Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jakie, były GM w dieslach, ZF w benzynach, 5HP19 w R6 i 5HP24 w V8. w V12 były starsze 4HP (i chyba w V8 na początku - skrzynia bez steptronica). Jest opinie że GM wytrzymywały 300tys i koniec, 5HP19 miałem w 2.8 i przy regularnych wymianach oleju gdy sprzedawałem auto (370tys nalotu) skrzynia działała bdb. 5HP24 nie znam - od "19" miała znosić większy Nm. Ogólnie "19" ma dobre opinie ale czytałem o problemach z wstecznym i przy mocniejszych autach potrafiły się mielić. 

Największy problem tych skrzyń jest taki, że ZF jako producent skrzyni jasno określa interwały wymiany oleju. BMW które montowało te skrzynie mydliło oczy z "bezobsługową skrzynią". Skrzynia przy 300tys powinna być po 3 wymianie oleju a w większości przypadków jeździła na pierwszym oleju zalanym w fabryce, o efektach nie trzeba mówić 

Czyli 728 z powiedzmy przebiegiem 150.000 powinna jeszcze pohulać? Na co zwracać uwagę przy e38?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rdzę  :P chyba jak przy każdym samochodzie w takim wieku. Nigdy specjalnie się nie interesowałem bo to nie mój target. Zawias, heble etc. Jeśli się bierze pod uwagę, że to 7er a nie golf to nie ma zderzenia z rzeczywistością. Jakieś babole z elektroniką mogą być - martwe piksele na OBC, czasami coś z radiem. 2.8 w tej budzie demonem prędkości nie jest ale chyba najtaniej wychodzi w utrzymaniu (no chyba że dorwie się mało jeżdżone 3.0d ale to brzmi trochę jak oksymoron). Na pewno M52 jest mniej upierdliwy od M60/M62 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zabawkę do jeżdżenia wkoło komina chciałem kupić...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Karpaczu już widziałem a teraz mówili w TIWI że w Zakopanym też - przybyło wielu miastowych z Polski - na letnich oponach :lol: :lol: :lol:

Jak już letnie czy wielosezonowe to chociaż piachu do bagażnika warto wziąć B)

 

 

Pozdrawiam cieplutko ...... -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zabawkę do jeżdżenia wkoło komina chciałem kupić...

z 7er to chyba najlepszy wybór, e32 ma np bardziej paliwożerne silniki, zresztą wybór jest już taki, że praktycznie żaden, typowy klasyk z racji wieku. Ale obawiam się, że z e38 jest już niemal tak samo. Zadbane kosztują, te w gorszym stanie znów będą kosztować, żeby je ogarnąć. Można iść w nowsze e65 z tym, że tam jest już nieco więcej zamieszania z silnikami, gorsza jakość materiałów we wnętrzu, więcej elektroniki itd

 

a co do opon - jak da radę się wejść w szpilkach na Giewont to na letnich się do Zakopca nie dojedzie? Kwestia samozaparcia  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 7er to chyba najlepszy wybór, e32 ma np bardziej paliwożerne silniki, zresztą wybór jest już taki, że praktycznie żaden, typowy klasyk z racji wieku. Ale obawiam się, że z e38 jest już niemal tak samo. Zadbane kosztują, te w gorszym stanie znów będą kosztować, żeby je ogarnąć. Można iść w nowsze e65 z tym, że tam jest już nieco więcej zamieszania z silnikami, gorsza jakość materiałów we wnętrzu, więcej elektroniki itd

 

a co do opon - jak da radę się wejść w szpilkach na Giewont to na letnich się do Zakopca nie dojedzie? Kwestia samozaparcia  wink.png

Można jeszcze coś znaleźć u Niemców, ale to już chyba ostatni dzwonek...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Karpaczu już widziałem a teraz mówili w TIWI że w Zakopanym też - przybyło wielu miastowych z Polski - na letnich oponach laugh.pnglaugh.pnglaugh.png

Jak już letnie czy wielosezonowe to chociaż piachu do bagażnika warto wziąć cool.png

 

 

Pozdrawiam cieplutko ...... sleep.png

Pan się nie śmieje bo w USA wielu kierowców pick-up'ów tak właśnie robi a za komuny w dużych fiatach i poldkach też się coś woziło dla dociążenia tylnej osi. Jedynie maluch wyjeżdżał tam, gdzie nic innego z osobówek nie dało rady.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pierwszy raz prowadziłem i parkowalem z przyczepa. Mega mi się podobało, super zabawa :)

6f50a45b6badc2c0f04edeaab8d14ad3.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś jednego, lub nawet dwa KONIE więcej :)

 

 dlatego bylo lepiej :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah dokładnie, swoją drogą całkiem dobrze sobie radził ten mój dieselek z tym nadbagażem ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeżdżę z przyczepami, ale ta jest największa która ciągałem. Przez przypadek trafiliśmy na podjazd później zjazd o spadku 20%. To ki się za bardzo nie podobało :D

Srednie zużycie paliwa z trasy to 25L/100km ac6c9bb38b7b6788bd379f428d45c7c3.jpg38db91f11f7a5dc74f4ee0a8d99295c1.jpg

 

Sent from my SM-G975W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Podobno nowa seria 4

 

 

Słodki jeżu...  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mały ten grill... myślałem, że bardziej pójdą po bandzie  :lol:

Skośnoocy już pewnie zablokowali serwery składając pre ordery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko zastanawiam czemu odchodza od "zeberek/zaluzji"? i ida w "plaster miodu"?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak będzie wyglądać nowe 4er to już od dawna wiadomo. No cóż, mazdy mają duże grile, mercedesy też, cały ten wyścig zapoczątkowało audi z A8 W12 D3 - wszyscy jak zwykle czepiają się BMW  :P

Ale mi też się nie podoba, przynajmniej na fotach. Obecna 7er straszy na zdjęciach, na żywo - wygląda to już lepiej i grill nie jest tak ordynarny. 

Z tych bardziej paskudnych - kiedyś Hartge "popełniło" to:

50192_bmw-e63-tuning-hartge.jpg

o ile mi e63/e64 bardzo się podoba a Hartge ma wiele fajnych pakietów to tutaj chyba nawciągali się białego i nie wiedzieć czemu - sprzedawali to. Ale chyba nie znalazło się zbyt wielu klientów

 

Z jednej strony - BMW 20 lat temu wywróciło świat do góry nogami prezentując e65 więc wszyscy powinni być przyzwyczajeni, że od czasu do czasu coś zamieszają ale większość mówi "BMW powinno czerpać z tradycji a nie iść w nerki do ziemi". Myślę, że wszyscy się gdzieś pogubili, pomysłodawcy jak i przeciwnicy takiego designu ;)

BMW_328_Mille_Miglia_-_Baujahr_1940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie mój, ale zawsze przyjemnie na taki egzemplarz popatrzeć :-)

post-34987-0-01814700-1581011575_thumb.jpg

post-34987-0-85854600-1581011606_thumb.jpg

post-34987-0-92378100-1581011639_thumb.jpg

post-34987-0-27294000-1581011671_thumb.jpg

post-34987-0-46287000-1581011694_thumb.jpg

post-34987-0-70800800-1581011720_thumb.jpg

post-34987-0-42457700-1581011757_thumb.jpg

post-34987-0-74024200-1581011782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mój, ale zawsze przyjemnie na taki egzemplarz popatrzeć :-)

Piękny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może Kia Stonic i mógłby napisać parę słów na temat tego egzemplarza? Przymierzam się do zakupu czegoś nowego i zastanawiam się właśnie nad Stonickiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.