Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne autko, gratulacje, niech zrobi gazyliard km :)

Niemniej dizel w cabrio to jest pewna ekstrawagancja... 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... ekstrawagancja... hmm... raczej profanacja... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje daily do robienia 30-40kkm rocznie, więc "wicie, rozumicie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bugs napisał(-a):

 

Zależy co rozumieć przez AMG, teraz byle kosiarka może mieć znaczek AMG bo ma parę spojlerów i mniejszą kierownicę, coś jak M-Pakiet w BMW który z M-Power czy nawet M-Performance ma wspólnego tylko trochę wyglądu

MB to nie BMW, że Ci oklejają M-ką z paskami zwykłą wersję z wszystkich stron. :)

 

Ja mam pakiet zewnętrzny i wewnętrzny AMG, ale silnik standard od większej kosiarki - nie mam na dupsku żadnych oznaczeń (zamówienie indywidualne), także plakietki AMG.

 

Jedyne oryginalne oznaczenia AMG mam na felgach i dywanikach. :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bugs napisał(-a):

 

Zależy co rozumieć przez AMG, teraz byle kosiarka może mieć znaczek AMG bo ma parę spojlerów i mniejszą kierownicę, coś jak M-Pakiet w BMW który z M-Power czy nawet M-Performance ma wspólnego tylko trochę wyglądu

 AMG to AMG... nie rozumiem o co Ci chodzi.  Nikt nie pisał o żadnych amg line.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym fanbojem BMW, ale w mojej e93 przy M pakiecie zewn. i wewn. mam tylko znaczki M na kierownicy, progach i podstopnicy + felgi, więc gdzie to oklejanie wszystkich stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hefajsto napisał(-a):

 AMG to AMG... nie rozumiem o co Ci chodzi.  Nikt nie pisał o żadnych amg line.  

Właśnie o to czy to AMG czy AMG line

Godzinę temu, Chorwat napisał(-a):

Nie jestem żadnym fanbojem BMW, ale w mojej e93 przy M pakiecie zewn. i wewn. mam tylko znaczki M na kierownicy, progach i podstopnicy + felgi, więc gdzie to oklejanie wszystkich stron?

W późniejszych są jeszcze na błotnikach.

Dla mnie AMG, M czy S to były takie samodzielne byty a od dłuższego czasu producenci zdegradowali je do linii stylistycznej dostępnej chyba dla każdej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale  nie mieszaj AMG , M z AMGLine S-line itp.  Kolega drakadys twierdzi , że ma informacje , że sam wjazd do serwisu z znaczkiem AMG jest droższy od zwykłego MB

i z wcześniejszego kontekstu wynika, że miał na myśli AMG nie "zwykłego" MB  w pakiecie stylistycznym...

A ja jestem po prostu Ciekaw skąd takie przekonanie.  Serwisuje samochody w ASO i nie zauważyłem aby cena serwisu za roboczo-godzinę różniła się w zależności od auta.

Podkreślam raz jeszcze , mówię o robociźnie , nie o klamotach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja M Sport w BMW to też inne hamulce i inne zawieszenie w porównaniu do zwykłych wersji , nawet w 318d 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Wersja M Sport w BMW to też inne hamulce i inne zawieszenie w porównaniu do zwykłych wersji , nawet w 318d 😉

Tylko zawieszenie, hamulce to dodatkowa opcja, i ani jedno ani drugie nie jest chyba takie jak w M3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @Bugs , 3200zł dodatkowo w przypadku 3er G20 , M3 to już inny samochód , nawet inne oznaczenie G80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Masz rację @Bugs , 3200zł dodatkowo w przypadku 3er G20 , M3 to już inny samochód , nawet inne oznaczenie G80

Linia M-Performance ma w niektórych modelach standardowo sportowy układ hamulcowy, to są takie bieda-M tańsze i bardziej uniwersalne a też bardzo szybkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty serwisu AMG są średnio 2xwyższe w autoryzowanym serwisie niż zwykłego MB.Serwis A w MB (C klasa) kosztuje około 350eur. W AMG C (tym prawdziwy dla ścisłości , produkowanym w Affalterbach) serwis A kosztuje 600-800 Eur. Pierwsza cenę znam a drugą pokazało mi google :-). Już obecnie dwa serwisy są rozdzielone włączając w to obsługę klienta. 


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solniczka...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 13:55, Bugs napisał(-a):

Tylko zawieszenie, hamulce to dodatkowa opcja, i ani jedno ani drugie nie jest chyba takie jak w M3 

wszystko zależy od wersji. Ogólnie - nie wiem jak w najnowszych ale na przykładzie BMW e46 które miałem - M Pak w polifcie miał iny kąt sworznia - wahacz przedni miał inny nr części niż w zwykłej e46. M3 to była zupełnie inna para kaloszy bo tam był inny nawet rozstaw osi - różnica pomiędzy cywilnym 3er (nawet w M Paku) to nie tylko części - różni się sama karoseria. Co do serwisu MB - a forum BMW jeden z użytkowników opisywał różnice w użytkowaniu i utrzymaniu M3 e92 i C63 W204 (miał obydwa w tym samym czasie) - MB pod względem zawieszenia nie różni się od np 2.0 w dieslu poza innymi sprężynami - w BMW mamy zupełnie inny samochód niż "cywilne" BMW. Dla jednych problem a dla innych "efekt wow" - BMW M jest sporo droższe w serwisie, MB nie zabija kosztami ale z drugiej strony - prowadzenie na zakrętach też inne. Koszty serwisu w ASO - BMW M mają przewidziane docieranie silnika, wymiany wszystkich płynów po 5kkm (o ile dobrze pamietam) - silnik, skrzynia, dyfer - w zwykłym BMW pierwsza wymiana oleju w silniku po 30kkm? W skrzyni i dyfrze "dożywotni". 

Oglądam sobie Le Mans, szkoda że Vette nie ma już krzyżowego wału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina na gnojówkę to moim zdaniem nieporozumienie. 

 

Przy okazji - wczoraj cyknąłem parę fotek.

IMG_8234D.thumb.JPG.9b8b37b50771b7e0004d92995dfcc0a2.JPGIMG_8222D.thumb.JPG.ac1f9fb6b44d5ac72f5889f3bb19939f.JPGIMG_8219D.thumb.JPG.90fab68221d3d7dc37b48df62764d8ab.JPGIMG_8227D.thumb.JPG.397dfd65c4640e7d496739a054d41840.JPG

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnego masz tego SL.

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Alpina na gnojówkę to moim zdaniem nieporozumienie. 

"najlepsze" są D3 - czasami to totalne golasy z 4cyl ropolem - poza znaczkami i niebieskimi zegarami nie ma w nich krzty tego, czym jest Alpina. A obecne B3 to i tak naciągana historia bo Alpina poza silnikiem to wg mnie jakość wykonania wnętrza - a B3 jest składana na taśmie razem z innymi 3er - nie tak jak droższe B5 etc - w fabryce Alpiny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, trollu napisał(-a):

" B3 jest składana na taśmie razem z innymi 3er - nie tak jak droższe B5 etc - w fabryce Alpiny 

ciekawe rzeczy piszesz , piszesz o najnowszą B3 opartą na G20 ?

a tak w ogóle Alpnina to moja wymarzona marka  - nawet wystarczy B3 z taśmy BMW 😅-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

ciekawe rzeczy piszesz , piszesz o najnowszą B3 opartą na G20 ?

tak, w kilku różnych miejscach trafiłem na takie info więc chyba potwierdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego auta nie da się kupić. Były dwa, ale zanim zamówiliśmy już się sprzedały. Kolejna seria planowana na październik. Ja chyba mam nie mieć tego auta. Nie wiem czy warto dalej czekać...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź miękiszon, tyle już czekasz, co za różnica ;) Wiesz jak rozrusza się ten dział, kiedy wrzucisz pierwsze, oficjalne fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.