Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, pechagto napisał(-a):

Mi po początkowej fascynacji amerykańskimi ciężarówkami przeszło na miłość do takichże ale COE

 

To już, niestety, wymarły gatunek, ale gdy przyleciałem do Stanów w 82 roku, były dominującą grupą ma wschodzie USA. Przejechałem sporo takimi pojazdami, paroma modelami Macków, Internationalem i swoim własnym KW K100 z największą kabiną. Prawdę mówiąc był to wtedy jedyny truck z kabiną z doma leżankami. 

 

 

 

skan652 (3).jpg

skan684.jpg

skan660 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hiob napisał(-a):

 

skan660 (2).jpg

O na zdjęciu mój ulubiony zawodnik Don Frye ;)  Kojarzysz?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

O na zdjęciu mój ulubiony zawodnik Don Frye ;)  Kojarzysz?

 

🤔 Niestety, nie, ale wygooglowałem.  🤨 Toż to on by mnie zabił samym spojrzeniem, jak bazyliszek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hiob napisał(-a):

 

🤔 Niestety, nie, ale wygooglowałem.  🤨 Toż to on by mnie zabił samym spojrzeniem, jak bazyliszek. 

Już sam pseudonim odstrasza ;)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plszcto napisał(-a):


jestem trochę mądrzejszy i wychodzi na to, że
do CLA, pomimo prób "chemia" się nie może pojawić, więc na palcu boju zostaje C i LBGt;-)

Ja bym brał diesla, głównie ze względu na pojemność i moc. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiob - a GM Futurliner'a widziałeś kiedyś na żywca? W jakimś muzeum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pechagto napisał(-a):

Hiob - a GM Futurliner'a widziałeś kiedyś na żywca? W jakimś muzeum?

🤯🤯🤯

800px-GM_FuturLiner_at_Flint_2011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tego chyba nigdy na własne oczy nie widziałem, choć mogę się mylić. Jeden jest w Salt Lake City, byłem tam w jakimś muzeum motoryzacji, ale nie w tym. Gdzieś oglądałem jakieś eksponaty z tej wystawy "Parade of Progress", ale... pamięć po latach zawodzi. Na moim kanale mam playlistę z muzeami i zlotami klasyków, ale jest tam ponad 200 filmów, więc nawet ciężko byłoby je wszystkie sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Już sam pseudonim odstrasza ;)

 

 

Najsłynniejsza walka EVER ze względu na krótką wymianę ciosów bez obrony - jednym słowem bili się po twarzach sprawdzając kto ma wytrzymalszą.  

Filmik ustawionym momentem rozpoczęcia młócki dekady:

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Remy napisał(-a):

 

Najsłynniejsza walka EVER ze względu na krótką wymianę ciosów bez obrony - jednym słowem bili się po twarzach sprawdzając kto ma wytrzymalszą.  

Filmik ustawionym momentem rozpoczęcia młócki dekady:

 

Trzeba mieć Wieeeelkie Cohones żeby brać w czymś takim udział 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Trzeba mieć Wieeeelkie Cohones żeby brać w czymś takim udział 🤗🤗🤗

Jak się kocha, to co się robi; ma to drugorzędne znaczenie ;)

Godzinę temu, Remy napisał(-a):

 

Najsłynniejsza walka EVER ze względu na krótką wymianę ciosów bez obrony - jednym słowem bili się po twarzach sprawdzając kto ma wytrzymalszą.  

Filmik ustawionym momentem rozpoczęcia młócki dekady:

 

Najsłysznniejsza niekoniecznie, mnie ta wymiana bardzo rozbawiła. Frye'a lubię za jego osobowość, nie znam go niestety osobiście, ale wydaje się być świetnym gościem!

Szkoda mi walki z Colemanem, którego też mocno ceniłem. Jednak Fedor go wyjaśnił... Dwa razy ;)

Co do określeń - najsłynniejsze niekoniecznie, ale jedno z najlepszych wejść w MMA.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche konczy produkcje obecnego Caymana / Boxstera w 2024, nastepca ma byc w pelni elektryczny.

Macan ma byc produkowany do okolo marca 2024, nastepca rowniez tylko w pelni elektryczny. Zero hybryd.

 

Dziwne czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie Porsche pracuje nad syntetycznymi paliwami?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Porsche konczy produkcje obecnego Caymana / Boxstera w 2024, nastepca ma byc w pelni elektryczny.

Macan ma byc produkowany do okolo marca 2024, nastepca rowniez tylko w pelni elektryczny. Zero hybryd.

 

Dziwne czasy...

Śpieszmy się kochać samochody spalinowe, tak szybko odchodzą 😕


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, XoneX napisał(-a):

Tylko w Europie, czy na innych kontynentach będą spalinówki?

 

Info od AD w Europie. Nie mam pojecia jak to sie przelozy na inne rynki.

Z jednej strony poki co chyba tylko UE zapowiedziala date konca spalinowek.

Z drugiej koszt opracowania nowego modelu spalinowego rozkladalby sie na mniej sprzedanych egzemplarzy.

 

Zatkalo mnie troche szczerze mowiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Z tego co piszesz to 122KM w aucie jednak premium to jest żart. Nawet w służbowym ;)

GLB220d to byłby mój typ. Jeśli byłby 4matic to już w ogóle poza dyskusją.

jeździłeś takim ? pytam bo miałem okazję jeździć tym modelem przez tydzień , później dostałem Volvo XC60 też przez tydzień - zanim wymienili szybę w moim aucie- i powiem z skrócie : XC60 wygrywa z GLB pod każdym względem , no nie , wróć , przegrywa w jednym - zazdrość somsiada- 😅 

miło zobaczyć znanego Youtubera, Pana @hiob na Forum , ostatni raz jak oglądałem Pana około roku temu , mówił Pan o przygotowanie kampera pod podróż po USA  , czy się udało zakończyć projekt? pozdrawiam serdecznie 👋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

miło zobaczyć znanego Youtubera, Pana @hiob na Forum , ostatni raz jak oglądałem Pana około roku temu , mówił Pan o przygotowanie kampera pod podróż po USA  , czy się udało zakończyć projekt? pozdrawiam serdecznie 👋

 

Na pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze...  A kamperek gotowy, pierwsza oficjalna podróż, poza Koło Podbiegunowe, zakończona pełnym sukcesem. Jutro ruszam na słynną Drogę 66. Wszystko jest udokumentowane na moim kanale na YT. - zapraszam do obejrzenia i skomentowania. 

 

3 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Trzeba mieć Wieeeelkie Cohones żeby brać w czymś takim udział 🤗🤗🤗

 

Dla mnie trzeba nie mieć mózgu. Jakoś ,mie ten "sport" nie przekonuje, wolę bardziej finezyjne formy konkurencji, takie jak np. tenis. 

 

3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Porsche konczy produkcje obecnego Caymana / Boxstera w 2024, nastepca ma byc w pelni elektryczny.

Macan ma byc produkowany do okolo marca 2024, nastepca rowniez tylko w pelni elektryczny. Zero hybryd.

 

Dziwne czasy...

 

Zabawne, bo ja czekam na odbiór elektrycznego Riviana, ale ciągle się waham, czy nie lepiej byłoby kupić Macana. Ale tylko tego z V6, elektryk w tym przypadku nie wchodzi w grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macan GTS podobno znakomicie jeździ, najlepiej ze wszystkich obecnie produkowanych SUVów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2023 o 20:54, mmaniek napisał(-a):

Łooo, Panie zderzak malowany i na kołpaku, silnik mniejszy niż w kosiarce, dychę mogę dać i za godzinę jestem.
A na poważnie, fajny nabytek, bardzo podobają mi się te auta i ubolewam, że córka ma odmienne zdanie, bo sam bym pojeździł...

Dementuje, już nie na kołpaku 😁 dostał całoroczne yokohamy i oryginalne fiatowskie alu i od razu zupełnie inne auto 😁

20230906_193537.thumb.jpg.fe394de2a72adbd8dc6a6a749342eacb.jpg

A małżonka zachwycona, zawsze marzyła o 500 i teraz ma 🙂 dzieci podrosły, kredyty pospłacane, można na odrobinę szaleństwa 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

jeździłeś takim ? pytam bo miałem okazję jeździć tym modelem przez tydzień , później dostałem Volvo XC60 też przez tydzień - zanim wymienili szybę w moim aucie- i powiem z skrócie : XC60 wygrywa z GLB pod każdym względem , no nie , wróć , przegrywa w jednym - zazdrość somsiada- 😅 

(...)

Nie jeździłem, wypowiedziałem się na podstawie desk research ;) Nie zauwazyłem żeby kolega pytał o doświadczenia z jazdy tymi modelami, ale mogłem przegapić.

 

Godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

Macan GTS podobno znakomicie jeździ, najlepiej ze wszystkich obecnie produkowanych SUVów 

Fakt, że jeździ mega, ale cena nawet jak na Porsche za takiego kompakta to jest odjazd 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Jak się kocha, to co się robi; ma to drugorzędne znaczenie ;)

Najsłysznniejsza niekoniecznie, mnie ta wymiana bardzo rozbawiła. Frye'a lubię za jego osobowość, nie znam go niestety osobiście, ale wydaje się być świetnym gościem!

Szkoda mi walki z Colemanem, którego też mocno ceniłem. Jednak Fedor go wyjaśnił... Dwa razy ;)

Co do określeń - najsłynniejsze niekoniecznie, ale jedno z najlepszych wejść w MMA.

 


Fedor rządził i niejednego porządnie zdzielił.

 

Co do wejść do ringu to najlepsze moim zdaniem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Remy napisał(-a):


Fedor rządził i niejednego porządnie zdzielił.

 

Co do wejść do ringu to najlepsze moim zdaniem:

 

Prince to był dopiero cyrkowiec :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

Macan GTS podobno znakomicie jeździ, najlepiej ze wszystkich obecnie produkowanych SUVów 

 

Do tego mi się podoba, Porschaki mniej się psują niż Toyoty, więc mam dylemat... Bo Rivian też się znakomicie prowadzi i to nie tylko na szosie, ale i w terenie. 

 

16 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Fakt, że jeździ mega, ale cena nawet jak na Porsche za takiego kompakta to jest odjazd 🙄

 

Cóż, cena wysoka, za wysokiej jakości produkt. Nic dziwnego, ze Macan jest najlepiej sprzedającym się pojazdem marki Porsche.  W Stanach sprzedają ich tyle, bo BMW "trójek", dwa razy więcej, niż Audi A4. Ale ja, gdybym się zdecydował na Macana, szukałbym takiego dwu-trzy letniego z niewielkim przebiegiem.  Macan S w mojej okolicy, rocznik 2021, to wydatek 50-60 tys dolarów, w zależności od przebiegu, a te są w granicach od 10 do 50 tys mil. Większość w granicach 20-30 K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hiob napisał(-a):

 

Dla mnie trzeba nie mieć mózgu. Jakoś ,mie ten "sport" nie przekonuje, wolę bardziej finezyjne formy konkurencji, takie jak np. tenis. 

 

Niekoniecznie. Niektórzy lubią ten sport i nie wszyscy blokują ciosy głową ;)

 

To jest show, gdzie jeden z uczestników zmarł i faktycznie w tego typu "dyscyplinie" mózg tylko przeszkadza.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.