Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba, że rondo z sygnalizacją. ;)

Policjant na środku z chorągiewką.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka.

Jedziesz jednokierunkową z pierwszeństwem, ale pod prąd. Z podporządkowanej wyjeżdża auto, którego kierowca zerka w drugą stronę (no bo zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania zakłada, że pod prąd nikt nie jeździ), Ty radośnie pakujesz mu się w maskę...

Kto jest winny spowodowania kolizji?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

No wiadomo.....kierowca cinquecento

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd z podporządkowanej w prawo a gość jedzie po lewym pasie - wina wyjeżdżającego z podporządkowanej. Nie ma o czym gadać.

Jak się tak człowiek czasami zastanowi to aż strach bierze za co ludzie dostają prawo jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uprawnienia na traktor dostałem za świeżutkie masełko i flaszkę likieru jajecznego na bimbrze. :P

 

Zjeżdżając z ronda kierunkowskazów nie włączam i jak z tyłu nikogo nie widzę, to kierunkowskazów właściwie nigdzie nie włączam. 

W sumie przejechałem dużo ponad milion kilometrów i tylko raz mnie gościu puknął w tył, bo nie wykazał się refleksem i nie wyhamował. 

W moim Oplu prawie nic się nie stało, a w jego nowiutki Ford miał cały przód do roboty i z tego całego zdarzenia najbardziej mi utkwiła w pamięci jego strasznie wrzeszczącą kobita. Kobita wrzeszczała na mnie, że wymusiłem pierwszeństwo i zajechałem im drogę i na męża, że nie wyhamował i rozbił jej nowiutkiego Forda.   :)  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie lubię takich kolesi, którzy nie sygnalizują zjazdu z ronda, gdy czekam i chcę na to rondo wjechać... szczyt posiadania innych w doooopie...wink.png Trzeba pamiętać, że są jeszcze ci z przodu i oni oczekują na deklarację zmiany kierunku jazdy... ale ch... co tam, niech stoją...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek to że przejechałeś milion albo dwa kilometrów nie znaczy że znasz zasady. Farta miałeś i tyle. Zjazd z ronda się sygnalizuje. A wjazd na rondo migasz lewym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę kiniol, też uwielbiam dojeżdżając do ronda zatrzymać się, bo komuś nie chce się zrobić ruchu palcem, żeby zgodnie z przepisami włączyć kierunkowskaz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mandaryn44 a dla czego lewym?

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, kierunkowskazy? A co kogo interesuje w która stronę jadę? Opony zimowe? Zmieniają tylko Ci co jeździć nie umieją ;)

 

Taki żarcik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zmierza ku temu, że znowu przed jadącym samochodem będzie jechał konno chłop z chorągiewką sygnalizacyjną bo kierujący pojazdami nie ogarniają przepisów. Mnie osobiście rozwala włączanie lewego kierunkowskazu na rondzie. Kwintesencja januszowania.

Są WORD-y gdzie przyjęło się, że na rondzie należy włączać lewy kierunkowskaz. Najlepszym przykładem jest WORD Lublin, który można powiedzieć, że stworzył swoją interpretację przepisów. I co im zrobisz. Pan egzaminator jest panem na swoim podwórku i jak nie pojedziesz tak jak on wymaga, to będziesz musiał zapisać się na nowy termin egzaminu. Jakiś czas tamu głośno było o kursantce, która została oblana na egzaminie za niesygnalizowanie "skrętu" na rondzie lewym kierunkowskazem. Odwołała się od tej decyzji (nie pamiętam kto jest pierwszą instancją, chyba SKO), sprawę wygrała, lecz wtedy odwołała się pani egzaminatorka. Sąd administracyjny następnie znowu przyznał rację kursantce i znowu pani egzaminatorka się z tym nie zgodziła. Swoją drogą zawzięta baba. Nie wiem jaki był w końcu finał tej sprawy, ale zostało nadal, że każda nauka jazdy kierunkowskaz włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie wjezdzania na rondo to ja bardziej patrze na to jaki kierunek jazdy obiera samochod, bo juz nie raz spotkalem kierowce który radosnie zawracal na rondzie z prawym kierunkowskazem...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo włączanie lewego kierunku na rondzie jest po prostu nielogiczne jeśli mówimy o rondzie z jednym pasem ruchu. Kiedyś widziałem kobietę w starej corsie - lewy kierunek, prawy kierunek, do tego musiała kręcić kierownicą - brakowało jej trzeciej ręki

 

Dziadek, kierunkowskazy? 

dlatego BMW jest najlepszym wyborem - nie musisz używać kierunkowskazów, nie musisz nawet się zastanawiać jak ich używać. Nie musisz na nikogo uważać bo to wszyscy uważają na Ciebie smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie małe rondo przed samym Karpaczem - tam 99% samochodów jedzie albo do Karpacza na wprost albo z niego wraca - ale na lewo i prawo są zjazdy na dwie małe wioski i czasem ktoś zamiast na rondzie pojechać na wprost pojedzie okręgiem na lewą czy prawą wioskę - wiecie ile tam było dzwonów?? Tam każdy zakłada że pojedziesz do lub z Karpacza.Często tam jeżdżę i zawsze jak muszę pojechać w "bok" to na rondzie jadę z kierunkiem włączonym a i tak jadący z Karpacza ostro hamuje zdziwiony że ja jednak nie na Karpacz


To je to - możecie sobie przejechać https://www.google.com/maps/@50.8057253,15.7664828,3a,75y,177.11h,90.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1sMZNsO_FewccbeHxhbKi1iQ!2e0!7i13312!8i6656


Najwięcej dzwonów było gdy ktoś chciał pojechać na ten stary mostek zamiast prosto  a walony był przez tego jadącego z góry od Karpacza


A jeśli chodzi o samochody uprzywilejowane to mogą wjechać na czerwonym, wyprzedzać na zakazie, i "łamać" inne przepisy ale w razie "WU" niestety odpowiadają.

Ten radiowóz co miał dzwona z perzotem to niestety szedł na maxa i po bandzie - zakładał że zostanie puszczony ale tak się nie stało - na normalnej dwukierunkowej drodze skręcający powinien puścić wszystkich których pas przecina, zarówno z przodu jak i z tyłu ale w tym wypadku był najpierw odcinek wyłączony z ruchu (wypaskowany) osobny pas do skrętu itd.... policjant mógł tamtędy pojechać w sytuacji awaryjnej ale nie za wszelką cenę a tak to niestety się odbyło i według mnie gliniarz powinien odpowiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zjeżdżając z ronda kierunkowskazów nie włączam i jak z tyłu nikogo nie widzę, to kierunkowskazów właściwie nigdzie nie włączam. 

 

ALE Ja uprawnienia dostałem za świeżutkie masełko i flaszkę likieru jajecznego na bimbrze. :P

 

Pozwoliłem sobie delikatnie modyfikować Pańskiego posta ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież on nie widzi to znaczy że nikogo nie ma. Ej dziadek dziadek.....

To chociaż włącz po zjeździe. Będzie wiadomo, że skręciłes. Aaaaa teraz zrozumiałem - dziadek oszczędza klimat. Prądu nie marnuje. Moja propozycja - fitowoltaika na dach

Przepraszam ale strasznie mnie wkurza jak ktoś jest królem szosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj potwierdzenie zamowienia to jak dobrze pojdzie to kolejne 4lata z a4ka, jeszcze czekam na potwierdzenie kiedy odbior...

Za to juz sie upominaja, zebym podjechal obecnym autem na sprawdzenie co jest uszkodzone, to bedzie ten moment kiedy dowiem sie o ryskach o ktorych istnieniu nie mialem pojecia :rolleyes:

W lutym jeszcze sie zalapie na zrobienie badania technicznego i pewnie w marcu fure bedzie mozna oddac


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kierunkowskazów na rondzie - również uważam, że włączanie lewego to jakiś chory pomysł /tym bardziej nie rozumiem zasad przytoczonego wcześniej WORDA/. 25 lat temu na kursie prawa jazdy mnie uczyli, że sygnalizuje się zjazd prawym kierunkowskazem, ułatwiając tym włączanie się do ruchu innych użytkowników, nie ma kierunkowskazu - znaczy jadę dalej rondem. Jedyne uzasadnienie lewego to zmiana pasa na rondzie, jeżeli jest więcej niż jeden.

Co do wypadku, niby oczywista wina radiowozu, ale subtelny szczegół: wyprzedzany kierowca zanim skręcił wjechał najpierw na wysepkę czyli też złamał przepisy.

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie znajomosci przepisów,  sa tacy, ktorzy uważają że jadac pod marketem szerszą alejką  sa na głownej i zawsze mają pierwszeństwo .  W rzeczywsitosci jak nie ma znaków, to pierwszenstwo maja ci z prawej .

 

 

 

. Najlepszym przykładem jest WORD Lublin, który można powiedzieć, że stworzył swoją interpretację przepisów.

Wstawiłem link  powyzej ze szczególami.  Szkoda ludzi, ktorzy dodatkowo stresowali sie tym debilem egzaminatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie znajomosci przepisów,  sa tacy, ktorzy uważają że jadac pod marketem szerszą alejką  sa na głownej i zawsze mają pierwszeństwo .  W rzeczywsitosci jak nie ma znaków, to pierwszenstwo maja ci z prawej .

Pod warunkiem, że są znaki "strefa ruchu".

 

Co do włączania kierunkowskazu na rondzie, kiedyś też sądziłem, że to, jak ktoś wcześniej określił, "januszowanie", ale od jakiegoś czasu zweryfikowałem swoje zdanie na ten temat. Wszystko przez "januszy", którzy nie włączają kierunkowskazu podczas zjazdu z ronda, a takich jest naprawdę mnóstwo. Jadąc z włączonym lewym kierunkiem przynajmniej widać, że ktoś będzie kontynuował jazdę po rondzie i nie każe mi bezsensownie czekać, aby w ostatniej chwili skręcić w prawo ;)

 

Przy okazji rond:

w Polsce przed prawie każdym rondem jest znak "ustąp pierwszeństwa" (chyba jeszcze osobiście nie widziałem ronda bez takiego znaku). Ludzie z automatu więc zazwyczaj traktują znak "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" jak znak "ustąp pierwszeństwa". Jeżdżąc w Grecji przeżyłem chwilę grozy, kiedy z prawej na rondo tuż przed moją maską wjechał samochód. Rzuciłem trochę "faków", by przy kolejnym rondzie zdać sobie sprawę, że tam z reguły znaków "ustąp..." nie ma przed rondami ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Austrii , jezeli dobrze pamiętam, to przed rondami sa nawet  tablice informacyjne- pictogramy

 "przy zjeżdzie  pwłącz prawy kierunkowskaz.. ( o lewym nic nie ma :) ) W Polsce nie ma , ale chyba powinny być...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji rond:

w Polsce przed prawie każdym rondem jest znak "ustąp pierwszeństwa" (chyba jeszcze osobiście nie widziałem ronda bez takiego znaku).

Prosz, Katowice: post-97650-1580215018,5259_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.