Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe dlatego od razu napisałem, że przyjmę krytykę na klatę i tak robię :D Zapewne chodzi Wam o dobór słów "perfuma" "woda kolońska" "woda toaletowa". Mimo, że uwielbiam zapachy to definicji słownej używam zamiennie ;) Co do opinii na temat Roberto Verino będę dalej jej bronił. A zegarków nie oddam o nie :P

No nie o to nam chodziło. Tę "krytykę" wzbudziło tylko słowo "perfuma". Stałeś przed wyborem perfum na lato i najtrwalsze perfumy jakie miałeś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma słowa "(ta) perfuma", ani "(ten) perfum", tylko te perfumy. O to nam chodziło... :mellow:

Mniejsza, czy jest to woda kolońska, toaletowa czy perfumowana.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"perfuma" to takie hasło bumerang, co jakiś czas powraca  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra żeby nie popełnić więcej błędów od dziś używam tylko szarego mydła bez dodatków :P Ale faktycznie dopiero zauważyłem, że popełniłem kolokwializm :) Cieszę, się ze zwrócenia mi uwagi bo to nauka na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem pozytywne opinie o tym Moschino. Do czegoś to podobne?

Moim zdaniem do D&G Pour Homme tylko słodszy, zapach świetny tylko na mnie szybko wietrzeje, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o jakiegoś letniego killera.

Większość zapachów jest dość ulotna.

Na upały mam Blvgari Aqua.

Jak jest chłodniej to np. Issey Miyake Blue- jest dość intensywny i nietypowy. Ale tak do 22 stopni. Powyżej grzeje mnie, ale ja nie lubię jak jest zbyt ciepło.

Uwielbiam Davidoff GoodLive na lato- pachnie jakąś taką pustynią- generalnie to unikat, ceny na allegro zabijają ale można kupić miniaturki (mini flakon) za normalne pieniądze.

Wielu ludzi gustuje w Vetriverach np. Guarlain ale dla mnie to mydło PKP.

 

Dobrym wyborem jest Hermes Terre.

Rozumiem że Imerial Millesme od Creed nie mieli?

 

Jeszcze z Aqua di Parma można coś znaleźć na lato ale naz nie pamiętam.

 

Sobrym zapachem na ciepłe dni jest French Lover coś w stylu Gucci POur homme II. Wrzosy te sprawy ale nie jest słodki.

Zamówiłem trochę próbek (Sel Vetriver; Dali Pour Homme; Montale: Santal Wood, Red Vetyver, Patchouli, Honey Aoud, Greyland, Black Aoud; L'Artistan Parfumeur Caligna, Zegna Uomo, Bvlgari Aqva, Bvlgari Aqva Amara, Al Haramain L'Aventure) . Do tego po 20 ml Creed Aventus i Creed Irish Tweed.

 

Mam nadzieję, że znajdę godnego kolegę/kolegów dla Forda Oud Wood i Diora Intense.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam,czegoś na lato "lekkiego"

Ostatnio miałem Dolce&Gabbana Pour Homme. Żona namawia mnie do tego samego,ja jestem skory "zaryzykować" coś nowego...
Co polecacie? Dodam,że szukam czegoś powiedzmy do 200zł

Jako drugie mam  Lalique Encre Noire for Man, fajne, ale już bardziej mocne

Edytowane przez Maks 3

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maks3

D&G masculine- ta sama stara szkoła co d&g ph.

 

Clinique Happy.

Na upały Blquari Marine.

Carolina Herrera 212 - mega klasyk.

 

Nowe często są syntetyczne i lepiej szukać w niszowych (propozycje masz w moich ostatnich postach).

Fajnie jest zaszaleć i zamówić trochę odlewek z perfumerii quality.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CK Escape - po prostu nie może mi się ten zapach przestać podobać, próbowałem Obsession czy One ale to nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam,czegoś na lato "lekkiego"

 

Ostatnio miałem Dolce&Gabbana Pour Homme. Żona namawia mnie do tego samego,ja jestem skory "zaryzykować" coś nowego...

Co polecacie? Dodam,że szukam czegoś powiedzmy do 200zł

 

Jako drugie mam Lalique Encre Noire for Man, fajne, ale już bardziej mocne

Encre Noir na lato? Mocarnie :-) to zapach który na mnie najlepiej spisuje się w zimne deszczowe dni. Nie wyobrażam go na sobie przy +25. Od siebie polecić mogę Versace Pour Homme, Rassasi Al Wisam Day, Lalique White ( powinno Ci podejść jak EN lubisz ) i np Issey Miyake Leau Pour Homme

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Encre Noir tak jak piszesz to zapach na mroczniejsze dni, także deszczowe. Ale przy wyższych temperaturach też można go nosić - tylko trzeba uważać z aplikacją. Jeżeli ktoś lubi ten zapach to polecam jeszcze sprawdzić Montale Red Vetyver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam,czegoś na lato "lekkiego"

 

Ostatnio miałem Dolce&Gabbana Pour Homme. Żona namawia mnie do tego samego,ja jestem skory "zaryzykować" coś nowego...

Co polecacie? Dodam,że szukam czegoś powiedzmy do 200zł

 

Jako drugie mam  Lalique Encre Noire for Man, fajne, ale już bardziej mocne

Budżet nie jest oszałamiający. Pytanie jakie zapachy lubisz. Od siebie mogę polecić Davidoff Cool Water. Znany, fajny letni pryskacz. Na iperfumach mają teraz flaszkę 125 ml za 100,81 PLN. Ja sobie go właśnie kupuję. Do tego na lato, jako para dla DCW, kupię sobie Chanel Allure Homme Sport. Poszalałem też i kupiłem odlewkę Tom Ford Mandarino di Amalfi - chcę mieć jeden ekskluzywny świeży zapach.

Jeżeli chcesz kilka złoty dołożyć to kup Aqua di Gio - na wspomnianych wyżej iperfumach 100 ml jest teraz za 240,77 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Budżet nie jest oszałamiający. Pytanie jakie zapachy lubisz. Od siebie mogę polecić Davidoff Cool Water. Znany, fajny letni pryskacz. Na iperfumach mają teraz flaszkę 125 ml za 100,81 PLN. Ja sobie go właśnie kupuję. Do tego na lato, jako para dla DCW, kupię sobie Chanel Allure Homme Sport. Poszalałem też i kupiłem odlewkę Tom Ford Mandarino di Amalfi - chcę mieć jeden ekskluzywny świeży zapach.

Jeżeli chcesz kilka złoty dołożyć to kup Aqua di Gio - na wspomnianych wyżej iperfumach 100 ml jest teraz za 240,77 PLN.

 

Tom Ford to dobry pomysł, bo zapach nietypowy.

 

Cool Water, Aqu di Gio i Allure to masa podobnych bazarowych zapachów.

Lepiej poszukać czegoś mniej popularnego.

 

Nie mówię aby sięgać do niszy ale jest wiele mniej znanych marek.

Warto na basenote.net szukać zapachów po tzw. nosie, czyli nazwisku perfumiarza.

Poszukać jakiegoś ulubionego zapachu i wyświetlić jakie inne zapachy stworzył...

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też przejrzeć http://www.perfuforum.pl patrzac na nuty zapachowe jakie się lubi. Pozniej sprawdzić w perfumerii czy na żywo odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ostatnich nabytków- Polo Blue EDP- praktycznie to samo co EDT tylko odrobinę dłużej się utrzymuje i więcej kosztuje;).Pomimo, że zapach Blue naprawdę lubię i często do niego wracam, to z edp jest to samo co z pierwotną wersją- dłużej utrzymuje się na ubraniach niż na skórze ale to moja przypadłość. Kolejny- Kenneth Cole Black Bold- wzmocniona wersja Black, również edp- jednym słowem rewelacja. Jak ktoś lubi Black, to Bold jest strzałem w 10. Issey Miyake Fraiche- pomimo spotykanych słabych recenzji uważam, że jest świetny- lekko świeższy od podstawy, długo się utrzymuje jak na świeżaka i nie jest nachalny.

Edytowane przez MHAEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Issey Sport są podobne do Davidoff Champion.

W porównaniu do np. Issey Blue to średni zapach.

Trochę syntetyczny.

No ale teraz dobre perfumy to raczej nisza albo mniej popularne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja miałem i sobie chwalę na cieplejsze dni. Lekki, przyskórny, ale u mnie mocno wyczuwalny i co ważne utrzymujący się lekko 10 godzin na skórze. Jeden z najlepszych w tej materii jakie miałem. A to, że syntetyczny....koneserem nie jestem, albo się podoba albo nie. Niszowe kiedyś próbowałem, ale zapachy nie były w moich klimatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i sobie chwalę na cieplejsze dni. Lekki, przyskórny, ale u mnie mocno wyczuwalny i co ważne utrzymujący się lekko 10 godzin na skórze. Jeden z najlepszych w tej materii jakie miałem. A to, że syntetyczny....koneserem nie jestem, albo się podoba albo nie. Niszowe kiedyś próbowałem, ale zapachy nie były w moich klimatach.

Z tego co ostatnio wychodzi w mainstramie to jest to ciekawy zapach.

Flakon jest jednych z bardziej udanych.

Kolorystyka, detal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Właśnie co do flakonu to ja miałem wersję 200ml i w sumie średnio to się trzymało pod względem komfortu. Za szeroki trochę, ale ładny to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w cieplejsze dni używam tego jasnego, pasuje mi ten zapach

c8f46a14fe33242175159d3927bdaf6c.jpg

 

Sent from my E6653 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.