Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

@Pajak80 rozumiem wybór, zresztą od początku mówiłeś o aucie do jazdy wokół komina, dlatego zdziwiony byłem zestawieniem Dustera z Focusem. W takiej sytuacji górę biorą wymienione przez Ciebie plusy Dacii. Gdyby to auto mialo latać w trasach tutaj wyciszenie i stabilność Focusa była bynjie do przecenienia. Niech się dobrze sprawuje🙂

Swoją drogą, ciekawe czy tak samo słaby lakier  ma jak moja meganka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie to kolegów, którzy korzystali z power box-ów w swoich samochodach albo mają wiedzę z warsztatów - serwisów czy takie urządzenie zostawia po sobie jakiś "ślad", który jest widoczny dla serwisu. Jestem szczęśliwym użytkownikiem Leon Cupra, który niestety (pewnie WLTP) ma spore lagi przy dodawaniu gazu. Wkurza mnie to, bo początkowo silnik reaguje bardzo ospale a później jest strzał w plecy. Rozważam założenie power box-a (może to zniweluje trochę dodatki "ekologiczne") ale ze względu na gwarancję ( 5 lat), boję się, że nawet po wypięciu zostanie ślad w "systemie" i stracę gwarancję.

Edytowane przez xaime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślad zawsze zostanie. W momencie , gdybyś miał awarię silnika i samochód trafi na warsztat na gwarancyjną naprawę, mogą z komputera wyczytać, że auto było extra wzmocnione. Mogą, ale nie muszą...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem na zlocie Moto Polonia UK
 
191467528_322696932545952_4111469859910950745_n.jpg.a6c98bc49f83e3ea79501c6ef04d7650.jpg

a co oni zrobili temu mclarenu? w błocie utopić go chcieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Ślad zawsze zostanie. ..., mogą z komputera wyczytać, że auto było extra wzmocnione.

nie ma takiej opcji po zdjeciu boxa, komputer w aucie to nie 'czarna' skrzynka w samolocie


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, neclocus napisał(-a):

nie ma takiej opcji po zdjeciu boxa, komputer w aucie to nie 'czarna' skrzynka w samolocie

Działa bardzo podobnie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neclocus napisał(-a):

nie ma takiej opcji po zdjeciu boxa, komputer w aucie to nie 'czarna' skrzynka w samolocie

 

28 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Działa bardzo podobnie ;)

 

Póki co większość opinii jest za opcją, że nie pozostawia śladów. Mój mechanik twierdzi, że "czarne" skrzynki tą aktualnie mogą się trafić w markach premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markach premium jak sa to tez nie zawsze dzialaja. Po wypadku w samochodzie Szydlo do dzis nic nie mozna odczytac 🙂


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bez śladu.  Sterowniki zapisują dane w wypadku pojawienia się nieprzewidzianych wartości sterujących.  Tak zwane zamrożone ramki. Ogarnięty serwisant wyłapie ale musi mieć powód/ podejrzenie żeby szukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Działa bardzo podobnie ;)

pomiedzy 'podobnie' a 'tak samo' jest spora rozbieznosc,
samochod , Broszki' byl wyposazony w specjalny system z tego powodu ze byl we flocie premiera kraju,
wspolczesni mechanicy nie potrafia wlasciciwe interpretowac wskazan bledow i wymieniaja pol auta,
zanim czasem naprawia usterke a co dopiero szukac 'zamrozonych ramek'
... zreszta kazdy kto dokonuje modyfikacji, czy to polegajacej na obizeniu/podwyzszeniu zawieszenia,
zmiany wielkosci opon czy instalacji boxa zmieniajacego parametry pracy silnika, musi sie liczy z mozliwoscia
negowanie ewentualnych roszczen przez ubezpieczyciela/ASO etc.


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt to wszystko uogólniasz.

 

Nie każdy mechanik to typ, ktory nie potrafi właściwie zinterpretować objawów danej usterki czy kodów jakie wyrzuca komputer.

 

Zmiana wielkości opon w granicach przewidzianych przez producenta tez nie powoduje utraty gwarancji. W pewnym zakresie można zmieniać zarówno szerokość opon jak i ich średnice i tutaj im wyższy model tym większa tolerancja, byle zachowac wlasciwe ET również przewidziane przez producenta w pewnych granicach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy  w "samochodach" ale fajne

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na przeglądzie i mieli gt w salonie. Ta konfiguracja podoba mi się dużo bardziej niż biały.
W salonie mówili że niedługo ma być nowe a6 elektryczne z sensownym zasięgiem.

ec62014edf70fd949bda9eb5fd91d223.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensowny zasięg dla moich potrzeb to 300km jazda autostradowa 160-180 bez możliwości ładowania , takich aut obecnie na rynku nie ma , jest szansa w przyszłym roku , ale to segment ok. pól miliona zł w górę 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowny zasieg to odpowiednik zbiornika paliwa, czyli 600-800 km z predkoscia powyzej 150 km/h. 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sensowny zasieg to odpowiednik zbiornika paliwa, czyli 600-800 km z predkoscia powyzej 150 km/h. 

o to,to - inaczej to ciągle będzie towar do kręcenia się wokół komina.
ps: szybkie ładowanie nie rozwiąże problemu, bo w rozsądnej przyszłości nie będziemy mieć wystarczająco rozbudowanej sieci ładowarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 70' napisał(-a):

Sensowny zasieg to odpowiednik zbiornika paliwa, czyli 600-800 km z predkoscia powyzej 150 km/h. 

 

Takich aut nie ma nawet wsród obecnych benzyn i hybryd. Dla prędkości powyżej 150 km/h, powiedzmy niech to nawet będzie utrzymywanie 160-170 km/h na autostradzie, przez 600-800 km jest osiągalne tylko dla większych diesli. Obecne turbodoładowane benzyny 1.5-2.0 (150-200KM) spalą przy takiej jeździe około 9 litrów. Szkopuł w tym, że baki mają teraz po 42-50 litrów, co daję według Twoich wymagań zasięg około maks. 500 km. Oczywiście wolniejsza jazda tzn. 140 km/h czy ekspresówkami po 120-130 km/h sporo już zmienia, ale póki co obecnie mało który, nawet spalinowy silnik spełnia Twoje wymagania.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Takich aut nie ma nawet wsród obecnych benzyn i hybryd. Dla prędkości powyżej 150 km/h, powiedzmy niech to nawet będzie utrzymywanie 160-170 km/h na autostradzie, przez 600-800 km jest osiągalne tylko dla większych diesli. Obecne turbodoładowane benzyny 1.5-2.0 (150-200KM) spalą przy takiej jeździe około 9 litrów. Szkopuł w tym, że baki mają teraz po 42-50 litrów, co daję według Twoich wymagań zasięg około maks. 500 km. Oczywiście wolniejsza jazda tzn. 140 km/h czy ekspresówkami po 120-130 km/h sporo już zmienia, ale póki co obecnie mało który, nawet spalinowy silnik spełnia Twoje wymagania.

Właśnie sprzedałem taki samochód. Pojemność zbiornika 65 l, spalanie poniżej 7 l/100 km. Bez problemu po zatankowaniu do pełna w Zurychu dojeżdżałem do Berlina, raz nawet udało mi się do Swiecia :). To są odległości około 800-900 km i nigdy nie pokonywałam ich prawem pasem niemieckiej autostrady. Nie wierze wiec, ze nie ma takich samochodów. Obecnie jeżdżę turbodoładowana benzyna i rzeczywiście przy jeździe z prędkością 150 km/H i więcej pali on ponad 10 l/100, zbiornik paliwa wystarcza na 500-550 km takiej jazdy. Gdybym chciał dystans Zurich-Berlin pokonać samochodem elektrycznym jadąc z prędkością 150-200 km/h, musiałbym go ładować pewnie ze 3 razy po drodze tracąc po kilkadziesiąt minut, obecny samochód zatankuje tylko raz tracąc na to 15 minut. Dlatego uważam, ze samochód elektryczny w obecnej sytuacji jest alternatywa dla samochodów miejskich, nie wiem jednak czy chciałbym zapłacić tyle kasy za takie audi, którym mógłbym sobie pojechać co najwyżej po zakupy do carefure 🙂


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik paliwa 63 l. 2 l benzyna 252 km. Jazda 140 150 km na godzinę, zasięg 700 km. Spalanie 8,5 l na autostradzie. Są takie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyleję swoją frustrację tutaj bo nie mam gdzie... Jak można być takim kretynem i bezmózgiem żeby na wielkim parkingu przy A2 stanąć tak blisko drugiego auta. Miszcz czarną Skodą tak się wbił, że ledwo się wcisnąłem za kierownicę. Oczywiście owy Miszcz nie był sam tylko pewnie z całą rodziną bo ktoś ktoś siedział w Skodzinie z tyłu, po prawo, też nie mógł wysiąść i przypierd.... w moje drzwi zostawiając swój podpis na dwumiesięcznym lakierze. Wrrr jak mnie taka bezmyślność irytuje... fb1eda1b723974eef9f7ce70ee171884.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyżaki torunianki to dziwni ludzie. Mają swoje radio, telewizję, to może myślą że im wolno😀😀😀😀😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.