Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam Pana Piotra Ratynskiego - klasa czlowiek, sol ziemi...tej ziemi. Klaniam sie.

:) Również pozdrawiam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie słyszeć, że ktos o nią zadbał, znam ją z dzieciństwa!

Jakie są plany obiektu, na najblizszą przyszłosć?

Planowany jest pełen remont konserwatorski, miał być wykonany w tym roku, ale został przełożony na przyszły. Na pierwszy rzut poszedł zegar... Jest niesamowita, można obejrzeć zdjęcia tutaj:

http://www.biedrusko.org/gallery/view/id/21/wieza_cisnien#0


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to kolejna Wsowa :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie taka była, ale Ruscy zburzyli w 1945 rokupost-48316-0-70284100-1481668461.jpgpost-48316-0-06574800-1481668476.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie mieszkalem stało takie cus....

 

702b4a3ca0f901de277877a1dbe000cb.jpg

 

Ruskie wysadzili, teraz jest polana w parku

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pałac jak pałac. Ale Baronowa...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://video.gazeta.pl/player/0,0,21117815,150682,video.html
 

Wybitni naukowcy, brytyjski matematyk i fizyk prof. Roger Penrose oraz polski fizyk prof. Andrzej Trautman odbierali w Pałacu odznaczenia od prezydenta. W czasie uroczystości laudację wygłosił fizyk prof. Iwo Białynicki-Birula z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Zakończył ją zwracając uwagę na pewien fakt: - Nieskrępowana współpraca międzynarodowa i brak ideologicznie motywowanej ingerencji w naukę są podstawą działania nas, którzy zajmują się nauką...

 

BRAWO !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://video.gazeta.pl/player/0,0,21117815,150682,video.html

 

Wybitni naukowcy, brytyjski matematyk i fizyk prof. Roger Penrose oraz polski fizyk prof. Andrzej Trautman odbierali w Pałacu odznaczenia od prezydenta. W czasie uroczystości laudację wygłosił fizyk prof. Iwo Białynicki-Birula z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Zakończył ją zwracając uwagę na pewien fakt: - Nieskrępowana współpraca międzynarodowa i brak ideologicznie motywowanej ingerencji w naukę są podstawą działania nas, którzy zajmują się nauką...

 

BRAWO !!! 

 

To się tyczy głównie stosunków z Rosją, z którą w swerze nauki mocno współpracowaliśmy, ale ostatnio to się załamało. Mógłbym o tym opowiedzieć szerzej, co konkretnie się stało...ale informacje są dosyć delikatne. Miał miejsce pewien fakt o którym się z TV nie dowiecie.

 

Co do ideologicznie motywowanej ingerencji - Panu profesorowi ktoś mógłby dać przykład III Rzeszy gdzie taka właśnie ingerencja powodowała niesamowicie pozytywne skutki dla rozwoju nauki, Niemcy wyprzedzali w wielu dziedzinach świat o dziesiątki lat. Nie aby był to model do naśladowania, ale fakt jest faktem.

 

Najważniejsza do rozwoju nauki jest DETERMINACJA władz na wielu szczeblach we wspieraniu i łożeniu na naukę,   a to czy jest motywowana politycznie nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motywacja władz zawsze jest polityczna, determinacja też.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motywacja władz zawsze jest polityczna, determinacja też.

 

słuszna uwaga i co w tym złego ? Ktoś utopijnie wierzy w to, że nauka może być mocna bez determinacji władz. Kto się liczy w nauce ? USA, Niemcy, Rosja, Chiny, UK - czyli same byłe lub obecne mocarstwa, kolonizatorzy. Nauka bez dotacji centralnych się nie utrzyma.

Największym napędowym nauki jest widmo wojny i chęć zdobycia przewagi nad innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź profesora należy obejrzeć do końca. Powiedział samą prawdę. Przykład Niemiec Hitlera też był. Niestety do wielu to nie dotarło i nie można mieć nadziei że dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Koledzy, Wy tak na poważnie? Że do tej pory Wam się chciało :blink::ph34r: , czyli nie jest OK bo z tego co czytam to tylko ja jestem aż tak leniwy, ze mi się prawie nic nie chce :D i do większości czynności muszę się zmuszać.

W pewnym wieku jest to niemal normalne ale co jeśli jesteś 30+ i juz tak masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

post-3361-0-57562200-1481802063_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co nie jest OK?

Że w dzisiejszej, politycznej rzeczywistości można być tylko wyłącznie po jednej ze stron barykady:

- popierasz aktualną władzę - jesteś pojebanym pisiorem

- nie popierasz aktualnej władzy - jesteś pojebanym lemingiem.

 

Dlaczego nie można być pomiędzy? Chwalić za to co dobre a krytykować złe.

 

Efekt jest taki, że wszyscy jesteśmy pojebani - albo pisiory albo lemingi. To nie jest ok.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw - trafna uwaga. Tylko dzieki komu mamy tak radykalny podział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, albo jesteś teoretycznie bogobojnym prawicowcem(co nie przeszkadza w rozwodach i innych mało bogobojnych sprawach) patriotą albo czerwonym lewakiem od Stalina, słabo

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  Fajny wiersz nie słyszałem - dobre  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw - trafna uwaga. Tylko dzieki komu mamy tak radykalny podział?

 

Dzielą sami politycy, i to ich narracja później jest przekazywana przez obywateli, bo jedni są szczuci na drugich, przy czym PiS wydaje mi się wygrywać tą konkurencję - wystarczy przypomnieć sobie twarze mówiące o Polakach drugiego sortu, czy staniu tam, gdzie stało ZOMO. Również zauważyłem, że w przypadku dyskusji o polityce, ty "wyznawcy" PiSu częściej pałają chęcią wydrapania oczu rozmówcy o przeciwnym zdaniu - osłanka Piotrowicz jest tutaj znakomitym modelem do naśladowania.

 

Można emigrować, ale jak to tak zostawić ziemię przodków? Trzeba jakoś dać radę, póki naprawdę się coś nie zmieni. Obecna partia rządząca nie chce robić niczego lepiej niż poprzednicy, tylko po prostu zupełnie odwrotnie - przy takim bujaniu od jednego bieguna do drugiego, w końcu to się rozleci. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie obecnych polityków na taczkach i wybranie zupełnie nowych, coś jak w Islandii, tylko, że tam ludzi dużo mniej.

 

Jak patrzę na wprowadzanie średniowiecza z zakazem aborcji, brakiem badań prenatalnych, kościółkowym podejściem do prywatnego życia KAŻDEGO obywatela - wierzącego lub nie, wprowadzaniem kolejnych poronionych pomysłów, potem widzę, jak każdy chce opie**lić prezesowi na perłowo wprowadzając np. asystę wojskową, lunatyków pokroju Macierewicza i Pawłowicz, to mam ochotę napluć na telewizor/komputer. Potem sobie przypominam wszystkie ośmiorniczki, zegarki (ech!), sponsorowanie koncertu Madonny z budżetu ministerstwa sportu, "sorry, taki mamy klimat" i "jak ktoś zarabia 6k miesięcznie to jest złodziejem albo idiotą", to wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamienienie tego burdelu na Wiejskiej w szliwiony krater i wybranie nowych reprezentantów narodu bez haków i koneksji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pitu pitu o mało ważnych sprawach, a ludzie przeżywają gorsze dramaty. Ja na ten przykład właśnie się dowiedziałem, że od znajomych otrzymam na święta takie oto cudo (w ramach poszerzania mojego hobby):

 

IK-Colouring-Hollow-Perspective-Automati

 

Teraz jak zareagować? Podziękować, czy może... podziękować? Przyjąć z udawaną radością, czy otwarcie potraktować jako żart (który w sumie mnie nie śmieszy. W cenie cudaka miałbym pewnie jakiś fajny pasek, lub chociaż coś przydatnego, np. scyzoryk Victorinoxa itd. itp.) Denerwuje mnie takie marnotrawstwo pieniędzy, niezręczne prezenty których nie będę nosił i zdecydowanie uważam, że taka sytuacja NIE JEST OK.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.