Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mija 1 rocznica zamówienia UAZa

 

🍾 

 

Obym drugą obchodził już z UAZem, a nie bez. Czy to jeszcze bez, czy już bez 😈


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Panie?), czy aktualnie poza Dacią Lodgy są na rynku dostępne jakieś w miarę budżetowe mpv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie (Panie?), czy aktualnie poza Dacią Lodgy są na rynku dostępne jakieś w miarę budżetowe mpv?
 
Zależy jak bardzo budżetowe, no i czy pytasz o nowe. Jeśli chodzi o nowe to wszystkie MPV które są jeszcze na rynku (a jest już ich naprawdę niewiele) są o wiele droższe. Zostały się jeszcze Ford S-Max/Galaxy, VW Touran/Sharan ale to będzie cena 2x Lodgy. Najbliżej będzie Peugeot Rifter/Citroen Berlingo ale wersja podstawowa będzie i tak droższa od Lodgy ze wszystkim (cokolwiek to "wszystko" w Dacii nie oznacza :) ).
Dzisiaj się sprzedają dobrze crossovery/SUVy i to się produkuje.
 
P.S. Zostaje jeszcze opcja ścignięcia czegoś zza wielkiej wody, bo tam jeszcze prawdziwe MPV są, no ale to też nie będzie budżet Lodgy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zależy jak bardzo budżetowe, no i czy pytasz o nowe. Jeśli chodzi o nowe to wszystkie MPV które są jeszcze na rynku ….



Dzięki.

Zapomnialem. Max budżet to ok. 120k pln.

S- Max bardzo chętnie, tylko jednak ponad budżet.

Ritter i Berlingo to IMO dostawczaki, to już wolę Lodgy, w wersji Stepway wyglada jako tako.

Myślałem nad używanym S-maxem, ale z dwulitrową benzyną za pięciolatka trzeba 80k pln zapłacić. I cholera wie ile to przejechało i co przeżyło…

z nowych za chwile bedzie Dacia Logger, moze będzie choć trochę lepsza od lodgy:
 
Sprawdziłem Dacię Jogger i jestem pewny, że będzie absolutnym hitem - autoGALERIA
 
dacia-jogger-1.jpg&key=a778d4a916fe413fc8d2b65e990ac1279804afe592bc189fd5bed2fd502d19fd


Jogger jest na pewno ładniejszy, tylko jeszcze nie jestem psychicznie przygotowany na trzycylindrową, litrową benzynę. A na hybrydę, która wyglada najsensowniej, trzeba czekać jeszcze ponad rok. Liczyłem szczerze mówiąc na 130 konny 1.3 - szarpałbym jak Reksio szynkę.

No nic, dzięki Koledzy. Liczyłem, że może jakiegoś Koreańczyka albo chociaż francuza przegapiłem, ale widać nie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafi napisał(-a):

 


Dzięki.

Zapomnialem. Max budżet to ok. 120k pln.

S- Max bardzo chętnie, tylko jednak ponad budżet.

Ritter i Berlingo to IMO dostawczaki, to już wolę Lodgy, w wersji Stepway wyglada jako tako.

Myślałem nad używanym S-maxem, ale z dwulitrową benzyną za pięciolatka trzeba 80k pln zapłacić. I cholera wie ile to przejechało i co przeżyło…

 


Jakieś półtora roku temu szukałem MPV. Było trochę lepiej niż teraz, ale tylko trochę. Zależy też czego szukasz, czy dużego bagażnika, czy chcesz przewozić 7 osób ? 

A czy Rifter to aż taki dostawczak ? Ja bym wolał go od Lodgy, ale ja wyznaje zasadę, że w aucie wewnątrz spędzam więcej czasu niż patrząc na niego z zewnątrz :) i muszę się wewnątrz czuć dobrze. A Peugeot jakoś bardziej do mnie gada.

 

https://youtu.be/cSgWs0-bB-g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand scenic? Ale to nawet nie ma trzech osobnych foteli z tyłu...

5008, ale to już SUV bardziej?

Prawdziwe rodzinne vany zostały zjedzone przez suvy

 

I pytanie, które już padło. Czego potrzebujesz? Bagażnika czy 7 pełnoprawnych miejsc.

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Jogger jest na pewno ładniejszy, tylko jeszcze nie jestem psychicznie przygotowany na trzycylindrową, litrową benzynę. A na hybrydę, która wyglada najsensowniej, trzeba czekać jeszcze ponad rok. Liczyłem szczerze mówiąc na 130 konny 1.3 - szarpałbym jak Reksio szynkę.

No nic, dzięki Koledzy. Liczyłem, że może jakiegoś Koreańczyka albo chociaż francuza przegapiłem, ale widać nie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-proace-city-verso-proace-city-verso-5os-family-tel882-187-289-ID6DTJga.html

Mimo że to "dostawczak" a z modelu na model, ta "rodzina" jest coraz słabiej wykonana to ciągle Daćka ma do nich daleko, nie mówię już o bezpieczeństwie, którego poziom w Loggy jest nie na te czasy.

Jeżdżę tymi modelami od kilku lat. Nie podlega jednak dyskusji, że są to auta przede wszystkim użytkowe i taką funkcję spełniają wzorowo.
Ceny katalogowe są wysokie i takiej bym nigdy za nowy nie zapłacił jednak i upusty były spore, tyle że przy obecnej sytuacji z dostępnoscią to chyba już nie aktualne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś półtora roku temu szukałem MPV. Było trochę lepiej niż teraz, ale tylko trochę. Zależy też czego szukasz, czy dużego bagażnika, czy chcesz przewozić 7 osób ? 
A czy Rifter to aż taki dostawczak ? Ja bym wolał go od Lodgy, ale ja wyznaje zasadę, że w aucie wewnątrz spędzam więcej czasu niż patrząc na niego z zewnątrz  i muszę się wewnątrz czuć dobrze. A Peugeot jakoś bardziej do mnie gada.
 


Grand scenic? Ale to nawet nie ma trzech osobnych foteli z tyłu...
5008, ale to już SUV bardziej?
Prawdziwe rodzinne vany zostały zjedzone przez suvy
 
I pytanie, które już padło. Czego potrzebujesz? Bagażnika czy 7 pełnoprawnych miejsc.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-proace-city-verso-proace-city-verso-5os-family-tel882-187-289-ID6DTJga.html

Mimo że to "dostawczak" a z modelu na model, ta "rodzina" jest coraz słabiej wykonana to ciągle Daćka ma do nich daleko, nie mówię już o bezpieczeństwie, którego poziom w Loggy jest nie na te czasy.

Jeżdżę tymi modelami od kilku lat. Nie podlega jednak dyskusji, że są to auta przede wszystkim użytkowe i taką funkcję spełniają wzorowo.
Ceny katalogowe są wysokie i takiej bym nigdy za nowy nie zapłacił jednak i upusty były spore, tyle że przy obecnej sytuacji z dostępnoscią to chyba już nie aktualne...



W ogóle nie potrzebuję 7 miejsc. Niski próg załadunku + duża ładowność + duża „dziura” do załadunku.

Mamy niechodzącą ośmiolatkę. Potrzebuje samochodu, do którego bez składania załaduję spory wozek inwalidzki. No i łatwe wsiadanie do drugiego rzędu.

Teraz jeździmy Zafirą i się sprawdza, ale to już staruszka i mimo, że wciąż spełnia swoją funkcję, to przed kilkusetkilometrowymi trasami odczuwam coraz większy dreszczyk emocji.

Niestety, wygląd dostawczaka nie przejdzie. Moja lepsza połowa powtarza, że ma chore dziecko, a nie firmę dostawczą. I koniec tematu :|

Na rabaty sensowne to bym teraz nigdzie nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach






W ogóle nie potrzebuję 7 miejsc. Niski próg załadunku + duża ładowność + duża „dziura” do załadunku.

Mamy niechodzącą ośmiolatkę. Potrzebuje samochodu, do którego bez składania załaduję spory wozek inwalidzki. No i łatwe wsiadanie do drugiego rzędu.

Teraz jeździmy Zafirą i się sprawdza, ale to już staruszka i mimo, że wciąż spełnia swoją funkcję, to przed kilkusetkilometrowymi trasami odczuwam coraz większy dreszczyk emocji.

Niestety, wygląd dostawczaka nie przejdzie. Moja lepsza połowa powtarza, że ma chore dziecko, a nie firmę dostawczą. I koniec tematu :|

Na rabaty sensowne to bym teraz nigdzie nie liczył.


Mierzyłem się do S-Maxa, 5008, C4 Grand Picasso, Alhambry/Sharana. Największy bagażnik mają Alhambra/Sharan. Jeśli nie przeszkadza Ci (jak dla mnie) dość archaiczne wnętrze to będzie chyba najlepsza opcja. Weź pod uwagę że S-Max przez nisko opadający dach tę dziurę nie będzie miał najwyższą. Jeśli Ford to raczej Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Z budżetowych tylko takie były ... 😜

/to jest moja fotka, nie z gazety/

 

Koło mnie, we Wrocku stał tylko taki, na blachach DW.... , a w dodatku na tle Mini się ustawił:

 

 

IMG_20210904_144618.jpg

IMG_20210904_144649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Mierzyłem się do S-Maxa, 5008, C4 Grand Picasso, Alhambry/Sharana. Największy bagażnik mają Alhambra/Sharan. Jeśli nie przeszkadza Ci (jak dla mnie) dość archaiczne wnętrze to będzie chyba najlepsza opcja. Weź pod uwagę że S-Max przez nisko opadający dach tę dziurę nie będzie miał najwyższą. Jeśli Ford to raczej Galaxy.

Alhambra nawet spoko. ALE ceny za dwulitrową benzynę kosmiczne. Z kolei używanego diesla czy używanej wyżyłowanej benzyny 1.4 nie chcę.

Krótko mówiąc, ciężko mi dogodzić ;)
Ale dzięki za podpowiedzi. Poszukam jeszcze…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2021 o 18:09, mandaryn44 napisał(-a):

Auto marzenie. A zegarek wygląda do niego idealnie. Klasa.

Jakaś limitka?

Tak, limitka. Kilka dni temu zaczęli promo w sm.

Hołd dla amerykańskiej motoryzacji ;) Jest jeszcze mustang i Shelby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafi napisał(-a):

 


Dzięki.

Zapomnialem. Max budżet to ok. 120k pln.

S- Max bardzo chętnie, tylko jednak ponad budżet.

Ritter i Berlingo to IMO dostawczaki, to już wolę Lodgy, w wersji Stepway wyglada jako tako.

Myślałem nad używanym S-maxem, ale z dwulitrową benzyną za pięciolatka trzeba 80k pln zapłacić. I cholera wie ile to przejechało i co przeżyło…



Jogger jest na pewno ładniejszy, tylko jeszcze nie jestem psychicznie przygotowany na trzycylindrową, litrową benzynę. A na hybrydę, która wyglada najsensowniej, trzeba czekać jeszcze ponad rok. Liczyłem szczerze mówiąc na 130 konny 1.3 - szarpałbym jak Reksio szynkę.

No nic, dzięki Koledzy. Liczyłem, że może jakiegoś Koreańczyka albo chociaż francuza przegapiłem, ale widać nie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jezdziłem kiedyś parę misięcy Berlingo, a właściwie Partnerem w wersji osobowej z 2 litrowym silnikiem HDI. Z dnia na dzień coraz bardziej lubiłem to auto. Naprawdę komfortowy i wygodny samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, limitka. Kilka dni temu zaczęli promo w sm.
Hołd dla amerykańskiej motoryzacji  Jest jeszcze mustang i Shelby
Już znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafi napisał(-a):


Alhambra nawet spoko. ALE ceny za dwulitrową benzynę kosmiczne. Z kolei używanego diesla czy używanej wyżyłowanej benzyny 1.4 nie chcę.

Krótko mówiąc, ciężko mi dogodzić ;)
Ale dzięki za podpowiedzi. Poszukam jeszcze…

może coś z typu Vito,  traffic,  albo jakiegoś uzywanego Włocha?

to nie są typowe bagażówki - są przeszklone,  dodatkowy wygodny rząd siedzeń i bagażnik, że wózek spokojnie wejdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o VW caddy? Niestety nowy model jest dużo droższy niż poprzedni, ale słabsze wersje się łapią na budżet.

W mojej ocenie z plusów to przestrzeń załadunkowa i sprawdzony niewysilony silnik diesla. Wewnątrz jak osobowy vw, z zewnątrz trochę kanciaty ;)

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2021 o 17:26, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Breitling & Sting Ray.  ;)

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód

 

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód

 

Może być zdjęciem przedstawiającym licznik kilometrów

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

Sliczne auto ale nie chciałbym tego jako dayly


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2021 o 14:06, rafi napisał(-a):

Panowie (Panie?), czy aktualnie poza Dacią Lodgy są na rynku dostępne jakieś w miarę budżetowe mpv?

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.