Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

@Paulus57, gratulacje i podziękowanie za podzielenie się kolekcją. Dobrze jest wiedzieć, że nie jesteśmy sami w tej "chorobie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2023 o 11:20, Paulus57 napisał(-a):

I dopełnienie. Na końcu ten, którego zabrakło chwilowo w pudełkach. :) 

 

oie_X5iUaR0rnufL.jpg

20230807_084158.jpg

Nieźle, nieźle! Pokaźny kolorowy i bardzo rozmaity stylowo zbiór.
Ale czy to aby na pewno wszystko? Pewnie jest jeszcze jedno, lub dwa pudełka, których nie chcesz pokazać? 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Topaz napisał(-a):

@Paulus57, gratulacje i podziękowanie za podzielenie się kolekcją. Dobrze jest wiedzieć, że nie jesteśmy sami w tej "chorobie".

Dzięki. Teraz planuję już przyhamować z ilością i nie kupować więcej, niż jednego miesięcznie. Czy się uda? Listopad pokaże. ;) 

50 minut temu, agremi napisał(-a):

Nieźle, nieźle! Pokaźny kolorowy i bardzo rozmaity stylowo zbiór.
Ale czy to aby na pewno wszystko? Pewnie jest jeszcze jedno, lub dwa pudełka, których nie chcesz pokazać? 😉

Dzięki. Staram się każdym nowym zakupem wnosić coś nowego do zbioru. Ukryłem tylko dwa chińczyki, których wstyd by mi było pokazać. Choć właściwie Naviforce nie jest zrobiony źle. Natomiast ten drugi, to już tzw. "śmiech na sali". Ten ostatni przeznaczony jest do zabawy w demontaż i montaż, ale jakoś się zebrać nie mogę. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Butik napisał(-a):

Wrzucam dla porównania zestawienie Renderów ze stron poszczególnych firm w porównaniu do rzeczywistości.

 

 

W rzeczywistości zegarki najczęściej wyglądają dużo lepiej niż na renderach.

Dlaczego chcesz rezygnować ? Przecież to takie ciekawe hobby.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mylof napisał(-a):

W rzeczywistości zegarki najczęściej wyglądają dużo lepiej niż na renderach.

Dlaczego chcesz rezygnować ? Przecież to takie ciekawe hobby.

 

Znudziło mi się ciągłe gonienie królika, pochłania to też sporo czasu i kasy. Po kilku latach, przerobieniu kilkudziesięciu sztuk różnych firm wydaje mi się (z naciskiem na "wydaje"), że zakres potrzeb i liczbę sztuk mam w miarę (z naciskiem na "miarę") ustaloną. Zostało mi "mniejsze pół" życia, czas zająć się czymś bardziej przydatnym ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Butik napisał(-a):

 

Znudziło mi się ciągłe gonienie królika, pochłania to też sporo czasu i kasy. Po kilku latach, przerobieniu kilkudziesięciu sztuk różnych firm wydaje mi się (z naciskiem na "wydaje"), że zakres potrzeb i liczbę sztuk mam w miarę (z naciskiem na "miarę") ustaloną. Zostało mi "mniejsze pół" życia, czas zająć się czymś bardziej przydatnym ;)

Hobby które męczy staje się uzależnieniem. Masz piękną czwórkę i skoro czujesz się spełniony (zmęczony), zawsze możesz znaleźć coś innego co Cię będzie cieszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Hobby które męczy staje się uzależnieniem. Masz piękną czwórkę i skoro czujesz się spełniony (zmęczony), zawsze możesz znaleźć coś innego co Cię będzie cieszyć. 

 

Masz pełną rację, stąd moja chęć przystopowania. W momencie kiedy to już nie jest przyjemność a ciągłe rozmyślanie, czy już dobrze, a może coś jeszcze, a może coś inaczej - jeszcze przy moim ADHD - to już kompletna paranoja, więc czas odwiesić buty na kołek.

 

I tak jak napisałeś - mam fajną czwóreczkę, z dwoma sztukami mojej jednak wciąż ukochanej marki, po jednej innych uznanych i ciekawych, różne style, różne wersje, różne kolory - po co mi więcej...

 

Jeszcze ewentualnie gdy doczekam się Pepsi GMT - zobaczę czy zostanie Sub, czy też zamienię go właśnie na GMT, ale to już nie zależy ode mnie tylko czasu, w którym do mnie znów z Kruka zadzwonią ;).

 

Pozdrawiam wszystkich szaleńców, mimo wszystko miło spędzone wspólne kilka lat.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Masz pełną rację, stąd moja chęć przystopowania. W momencie kiedy to już nie jest przyjemność a ciągłe rozmyślanie, czy już dobrze, a może coś jeszcze, a może coś inaczej - jeszcze przy moim ADHD - to już kompletna paranoja, więc czas odwiesić buty na kołek.

 

I tak jak napisałeś - mam fajną czwóreczkę, z dwoma sztukami mojej jednak wciąż ukochanej marki, po jednej innych uznanych i ciekawych, różne style, różne wersje, różne kolory - po co mi więcej...

 

Jeszcze ewentualnie gdy doczekam się Pepsi GMT - zobaczę czy zostanie Sub, czy też zamienię go właśnie na GMT, ale to już nie zależy ode mnie tylko czasu, w którym do mnie znów z Kruka zadzwonią ;).

 

Pozdrawiam wszystkich szaleńców, mimo wszystko miło spędzone wspólne kilka lat.

Przypominaj się od czasu do czasu a przynajmniej jak coś w swojej "finalnej" czwórce zmienisz. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Hobby które męczy staje się uzależnieniem. Masz piękną czwórkę i skoro czujesz się spełniony (zmęczony), zawsze możesz znaleźć coś innego co Cię będzie cieszyć. 

A jak redukujesz zakupy zegarków do 1 sztuki miesięcznie to nie jest już zakupoholizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Admof napisał(-a):

A jak redukujesz zakupy zegarków do 1 sztuki miesięcznie to nie jest już zakupoholizm?

Ważne, że nie naruszam swojego budżetu a kupowane kolejne zegarki sprawiają mi przyjemność. Myślę, że każde hobby to w pewnym stopniu uzależnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać, że moim zdaniem to hobby wcale nie musi się łączyć z kupowaniem zegarków. Kolega Butik ma świetną kolekcję, która może wystarczyć. Poza kupowaniem jest jeszcze przecież zdobywanie wiedzy, pisanie na forum, są spotkania z innymi miłośnikami zegarków, są wyjazdy na targi zegarkowe czy do zegarkowych muzeów, kupowanie i czytanie literatury zegarkowej. Tyle fajnych rzeczy można robić ciesząc się tym, co już mamy. Nie ograniczałbym naszej pasji do kupowania. Ja się zegarkami mechanicznymi interesuję od blisko 15 lat i przez ten czas kupiłem tylko 3 zegarki, a pasja wcale nie wygasa.

Nie jest jednak moim celem przekonywanie Kolegi Butik. Jedno jest pewne - jeśli kończymy jedno hobby, to trzeba rozpocząć jakieś inne kolejne. Bez pasji, życie nie ma smaku. Nie rozumiem jak mogą żyć ludzie bez żadnego hobby.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga kolegi @mylof . Sam już prawie nic nie kupuję, jeden zegarek w ciągu ostatniego roku. Może jakiegoś divera tylko znajdę dla siebie i to wszystko, przestałem mieć chęć do zmian. Co nie znaczy, że nie interesuje się branżą , chyba zawsze zegarki mechaniczne będą mi bliskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2023 o 22:04, mat_44 napisał(-a):

U mnie też raczej mniej niż więcej 😊

20230815_164653.jpg

Świetna 5. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2023 o 08:46, Paulus57 napisał(-a):

Ważne, że nie naruszam swojego budżetu a kupowane kolejne zegarki sprawiają mi przyjemność. Myślę, że każde hobby to w pewnym stopniu uzależnienie.

Zacna kolekcja :) Od jak dawna ją budujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Pawel88 napisał(-a):

Zacna kolekcja :) Od jak dawna ją budujesz ?

Dzięki. :) 

Od stycznia 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, machlo napisał(-a):

Tak to wyglada teraz. Jeden się nie mieści (op36), ale i tak jest na sprzedaż.

938c2147e81009a8190d99bbca45fac3.png

Fajny zestaw - gratulacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, machlo napisał(-a):

Tak to wyglada teraz. Jeden się nie mieści (op36), ale i tak jest na sprzedaż.

938c2147e81009a8190d99bbca45fac3.png

Extra! A coś do garnituru planujesz kupić? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.