Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Całkiem sympatyczna dyskusja się tutaj wywiązała. Kibicując jednej i drugiej stronie czekamy na więcej. 🤣

 

 

Nie będzie więcej. Popcorn można zostawić na inny wątek. 

 

Kolega Lawnowerman nadinterpretuje cudze wypowiedzi a z jego wynika że jest strasznie zakompleksiony i przeszkadza mu jak ktoś ma inne zdanie co zresztą widać w innych wątkach. 

 

Tylko ktoś strasznie zakompleksiony i negatywnie nastawiony do innych ludzi może taką wypowiedź:

"Jeśli tylko kogoś stać to dla własnego i cudzego bezpieczeństwa polecam zmianę opon na typowo letnie i zimowe niezależnie od ilości przejeżdżanych km."

 

Zinterpretować tak:

3. Twoja sugestia, ze ktoś kto zaklada opony całoroczne jest biedakiem i idiotą nie dbajacym o innych [ cytuję: stać to dla własnego i cudzego bezpieczeństwa ]

 

Ale miało nie być popcornu więc koniec dyskusji z tym Panem. Poza tym coraz bardziej agresywny i chamski ton jego wypowiedzi sugeruje, żeby przerwać, tym bardziej, że wcale mi nie zależy żeby go przekonywać, że mieszanka gumowa starzeję się z wiekiem i nie jest to uzależnione od głębokości rzeźby bieżnika ;) Kazdy przeczyta co zechce i wyciągnie wnioski dla siebie, bo taki jest chyba cel tej dyskusji, a gość niech żyje w swoim świecie przekonany, że dużo wie na ten temat. 

Edytowane przez Balansujący Na Osi
edytor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, bo z każdej dyskusji można oddzielić ziarno od plew i wyciągać konstruktywne wnioski. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A szkoda, bo z każdej dyskusji można oddzielić ziarno od plew i wyciągać konstruktywne wnioski. 😉

Mój śp. znajomy mawiał "gdzie Polaków dwóch, tam trzy zdania".

Nikt nie wyciągnie wniosków, każdy będzie stał przy swoim i bronił swoich racji.

Ja też mam określone zdanie w tym temacie, ale na siłę nie będę nikogo przekonywał do "mojsza jest najmojsza"

 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od listopada używam zimowych opon, a wiosną przekładam na letnie. Takie jest moje zdanie w tym temacie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja może na zmianę tematu wkleję pięknego VW mijanego dzisiaj na ulicy w Łodzispacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyluzujcie. Nie ma co doczytywać się między wierszami, bo od tego milej nie będzie. :) 

Komu pasuje zmieniać opony dwukrotnie co rok i nie narzeka na związane z tym koszty, to gorzej mu się na takich oponach jeździć nie będzie. Całoroczne dla osób chcących ciąć koszty i jednocześnie nie jeżdżących w ekstremalnych warunkach. Łagodne zimy na terenie prawie całej Polski mogą bardziej skłaniać do wyboru tego drugiego wariantu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2022 o 08:33, Czujnik napisał(-a):

 

 

Goodyear 4s nowej generacji to zupelnie inna bajka

Zrobilem ponad 50tys ciezkim autem (X5) w tym dwa razy Austria/Szwajcaria ze sniegiem i nie mam zastrzezen

W NL tez od paru lat nie ma sniegu a przymrozki sa symboliczne

 

tapatalked

 

A u Was w ogóle nie wymagają homologowanych opon w BMW czy wymagają, ale tylko w Mkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pechagto napisał(-a):

to ja może na zmianę tematu wkleję pięknego VW mijanego dzisiaj na ulicy w Łodzispacer.png

Ładne to nowe Scirocco, to chyba wersja R? :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mroova napisał(-a):

@pechagto @Autor1984 porównajcie tablice:

20220601135316_1.jpg

Może "na papier" prowadzony...😉.

(Starsi zrozumieją a mlodsi sobie wygoglują)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklejony...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, to się wypowiem..

Jeździłem bardzo dawno temu (mazda 626 Ge 1993r) na wielosezonowych vredestein quatrac 2 - bardzo dobrze się zachowywały i spełniały swoją rolę należycie choć nie były nowe.

Kupując używane alufelgi do tego auta dostałem z felgami dwie nastoletnie opony, które z racji słabej ówczesnej pozycji finansowej bardzo mnie ucieszył - mimo że były b.stare to spokojnie dawały latem radę. Na mokrym i zimą już gorzej, ale to były typowo letnie opony, do tego stare..

Aktualnie posiadane auto i stan majątkowy pozwoliły mi na zakup 2 kpl opon, dodatkowo każdy z kpl na osobnych felgach. 

Pierwotnie rzuciłem się na zimowe Bridgestone.

Nowizny fabryczne, wyprodukowane 5miesięcy przed ich zakupem, można powiedzieć, że jeszcze pachniał fabryką..

Jakież było moje zaskoczenie, gdy w średnio zimowych warunkach 2 lata temu nie potrafiłem na tych oponach przy bardzo niskiej prędkości bez uślizgu skręcić w poprzeczną uliczkę miejską, albo bez buksowania wystartować ze spokojem spod świateł na krzyżówce..

Przemęczyłe się 2 sezony i miałem dość, wspomnę, że auto wcześniej miało wymienione amortyzatory, łączniki i inne drobiazgi zawieszenia a geometria była również sprawdzona.

Po tych 2 sezonach na maxa zły na siebie, producenta i sytuację na 3 sezon kupiłem zestaw opon na felgach (chciałem przejść na większe koła i szukałem samych felg).

Opony zimowe na felgach średniej klasy, chyba 3, albo 4-o letnie. . Zapłaciłem za całe koła że starymi oponami mniej niż za 2 nowe opony klasy premium - Bridgestone...

Po założeniu "nowego" - starego zestawu nie mogłem uwierzyć, że można mieć taką przyczepność- nieporównywalnie lepszą niż na tych pieprzonych japoncach..

Letnie udało mi się kupić zdecydowanie lepiej, jestem zadowolonym użytkownikiem goodyearów..

Do czego zmierzam..

Czasami jest tak, że całoroczne są ok, czasami jest tak, że stare opony są wystarczające, czasami jest też tak, że nowusieńkie dedykowane opony są najgorszym wyborem z możliwych.

 

Wiele razy jeździłem w życiu na słabych oponach, zdecydowałem już dawniej, że idę w 2 komplety warunkując to posiadaniem 2 zestawu felg i sam sobie zamieniam sezonowo koła. 

Wkurzało mnie umawianie się z wulkanizatorami a później i tak oczekiwanie w kolejkach do wymiany.

Jeden zestaw uniwersalny również bym mógł posiadać, ale wolę dedykowane sezonowe a dodatkowo z racji przebiegów rocznych i tak musiałbym co 2..3 lata wymieniać wielosezony na nowy zestaw.

Aktualnie to co mam powinno mi wystarczyć na cały okres założonego czasu eksploatacji auta (może zimowe będę musiał wymienić bo - takie sobie postawiłem założenia od razu po zakupie samochodu. 

 

Coraz trudniej jest kupić dobry towar,  nawet markowy dedykowany i  chciałoby się powiedzieć najlepszy z dostępnych może okazać się słabym produktem.

Wiele zależy od naszych własnych preferencji, wymagań i oczekiwań.

Z tym jest jak z du...ą.. każdy ma swoją.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mmaniek napisał(-a):

Może "na papier" prowadzony...😉.

(Starsi zrozumieją a mlodsi sobie wygoglują)

Folia raczej, tanio ja.

Edytowane przez mroova
tanocha :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że dość szybko w tym roku wypłynął temat opon... Kiedyś miałem okazję w nim uczestniczyć, ale ileż razy można pisać to samo😀... Cała ta dyskusja, zresztą przewijająca się przez większość for najczęściej powiązanych z konkretnymi markami jest jednak o tyle mało sensowna, o ile zdecydowana większość przeciwników opon całorocznych nie miała z nimi zbyt wiele doczynienia, albo też nie potrafi zauważyć, jak wielka różnica dzieli opony wielosezonowe nowej generacji marek premium od wynalazków sprzed nastu lat bądź też producentów low-end.

Praktycznie każdy obecny użytkownik całorocznych opon ma za sobą najczęściej setki tysięcy km zrobionych oponami sezonowymi w czasach, kiedy innych po prostu nie było...

I tak naprawdę dopiero po zrobieniu tych powiedzmy 50 tys. Km /np pełny rok/w każdych warunkach, kiedy można spotkać każde możliwe warunki na drodze oponą całoroczna powinniśmy móc w miarę obiektywnie ocenić, czy są one dla nas przydatne, czy nie. 

Ja osobiście nie znam nikogo, kto po zmianie opon na całoroczne powróciłby do tradycyjnych, podkreślając, że mam na myśli opony marek premium nowej generacji.

Reszta dyskusji to wg mnie jest walka z ludzkim przyzwyczajeniem oraz marketingiem poszczególnych producentów.

Na czym byście nie jechali, to nie uważajcie na drodze robiąc zdjęcia swoich zegarków 🤣 szerokości!

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, że też dopiero teraz odkryłem ten wątek, druga wielka pasja obok czasomierzy...:)

A ja od zawsze używam dwóch kompletów opon. Letnie w zależności od samochodu Pirelli P Zero, Michelin Pilot Sport 4, Yokohamy ( nie pamiętam modelu).

Modeli zimowych nawet nie jestem w stanie przytoczyć (Bridgestone i Yoko), ale na jednym samochodzie mam budżetowe Kormorany i tak naprawdę sobie dobrze radzą...

Miałem zamiar zrobić podejście do całorocznych całkiem niedawno, ale nie występują w odpowiednim rozmiarze do samochodu do którego ich szukałem.

 

Koniec końców chyba nie żałuję. 

Jakoś by się to gryzło z moim wewnętrznym (niczym nie podpartym) zdaniem na temat opon całorocznych.

Wydaje mi się, że opony całoroczne mogą być fajnym i sensownym finansowo rozwiązaniem, ale nie jestem przekonany że tyczy się to samochodów sportowych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mroova napisał(-a):

@pechagto @Autor1984 porównajcie tablice:

20220601135316_1.jpg

Dziwne. Ciekawe kiedy to zdjęcie było wykonane. To by trochę nam powiedziało, bo na fotce od @pechagtojest w oryginale.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Skromna fordzinka i jej pupinka.   ;)

 

FcNtkSxXwAEES6U.thumb.jpg.f8f426373ff430676e122e67aa406dc4.jpg

Psują tą motoryzację, auto piękne, ale tylko V6 :(


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Psują tą motoryzację, auto piękne, ale tylko V6 :(

 

Bo to są auta pro-ekologiczne, ale i pro-rodzinne -  z minimalnym wpływem na ekologię i dla mikrorodzin.  ;)

 

Ten tutaj także.   :)

 

FcQXFPvXoAILj-i.thumb.jpg.34c9ab7db085213bfef4f4af0da04f27.jpg

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Skromna fordzinka i jej pupinka.   ;)

 

FcNtkSxXwAEES6U.thumb.jpg.f8f426373ff430676e122e67aa406dc4.jpg

Pewnie głośno chodzi a i kłopoty z wsiadaniem... Odpada. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, memento mori napisał(-a):

A u Was w ogóle nie wymagają homologowanych opon w BMW czy wymagają, ale tylko w Mkach?

 

 

Przy zamawianiu (4lata temu) byly w pakietach fabrycznych letnie runflaty Conti, na zyczenie zimowe lub wielosezon, wtedy GY 4s 2 gen

Z tym ze te ostatnie tylko do rozmiaru 255 i na takich kupilem

M mialy letnie P zero lub Conti o ile pamietam

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Pewnie głośno chodzi a i kłopoty z wsiadaniem... Odpada. ;) 

 

No i nie da się dwóch fotelików dla dziecka zamontować, i mało walizek wejdzie, etc. - no, mówię: dla mikrorodzin.  ;)

 

A tu jeszcze, przyznasz chyba (mimo wszystko), niezła Pista!  ;)

 

FcNjwqWXoAA6AZa.thumb.jpg.7a4eb26a5ea363f082f6d3f47a733b82.jpg

 

FcNjwckXwAALetj.thumb.jpg.38c6476028fd2bdf7ffee0757091ba23.jpg

 

FcNjxHeXkAA5omz.thumb.jpg.484545bc6b483bd3fc1d02bc6da478c5.jpg

 

FcNjw5tWAAAe032.thumb.jpg.cc799d07f5b192838923f2b061eee1d8.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

No i nie da się dwóch fotelików dla dziecka zamontować, i mało walizek wejdzie, etc. - no, mówię: dla mikrorodzin.  ;)

 

A tu jeszcze, przyznasz chyba (mimo wszystko), niezła Pista!  ;)

 

FcNjwqWXoAA6AZa.thumb.jpg.7a4eb26a5ea363f082f6d3f47a733b82.jpg

 

FcNjwckXwAALetj.thumb.jpg.38c6476028fd2bdf7ffee0757091ba23.jpg

 

FcNjxHeXkAA5omz.thumb.jpg.484545bc6b483bd3fc1d02bc6da478c5.jpg

 

FcNjw5tWAAAe032.thumb.jpg.cc799d07f5b192838923f2b061eee1d8.jpg

No tak, ale i ten na literę F się zaczyna a jak wiadomo... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Czujnik napisał(-a):

 

 

Przy zamawianiu (4lata temu) byly w pakietach fabrycznych letnie runflaty Conti, na zyczenie zimowe lub wielosezon, wtedy GY 4s 2 gen

Z tym ze te ostatnie tylko do rozmiaru 255 i na takich kupilem

M mialy letnie P zero lub Conti o ile pamietam

 

tapatalked

U mnie w M fabryka na Michelin Pilot Sport.

Imho najlepsze gumy i tak.

 

W ASO mi powiedzieli, że BMW nie przewiduje opon zimowych na felgach 21" i musze kupić mniejsze koła z oponami na zimę - nie posłucham 😅

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.