Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

coś w tym jest, Frog nie jeździł nastoletnim gruzem tylko autem za niezłą sumkę i na drzewie się nie owinął 

a tutaj kolejny przykład buraka z BMW, dobrze że jest też pozytyw - człowiek z klasą w zadbanym lambo pokazuje mu jak powinno się jeździć w ruchu ulicznym

https://www.youtube.com/watch?v=xo7IhYdJ80w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kulą w płot  hahah :lol: , Frog miał łeb na karku? Nie , nie miał, bo tylko  Idiota tak naraża ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakich ludzi? 

Małych zielonych lub szaraków. BTW, kiepski dowcip ze strony Kolegi..


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób jazdy tego fro.. DEBILA sam w sobie jest zagrożeniem. Jakich ludzi? Przypadkowych. Moment, pech, błąd i auto leci bez kontroli jełopa za kółkiem. Jak zawinie w słup czy drzewo to pół biedy. Ale ilu takich lądowało na przystanku, grupce ludzi, jednym "ludziu". Ten kmiot powinien dostać zakaz prowadzenia czegokolwiek dożywotni i z 10 lat garowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj ja tylko chciałem się odnieść do dokonanego tutaj podziału kierowców BMW na tych majętnych, porządnych których stać na utrzymanie swoich drogich samochodów oraz na plebs ze starych BMW w opłakanym stanie, który kończy swój żywot na przydrożnym drzewie z racji złego stanu technicznego samochodu lub braków w umiejętności prowadzenia samochodu przez mało rozgarniętego kierowcę. Frog nie jeździł tanim BMW, auta na drzewie nie "owinął" więc wg dokonanej segregacji przez niektórych - chyba wiadomo, do której klasy ludzi można zaliczyć Froga  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj ja tylko chciałem się odnieść do dokonanego tutaj podziału kierowców BMW

Wydaje mi się, że w wypadku BMW nie ma żadnego podziału. Natomiast froga można zaliczyć do ludzi z rozumem żaby nie obrażając pożytecznych płazów. I jest to jak najbardziej słuszne porównanie, gdyż obecnie płaszczy się przed sądem.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, też jestem zdania że nie powinno się tak segregować ludzi - w drogich BMW też jeżdżą buraki, którym się wydaje, że są dobrymi kierowcami. Ale czego wymagać od ludzi, którzy kupują samochody marki propagującej taki styl jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą marką jeżdżą zarówno buraki jak i ludzie na poziomie. Wszystkie te mądrości ludowe wynikają z podatności piszących na pochopne oceny, selektywność percepcji i samoutwierdzanie się, na podstawie zawężonego zbioru informacji. Gadzi mózg nam to robi i niskie zdolności analityczne co poniektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie wyceny auta to, przynajmniej w PZU tak to wyglada:

post-30100-0-03818400-1580750607.jpg

Kazda pozycja jest opisana, oczywiscie mozna polemizowac o ile sa ku temu podstawy ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to na tym aucie nam totalnie nie zależy, tak czy tak w najblizszych miesiacach chcielismy sie go pozbyc

realnie pewnie sprzedalibysmy je za 4k, ale z wgniecionym tylem nikt tego nie bedzie chcial kupic a na naprawie tez mi srednio zalezy bo ci z tego ze go naprawia jak po czyms takjm jego wartosc spada z 4 na 2k

I w tym cały problem

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda całkowita będzie na pewno bo wyceny robią po cenach nowych części a nowy zderzak nie kosztuje 300zł. Dostaniesz kasę z TU, budę wystawić na licytacji olx i tyle. Za bardzo nie ma z czego odzyskiwać pieniędzy. Jest chyba też możliwość, żeby TU zajęło się zbyciem wraku ale nie wiem jak działa ta procedura 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Volvo przez ostatnie dwa lata jak mi w PZU wyceniali, to z roku na rok kilka stówek droższe im wychodzi :D wcześniej przez kilka lat co roku taniej, a tu nagle kwota za rok kilkadziesiąt zł więcej do zapłacenia za OC+AC. Patrzę, a tu mi przez rok samochód zdrożał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak wartość ok. 4k to raczej będzie szkoda całkowita ;) wtedy scenariusz jak napisałem. Ubezpieczalnia wystawi Twój wrak na aukcji, żeby poznać wartość wraku i dostaniesz dwie opcje:

- Sprzedajesz wrak temu kto wygrał aukcje i dostajesz tyle kasy by dobić do wartości wyceny auta przed szkodą

- Zostawiasz sobie wrak i robisz z nim co chcesz i dostajesz różnicę między ceną z aukcji i wartością auta (jw)

W całym tym interesie clue sprawy to właściwa wartość auta przed szkodą, bo nic więcej nie ugrasz ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całym tym interesie clue sprawy to właściwa wartość auta przed szkodą, bo nic więcej nie ugrasz ;)

Ja w dwóch przypadkach odwoływałem się od wyceny i każdorazowo udało się wyrwać trochę kasy. A to przez nieuwzględnienie pakietu wyposażenia dodatkowego, a to za nieuwzglednienie lakieru perłowego ( czy jakoś tak). Jeszcze zaszantażowałem ubezpieczyciela że transport wraku był z mojego assistance a nie z polisy sprawcy. Możliwości jest dużo, niemniej jednak trzeba mieć jakieś argumenty :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest, Frog nie jeździł nastoletnim gruzem tylko autem za niezłą sumkę i na drzewie się nie owinął 

a tutaj kolejny przykład buraka z BMW, dobrze że jest też pozytyw - człowiek z klasą w zadbanym lambo pokazuje mu jak powinno się jeździć w ruchu ulicznym

https://www.youtube.com/watch?v=xo7IhYdJ80w

 

Jaki pozytyw? Mam zupełnie odmienne od Ciebie zdanie w tej kwestii.

 

Po pierwsze, to zwykła ustawka.

 

Po drugie, ten z lambo to nie żaden człowiek z klasą, a zwykły pojeb. Trzeba trochę wyobraźni. Tej jednak za kasę się nie kupi <_<  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się filmik podobał, ale ja ostatnio nie czuje się autorytetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się filmik podobał, ale ja ostatnio nie czuje się autorytetem

 

Taki mocno szkoleniowy dla przychlastów z częściowym ubytkiem mieliny. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy innym jest jazda Owena M5 w reklamie i Stathama 7er w Transporterze, gdzie wszystko jest rezyserowane. A czym innyczy zapie... jak debil po ulicach w codziennym ruchu ulicznym. Tak trudno to zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy innym jest jazda Owena M5 w reklamie i Stathama 7er w Transporterze, gdzie wszystko jest rezyserowane. A czym innyczy zapie... jak debil po ulicach w codziennym ruchu ulicznym. Tak trudno to zrozumieć?

tak tylko przypomnę

https://autokult.pl/32974,reklamy-bmw-m-town-orzeczenie-komisji-etyki-reklamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, że skrzynie automatyczne w e38 są tak bardzo problematyczne?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie, były GM w dieslach, ZF w benzynach, 5HP19 w R6 i 5HP24 w V8. w V12 były starsze 4HP (i chyba w V8 na początku - skrzynia bez steptronica). Jest opinie że GM wytrzymywały 300tys i koniec, 5HP19 miałem w 2.8 i przy regularnych wymianach oleju gdy sprzedawałem auto (370tys nalotu) skrzynia działała bdb. 5HP24 nie znam - od "19" miała znosić większy Nm. Ogólnie "19" ma dobre opinie ale czytałem o problemach z wstecznym i przy mocniejszych autach potrafiły się mielić. 

Największy problem tych skrzyń jest taki, że ZF jako producent skrzyni jasno określa interwały wymiany oleju. BMW które montowało te skrzynie mydliło oczy z "bezobsługową skrzynią". Skrzynia przy 300tys powinna być po 3 wymianie oleju a w większości przypadków jeździła na pierwszym oleju zalanym w fabryce, o efektach nie trzeba mówić 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odszkodowaniem musisz dokonać prostej kalkulacji co Ci się bardziej opłaca.

Stałem przed tym dylematem kilka miesięcy temu, miałem fajne zadbane auto które zostało skoszone gradem - wedle ubezpieczyciela szkoda całkowita i opcja odkupu na licytacji + wyrównanie w gotówce do wartości pojazdu wedle PZU.

Zdecydowałem wziąć kasę i auto sprzedać, summa summarum wyszedłem na tym in plus względem wartości zakupu samochodu dwa lata temu.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.