Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie oglądam wiadomości codziennie jak podają ile to kolejnych osób się zaraziło i mnie na wyliczenia wzięło. 

Przerażają nas liczby 500- 600 czy 900

Wiecie że gdyby codziennie zarażało się 1000 osób to potrzeba aż 105 lat aby zarazili się wszyscy w Polsce. 

No i to że nawet gdy nie było koronawirusa to codziennie w Polsce na różne choroby, wypadki i po prostu że starości umierało około 1000 osób. 

Taka ciekawostka 

 

Zdrówka wszystkim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle błędów w tym rozumowaniu i "wyliczeniach", że nawet nie wiem od czego zacząć. Najlepiej nie pisać takich postów.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DawPi napisał:

Tyle błędów w tym rozumowaniu i "wyliczeniach", że nawet nie wiem od czego zacząć. Najlepiej nie pisać takich postów.

Gdzie błędy w liczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, nie ma błędów w wyliczeniu. Są naiwne założenia.

Mocno strywializowałeś sytuację, kompletnie pomijając dynamikę sytuacji.

Zrobiłeś nieprawdziwe założenie, że będzie 1000 osób dziennie się zarażać, podzieliłeś przez liczbę ludności w Polsce, a następnie przez 365 dni w roku i dostałeś 105 lat. 

Liczba osób dziennie zarażonych NIE jest stała. Rośnie.

Co gorsze, wziąłem wykres gdzie oś ilości miała skalę logarytmiczną.

Podpowiem - NADAL ROSŁO! Mówi Ci to coś?

Rosło nawet przy skali logarytmicznej. Przerażające.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie, na ten przykład, jak dotychczas cała ta "historia pandemiczna" nauczyła przede wszystkim tego, że empatia to zjawisko równie często występujące w przyrodzie, co geniusz. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jakubos napisał:

Paweł, nie ma błędów w wyliczeniu. Są naiwne założenia.

Mocno strywializowałeś sytuację, kompletnie pomijając dynamikę sytuacji.

Zrobiłeś nieprawdziwe założenie, że będzie 1000 osób dziennie się zarażać, podzieliłeś przez liczbę ludności w Polsce, a następnie przez 365 dni w roku i dostałeś 105 lat. 

Liczba osób dziennie zarażonych NIE jest stała. Rośnie.

Co gorsze, wziąłem wykres gdzie oś ilości miała skalę logarytmiczną.

Podpowiem - NADAL ROSŁO! Mówi Ci to coś?

Rosło nawet przy skali logarytmicznej. Przerażające.

 

 

No tak, uprościłem do bólu ale tylko by pokazać że 1000 który tak przeraża wielu to naprawdę w skali kraju kropla - wiadomo że setki tyś się wtedy urodzi i tyle samo odejdzie a też nigdy nie będzie to równo 1tyś itd.....

U mnie w gminie na covid zmarły 2 osoby i o tym długo się rozprawiało, ludzie się bali (dodam że były to osoby i tak śmiertelnie chore na coś innego - nowotwory i dializy i tam też zarażone) - ale że od marca ponad 60 osób odeszło z innych przyczyn to nikt nawet nie napomknął

Ktoś mi kiedyś powiedział że w Polsce umiera ponad 1000 osób dziennie to mi się wierzyć nie chciało - ale tak jest

Było 100 przypadków - kurcze dużo

Wzrosło do 500- ja piernicze szok

Skoczyło do 900 - koszmar

Spadło do 500 - jest ok luz

Wszystko zależy do czego się odnieść i gdzie się akurat stoi

Będzie 3000 potem spadnie do 1000 to otworzą wszystko - zresztą tak już było

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcia mojej znajomej umarła ze starości, w domu. Lekarz wypisał akt zgonu nie przyjeżdżając na miejsce, mało tego, powiedział aby ktoś przyjechał do szpitala i odebrał sobie akt na recepcji. 

I tu gwóźdź programu, w domu wyczytali iż w akcie napisano, że babcia zmarła mając koronawirusa.  I nie jest to historia wyssana z palca, lecz faktyczne zdarzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie na to, że w "najlepszym" momencie w jednym tylko szpitalu w Stanach zmarło jednego tylko dnia w poczekalni, jeszcze zanim zostało przyjętych i przebadanych prawie osiemset osób? Córka sąsiadki jest tam pielęgniarką i była przerażona. Szczerze? Nawet nie wnikałem w szczegóły, jakoś wolę nie wiedzieć, mniej się denerwuję ;)  Cieszmy się, że u nas wirus jest łagodniejszy, mamy lepszą opiekę medyczną, wszyscy noszą maseczki i przestrzegają reżimu sanitarnego, a ludzie mają silne organizmy i łatwo się nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, a przed wyjściem do szpitala leżało jeszcze z 500 tych co nie zdążyli do poczekalni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Kazda zaraza, cholera , dzuma, jak nas uczyli w szkole, szla etapowo przez europe, nawet kilka lat, dzis covid potrafi tak samo atakowac w kazdym zakatku swiata ;) ja wiem ze sa samoloty ale teraz ruch jest ograniczony,  wiem ze jest internet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Enkil napisał:

 

I tu gwóźdź programu, w domu wyczytali iż w akcie napisano, że babcia zmarła mając koronawirusa.  I nie jest to historia wyssana z palca, lecz faktyczne zdarzenie. 

 

Bo szpitale za każdego zmarłego na covid dostają ekstra kasę. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, 800 zł za jeden akt zgonu osoby z covidem., lekarz powiedział to córce zmarłej gdy zapytała co to ma znaczyć. 

Pytanie raczej kto przyznaje te dotacje i w jakim celu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enkil przypuszczam, że to nie dotacje tylko rozliczenie kosztów. Wiesz, każdy szpital rozlicza usługi jak hotel czy dom wczasowy. To jest biznes, a klientem, wbrew temu co wielu z nas uważa, nie jesteśmy my, tylko NFZ który za nasze wczasy na oddziale płaci. Ktoś gdzieś pewnie stwierdził, że pacjent zmarły na COVID kosztuje więcej, bo żeby było wiadomo, że zmarł na COVID trzeba mu zrobić testy, a poza tym zachować wobec takiego pacjenta szczególne środki ostrożności. Statystycznie wyszło 800, to tyle z automatu doliczają.

Nie to jest problemem, a fakt, że ktoś robi na tym przekręty. W tym wypadku szpital, żeby wyciągnąć więcej kasy z NFZ. Ja rozumiem, że niby w naszym interesie, żeby było więcej kasy na leczenie innych pacjentów, jednak nadal jest to conajmniej moralnie wątpliwe. Jak znam życie, tak jest nie tylko u nas. Po prostu, tak wygląda system finansowania lecznictwa. Jest mocno kulawy, ale innego nie mamy. Nie znalazł nikt lepszego sposobu rozliczania usług medycznych, jak opartego na statystyce. System jest na tyle wielki, a kasy na tyle mało, że każdy jak kołdrę która jest za krótka, ciągnie w swoją stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak napisał @renqien. Jeżeli szpital miałby funkcjonować na stawkach jakie płaci NFZ za dany zabieg to byłby jeszcze bardziej zadłużone. Taki system. Trzeba dopisywać inne objawy do danego przypadku aby więcej kasy dostać z NFZ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kasa z NFZ jest wyjęta z naszej kieszeni... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajvan Expert zapomniany. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

1607949962_by_GreenRanger.thumb.jpg.26752d6b36cdc634856aa1a0f042ba6d.jpg

 

"Q" ???  co to za teoria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 13:32, vitriol napisał:

1607949962_by_GreenRanger.thumb.jpg.26752d6b36cdc634856aa1a0f042ba6d.jpg

 

"Q" ???  co to za teoria?

Takie naklejki na poczciwej Acurze MDX....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 21:03, souls_hunter napisał:

 

Bo szpitale za każdego zmarłego na covid dostają ekstra kasę. 

 

W dniu 28.08.2020 o 21:54, Enkil napisał:

Tak wiem, 800 zł za jeden akt zgonu osoby z covidem., lekarz powiedział to córce zmarłej gdy zapytała co to ma znaczyć. 

Pytanie raczej kto przyznaje te dotacje i w jakim celu? 

Jak by nie była kasa to płacone jest za procedurę szpitalowi czy też pogotowiu. Fałszowanie dokumentacji medycznej jest przestępstwem. Czy naprawdę uważacie że lekarz, mając zawód w którym zarabia kupę kasy będzie ryzykował popełnieniem przestępstwa i skazaniem po to żeby dwie czy trzy stówki więcej otrzymał jego pracodawca? No pomyślcie..... gdzie tu sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd się biorą te bzdury o ekstra kasie za kovida. Słyszałem już naprawdę różne kwoty. Od 1000 pln i wyżej i że wszyscy lekarze się na to rzucają.

Tak ciężko samemu sprawdzić?

 

https://izba-lekarska.pl/prasa/koronerzy-potrzebni-do-ofiar-koronawirusa-738-zl-za-stwierdzenie-zgonu/?fbclid=IwAR26EooYqVMUkwWa5ee6DVbDqGi4RJwY_rPf3wslqSKEgmYd6xPrt0RcgOo

 

Za stwierdzenie zgonu na kovid lekarz dostaje 738 pln.

Niestety nie ma chętnych.

Normalnie stwierdzenie zgonu lekarz dostaje 725 pln

 

Źródło:

 

https://www.rp.pl/Lekarze-i-pielegniarki/311269904-725-zl-dla-koronera-za-stwierdzenie-zgonu.html?fbclid=IwAR35voiZqX0hKUwc9C4db5LYHNbu3MRx_blK8AA_WTHiD6da8YK7zi1sNvo

 

więc o tej mitycznej mega kasie za śmierć na kovida to chyba bajki z mchu i paproci. Za 13 pln więcej nie chciał bym badać zwłok zainfekowanych kovidem.

Dlatego nie ma chętnych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.