Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie nowe fiaty podobaja. Niskie koszta eksploatacji, zakupu, ponad przecietny jak za ten budzet design.

 

Fiat zrobil krok w przod :)

 

Ps stycznosci wiekszej nie mialem. Opieram sie jedynie na opiniach z internetu :)

 

Fiat tipo dla mnie w tej cenie nie ma konkurencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor, Irek, Over,

jesteście pewni że AWD w Lexusie jest oferowane w PL??

Bo pytałem w Kato w odniesieniu do IS i GS i powiedzieli mi, że nie.

Zasmuciło mnie to, bo np GS w opcji full jest mega konkurencyjny np wobec 5er czy A6, ale codzienna jazda z 345KM tylko z osią tylną to ja dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To NIE SĄ bliźniacze auta... Fiat tak nie zrobi, to po pierwsze, a po drugie Jeep to Jeep...

 

Fan(atyk) marki :) Bliźniacze należałoby nieco rozwinąć:

 

500X i Renegade to właściwie identyczne samochody z tą samą płytą podłogową. Mają ten sam rozstaw osi, zbliżone wymiary, a główne podzespoły, w tym silniki, są wspólne. Różnice pojawiają się w układzie przeniesienia napędu.

Zarówno Fiat, jak i Jeep oferowane są z napędem 4x2 lub 4x4. Jeep proponuje jednak dwa warianty napędu obu osi, Fiat natomiast dwie wersje przedniego napędu. Druga wzbogacona jest o układ „Traction Plus”. Wykorzystuje on system ESC i przyhamowuje ślizgające się koło, czym naśladuje działanie blokady mechanizmu różnicowego. W napędzie 4x4 występuje sprzęgło wielopłytkowe, które rozdziela moment obrotowy między przednią i tylną oś.

.

Mi to jeepy kojarza sie z wranglerami, cheeroke i grand cheeroke w mocnej benzynie, a ten powyzszy 1.6d to taka pogon za moda :)

 

bardziej za zyskiem i utrzymaniem się na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To NIE SĄ bliźniacze auta... Fiat tak nie zrobi, to po pierwsze, a po drugie Jeep to Jeep...

Masz racje. Fiat Punto = Alfa Mito = Lancia Y.

Powiem więcej. Fiat Panda = Fiat 500 = Ford Ka. Ale ja się nie znam. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nowe fiaty podobaja. Niskie koszta eksploatacji, zakupu, ponad przecietny jak za ten budzet design.

 

Fiat zrobil krok w przod :)

 

Ps stycznosci wiekszej nie mialem. Opieram sie jedynie na opiniach z internetu :)

 

Fiat tipo dla mnie w tej cenie nie ma konkurencji :)

 

W mojej opinii fiat jako koncern stał nad przepaścią i zrobił wielki krok w przód :D

 

Uśmiercił Lancie, Alfę prawie też - zobaczymy co będzie z julią. Fiaty kiedyś też sobie radziły w klasie średniej, później zabili cromę, potem bravo i jeszcze punto (obiektywnie bdb auto klasy B ) i zapowiedzili, że całą ofertę zbudują w oparciu o ideę fiat 500 - czyli 500, 500x, 500L... Tipo wydaje się fajnym ratunkiem cena/ jakość super - ale ludzie narzekają, że nie da się go kupić. Na reklamie od 42 000 zł w salonie taka wersja nie do zdobycia. Zobaczymy jak bedzie cenowo/ z dostępnością hatchbacka i kombi.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancią zainteresowany był VieśWóz. Ale chyba sie nie dogadali. I dobrze. A nawet bardzo dobrze. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A jest w ogóle jakakolwiek wersja Tipo dostępna od ręki, bo z tego co od ludzi słyszałem rok czekania? Zapisy prawie jak na stalową Daytonę :D

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment jakbyś zamówił Tipo, to idbiór na kwiecień 2017. Od stycznia wchodzi kombi i "habeta". Cena bazowa ma być o 4000 zł wyższa od sedana. To informacje, które dostałem od dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominacie o autach będących naprawdę mocnymi w swej klasie czyli Ducato. Śmiem twierdzić, że stanowią trzon dochodów Fiata. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na ten moment jakbyś zamówił Tipo

 

Tipo to nie wiem, czy za darmo bym chciał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce IS i GS dostępne są tylko z RWD :(

 

Ciekawe dlaczego, nie wiedzialem ze w Polsce może byc inaczej niż u nas, myślałem ze kolega nie zglebil tematu.

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tipo, spośród "budżetowców" to chyba najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adrian, pomijając kwestie techniczne, czy wyposażenie to jak coś jest brzydkie to nawet złotymi klamkami mnie nie skusi ;) Tipo w sedanie, jak na nie patrzę przywodzi mi na myśl tak piękne bryły jak Fiat Siena, czy Honda City. W hatchbacku wygląda nieźle, ale chyba te wersja nie jest jeszcze dostępna. Nawet jakby to chyba i tak wolałbym 308.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tipo, spośród "budżetowców" to chyba najlepszy wybór.

potwierdzam, zaskakująco dobre auto


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Za takie pieniądze bardzo fajne auto ;) Jeżdżę w ogóle innym autem, ale tipo bardzo przypadł mi do gustu. Benzyna z automatem + chip może być świetnym połączeniem :) Szkoda tylko, że plastiki jak z biedronki, ale za takie pieniądze nie ma co oczekiwać cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym Tipem? Przecież to zwykły śmietnik jest.

Co innego i nowego za te pieniądze byś zaproponował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapida a jeśli nie jest priorytetem ilość miejsca na tylnej kanapie to również Fabię.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę można już mieć pięcioletnią Fabię i Suba z salonu.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.