten filmik, "banan" nie schodzi z mojej twarzy. Mistrz i jego ...białe skarpety w mokasynach ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oj nie prawda. Nie wszędzie. Jeszcze... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u nas Go jeszcze nie ma... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No właśnie, chyba czas to zmienić ;-) Żartuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mistrz i jego ...białe skarpety w mokasynach ;-)

 

Za te mokasyny kupiłbyś kilka pięknych zegarków. ;)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Za te mokasyny kupiłbyś kilka pięknych zegarków. ;)

Nie wiem, aż takim specjalistą od butów nie jestem ;-) Bardziej podoba mi się to, jak on, będąc tak "profesjonalnie" ubrany, jedzie tym NSXem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak to jest z tą turbiną w nowych benzynach? Czy ona ma.jakis program chłodzenia przy gaszeniu silnika czy trzeba odczekać zanim się zgasi silnik na spadek obrotów? Chodzi mi o 2 l benzynę w audi .

Ponawiam pytanie. Ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Ktoś wie ?

 

W systemach START-STOP występuje automatyczne chłodzenie (chyba nie we wszystkich),jednakże zalecane jest wyłączenie tej funkcji i studzić turbinę tradycyjnie lub zamontować tzw. turbo-timer. 

Podobno trwają badania nad elektrycznym turbo,co eliminuje smarowanie i chłodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przekroczył rzekomo o 110 km/h, a okazało się ze o 70 km/h. Przekłamują wideorejestratory, wystarczy że radiowóz przyspiesza i pomiar z kapelusza.

Tak jak juz wyżej pisałem- nie było wyroku, sprawa przedawniona

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/506774,krzysztof-holowczyc-apelowal-w-sadzie-sprawa-umorzona-ale-musi-placic.html

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Ktoś wie ?

Przy tak malo wysilonym silniku IMO bez sensu


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, aż takim specjalistą od butów nie jestem ;-)

...

Chodzi mi, że Jego. ;)

 

 

NSX super samochód.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.