Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Z 4x4 na mokrym nie mam najmniejszych szans. Na suchym mogłaby być zabawa  ;)

Przyjedź kiedyś do Kalisza. Mamy tu z chłopakami obcykany świeży asfalt w nowo powstałych terenach inwestycyjnych. Równe, proste i przyczepne 400m na ślepej drodze bez ruchu z polami dookoła. Gliny jeszcze nie wyczaiły.

Moje BMW na suchym robi powtarzalne 4,7s do setki i 12,9 na 400m.

A jak mojego BMW będzie Ci mało, to są na miejscu mocniejsi zawodnicy: RS3 480 KM, RS6 605 KM i 911 turbo 680 KM

Edited by Tommaso

Guest maritimeeng

Ok, jak wrzucę kompresor i kuty wał korbowy  :P

Dzisiaj taki fajny przebieg wskoczył  :ph34r:

post-105307-0-46520300-1577740254_thumb.jpeg

Spalanie w mieście 12,5 l/100 przy jeździe jak Ciocia Dejzi z dwiema 7 latkami na pokładzie po obiedzie  :lol:

PS od zera do sety czy ćwiary zawsze dostanę w zad. Na autostradzie od 140 do 250 byłoby inaczej  ;)

Edited by maritimeeng

Guest maritimeeng

No to zapraszam do Szczecina  :)

BTW  Niemiecki parlament chce wprowadzić ograniczenia na autobahnach. Trzeba się spieszyć

post-105307-0-73133900-1577742091_thumb.jpeg

To mnie zmartwiłeś  :(

Mój życiowy rekord prędkości na niemieckiej autostradzie to licznikowe 287 km/h, wygląda na to, że już go nie pobiję...

Guest maritimeeng

Jak na wiosnę zdejmę kaganiec to przetestuję szrota...

Liczę na 3 paczki. Zobaczymy.

2020 nie uda im się jeszcze wprowadzić ale przyjdzie. Najlepsze jest ograniczenie do 100km/h w Holandii od nowego roku. Dobrze że ja jeżdżę tylko po nocy więc pozostanie normalne 130 km/h.

Natomiast po raz kolejny strzelili mnie w Luxembourgu - padał deszcz i miałem 119km/h na 110km/h na autostradzie (jak pada to zamiast 130 km/h jest 110km/h). Stawka za najmniejsze przekroczenie (poniżej 10km/h) 49 eur

nie spiesz się ....

Guest maritimeeng

2020 nie uda im się jeszcze wprowadzić ale przyjdzie. Najlepsze jest ograniczenie do 100km/h w Holandii od nowego roku. Dobrze że ja jeżdżę tylko po nocy więc pozostanie normalne 130 km/h.

Natomiast po raz kolejny strzelili mnie w Luxembourgu - padał deszcz i miałem 119km/h na 110km/h na autostradzie (jak pada to zamiast 130 km/h jest 110km/h). Stawka za najmniejsze przekroczenie (poniżej 10km/h) 49 eur

No to przez najbliższy miesiąc margaryna zamiast masła  :D

Mnie 23 grudnia skasowali 200 PLNów, bo ciągnęli się nieoznakowanym poza zabudowanym a zostało z 50m ciągłej  :P

Pan aspirant powiedział, że z okazji Świąt nie będzie mnie kasował za prędkość tylko przekroczenie ciągłej  :)

Dobry człowiek a ja byłem bardzo miły i uległy...

Edited by maritimeeng

Czyli gdzie tak kasują, w Norwegii?

Mandaty uzależnione od poziomu dochodów mają w Finlandii  ;)

100 km/h na autostradzie?

"hulajnogę" raczej...

Elektryki też jeżdżą szybciej...

No chyba, że fabrycznie wrzucą kagańce...

..............ale to dyrektywy o tym decydują

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Wiadukt na Krzesiny?

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Ale zużycie prądu skutecznie zniechęca do przekraczania 120 km/h. Najwolniej jeżdżące osobowe samochody po autostradach to Leafy, i3 i Tesle.

Wiadukt na Krzesiny?

Tak.

Mandaty uzależnione od poziomu dochodów mają w Finlandii  ;)

Dzięki za info.

Za nieboszczki komuny podróż na działkę na Mazurach zajmowała mi czas max 2,5 godziny samochodem takim jak Lada czy Polonez. 

Jadąc kilka dni temu, tą samą odległość mogłem pokonać jadąc oczywiście zgodnie z przepisami i korzystając ze zdecydowanie lepszych dróg i kilku obwodnic w czasie nieco powyżej 3 godzin samochodem MB SLK350.

Paradoksalnie każda lokalna świeżo wyremontowana droga wydłuża czas przejazdu. :)  

Edited by dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

no niestety taki mamy klimat. Dzisiaj dumnie otwieramy 2 pasmowe autostrady. 2 pasy w tych czasach to trochę jak w powiedzeniu "za mało by żyć, za dużo by umrzeć". A tak mamy kwiatki jak np na A1 jadąc od Częstochowy w stronę śląska - to co się wyprawia za Pyrzowicami to jakiś absurd. Ja wiem jakie są ograniczenia ale tam jak ktoś wpadnie z 2 na liczniku to leci w powietrze jak samolotem. Autostrada

Ale zużycie prądu skutecznie zniechęca do przekraczania 120 km/h. Najwolniej jeżdżące osobowe samochody po autostradach to Leafy, i3 i Tesle.

I ja jak jadę do roboty rano:D

...,,,;;;<3;;;,,,...

To chyba golfem dwójka ;)

Edit: sorki w dzisiejszych czasach to biała Skoda Fabia - chociaż i te wychodzą z łask ;)

Edited by overrange

Podróz wydłużają tego typu wynalazki, nawet nie chce mi sie szukac jak to sie dokładnie nazywa, gdy trzeba zwalniac, żeby nie wjechać. A ile przez to celowe zwalnianie i pozniej przyspieszanie wydziela sie co2 :lol: 

post-95072-0-63478300-1577796490.jpg

Guest maritimeeng

To chyba golfem dwójka ;)

Edit: sorki w dzisiejszych czasach to biała Skoda Fabia - chociaż i te wychodzą z łask ;)

Podczas mojej ostatniej trasy A4 + S3 przy zapiętym tempomacie na 130 - 140, najczęściej wyprzedzały mnie Skody Octavie i Superby handlowców...

Podczas mojej ostatniej trasy A4 + S3 przy zapiętym tempomacie na 130 - 140, najczęściej wyprzedzały mnie Skody Octavie i Superby handlowców...

W Superbach to już raczej dyrektory urzędują. Kierowniki w Octaviach a robotniki handlowe w Fabiach lub Corsach ;) Edited by mario1971

Kumpel w fajkach Superbem jeździ.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...