Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi


Moją 500 ujeżdża obecnie Filip.

No, już ma 65k przejechane


Michał, czym teraz jeździsz? Jak będziesz sprzedawał, to jestem w kolejce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafi napisał(-a):

Michał, czym teraz jeździsz? Jak będziesz sprzedawał, to jestem w kolejce emoji16.png

 

 

Mini Cooper. Od końca listopada 2019r zrobiłem już 10 000 km. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mini Cooper. Od końca listopada 2019r zrobiłem już 10 000 km.

Pamiętam właśnie, ostatnio pisałeś.
To pamiętaj, biorę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Mini Cooper. Od końca listopada 2019r zrobiłem już 10 000 km. :D

Strasznie wyeksploatowane auto. Golf mojej żony ma 13500 km od stycznia, ale 2016 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rafi napisał(-a):

Pamiętam właśnie, ostatnio pisałeś.
To pamiętaj, biorę emoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak będę sprzedawał, to na bank napiszę tu. Z pamięcią mam problemy.  :(

 

5 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Strasznie wyeksploatowane auto.  ...

Wiem. :D

 

6 minut temu, Tommaso napisał(-a):

... Golf mojej żony ma 13500 km od stycznia, ale 2016 😁

Ale, że jak Da się mniej odemnie Niemożliwe.  :D

Jeździ codziennie


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Ale, że jak Da się mniej odemnie Niemożliwe.  :D

Jeździ codziennie

2-3 razy w tygodniu, tylko po mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was podziwiam że potraficie takimi małymi fiacikami jechać ponad 140 km/h, a kolegę który osiągnął 192 km/h to nawet bardzo😄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Tommaso napisał(-a):

2-3 razy w tygodniu, tylko po mieście

Teraz to jasne skąd ten przebieg. 

 

14 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja was podziwiam że potraficie takimi małymi fiacikami jechać ponad 140 km/h, a kolegę który osiągnął 192 km/h to nawet bardzo😄.

Obecnym jechałem na niemieckiej autostradzie 210. 

Gabarytowo mini jest podobne do 500. Jednak dużo stabilniejsze jest mini. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Stabilność Coopera S na autostradach to dla mnie jakiś ewenement. 

 

To prawda, JCW w Niemczech przy 240 km/h trzymał się drogi jak przyklejony.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zielony.m napisał(-a):

 

Wyłączyłem klimę/nawiew i włączyłem zamknięty obieg. Bez tego max 176 wyciągał;p

 

I.... przestałem oddychać! :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Co wy wiecie o samochodach. Taki zachwycony jestem, że kolejny będzie abarth.

 

image.thumb.png.d3a113837f5b886ba7fc481ad13fb3b4.png

 

A kawę dostałeś jak go kupowwałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2021 o 22:41, trollu napisał(-a):

lubię jego filmy za to jak opowiada o autach. Oglądając te film, skojarzył mi się post Tommaso o wykończeniu Jaguarów ( można przewinąć do 4.02 min) - ale i tak F-type na daily byłby przyjemnym samochodem :P

 

F-Type to rzeczywiscie fajne daily. Ale... czy Ty byś go kupił, kierując się jakimkolwiek innym kryterium niż brytyjski styl? 🤔 Wątpliwe, ten model przegrywa z konkurencją i kupując "rozumem" raczej nie może być pierwszym wyborem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bo jezdzi sie nimi bardzo fajnie

E0BF8B6A-8F7E-486B-A986-61226F61D441.jpeg

720C9582-EF82-4C31-94E6-4C72317CE7B8.jpeg

BD425A70-72BC-4153-B618-16F0F62F2EA1.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2021 o 14:48, zielony.m napisał(-a):

 

Na prąd to jest odkurzacz a nie samochod. 

no zobaczymy, patrząc na ceny na Orlenie wszyscy będziemy wiertarkami jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Juz widzę te rzędy ładowarek na blokowiskach. Już widzę jak wymianiają instalacje w garażach podziemnych aby dało sie jednoczesnie ładować kilkadziesiąt zaparkowanych aut...  

Ciekawe czy ci geniusze od elektromobilności zastanowili sie jak sieć energetyczna w Polsce ma cały ten prąd dostarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak? Z Turowa i nowego bloku w Jaworznie. I z polskiej elektrowni atomowej oczywiście. Tak serio to sieć trzeba unowocześnić bo postępu nie zatrzymamy ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100%.  Ja się tylko zastanawiam ... skoro wiele rozsądnych osób o tym wszystkim wie... to jakim cudem dajemy się wmanewrować  w ten bałagan. 

Ja wiem że lobby elektryczne , ja wiem że , ogromne piniondze za tym idą. Ale mimo wszystko .... 

PS

Idę powarczeć V8 po mieście... póki mi jeszcze nie zabronili

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój warkot ma tylko 3 cylindry.  :(

Ale za to pali 11/100. :D

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

F-Type to rzeczywiscie fajne daily. Ale... czy Ty byś go kupił, kierując się jakimkolwiek innym kryterium niż brytyjski styl? 🤔 Wątpliwe, ten model przegrywa z konkurencją i kupując "rozumem" raczej nie może być pierwszym wyborem 😉

jak sobie przypomnę dźwięk V8 F-type to wystarczyłoby mi to :P

 

a co do elektryków - mam nadzieję, że wyjdzie coś z testowania paliw syntetycznych w motorsporcie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Peterson napisał(-a):

Niekoniecznie, bo jezdzi sie nimi bardzo fajnie

 

 

 

Oczywiście, że jeździ się fajnie. Ale mówimy o daily, a dla mnie to pojęcie auta na co dzień, na ile się da wszechstronnego, funkcjonalnego i komfortowego. W  przypadku tak specyficznego auta jak F-Type to zawsze będzie "relatywnie dobre daily". Jak by się F-Type nie starał, to nie ma tu szans z I-Pacem np. ;)

 

12 godzin temu, trollu napisał(-a):

jak sobie przypomnę dźwięk V8 F-type to wystarczyłoby mi to :P

 

a co do elektryków - mam nadzieję, że wyjdzie coś z testowania paliw syntetycznych w motorsporcie  

Oooo Panie, V8 to zupełnie inna bajka. Rzeczywiście motor fantastyczny, ale mówimy o daily ;) Koszmarnie drogie auto w zakupie i utrzymaniu. Za takie pieniądze nie ma innej opcji niż 911 🤩
To jest oczywiście tylko mój punkt widzenia, ale kupując sportowe w założeniu auto i myśląc o daily chciałbym połączyć kwestie pozornie odległe - np. osiągi i ekonomikę zakupu/jazdy, prowadzenie i komfort, funkcjonalność i design itp. Tu niestety JAG przegrywa z konkurencją. A jest ona w sumie bardzo niewielka w bezpośrednim kręgu. W zasadzie z bazowymi motorami tylko 718, Z4 (2.0 ale 258 KM, jest jeszcze słabsze 197) i Supra (tu już 3.0). Mnie interesowały tylko auta bez dachu więc Japończyk odpadł.
No i JAG 2.0 - prowadzi się najgorzej z tej trójki i jest najmniej dynamiczne (do 718 to jest przepaść, do Z4 wyczuwalna różnica w dynamice mimo większej mocy, słabsza trakcja i ogólne wrażenia z jazdy), funkcjonalność jest przeciętna (kabina dość przestronna, ale bagażnika w zasadzie nie ma, przy nim 718 to jak kombi), jest za bardzo gran turismo, a za mało sporty/roadster, jest drogi i dużo traci na wartości. No trochę tego jest.

Niemniej mi się podoba i długo się wahałem ;)

Natomiast F-Type ma niewątpliwe przewagi: można go kupić z V8 i ma w opcji napęd AWD, to akurat na daily jest przydatne (mnie nie interesowało, bo cabrio na zimę to jakoś słabo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaką stronę zmierza UE chyba wszyscy wiemy.

W Brukseli sieć energetyczna wcale nie jest dużo lepsza niż w miastach w Polsce, a ciśnienie na elektryczne samochody jest straszne. Z podatkowego punktu widzenia zakup firmowego samochodu ze spalinowym silnikiem w BE już się w ogóle nie opłaca. Jak jeszcze rok temu ktoś chciał kupić x5 30d, tak teraz kupuje x5 45e... przepisy zostały zmienione, więc mildhibryd liczą się jak spalinowy. Musi być PHEV przynajmniej. Efekt jest taki, że jeździ pełno PHEVów które ładowarki widziały tylko w salonach. Bardzo ekologiczne rozwiązanie. Ja jeżdżę dieslem który spala 5l na 100km i jest nieekologiczny, a ktoś jeździ PHEVem którego nie ładuje i pewnie ma spalanie 10l i jest ekologiczny... pomijam już aspekt zakupu x5 czy innego samochodu o powierzchni czołowej kiosku ruchu i lobbowanie ekologii.

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo we Włoszech - w Mediolanie w centrum, jak nie masz przynajmniej hybrydy to płacisz ogromne kary, a nowych nie-hybryd lub oczywiście elektryków prawie nie chcą rejestrować. Za sam wjazd nieelektrykiem do ścisłego centrum za każdym razem pobierana jest słona opłata.

 

Moja żona ma wymienić auto służbowe i śmiejemy się, że przy podatkach jakie są tu naliczane na niehybrydy/elektryki to chyba zamiast czegoś fajnego, jak do tej pory, to trzeba będzie elektrycznego Fiata 500 brać 😂 (choć samo to autko jest sympatyczne, nie przeczę). Mówię jej żeby brać elektryka i będziemy mieć romantyczną podróż w wakacje do Polski np. - zamiast 12 godzin i najszybszej trasy, będziemy sobie planować romantyczną wg dostępności ładowarek, a podczas ładowania elektryka będziemy mieć sjesty 🤣.

 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.