Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mroova napisał(-a):

 

Na razie elektryków jest tak mało, że tego problemu nie ma. A zajmowanie miejsc przez spalinowe można łatwo rozwiązać mandatami - w ten prosty sposób żona nauczyła się brać karteczki przy Lidlu 🤣.

Można kabel do bagażnika włożyć 

Screenshot_20230902_152106_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na spacerze, takie cuda spotkaliśmy. Była jeszcze czarna Tesstarossa ale ciągle ktoś mi w kadr wchodził;)

Marina w Cascais.

 

20230902_124009.jpg

20230902_124509.jpg

20230902_123807.jpg

20230902_123659.jpg

20230902_124514.jpg

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mmaniek napisał(-a):

Dziś na spacerze, takie cuda spotkaliśmy. Była jeszcze czarna Tesstarossa ale ciągle ktoś mi w kadr wchodził;)

Marina w Cascais.

 

Ale pikne. U mnie na wsi będzie zlot klasyków jutro, bo mamy Święto Pracy, więc może popstrykam nieco i zamieszczę fotki za parę dni. 

 

6 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Odpłynęli zupełnie. Toż to brzydkie jak noc. Może powinni zatrudnić stylistów z Korei, by im pokazali jak zaprojektować ładne, elektryczne auto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, hiob napisał(-a):

Odpłynęli zupełnie. Toż to brzydkie jak noc.

 

No weź ... Mi się podoba, nerki dużo ładniejsze niż wprowadzane teraz pod kątem klienta z Chin, sylwetka i proporcje jak Maserati z lat 80-tych albo ówczesna trójka E30, bez zbędnych przetłoczeń, taki Bauhaus na kołach. Lubię takie proste linie bez zbędnych ozdobników. 

Ale i tak wiemy że to tylko pokaż koncepcji stylistów. Pamiętasz Mazdę Coupe sprzed kilku lat ?

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mroova napisał(-a):

 

No weź ... Mi się podoba, nerki dużo ładniejsze niż wprowadzane teraz pod kątem klienta z Chin...

 

De gustibus non disputantum est, ale mnie ten koncept za bardzo przypomina Lincolna MKZ pierwszej generacji. Jasne, że cokolwiek by nie zrobili, to będzie to ładniejsze, niż nerki, które się rozrosły do rozmiaru płuc, ale ten koncept, moim zdaniem, jest totalnie nietrafiony. 

 

1920px-2011_Lincoln_MKZ_Hybrid_with_badg

 

 

bmw.jpg

Edytowane przez hiob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hiob napisał(-a):

Odpłynęli zupełnie. Toż to brzydkie jak noc. Może powinni zatrudnić stylistów z Korei, by im pokazali jak zaprojektować ładne, elektryczne auto? 

 

Wszystkie nowe BMW zyskują w kontakcie rzeczywistym. Nerki były obśmiewane, ale gdy zestawimy np. M3 i M340i ja jednak zdecydowanie wybieram M3. Wygląda bardziej zadziornie, a to pasuje do agresywnej koncepcji gamy M.

Natomiast w nowej 7, kompletnie M pakiet mi do niej nie pasuje, dla mnie to zaprzeczenie założeń do jakich celów ma ten samochód służyć i w moim subiektywnym odczuciu bez dodatkowej opcji wygląda dostojniej.

To oczywiście rzecz gustu.

Sądzę, że w przypadku "nowej klasy" będzie podobnie; zyska w kontakcie bezpośrednim i znajdzie rzesze zwolenników. Bo muszę przyznać, tak jak wspomniał @mroovatrochę nawiązuje do E30, a przez pochylenie "dziobu" do E21. :)

 

 

 

BMW 3.jpg

 

7mka.jpg

Nowe 7 Mpak.png

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

trochę nawiązuje do E30, a przez pochylenie "dziobu" do E21

 

Raczej do E9 🙂 :

 

Original, Two-Owner 1974 BMW 3.0CS Sold For $79,500

 

Zresztą były już koncepcje elektrycznego E9:

 

BMW-EV9-renderings-by-Chacko-Abraham-2-1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o przód to mi na myśl przychodzi BMW 2000 C/CS, do tego duże powierzchnie szyb, wąskie słupki

bmw-2000-cs-9-0caebb38883df92d81.jpg

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, trollu napisał(-a):

jeżeli chodzi o przód to mi na myśl przychodzi BMW 2000 C/CS, do tego duże powierzchnie szyb, wąskie słupki

bmw-2000-cs-9-0caebb38883df92d81.jpg

 

Wydaje mi się, że nasze skojarzenia wcale nie są takie "od czapy":

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/BMW_Neue_Klasse

Ten nowy projekt nosi nazwę BMW Vision Neue Klasse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7ka bez M Pakietu rzeczywiście prezentuje się świetnie, ale niestety sytuacja z pozostałymi modelami już nie jest tak różowa. Mam wrażenie, że wszędzie, gdzie spojrzysz - w salonach samochodowych, w katalogach, w testach - królują modele z M Pakietem. Kiedy człowiek otwiera konfigurator i próbuje stworzyć wersję podstawową, to okazuje się, że ma ona o 2 cale mniejsze koła, zderzaki z wstawkami z czarnego nielakierowanego plastiku i tak dalej. 

Oczywiście są wyjątki, takie jak 3ka po lifcie bez M Pakietu, która nabrała bardziej agresywnego wyglądu, albo iX3, które już w wersji podstawowej ma 19-calowe koła. Ale w większości przypadków ten sam model z M Pakietem wydaje się zupełnie inny.

Kolega z pracy, zdecydował się na samochód służbowy - X2. Od samego początku odradzałem mu wybór tego modelu, ponieważ firma nie pozwalała na opcję z M Pakietem. Jednak chłopak postanowił zaryzykować bo naooglądał się wielu X2ek z M Pakietem, które wyglądały rewelacyjnie. Teraz, powiedzieć, że jest strasznie niezadowolony, to jak nic nie powiedzieć.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, hiob napisał(-a):

A ja niedawno po raz kolejny odwiedziłem Muzeum Ciężarówek w największym truckstopie na świecie, Iowa 80. Będzie film na moim kanale jeszcze w tym tygodniu, ale tutaj zamieszczę kilka fotek tych pięknych trucków:

 

 

Magiczne miejsce :) A jeździłeś kiedyś w swojej karierze ciężarówkami Marmon?

 

Trochę nie na temat, ale ja z moimi chłopakami (5 i 9) bawimy się najczęściej LEGO w farmę albo w polskich truckerów w USA - poniżej to, co kilka miesięcy temu zbudowałem dla nich (i dla siebie ;) )

 

aDSC04910.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2023 o 04:58, Edmund Exley napisał(-a):

 

Magiczne miejsce :) A jeździłeś kiedyś w swojej karierze ciężarówkami Marmon?

 

Trochę nie na temat, ale ja z moimi chłopakami (5 i 9) bawimy się najczęściej LEGO w farmę albo w polskich truckerów w USA - poniżej to, co kilka miesięcy temu zbudowałem dla nich (i dla siebie ;) )

 

 

Jak najbardziej na temat, w końcu budujecie samochody. 😄 Fajne rzeczy można zbudować z LEGO. Jak ja chodziłem do przedszkola, to były tylko polskie podróbki tych klocków - same sześciany i na dodatek nie chciały się trzymać, albo łączyć. Tolerancja wymiarowa przekraczała wszelkie normy dobrej zabawy. :) 

 

Marmona nigdy nie prowadziłem i nie znałem nikogo, kto by posiadał takiego trucka, ale sporadycznie spotykałem je w drodze. Mam trochę fotek pojazdów tej ciekawej marki i chyba jakiś stary film też się znajdzie, ale jakość tych fimów jest tragiczna. 

 

IMG-9652.jpg

CIMG6840.jpg

CIMG6791.jpg

CIMG3092.jpg

CIMG3086.jpg

m111.jpg

m12.jpg

m2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mroova napisał(-a):

 

Jeżeli naprawdę dobrze ;) się przyjrzysz, na pewno zauważysz, że ja nie wyraziłem żadnej opinii na temat BMW z wklejonego przeze mnie odnośnika do artykułu.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Londek napisał(-a):

Jeździłbym 😎

 

image.thumb.png.f9b142fbdbfea92c91993ff5cb7ea2c1.png

 

 

 

 

Rozumiem że do niego zbliżamy i wysiadamy w takim odzieniu 🤔🤔🤔

kombinezon-ochronny-z-norma-ochrony-biologicznej-en14126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, TomcioMiki said:

Rozumiem że do niego zbliżamy i wysiadamy w takim odzieniu 🤔🤔🤔

kombinezon-ochronny-z-norma-ochrony-biologicznej-en14126.jpg


Nieeee, no normalnie… od samego początku ładujesz się do niego w niebieskich dżinach, i farbujesz tapicerkę pod siebie😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2023 o 12:04, hiob napisał(-a):

 

Jak najbardziej na temat, w końcu budujecie samochody. 😄 Fajne rzeczy można zbudować z LEGO. Jak ja chodziłem do przedszkola, to były tylko polskie podróbki tych klocków - same sześciany i na dodatek nie chciały się trzymać, albo łączyć. Tolerancja wymiarowa przekraczała wszelkie normy dobrej zabawy. :) 

 

Marmona nigdy nie prowadziłem i nie znałem nikogo, kto by posiadał takiego trucka, ale sporadycznie spotykałem je w drodze. Mam trochę fotek pojazdów tej ciekawej marki i chyba jakiś stary film też się znajdzie, ale jakość tych fimów jest tragiczna. 

 

IMG-9652.jpg

CIMG6840.jpg

CIMG6791.jpg

CIMG3092.jpg

CIMG3086.jpg

m111.jpg

m12.jpg

m2.jpg

Mi po początkowej fascynacji amerykańskimi ciężarówkami przeszło na miłość do takichże ale COE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,
nie znam się na Mercedesach kompletnie, stąd pytanie: CLA 250e zwykły/shooting brake (brane ze stoku) - wchodzić w to czy szukać czegoś innego? alternatywy to inne wersje CLA, w zasadzie bazowe C180/200 lub GLB200, przy odrobinie szczęścia GLB220d.
Innych wyborów nie ma; wózek od pracodawcy więc są limity kwotowo-emisyjne.

PS: do celów prywatnych zostaje auto prywatne, bo go lubię;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O żesz. Fajnie. Najlepsze auto świata. Służbowe
A jaki budżet?
 

budżet to 250; ale razem z nim jest limit emisji (150) co troszkę komplikuje wybór z tego co jest na stokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to 122KM w aucie jednak premium to jest żart. Nawet w służbowym ;)

GLB220d to byłby mój typ. Jeśli byłby 4matic to już w ogóle poza dyskusją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co piszesz to 122KM w aucie jednak premium to jest żart. Nawet w służbowym
GLB220d to byłby mój typ. Jeśli byłby 4matic to już w ogóle poza dyskusją.

jestem trochę mądrzejszy i wychodzi na to, że
do CLA, pomimo prób "chemia" się nie może pojawić, więc na palcu boju zostaje C i LBGt;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.